GEMEENTELIJKE INFORMATIE Gemeente Egmond-BInnen Publikatie van beide snte TT ül i F BAKKER BRILM0DE -pnss '©BIL© b n DOE HET 1 Itl LI Werkeleosheidswet "CONTACT MET DE EGMONDEN" 22 SEPTEMBER 1976 RAAD VERGADERT VOOR HET EERST IN DE GESCHIEDENIS IN DE DORPSKERN EGMOND-BINNEN De publieke tribune van de raadszaal in het gemeentehuis is al menig maal onderwerp van gesprek geweest. De ruimte is beperkt en biedt slechts gelegenheid voor een tiental personen om de besprekingen en beraadsla gingen van de raad te volgen. Bovendien kan er daardoor weinig comfort gegeven worden. Ook de aanleg van een geluidsinstallatie, waardoor het mogelijk is geworden elders in het gebouw op een meer gerieflijker wijze het gesprokene te kunnen volgen, voldoet niet aan de verwachtingen. De betrokkenheid bij het gebeuren ontbreekt. De gedachte is toen ontstaan om niet alleen de raadszaal als vergaderzaal te gebruiken, maar ook de dorpshuizen in de beide kernen. Besloten is voor lopig bij toerbeurt de vergaderingen van de raad in deze gebouwen te beleg gen. Als eerste is daarvoor aangewezen het dorpshuis te Egmond-Binnen. Op donderdag, 30 september a.s, des avonds om 7.30 uur zal voor zover bekend voor de eerste maal in de geschiedenis van de gemeente Egmond-Binnen de raad in de dorpskern Egmond-Binnen vergaderen. Het gemeentebestuur hoopt daarmee velen een plezier te doen. De agenda voor deze vergadering vermeldt o.m.: voorstel scholenplan dorpskern Egmond-Binnen; tevens verzorgende bedrijven verbouw van het schoolgebouw te Egmond aan de Hoef. HUISVUIL ALLEEN IN PLASTIC ZAKKEN Al enkele malen heeft U in dit informatieblad kunnen lezen, dat de wijze, waarop vuilnis moet worden aangeboden aan regels is gebonden. Voor wat betreft huisvuil zijn dat erg simpele regels, die ontleend zijn aan de verordening, welke in deze gemeente van kracht is. Toch blijkt, dat vele bewoners kennelijk nog onbekend zijn met het feit, dat huisvuil alleen aan geboden mag worden in een goed dichtgebonden, KOMO-goedgekeurde, plastic huisvuilzak óf in de bekende huisvuilemmer. Nog regelmatig wordt naast de vuilniszak of -emmer kartonnen dozen, vaten, papieren zakken, behang, kratten en andere zaken aangetroffen, die ook op eenv jpige wijze in een plastic zak of in een vuilnisemmer gedaan kunnen worden. De reden, waarom vuil, anders verpakt dan in plastic huisvuilzak - ken of in vuilnisemmers, niet meer meegenomen wordt, is, dat na onder zoek door de gemeente Alkmaar is gebleken, dat de plastic huisvuilzak de meest efficiënte wijze van opha len garandeert. De zakken zijn ge makkelijk te hanteren en kunnen derhalve met twee tegelijk opgepakt worden en van zeer groot belang is, dat ze, mits goed dichtgebonden en op de dag zelf neergezet, de hygiëne van zowel de vuilophaler als de om geving waarborgen. Deze punten zijn geen van alle van toepassing op kartonnen dozen, bo vendien kunnen ze bij regen of wan neer ze te zwaar bepakt zijn, scheu ren en 's winters vastgevroren zitten aan de weg. Kortom, na veelvuldige klachten is door het College van Burgemees ter en Wethouders vasVl/egd, dat andere verpakkingen dam de huis- vuilzakken niet meer worden geac cepteerd. Wat grofvuil betreft, dit is afval, dat niet verpakt kén worden in een plastic zak of emmer, zoals b.v. meu bels, wasmachines, fietsen,, koelkas ten, centrifuges, vloerbedekking e.d. Ook bij grofvuil worden kartonnen dozen, kratten enz. niet meegeno men. YVy hopen, dat U, na het lezen van het bovenstaande, Uw medewerking hieraan zult willen verlenen. FINANCIËLE HULP VEEHOUDERS Door de uitzonderlijke droogte in 1976 zijn veel agrarische onderne mers, voornamelijk