OPEN HUIS IN DE CHRISTELIJKE KLEUTERSCHOOL Met ingang van vrijdag 20 au gustus j.1. is de christelijke kleuter school in de Trompschool te Eg- mond aan Zee van start gegaan. In die tussentijd zijn er een aantal dingen veranderd in het lokaal, dat eerst door de klas van de Tromp school werd bevolkt. Deze veran deringen waren noodzakelijk om het lokaal aan te passen aan de eisen van de kleuterwet. VERENIGINGSNIEUWS ZEEVOGELS Programma zaterdag 11 september: Sporting S za. 1 - Zeevogels 1 2.30 Programma zondag 12 september: 108: Zeevogels 1 - Helder 1 2.00 vriendsch.: Sporting SI- Zeev. 2 2 A.s. vrijdag 10 sept. bijzondere alge mene ledenvergadering om 20.00 uur in de kantine. Uw opkomst wordt dringend gewenst. Jeugdnieuws: Programma zondag 12 september: junioren: Zeevogels Al - Zeevogels BI 12.30 Programma zaterdag 11 september: Zeevogels B2 - Zeevogels Cl 14.00 Zeevogels C2 - Zeevogels C3 14.00 Woensdag 8 september aanvang trai ning pupillen. B- en C-pupillen 2 tot 4 uur; A-pupillen 4 tot 5 uur, op het veld. SCHIETVER. DE VRIJHEID Uitslag maandag 6 sept.: 1. J. de Waard 98; W. Dorresteijn 98; P. Koe link 97; G. Kleverlaan 97; A. de Boer 96; J. Hof 95; C. de Goede 95; R. Tabernal 95; J .Komen 95; P. Dekker 95 .Totaal 961 punten. J.O.E.B. WEER OPEN Nu de lange warme zomer voorby is en de avonden donker, regenach tig en kil worden, opent J.O.E.B. zijn deuren weer. Donderdagavond a.s. kunnen de jongeren van 6 tot 12 jaar zich kreatief uitleven met klei en verf. We raden de jeugd wel aan oude kleren aan te trekken. De aan vang is om 7 uur en we eindigen om half negen. Entree 2 kwartjes. Vrijdagavond is het J.O.E.B.-ge- bouw geopend voor de jeugd van 16 jaar en ouder m.m.v. Discotheek Flop-Flop, met als grammofoonpla- tendraaier Flip de Flopper, terwijl er zaterdagavond een disco wordt gehouden voor de jeugd boven de 12 jaar. Entree 1,Verder delen wij mede, dat er voor de jongeren ook dit seizoen weer gelegenheid is om in het J.O.É.B.-gebouw hun ver jaardag te vieren of een fuif te ge ven. Neem wel op tijd kontakt op met Fred Valkering, de Krijt 4, tel. 3317. Er is nu ook een tafeltennisvereni ging in het J.O.E.B.-gebouw. Geïnte resseerden kunnen dinsdagavond al tijd even komen kijken of kontakt opnemen met F. Tervoort, Visweg 1, telefoon 2036. We zitten verlegen om een koelkastje. Mocht iemand wat hebben staan, dan kan hij of zij De kleuterschool is zeer geoutil leerd en voorzien van de modernste materialen, waarmee enthousiast wordt gewerkt door de kleuters. Het bestuur is blij dat er eindelijk offi cieel kan worden geopend. Men is van plan dit te doen in de vorm van een "Open huis" op dinsdagavond 14 september van 7 tot 9 uur. Ieder een die belangstelling heeft, kan op deze avond de inrichting komen be kijken. De voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs in de Eg- monden. de heer D. Koel: "Mede door de vlotte medewerking van de kontakt opnemen met Fred Valke ring. Laten we hopen dat ook dit seizoen weer zal slagen, zodat de organisatie met plezier kan blijven werken. Het J.O.E.B.-bestuur LAMORAAL VAN EGMONT ORGANISEERT WEDEROM NAJAARSBRADERIE Evenals het afgelopa^aar orga niseert Lamoraal van^fmont een najaarsbraderie in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Deze braderie is ten bate van het nieuwe instru mentarium. Zoals bekend werd vo rig jaar het uniformenfonds ge steund. Oude instrumenten moeten adspirant muzikanten van een deug- worden vervangen, tcrwyl ook de delyk instrument moeten worden voorzien. Dat dit alles grote financiële zor gen met zich meebrengt, spreekt vor zich. Deze braderie zal dan ook voor de broodnodige financiën moe ten zorgen .Evenals vorig jaar zal een hui-aan-huis aktie worden ge houden met als doel het ophalen van oude boeken. Ook andere oude artikelen zullen bij de mensen wor den opgehaald om weer op de bra derie