met de egmonden HET CONTACT IN EEN ANDERE UITVOERING Pastoor Blom geïnstalleerd in de o.k. parochie te Egmond aan Zee I IriMP! DUIZEND JAAR EGMOND AAN ZEE KRIJGT GESTALTE Slijterij deVomp Uillem's Drankensuper Autobedrijf Kennemerland bv s contact 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE 29 SEPTEMBER 1976 NUMMER 1265 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. U hebt echt het oude vertrouwde "Contact met de Egmonden" voor u, maar het blad is in een wat ruimer jasje gestoken. Nieuwe technieken dienen zich aan en ze zijn onvermijdelijk. We hebben lang gestudeerd op een betere uitvoering van ons blad. Twee faktoren stonden ons daarbij voor ogen: het karakter moest bewaard blijven en de kosten moesten in de hand worden gehouden, om de ver schijning van het Contact te kunnen garanderen. Tevens moesten er meer en be tere mogelijkheden ontstaan voor onze adverteerders, terwijl ook meer aandacht besteed zou kunnen worden aan de tekstverwerking. Daardoor ontstaat een gro tere mogelijkheid voor informatie, zodat de belangen van de tientallen vereniging en die van het Contact gebruik maken ook beter behartigd kunnen worden. We kozen daarom voor uitvoering in offset. Was het voorheen al mogelijk, om allerlei afbeeldingen die ons door de ad verteerders werden aangeboden voor ver werking in hun reklame, op te nemen, door hetioffsetsysteem toe te passen, val len nagenoeg alle problemen weg. De druk van het Contact komt anders tot stand en speciaal de afwerking, zoals vouwen, insteken e.d. was de oorzaak, waarom er gekozen moest worden voor een ander formaat, waardoor de kosten van die laatste fases terug gedrongen konden worden. Wanneer er in één bedrijfstak een ster ke technische ontwikkeling op gang is gekomen, dan is dat wel speciaal in de drukkerij het geval. Voor de drukker is het aanbod van nieuwe technieken "ont aard" in een waar doolhof. Is hij van huis uit een ambachtsman, nu wordt hij ge- konfronteerd met ingrijpende verande ringen, die van hem steeds weer aanpas sing vragen. Hoewel hij aan de ultra moderne technieken niet achteloos voor bij kan gaan, neemt hij om bij te blijven soms onverantwoorde beslissingen en het gevolg is, dat velen af moeten haken. Voor de kleinere bedrijven, zoals het onze, kan het nog moeilijker zijn maar een goede bestudering van de mogelijk heden, d.w.z. het kunnen voldoen aan al le vragen die ons vanuit onZe gemeen schap bereiken, geeft een richtlijn, waar langs wij moeten werken. Voor ons bedrijf, bekend onder de naam drukkerij Belleman, komt daarbij, dat het bedrijf naast de vervaardiging van alle soorten drukwerken, kort samen gevat in reklame-, handels- en familie- drukwerk en dan in alle mogelijke kleu ren, ook ingesteld moet zijn op het ver vaardigen van een krant, die vanaf de eerst geschreven letter en het nemen van de foto's via alle druktechnische werk zaamheden tot het bezorgen in uw brie venbus, totaal in eigen beheer wordt uit gevoerd. Hier is dan ook sprake van een extra bedrijf in een drukkerij, die overi gens van alle markten thuis moet zijn. Om dit alles mogelijk te maken, - met enkele mensen - wordt grote vaardigheid vereist en technische kennis, zodat alle drukwerken, vanaf het visitekaartje tot aan een krant, geen enkel probleem op leveren. Hoewel dit geen eenvoudige zaak is, weten wij, dat het mogelijk blijft dank-T zij een volledige inzet van hen, die bij ons werken, waardoor wij met elkaar ons werk verzekeren en voor u de verschij ning van "Het Contact met de Egmon den", het blad waarvan elke zakenman.Aj elke vereniging, kerk, instelling, de ge-? meentebesturen en noem maar op, graag gebruik maken om alle Egmonders te