in de rundveehouderij, in financiële moeilijkheden ge komen. Om ongewenste neveneffecten - gedwongen afslachten van vee, bedrijfsbeëindiging - te voorkomen kan daar waar nodig en verantwoord is, overheidshulp worden geboden krachtens de Rijksgroepsregeling Zelf standigen. Voor de aanvragen i.v.m. bovengenoemde situatie geldt een speciale procedure te weten: Vanaf 20 september a.s. kan een aanvraag worden ingediend bij de Districtsbureauhouder van de Stich ting Uitvoering Landbouwmaatrege- len p.a. Landbouwhuis, Helderseweg 8, Alkmaar, tel. (072) 22020. Bij die gelegenheid dient de aan vrager gegevens te verstrekken; die nodig zijn voor de beoordeling zoals: naam, adres, gezinssamenstelling, omvang bedrijf, langlopende lening en ten tijde van laatste balansdatum, voerverbruik, voervoorraad en het benodigde bedrag d.w.z. de extra gemaakte en te maken kosten en gederfde inkomsten ten gevolge van de abnormale weersomstandigheden. Ook moeten de boekhoudingen over de laatste drie jaar worden ingele verd. Na ontvangst van een z.g. deskun digenrapport van de hoofdingenieur- Directeur van de Bedrijfsontwikke ling, waarvoor de aanvrager niet zelf hoeft te zorgen, beslist de ge meente zo spoedig mogelijk. VQor informatie kunt u zich altijd wenden tot de afdeling Sociale Zaken van de gemccnte-sekretarie. BRANDWEER Alarmnummer 2240 Commandant A. M. Druiven, He renweg 220, tel. 1905. Ondercomman dant J. C. Apeldoorn, Esdoornlaan 24, tel. 1398. Op tel. aanvraag (1154) wordt toegezonden een strookje in 5-voud, waarop de telefoonnummers staan vermeld van brandweer, po litie en artsen. Samenstelling Gemeentebestuur Burgemeester A. G. Bakker, Egmonderstraatweg 74, tel. 1377; Secretaris Th. P. Broersen, Pr. Marijkelaan 25, tel. 2156; Wethouder, tevens loco-burgemeester Drs. C. L. H. B. Verste gen, Tiggellaan 46, tel. 2810; Wethouder J. Hopman, Tijdverdrijfslaan 9 tel. 1584; Wethouder Th. G. M. Groot, Julianaweg 3, tel. 2354. RAADSLEDEN (Fraotie Egmonds Belang) J. P. Th. Apeldoorn, Herenweg 13b, tel. 1534; C. Belleman, Schoolstraat 7, tel. 1127; (Fractie Lijst 4) P. A. Bakker, Fazantenlaan 9, tel. 2226; A. van den Ende, Huisweid 16, tel. 2473; Drs. W. J. Timan, Kruiskroft 24, tel. 1748; (Fractie Pv.d.A.) H. Th. J. Amerika, Hoeverw^9, tel. 1990; Drs. L. J. J. van Els, TiggelN® 24, tel. 2890; (Fractie V.V.D.) Mevr. M. T. Tabernal-Verlaan, Krommedijk 8, tel. 2010. SPREEKUREN: Burgemeester A. G. Bakker iedere maandag tussen 9 - 12-qur (op aanvraag) wethouder Dra. C. L. H. B. Vei wen iedere le en 3e dinsdag varffle maand tussen 19.00 - 20.00 uur; wethouder J. Hopman iedere le maandag van de maand tussen 19.00 - 20.00 uur, alsmede op tel. afspraak; wethouder Th. J. Groot iedere 2e en 4e maandag van de maand tussen 19.00 - 20.00 uur. De spreekuren worden gehouden in het gemeentehuis. GEMEENTEHUIS Adres: Herenweg 181, tel. 1154. Telefonisch bereikbaar op alle werkdagen tussen 8.00 - 12.15 uur en 13.30 - 17.00 uur. Geopend uitsluitend 's morgens tussen 8.30 - 12.00 uur. 's Middags tussen 14.00 - 17.00 uur uitsluitend op afspraak en voor aangiften geboorten en overlijden. Spreekuur ambtenaar sociale zaken: maandag, dinsdag en donderdag tussen 9.00 - 10.00 uur en woensdag tussen 9.00 - 12.00 uur. WIJZIGING VAN DE DRANK- EN HORECA-VERORDENING De laatste jaren is de gemeente gekonfronteerd met een aanzienlijke toename van het aantal café's, bars en eetgclcgenheden. Bij die toename viel er tevens een groter worden van het aantal klachten te konstatcren, vooral door de aanwezigheid van bars. Burgemeester en wethouders heb ben besloten, dat terzake regelend opgetreden moet