KORT NIEUWS Dat deze week de kollektanten van Dat de gemeenteraad van Egmond- Dat Dat u op 8 oktober van harte wel kom bent in het Rode Hert voor de eerste klaverjasdrive t.b.v. Zeevogels en Jeugd- belangen, aanvang 20.00 uur. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Dat Dat Dat de WV Egmond a. Zee vraagt. VERENIGINGSNIEUWS 1 "CONTACT MET DE EGMONDEN" 29 SEPTEMBER 1976 - NUMMER 1265 "~~Tïrrr l)e foto kan lang niet alle boten bevatten, die op het parkeerterrein liggen en op het strand. Maar ze liggen er niet goed. Het gemeentebestuur wil ze naar de zuid kant van het parkeerterrein hebben of naar het parkeerterrein aan de Zeeweg nabij de Torensduin en wel vóór 1 oktober. Na die datum worden ze van gemeente wegen bij gemeentewerken opgeslagen en dat is wel wat ver. WIJ VERNEMEN: het Prinses Beatrixfonds bij u aankloppen. Zij komen uw bijdragen vragen voor hen die lijden aan polio, spasticiteit, multiple sclerose en diverse andere spierziekten. De financiële gevolgen, die deze mensen door hun ziekte hebben, o.a. voor een wagentje, aangepaste voorzieningen in huis enz. kun nen zij zelf niet dragen. Als u een handje helpt wel. D t bakkerij O. de Haan te Egm.- Binnen weer van zich heeft doen spreken tijdens de nationale bakkerswedstrijden te Leeuwarden, "De Tribavo XIII". Voor mokkataart werd een eerste prijs behaald en zoon Tim won voor zijn vruchtengebak een eerste prijs. Voorts werden prijzen ge wonnen met cake, speculaas, stokbrood, koffiebroodjes. harde broodjes, tijgerbrood en tarwekadetjes. Binnen op donderdag 30 sept. a.s. 's avonds om half acht vergadert in het dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen. Nog niet eerder is er een raadsvergadering in de dorpskern te Egmond-Binnen gehouden. De Egmond-Binner raadsleden spelen voor het eerst een thuiswedstrijd en die kon nog wel eens veel publiek op de been brengen. de Hervormde Vrouwenvere nigingen van Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef hun jaarlijkse bazar houden in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef op zaterdag 2 oktober a.s. 's avonds van 8 tot 10 uur. Zondag kunt u ook nog ko men kijken, 's middags van 3-5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur. Maandagavond 4 oktober om 8 uur is de trekking van de verloting. op zondag 3 oktober 's morgens om 10.00 uur de viering van het h. Avond maal zal plaats vinden in de Ned. 'Herv. Kerk te Egmond aan Zee. Voorganger is ds. J. Walstra, Bergen, de schietvereniging Prin Hen drik zijn eerste bijeenkomst houdt op maandag 4 oktober, om 8 uur in De Klok. Er komt nog een konvokatie met de agen da. of de leden, die in de herfstvakantie (16 - 23 oktober 1976) hun huis, flat of zomer huis willen verhuren, die zo spoedig mo gelijk aan het kantoor op willen geven. INGEZONDEN „Wat doen ze eigenlijk met onze centen van de hondenbelasting"? Met deze vraag werd ik één dezer dagen gekonfronteerd door een hondeneigenares en -liefhebster (dat gaat overigens niet al tijd samen), wiens betoog hierop neer kwam: "Je mag alleen voor je hond be talen en ziet er niets voor terug". Voorts werd mij gevraagd of ik daarover eens iets wilde schrijven, vooral omdat de dame voornoemd een van origine buitenlandse is en onze taal in geschrift zeer beperkt machtig is. Ik heb mij er in eerste instantie met een grapje afgemaakt maar dacht later toch eens terug aan het eerder genoemd ge sprek. Misschien leeft bovengenoemde vraag wel bij meer hondeneigenaars. Meer uitgebreid wordt eigenlijk