informeren. G. A. Belleman Tijdens de kerkdienst van zondagmor gen heeft de bisschop van Haarlem, mon seigneur G. A. van Kleef de nieuwe pa rochieherder van de o.k. kerk te Egmond aan Zee, pastoor drs. G. J. Blom, officieel het beheer van kerk en parochie over gedragen. Na afloop konden de parochianen met de nieuwe pastoor en zijn gezin ken nis maken, waarvan velen gebruik maak ten. In zijn toespraak zei pastoor Blom, dat hij zich in Egmond aan Zee weer thuis voelde, dat hij het gevoel had "weer terug van weggeweest te zijn", doelend op zijn vierjarig verblijf hier nu twintig jaar ge leden. Hij vond een aandachtig gehoor on der de aanwezigen, dié overigens talrijker hadden kunnen zijn, speciaal bij een in stallatie, maar aan verschillende oorzaken was het helaas te wijten, dat er minder belangstelling was. Het bericht, dat pastoor Horstman ging vertrekken, deed onmiddellijk speculaties ontstaan over zijn opvolging. Verschillende interne gesprekken zijn gevoerd en voor velen lag het voor de hand, dat pastoor C. P. v.d. Berg zijn opvolger zou worden. Op motivaties van IVfgr. Van Kleef is dit echter anders gelopen. Hij had met pas toor Van de Berg andere plannen voor, hoewel deze een opvolging sterk ambieer de. Het gevolg was, dat er problemen ont stonden. wellicht mede in de hand gewerkt door het feit, dat over deze motivaties niet naar buitenuit werd gesproken. Mgr. Van Kleef nam tijdens de kerk dienst alle verantwoordelijkheid van de beslissing op zich. Hij zei: "Door het ver trek van pastoor Horstman en door h feit, dat pastoor V.d. Berg niet is benoemd, is beroering ontstaan". En hij vervolgde: "De eerste en laatste verantwoording be rust bij mij als bisschop van de kerk; uit de grote beroering moet gekonkludeerd worden, dat de pastedrs Horstman en V.d. Berg hier niet tevergeefs hebben gewerkt". "Houdt deze pastoors in uw harten". Die laatste woorden zullen niet tever-1 geefs zijn, want deze zaak houdt de harten van oud-katholiek Egmond aan Zee nog sterk bezig. Hij vroeg de parochie ten slotte de beslissing te aanvaarden. In een eerder gesprek zei hij: "Er kan nooit een beslissing genomen worden waarmee ie dereen het eens is. De persoon van pastoor Blom heeft met de hele zaak niets te maken, de verant woordelijkheid voor deze beslissing ligt bij de bisschop en het kerkbestuur. Pastoor V.d. Berg zei ons, dat de beslissing hem en zijn vrouw zeer zwaar was gevallen maar in een gesprek met de bisschop toch veel spanning was weggenomen. Hij heeft bijzonder veel waardering en sympathie voor zijn studiegenoot, nu pastoor Blom, met wie hij krachtens zijn opdracht voor lopig in Egmond aan Zee gaat samenwer ken, terwijl hij tevens met ingang van 1 oktober is aangesteld als deservitor van de parochie te Aalsmeer. WHITE STONES NIEUWS Te betwijfelen valt of White Stones de uitstekende start, die het in de kompetitie had, ook in de bekerstrijd zal hebben. Vrij dag 1 oktober ontmoet White Stones de landskampioen van '73 en '74: Scagha. De ze wedstrijd zal plaats vinden in de Spar- ta-hal te Schagen om 9.20 uur. White Sto nes heeft, gehandicapt door het ontbreken van keeper Peter Groot wegens een me niscus, Clemens Kleijbroek van Zeevogels 1 bereid gevonden om in deze wedstrijd het doel te verdedigen. White Stones ver trekt vanaf het Raadhuisplein te Egmond aan de Hoef om 8.15 uur en zij rekent op de steun van veel supporters. Verder staat voor de competitie de wedstrijd tegen Horse Pub op het programma, en wel vrij dag 8 oktober in veilinghal B te Alkmaar. HOOG WATER woensdag 29 7.2619.50 donderdag 30 8.2420.52 vrijdag 1 9.3322.10 zaterdag 2 11.0123.44 zondag 3 12.29 maandag 4 1.0113.44 dinsdag 5 1.5714.23 woensdag 6 