worden. De raad heeft dan ook de Drank- en Horecaverordening gewijzigd. Die wyziging houdt in, dat het voortaan is verboden tegen betaling alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse te verstrekken in een horeca-inrichting, gelegen in de be bouwde kom van Egmond aan Zee, tenzy een vergunning is verleend. Wat betekent dit nu in de praktijk? In eerste instantie heeft iedere exploitant van een Drank- en Hore ca-inrichting een vergunning inge volge de Drank- en Horecawet no dig. Daarnaast zal er voor de exploi tatie van een Drank- en Horeca- inrichting ook een vergunning nodig zijn ingevolge de Drank- en Horeca verordening, zoals dit door de ge meenteraad is vastgesteld. Beide vergunningen moeten ge lijktijdig worden aangevraagd. De ondernemers van bestaande horeca- inrichtingen zullen ook een vergun ning ingevolge de Drank- en Horeca verordening nodig hebben om de exploitatie voort te zetten. Hierover zullen de ondernemers bericht ont vangen. Bij het verlenen van de vergun ningen aan de gevestigde onderne mers zal het niet de bedoeling zijn de exploitatie onmogelijk te maken. Burgemeester" en wethouders stre ven er naar de bestaande horeca bedrijven een vergunning te verle nen en slechts nieuwe vergunningen te verlenen als het rustig woongenot niet wordt aangetast. Aan de vergunningen kunnen (zo wel voor bestaande als nieuw te ves tigen bedrijven) voorwaarden wor den verbonden ter voorkoming van overlast. De recent gewijzigde Drank- en Horecaverordening ligt tot 2 december a.s. op de gemeente- sekretarie - afd. Algemene Zaken - voor een ieder ter inzage. LIGPLAATS BOTEN EN STANDPLAATS BOOTWAGENS BUITEN HET STRANDSEIZOEN Burgemeester en wethouders van Egmond aan Zee maken bekend a. dat het de eigenaar of houder van een onderstel voor een vaartuig (boot wagen) of een vaartuig verboden is deze voorwerpen hetzij afzonderlijk hetzij in combinatie op of aan de openbare straat te doen of te laten staan of liggen; b. dat van heden tot 1 april 1977 dit verbod niet van toepassing is voor het zuidelijk gedeelte van het parkeerterrein aan de Boulevard-Zuid en het parkeerterrein aan de noordzijde van de Zeeweg tussen de Burge meester Nielestraat en de straat Torensduin; c. dat voor 1 oktober a.s. de bootwagens en/of vaartuigen overgebracht dienen te worden naar één der hiervoor genoemde plaatsen; d. dat tegen eigenaren en/of houders van bootwagens en/of vaartuigen, die na 1 oktober het verbod, genoemd onder a„ overtreden, zal worden opgetreden onder meer door overbrenging van het vaartuig en/of boot wagen op kosten van de overtreder naar een gemeentelijk opslagterrein, waartoe de bevoegdheid bestaat krachtens artikel 210 van de gemeente wet. Egmond aan Zee, 22 september 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd, A. G. Bakker, burgemeester D. T. den Hartog, secretaris ONROEREND GOEDBELASTING U zult ongetwijfeld in Üw krant hebben gelezen over deze belasting. Deze belasting is reeds in verschillende gemeenten ingevoerd. Met ingang van 1 januari 1977 zal hij ook in onze gemeente worden ingevoerd. Alweer een nieuwe belasting zult U zeggen en dat is zo. Wat houdt deze be lasting in en waar gaat het over. In het kort, later verschijnt daar over meer informatie, komt het hier op neer dat een belasting wordt ge heven op onroerend goed en wel van degenen die op 1 januari van een jaar een onroerend goed in eigendom hebben en van degenen, die op 1 januari van een jaar van een onroe rend goed genoten hebben bv. de huurder. Van één onroerend goed, b.v. een huis, wordt belasting gehe ven, die moet worden betaald door de eigenaar en tevens door de ge bruiker (huurder). Is de eigenaar tevens gebruiker, dan betaalt hij zo wel de gebruikersbelasting als de belasting voor de eigenaar. De belasting wordt berekend naar de waarde, die aan een onroerend goed als geheel in het economisch verkeer kan worden toegekend. Dat is de waarde van het onroerend goed als dat zou worden verkocht bij lege oplevering vrij van schulden of las ten en de koper het onbelast en met een in gebruik zou kunnen nemen. U begrijpt dus dat het nodig zal zijn alle percelen in onze gemeente te laten schatten. Op zich een groot karwei. Maar het zal moeten ge beuren. Ook hierover zal U nog na der worden geinformeerd. De schat ting zal worden uitgevoerd door des kundigen. De belasting zal worden berekend naar een tarief, zo heeft de minister bepaald, voor elke 3000.van de waarde van het onroerend goed. Van elke 3000 gulden moet dus een be- VERNIELINGEN KOSTEN JAARLIJKS DUIZENDEN Weet u dat het moeilijk is, om een artikel te schrijven over de ver nielingen, die wekelijks worden aangericht in de Egmondcn? Waarom zoudt u zeggen, daar is toch een boek over te schrijven? Inderdaad is er een boekdeel mee te vullen, het hangt er maar vanaf, uit welk gezichts punt we dit onderwerp benaderen. Er is al zo veel geschreven, er is al zo veel gewezen op het verantwoordelijkheidsbesef wanneer het gaat om goed van een ander of van het algemeen. Er is al zo dikwijls geprobeerd enig besef bij te brengen van de waarde voor ieder van ons en voor allen tesa- men, wanneer door middel van openbare voorzieningen een betere leef baarheid wordt bewerkstelligd in ons eigen milieu. aan het arbeidsproces geheel of ge deeltelijk zijn aangewezen op het verrichten van arbeid in een dienst betrekking. Wie hebben recht op uitkering? personen die a. gedurende de maximum termijn uitkering ingevolge de WW heb ben ontvangen en nog werkloos zijn; b. onvrijwillig werkloos zijn en om de een of andere reden geen recht kunnen doen gelden op uitkering krachtens de WW c. hun militaire dienstplicht of ver vangende dienstplicht hebben ver vuld en niet direkt in aansluiting daarop een betrekking vinden. Deze personen dienen echter wel ruimschoots voor ze afzwaaien te solliciteren naar een betrekking. Voorwaarde is uiteraard dat men als werkzoekende bij het arbeids bureau staat ingeschreven. De uit kering bedraagt 75% van het dag loon, waarvoor een minimum en een maximum gelden. De uitkering kan gedurende een bepaalde periode te gen een lager percentage worden berekend of tijdelijk worden stop gezet. Dit gebeurt wanneer men door eigen schuld werkloos is geworden of weigert aangeboden passende ar beid te aanvaarden of zijn inschrij ving bij het arbeidsbureau niet tijdig laat verlengen. De maximum uitke ringsduur is 2 jaar. RIJKSGROEPREGELING WERKLOZE WERKNEMERS Deze regeling is van toepassing op mensen beneden 65 jaar die om in hun bestaan te kunnen voorzien zyn aangewezen op arbeid in loon dienst maar voor wie een passende werkkring niet direkt beschikbaar is. Dit kan bijvoorbeeld het geval zyn wanneer men uitgetrokken is van de Wet Werkloosheidsvoorzie ning. Een andere categorie mensen waar op de r^jing van toepassing is, is de groep schoolverlaters. Jonge men sen die van school komen vinden niet altijd direkt een baan. Zij kun nen een beroep doen op deze rege ling maar moeten er rekening mee houden, het schooljaar geacht wordt p Kacr 1 oktober te eindigen. Aanvragen om uitkering moeten bij de gemeente worden ingediend. paald bedrag worden betaald door de eigenaar-gebruiker of door de eigenaar en de gebruiker samen. Zy krijgen daartoe t.z.t. een aanslag biljet toegezonden. De gemeenteraad