bedoeld: de be wegingsvrijheid van de hond is beperkt, waarom wordt er niet een ruimte beschik baar gesteld waar onze Pluto's vrij rond mogen rennen, hieraan is vooral 's zomers behoefte, het inrichten van een dergelijke ruimte zou toch van de hondenbelasting bekostigd kunnen worden? Daar ieder weet, dat deze speelweide in Egmond niet bestaat - er schijnen plaat sen te bestaan waar deze voorzieningen wél bestaan - zijn we weer beland bij de in de aanhef gestelde vraag. Is het 'n soort boete? Mogelijk één van de vele bronnen, door diverse overheden in de loop der eeuwen aangeboord om aan centjes te ko men? Komische vraag eigenlijk. Welnu, ik zou zeggen: "Het woord is aan onze over heid, misschien kan deze de hondbazen het antwoord geven E. Konijn Zuiderstraat 31. Egmond aan Zee. SCHOLEN HIER HELPEN SCHOLEN DAAR In de week van 4 t.m. 10 oktober begin nen veel christelijke scholen in Nederland een aktie voor noodlijdende scholen. Voor al uit de ontwikkelingslanden zyn veel dringende aanvragen tot hulp gekomen. In Indonesië zijn talrijke scholen die geen geld hebben voor voldoende leermiddelen. In Afrika kunnen veel scholieren het geld niet bü elkaar krygen en zouden daar door geen verdere opleiding kunnen kry- gen. In Latijns Amerika en andere gebie den duiken weer andere problemen op. Maar in alle gevallen is er met betrekke lijk weinig geld veel te redden. Nieuwe scholen kunnen soms niet van de grond komen, omdat het startkapitaal te klein blijft, hoe men zich ook inspant. En daarom kunnen de christelijke scholen hier het niet laten om een steuntje te geven. De aktie wordt onder het motto "Kom op" gehouden en niet voor het eerst: ai bijna 100 jr. oud det Unie School en Evangelie de aloude "Uniekollekte". Vorig jaar na derde de opbrengst de twee miljoen gulden en daar werd veel mee gedaan. Er ontston den ook inspirerende internationale kon takten door, zodat het niet alleen om het geld gaat, maar om het recht dat elk kind in de wereld moet krijgen op goed onder wijs om zichzelf te ontwikkelen en te hel pen de samenleving te ontwikkelen. En dat is iets wat overal in de wereld nodig is. Degenen die het christelijk onderwijs 'n goed hart toedragen kunnen hun bijdragen storten op P.G. 1515 t.n.v. Uni|^*chool en Evangelie" te Voorburg. MEVROUW ZWART: VOORSTEL IS EEN BELEDIGING Het voorstel van Burgemeester ^^Wet houders aan de raad, om in het pl^Wport- laan alleen premiewoningen te bouwen, vond bij de PvdA geen genade. Mevrouw S. Zwart-Schrier noemde het voorstel een "belediging" cn de PvdA verklaarde zich vierkant tegen. B. en W. had zyn voorstel gebaseerd op het aantal aanvragen voor zo'n woning, dat was binnengekomen na een oproep in het Contact, 139 gegadigden. Van de zyde der woningbouwvereniging kwamen daar nog eens 22 bü- Het complex van 80 woningen voorziet derhalve voor 50*/« in de behoefte. De woningbouwvereniging had echter verzocht om van die 80 woningen er 15 a 20 in de woningwetsfeer te bouwen. B en W was echter van mening, dat daarvoor het aantal aanvragen te groot was terwijl overeengekomen v/as, dat de woningen, die aan het Dorus Rijkersplein gebouwd worden, alle woningwetwoningen zullen zijn. Bovendien komen er in die sector veel woningen vrij, wanneer de huizen in het plan Sportlaan klaar zijn, waardoor de woningbouwvereniging weer meer ruimte krijgt, aldus burgemeester Bakker. Mevrouw Zwart zei, dat de vereniging meegedeeld had, minstens 45 aanvragen voor een huurwoning te hebben. "Boven dien" zei zij, "is