te worden verkocht. Op de middenstand zal een beroep worden gedaan om eventuele over schotten tegen billijke prijs aan het komitee over te doen. De leiding berust bij Jac. Belleman. De brade rie zal worden gehouden in het weekend van 9 en 10 oktober. KOMPETITIESTART BADMINTONKLUB "DE HANEBALKEN" In het komende seizoen 1976/1977 zal "De Hanebalken" voor he teerst in haar bestaan aan de kompetitie van het distrikt Noord-Holland deel nemen. Gestart wordt met 2 teams, die zijn ingedeeld in de 4e klasse, respektievelijk in afdeling 6 en 9. Het programma voor de eerste kom- petitieweek ziet er als volgt uit: dinsdag 14 sept. 21.00 uur in sport hal Egmond-BinnenDe Hanebal ken 1 Polisport 8 (uit Schagen); donderdag 16 sept. 20.00 uur sport hal Monnickendam: Gouwzee 2 De Hanebalken 2. Het hoeft hier geen betoog dat met veel belangstelling naar de verrich tingen van beide teams uitgekeken wordt. De Hanebalken 1 speelt dus thuis in sporthal Egmond-Binnen. Voor de Egmondse sportwereld is deze eerste thuiswedstrijd van his torische betekenis. Speelsters en spelers hopen dat zij een gevulde tribune met supporters achter zich weten. De Egmonden hebben nl. reeds eerder blijk gegeven van hun enthousiasme voor deze sport, gezien de enorme aanwas van het ledenbe stand sinds de opening van de sport hal. In ieder geval: speelsters en "EGMOND AAN ZEE 1000 JAAR" VERKOOPT ZATERDAG LOTEN Zaterdagmorgen start in Egmond aan Zee voor de tweede keer een grote lotenverkoopaktie, nu aan de noordkant van het dorp. Enkele weken geleden werd met medewer king van ,,'t Alf Elfie" een geslaag de lotenverkoop in het zuiden ge houden. Het Stichtingsbestuur hoopt, dat de Egmonders zich niet onbetuigd laten en heel wat loten van de aanbellende dames en heren zullen afnemen. Zij worden aangekondigd door 'n geluidswagen terwijl de hoofdprijs, een boot met motor op straat aan wezig zal zijn. In het dorp zullen binnenkort de zaken met loten be voorraad worden. Door middel van knalgele affiches in rood gedrukt zijn zij herkenbaar als de punten, waar u zich tevens van loten kunt voorzien. De verenigingsbesturen hebben' onlangs een schrijven van de stich ting "Egmond aan Zee 1000 jaar" ontvangen, om vóór 15 september hun ideeën en plannen bekend te maken ter mede-opluistering van het jubileum. Het bestuur doet een dringend beroep op die verenigingen, die nog geen antwoord in konden zenden dit alsnog ten spoedigste te doen. Het stichtingsbestuur, uitgaan^ de van de gedachte het niet alleen te kunnen en dat eenieders mede werking nodig is, zal u zeer dank baar zijn. De herinneringstegels van het 1000-jarig Egmond aan Zee, waar van de voorraad nog zeer beperkt is, zijn verkrijgbaar bij „Willem's Drankensuper", sigarenmagazijn Verbrugge en bij de V.V.V. zij plannen koesterde om een koor op te richten. De hervormde en gereformeerde kerken in Egmond aan Zee hebben tot nu toe geen koor en dat wordt als een gemis ervaren. De bedoeling van dat koor is niet alleen, om de kerkelijke eredienst op te luisteren, maar het gaat tevens op het meer "profane" vlak bewegen, wat zoveel wil zeggen, dat er wellicht in de toe komst ook buiten kerkelijk verband meer van dit koor gehoord zal wor den. Het plan van Wil sloeg direkt zo goed aan, dat er binnen de kortste keren ruim dertig leden, zowel da mes als heren geteld konden wor den. En dat was een hoopvol begin. Zij ontvangt graag nog meer aan meldingen. Zij woont Pompplein 3, telefoon 1203. Ze speelt nog met een probleem en dat is het gebrek aan een diri- gent(e), een man of vrouw, die het in zijn of haar mars heeft, de nodige leiding te geven. Er wordt echt niet gekeken op professionele aanleg, het zou al prachtig zijn, wanneer er ie mand opstond, die dat onderdeel kan verzorgen. Wellicht schuilt er eert goede kracht onder het onderwijzend personeel, om maar een idee te ge ven. In ieder