2.4015.01 Met niet aflatende ijver zet de stichting "1000 jaar Egmond aan Zee" de werkzaam heden voort ter voorbereiding van dit zeld zaam jubileum, dat men maar eens kan vieren. Zaterdag j.1. kon men het komitee de gehele dag in de achterzaal van res taurant De Klok vinden, waar het vanaf 's morgen 10.00 uur tot 's middags 16.30 uur besprekingen heeft gevoerd, om het z.g. raamprogramma op te stellen, d.w.z. een indeling van de evenementen en ideeën, die ingezonden waren door een groot aan tal Egmondse verenigingen, die alle hun medewerking gaan geven. Voor de feestelijkheden zal een "bewijs van Derperschap" worden uitgegeven, dat voor een betrekkelijk gering bedrag kan worden aangeschaft en reduktie geeft op allerlei kosten, die, zo is de bedoeling ge ring zijn of helemaal geen. Tijdens de fees telijkheden, die zich zullen concentreren in juni en voor- en uitlopers heeft in voor- en najaar, is het de bedoeling dat er zo veel mogelijk oude klederdracht te zien zal zijn. Over de feestelijkheden kan nu nog niet worden uitgeweid, hoewel er wel ver schillende dingen zijn te noemen. Het ligt o.a. in de bedoeling om op de gemeentegrens bij de blauwe paal een gro te poort op te richten. Er is reeds mede werking toegezegd door allerlei instanties, scholen, ouderkommissies, terwijl kontak ten zijn gelegd met exploitanten van di verse vermakelijkheden. Speciale aandacht zal ook worden besteed aan Oudhollandse spelen voor kinderen en volwassenen. De historie zal voor een groot deel moeten gaan herleven en alle mogelijke bronnen worden aangeboord, omdat zo goed mo gelijk te bereiken. Ook moet er een Oud Egmond-revue komen, waarin het verleden weer tot leven wordt gebracht. Nationale en internationale demonstraties van aller lei aard zullen tot uitvoering komen. Ter realisering van allerlei evenemen ten, waarvan er verschillende in de dorps kern plaats moeten vinden, zal op het ter rein van het oude Agnes-tehuis een grote feesttent verrijzen. Etalages zullen zoveel als mogelijk in oude stijl worden gebracht, er moet een Egmondse openluchtmaaltijd komen, gedacht wordt aan een visafslag in oude stijl, standwerkersconcours, oude ambachten, speciaal op de oude gebruiken van Egmond ingesteld terwijl er ook een zomercarnaval op het programma staat. Voorlopig is vastgesteld, dat de feeste lijkheden officieel zullen worden geopend op vrijdag 17 juni, 's avonds, waarna een grote open receptie in de feesttent plaats vindt. De volgende dag trekt er dan een allegorische optocht door het dorp, voor de verwezenlijking waarvan alle vereni gingen worden uitgenodigd, om een be paalde episode 'uit de geschiedenis van Eg mond aan Zee uit te beelden. We hebben maar enkele punten genoemd van het zeer omvangrijke programma, dat tijdens de viering van "Egmond aan Zee 1000 jaar" in 1977 gestalte gaat krijgen. De spontane medewerking van nagenoeg alle verenigingen van Egmond aan Zee geeft veel vertrouwen op een waardige viering van het 1000-jarig jubileum, waar over wij in de volgende uitgaven meer zullen vertellen. Dit is „Oud Egmond" ten voeten uit, in de persoon van opoe Duin. Zij heeft het draagmankic met ruigte op haar rug. Ze is naar 't lankie in duin geweest. De ruigte was vast voor de konijnen. In 't mankie zaten piepertjes en wat uien voor de mid- dagpot. Zo ging dat vroeger in Egmond aan Zee. TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" Pompplein 3 - Telef. 1203 Voorstraat 134 - Telef. 1558 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij zijn vinoloog, verbonden aan de wijnacademie Bezorging boven 50, gratis Wilhelminastraat 71 -73 Egmond aan Zee 02206-1979

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 1