stelt het tarief vast. Hy is daarbjj aan een grens gebonden. Voor de heffing van de belasting is de toestand per 1 januari van het belastingjaar bepalend. Dit houdt in dat een eigenaar van een perceel dat op of na 1 januari wordt ver kocht nog voor dat gehele jaar zal worden aangeslagen. Het is dus zaak dat hierop bij aan- en verkoop wordt gelet. Een notaris zal de nog te ver wachten aanslag dan met de koop som kunnen verrekenen. Door deze nieuwe, door het Rijk verplicht gestelde belasting, zullen de straatbelasting, de personen belasting alsmede de grondbelasting verdwijnen en. Voor deze belasting zal het er niet toe doen of men kin deraftrek heeft of niet. Deze per soonlijke omstandigheden worden niet in aanmerking genomen. Het aanslagbiljet komt van het Rijk in de bekende enveloppe. Ook de invordering zal door het Rijk ge schieden. U betaalt dus aan de ont vanger van 'sRijksbelastingen. De gemeente krijgt het geld van het Rijk. Zoals boven reeds vermeld zal t.z.t. nadere informatie worden ver schaft. Het is maar dat U op de ko mende veranderingen een beetje bent voorbereid. Maar vernielzucht kent geen gren zen en het zijn niet alleen de alge mene voorzieningen, die er aan ten prooi vallen. Evenzovele keren zijn particuliere eigendommen het doel wit. Vernielzucht is een uiting van grove onverschilligheid jegens duur verworven goed van een ander, of van onbeteugelde driften, wanneer er sprake is van overmatig drank- ge(mis)bruik. Waarom zouden we het onderwerp weer aansnijden? Kunnen we er vanuit gaan, dat hij die zich aan vernielzucht schuldig maakt, dit ar tikel leest en het zich aantrekt? Ja, daarom wordt dit geschreven, in de hoop, dat tijdens een helder ogen blik deze regels onder ogen komen, zodat ze doordringen en er lering uit wordt getrokken. Door het gemeentebestuur, uw ge meentebestuur, waarin mensen wer ken, die u zelf hebt gekozen in uw eigen belang, worden maatregelen genomen, om de leefbaarheid te be vorderen. Met veel moeite en kosten wordt er gewerkt, om het eenieder zo aangenaam mogelijk te maken. Een gemeenschap leeft, wanneer dat tot uiting komt in allerlei uiterlijk heden, een dorpsgemeenschap kan gezellig zijn door de sfeer die er ge kweekt wordt, een leefgemeenschap kan weldadig zijn door de houding van eenieder persoonlijk, maar een leefgemeenschap kan verziekt wor den door de labiele houding van weinigen, die er plezier in hebben te vernielen wat anderen hebben op gebouwd. In de gemeente Egmond-Binnen gebeurde het, dat een pas ingeplant plantsoen, gedurende de nacht van de kostbare planten werd beroofd. In Egmond aan Zee werden jonge bo men, die tot vreugde van velen reeds groen vertoonden en dus wortel had den geschoten, zondermeer afge knapt. Verkeersborden vallen regel matig ten prooi aan vandalen, af rasteringen moeten herhaaldelijk hersteld worden. Auto's moeten het dikwijls ontgelden en ruiten van openbare gebouwen zijn herhaalde lijk doelwit. Niets is veilig, alles kan onderwerp van vernieling zijn. Het kost duizenden Men heeft geen ontzag voor an dermans eigendom, de onverschillig heid viert hoogtij. Waarom eigenlijk? Waar zit de zin van deze primitieve uitingen of waar zit de oorzaak? Wordt het niet hoog tijd, dat alle ouders hun kinderen wijzen op hun verantwoordelij kheid Wordt het niet de hoogste tijd, dat alle ouders meer gaan beseffen, dat ook hun kroost aan de vernielingen debet zijn? Wordt het niet de hoogste tijd, dat alle ouders zich bewust wor den van hun verantwoordelijkheid jegens de gemeenschap, door hun kinderen te wijzen op de grote waar de van gemeenschappelijke voorzie ningen? Of sust men zich met