doorstroming van een huurwoning naar een huurwoning ook doorstroming", terwijl zij het gevaar zag, dat toekomstige eigenaars hun woningen zouden kunnen verkopen aan niet-Egmon- ders. Dat er ook nog gepraat werd over vier bungalows en niet over huurwoning en, kon bij haar geen genade vinden. De voorzitter zei, dat er gehandeld was naar analogie van plan Huis ter Duin. waar zij ook niet tegen was. Mevrouw Zwart bestreed dit. De heer Oud zei, dat zijn fraktie helemaal voor was, temeer daar de lasten van een premiekoopwoning verge leken met de huur van pl.m. 400,voor een huurwoning niet hoger zouden zijn. Volgens hem betekende premiebouw een welkome verlichting van de lasten van de gemeente, terwijl de eigenaars er ook niet op achteruit gingen. De heer Verschuur vond het standpunt van de WD "schandalig", daar de eige naars moesten gaan verhuren terwijl er geen zomerhuis bij was en hij vond dat burgemeester Bakker de kern niet raakte- terwijl de woningbouwvereniging niet se rieus werd genomen. De voorzitter zei: "Verschuur ziet het wel maar wil niet toe geven, dat het college gelijk heeft. "Bur gemeester Bakker verwijst naar het ver slag van het gesprek met de Wbv.. waar uit zou blijken, dat er geen akkoord was bereikt over het standpunt van B en W maar mevrouw Zwart vond het stug, dat het bestuur daarvan het tegenovergestelde zou beweren. Oud vond het frappant, dat er nu tegenstand was van leden van de PvdA, die zelf zeer tevreden zijn met hun eigen woning in Huis ter Duin, terwijl Verschuur nog duidelijk maakte, dat hij in principe niet tegen de premiebouw was maar een betere verdeling voorstond. Tenslotte werd met 7 tegen 3 stemmen het voorstel van B en W aangenomen. De heer Franke was afwezig. Tijdens de be handeling van het laatste agendapunt werd aan de gemeente-ontvanger, de heer P. J. Rol eervol ontslag verleend met ingang van 1 januari 1977. DOELCN WCMOND-BINN'tN TEL 02206-2452 rï> É- o b t <u c c I jz o H -£ c c «0 O TN a> s 'E ra "O x INGEZONDEN Egmond aan Zee is ver achter op het gebied van jeugdwerk. Naar aanleiding van het door de Ouder commissie "De Ruyterschool" ingezonden stuk (Contact, 15-9-76). wilde ik graag het volgende onder de aandacht brengen. Ik ben het roerend eens met wat de Ou dercommissie beweert, een gedachte welke ik reeds lang tegenkom al zijn er dan aktiviteiten in Egmond aan Zee zoals sport verenigingen, het is er maar karig gesteld betreffende centra op het gebied van krea- tiviteit en jeugdwerk. Er bestaat in Eg mond aan Zee grote behoefte aan vormen van vrijetijdsbesteding waartoe de facili teiten in deze gemeente nauwelijks of niet worden verleend. Deze behoefte bestaat niet alleen bij vol wassenen maar ook bij jongeren. Veel jongeren zouden meer gebaat zijn met an dere vormen van vrijetijdsbesteding dan die welke hier binnen hun bereik liggen. Jeugdwerk en kreativiteitscentra zijn in Egmond aan Zee van sociaal belang. Hope lijk gaat men hier daaraan nu spoedig meer tegemoet komen. Door diverse per sonen werd bij herhaling moeite gedaan om iets in deze richting te bereiken. He laas stuitten deze pogingen steeds weer op gebrek aan medewerking. Niettemin kon er soms iets tot stand ko men, zij het op bescheiden schaal en bij weinigen bekend. Het leek mij toepasselijk om daaromtrent hierbij wat meer bekend heid te geven en wat te vertellen over mijn deel daarin. Met ongeveer 20 jongeren in de leeftijd tussen ca. 12 en 18 jaar heb ik in 1969 het initiatief genomen om gezamenlijk een grote bunker te