geval wil Wil wat meer spontaniteit in de samenleving brengen en zij is er van overtuigd, dat het kan. De vele goede reakties hebben het reeds bewezen. Doe mee en bel haar of ga even langs. RUSTGEVEND PLEKJE Naby de Slotkapel te Egmond aan de Hoef zyn bankjes geplaatst en het talud is verbreed. Er staan er twee tot nu toe en op een ervan gingen we even rustig zitten om de ander te fotograferen. Op dat plekje heeft u een prachtig uitzicht op de Slotgracht, de ruines en de Slotka pel. U moet er eens gaan zitten en als u het geluk hebt dat er geen auto's voorby komen, dan zit u hele maal goed. Aan de noordkant van de Slotgracht moet het Slotpark ko men. Daar zit men helemaal rustig. Waar blyft dat eigenlijk? gemeente Egmond aan Zee, is het mogelijk geweest, de plannen zo snel te realiseren". De Hoofdleidster van de kleuter school, mevr. G. F. de Weert-Meyer: "Doordat de kleuterschool is gehuis vest in het gebouw van de lagere school, zijn er bijzonder goede mo gelijkheden tot integratie. Er is een nauwe samenwerking tussen de kleuterschool en de eerste klas van de Trompschool, zodat de overgang van kleuterschool naar lagere school voor de kinderen een stuk wordt vergem akkel i j kt" spelers van "De Hanebalken", veel sukses. INGEZONDEN Naar aanleiding van de reakt^^ van het bestuur van v.v. Egmondia in het "Contact" van 1 september j.1. en in haar lduborgaan "De Zand loper" van 31 augustus voelen wy ons genoodzaakt hier enkele opmerk kingen uit te lichten en recht te zei^P ten. "Na aandringen werd ons maanden later per kort briefje medege deeld Reeds kort na de vraag van de se- kretaris van Egmondia om op fifty- fifty basis te gaan werken is reeds bij monde van een onzer bestuurs leden medegedeeld, dat wij hierop niet wensten in te gaan. Later is door het bestuur van Egmondia verzocht haar dit schriftelijk mede te delen. Egmondia was dus direkt van onze beslissing op de hoogte "Opvallend was dat de organisatie koffie bestelde voor de medewerkers van het Roode Kruis." In de "Zand loper" staat zelfs: "Het opvallende is dat ook de organisatoren van het concours in de kantine hun koffie kwamen halen." Er is koffie besteld om half twaalf t.b.v. de medewerkers van het Roode Kruis. Op een tijd dus, waarop de kantine het recht had open te zijn. Er was toen toch handbaltraining! Tijdens het festival is er noch door de organisatoren noch door het Roo de Kruis iets uit de kantine betrok ken! "Daarvoor echter heeft de organisa tie van Van Speyk ons niet verzocht de kantine te sluiten Wij, de organisatie, 'hebben de kantinebeheerder tot tweemaal toe verzocht te sluiten. Dit had geen re sultaat waarna de heer Damstra het initiatief nam, waarna sluiting volg de! De kantinebeheerder nam dus niet zelf de beslissing om te sluiten zoals er in de "Zandloper" staat Bovendien verzekerde de sekretaris van Egmondia ons de avond voor het festival dat de kantine tijdens het festival gesloten zou zijn! Ook merkt het bestuur van Egmon dia in de "Zandloper" nog op, dat de concoursdeelnemers wel behoefte zouden hebben aan warme etenswa ren Ook hieraan wordt door ons ge dacht. De korpsen worden door ons ondergebracht in Sporthal Egmond waar de restaurantbeheerder geheel op de hoogte is van de wensen der korpsleden Wie kaatst moet de bal verwach ten. Dat wisten wij toen wij ons in gezonden stuk plaatsten. Maar wij verwachtten geen verzameling feiten die niet op waarheid berusten Organisatie "Van Speykfestival 13" IN EGMOND AAN ZEE IS EEN KOOR IN OPRICHTING Het was in juni van dit jaar, dat daar ineens een inwoonster van Eg mond aan Zee - het was mevrouw W. Reemst - in de wandeling Wil geheten, het preekgestoelte van de ned. hervormde kerk beklom, om vanaf vrij grote hoogte aan de kerkgangers te verkondigen (vanaf een kansel "verkondigt" men), dat

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 2