de gedachte: zoiets doet mijn kind niet? Stellen we het hier te scherp? We hopen het, maar feit is dat vernie lingen meer dan eens plaats hebben gevonden door hen, waarvan het niet werd verwacht. De noodzaak blyft, dat er voortdurend wordt ge wezen op de dure plicht, die ieder van ons heeft jegens zyn medemens, door er zorg voor te dragen, dat al len zonder uitzondering recht heb ben op een fyne leefgemeenschap, waarvoor we allen verantwoordelijk zyn. AANVRAAGTERMIJN HUURSUBSIDIE MET DRIE MAANDEN VERLENGD Vanwege het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening was bekend gemaakt, dat door alleenstaande huurders jonger dan 30 jaar huursubsidie kon worden aangevraagd vóór 1 juli 1976. De termijn is thans met drie maanden verlengd, zodat deze groep huurders nog tot 1 oktober 1976 huursubsidie bij de gemeente kan aanvragen. Voor gezinnen en al leenstaanden van 30 jaar en ouder was de sluitingstermijn al gesteld op 1 oktober 1976. Voor iedere huurder, die de desbetreffende woning na 1 juli 1976 betrekt, geldt een indieningstermijn van drie maanden; de termijn vangt aan op de datum waarop de huur ingaat. Dit is een sociale verzekeringswet. De premie wordt opgebracht door werkgevers en werknemers. Ook het Ryk betaalt een deel. In het alge meen is iedereen die in een dienst betrekking is, verzekerd. Men heeft recht op uitkering als men onvrij willig werkloos is en de werkgever niet verplicht is het loon door te be talen. Bovendien moet men in de twaalf maanden die aan de eerste dag van de werkloosheid vooraf gaan, op tenminste 65 dagen als werknemer hebben gewerkt. Komt men niet aan die vereiste dagen, dan is ook voldoende dat men gedurende de laatste 6 weken voor de werkloosheid begon, op tenminste 30 dagen zonder onderbreking als wernemer heeft gewerkt. De uitke ring bedraagt 80% van het dagloon (met een minimum en een maxi mum) en kan gedurende ten hoogste een half jaar worden ontvangen. Deze wet wordt uitgevoerd door de bedrijfsverenigingen. Bij werk loosheid dient men zich zo spoedig mogelijk te wenden tot het arbeids bureau te Alkmaar en tot de be drijfsvereniging. Meestal kan men terecht in het GAK-gebouw te Alk maar. WET WERKELOOSHEIDS VOORZIENING Werkloze werknemers die niet voor een uitkering krachtens de werkloosheidswet in aanmerking komen of die gedurende de maxi male periode van een half jaar uit kering krachtens die wet hebben gehad, kunnen zich tot de afdeling sociale zaken ter secretarie van de gemeente Heiloo wenden en een uit kering krachtens de Wet werkloos heidsvoorziening aanvragen. Deze wet is van toepassing op werkloze werknemers die gedurende een aaneengesloten periode van ten minste 6 weken onmiddellijk aan de werkloosheid vooraf gaande, dan wel in de daaraanvoorafgaande 12 maan den op tenminste 65 dagen inkom sten in verband met een dienstbe trekking hebben genoten. De betrok kenen moeten voor hun deelneming HONDS OF VAN EEN HOND EN HOE ER MEE OM TE GAAN Het is de stijl van Algemene Politie Verordening, die wij hier boven aanslaan. Dit stukje gaat over honden, het meest voorkomende huisdier en dat geldt speciaal voor de Egmonden. Er is bijna geen plaats te vinden waar zoveel honden worden gehouden als in Egmond. Talloos zijn deze dieren hier vertegenwoordigd en wij hopen dat de houders er veel plezier aan beleven. Deze trouwe viervoeter geeft aan de samenleving een aparte sfeer en daar kan menigeen over mee praten, ten gunste en ten ongunste. Met een hond kan je praten en al zegt het dier geen woord terug, met zijn grote honde-ogen laat het duidelijk mer ken, of het gesprek hem aanstaat of niet. Een hond kan zijn baas ver standig aanstaren maar zijn ogen zijn dikwijls twee grote vraagtekens. Waarom Wel, hij vraagt zich dikwijls af, waarom zijn baas niet verstandiger is. Hij wil voor hem een trouw beest zijn, op zijn eigen hondse manier een vriend en dat laat hij overdui delijk merken. Hij wil eigenlijk voor iedereen wel aardig zijn en vertelt dat dan met zijn kwispelstaart. Laatst stond een dame voor een huis door het raam naar binnen te kyken. De bewoners lieten haar be gaan maar het viel op, dat zy haar arm op een vreemde manier gestrekt had. By nadere beschouwing bleek zy een hond aan de riem te houden, die voor de voordeur zyn behoefte deed. De bewoner deed de deur open en vroeg of zy niet met haar hond binnen wilde komen, dan zagen de buren het niet. Beschaamd droop zij af, haar hond tegenspartelend achter zich aan sleurend. Het dier begreep er niets van, maar zette zijn bazin goed te Een sterk verhaal? Helemaal niet, 't is authentiek. Wij verhalen dit om u er van te overtuigen dat het met de verantwoordelijkheid slecht ge steld is. Het is niet alleen deze stoep maar het hele dorp wordt sterk ver ontreinigd door uitwerpselen van honden. Over de vervuiling van de straten zouden we een zeer onwel riekend verhaal kunnen schrijven. De klachten zijn niet van de lucht en die komen ook de hondenbezitters ter ore. Wij zouden allen, die van hun trouwe huisdier houden er met na druk op willen wijzen, dat zij met hun hond een ander geen overlast mogen aandoen. U vindt het toch ook niet aangenaam om geconfron teerd te worden met de uitwerpselen van een hond? Wy besluiten dit hondepraatje met een stukje A.P.V. Algemene Poli tie Verordening, waarin staat, dat het ten strengste verboden is, hon den los te laten lopen op de open bare straat, daaronder ook te ver staan bermen, plantsoenen enz. Ook op het strand is een hond, al dan niet aangelynd, verboden van 1 mei tot 30 september. Tevens is het niet toe gestaan, een door zyn gejank of ge blaf voor de buren hinderlijke hon den te houden. U ziet, dat u door het houden van een hond verantwoording verschul digd bent voor uw omgeving. Wij drukken u ten sterkste op het hart, hiermee rekening te houden. SMIDSTRAAT 9 EGMOND AAN ZEE TELEFOON 02206-1525 DE PUNTEN DIE VOOR U VAN BELANG ZIJN Vrije keuze uit enorme kollektie brillen Gratis ogentest Alle reparaties gratis Leverancier aan alle ziekenfondsen Een beproeft kontaktlens-systeem Kunt u niet bij ons in de winkel komen, dan komen wij bij u thuis, beltu maar OPENINGSTIJDEN DINSDAG t.m. ZATERDAG van 9 tot half 1 en van 1 tot 6 uur. met gratis deskundig advies van de vakman ALUBERT TOILETKAST type Exclusief de Luxe normale prijs^240 voordeelprijs -138.- ALUBERT TOILETKAST A 2* normale prijs -153.- voordeelprijs gg ALUBERT TOILETKAST A 25 normale prijs^173- voordeelprijs GROHE UNICA GLIJSTANG. 60 om., compleet met originele selecta verstelbare handdouche en chroom slang 125 err bestaande u... wastafelbak 60 cm., met ophang- bouten. chroom plug/bokersyphon. éengatjmengkraun met draaib. uitloop, chroom logbek met glasplaat, spiegel 57x4® cm. m. klemmen 57.50 in wit 140.-. KERAMAG FONTEINBAKCOMB. type „NELSON" compleet met toiletkraan. schroeven en chroom plug/ bekersyphon Kleuren: mosgroen, bah.beige en curry CLOSETCOMBINATIE, bestaande uit: Keramag closetpot m. sehroevon, laaghangend kunststof rosorvoir van hoogwaardige kwaliteit zeer geruisarme flotteur, met bijpassende dubbele closetzitting. Kleuren: mosgroen, bah.1—1 217.50 71.70 OVALE PLANCHET met glasplaat 22 .35 i^i Voorstraat 102, Egmond san Zee Abdijlaan 3, Egmond-Binnen

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 4