beschilderen welke destijcUMk op het strand stond, 2 km ten Zuiden va^ het dorp. Toen tegen het eind van dat jaar deze bunker werd opgeruimd, werd er van deze jongeren iets afgenomen, iets wat een positieve betekenis voor hen had gekregen. In het voorjaar van 1970 echter werd di^d gemis gekompenseerd toen ik samen m(fl| deze jongeren en bijgestaan door Ig Nieuw- land een grote hut ging bouwen van jut- hout. De hut verrees waar eens de bunker had gestaan. Het sjouwen en bouwen, het plezier en de plannen: het was voor de deelnemers iets geweldigs. Er zijn achter eenvolgens heel wat mooie hutten door anderen in brand gestoken en door de te- leurgestelden met hernieuwde moed weer opgebouwd. Vanaf '70 zijn achtereenvol gende "generaties" jongeren daar met de huttenbouw bezig. Helaas kon nog steeds niet worden bereikt dat deze aktiviteit voldoende wordt begeleid en beschermd. Behalve de genoemde onderneming be gon ik in 1970 met het organiseren van bijeenkomsten voor jongeren op mün adres waarbij veel aandacht werd besteed aan muziek. Tevens werd toen begonnen aan de inrichting van een werkplaats waar de ze jeugd zich krealief kon gaan bezig hou den. Kortom het adres werd geheel afge stemd op het jeugdwerk. Met zeer weinig beginnend is de inrichting stukje bij beetje uitgebreid en was er tenslotte een mini mum welke enigszins kon voldoen. De jeugd heeft aan deze geleidelijke tot standkoming intensief meegewerkt. Oude re sympatisanten lieten zich niet onbetuigd en staan sindsdien met raad en daad ter zijde. Het werk gebeurde en gebeurt nog steeds van zeer geringe middelen en wordt niet door subsidie gesteund. De gebruik makende bezoekers betalen geen vaste prijs; de bijdrage staat geheel vrij. Gratis worden dokumentaire films ver toond, werden lezingen gegeven of werd muziek ten gehore gebracht door zeer kom- petente personen. Behalve de aktiviteiten op het adres zelf, werden er excursies ge organiseerd o.a. naar musea en concerten, werden er dagwandelingen gemaakt en zeiltochten op antieke schepen. Ook werd met de jongeren aan humanitaire akties meegedaan. Enige bekendheid heeft het centrum gekregen door de volgende ma nifestaties: tentoonstellingen in Amster dam en in Alkmaar van muziekinstrumen ten die in de werkplaats door jongeren zijn gebouwd: muziekuitvoeringen op de ze instrumenten door de bouwers zelf in het Instituut voor de Tropen te Amster dam en in het Instituut Scorlewald te Schoorl. Dit relaas schetst een aktiviteit welko zeer gering is in verhouding tot wat er in Egmond aan Zee voor jongeren te vinden zou moeten zijn! Helaas kan ik niet nog meer tijd geven aan dit jeugdwerk: bijna al mijn tijd geef ik er al aan. Ook dient het aantal jongeren wat er van kan profi teren begrensd te blijven. Regelmatig moet ik jongeren teleurstellen die zich willen opgeven. Soms duurt het lange tijd eer er weer een plaats vrij komt. Het is om di verse redenen duidelijk dat er in Egmond aan Zee veel en veel meer van de grond moet komen om aan de behoefte te kun nen voldoen en om een uitgebreider keus te kunnen bieden. Daartoe is niet alleen het professionele jeugdwerk van belang, maar zeer zeker ook de kracht van personen die idealistisch gemotiveerd zijn, bij wie dit soort werk dicht aan het werk ligt en die zich vrij willig kunnen inzetten. Ik hoop dat dit ver haal er toe kan bijdragen dat pogingen zoals thans die van de Oudercommissie "De Ruyterschool", voldoende kans krijgen en dat er eindelijk wat meer kan gaan gebeuren; het is hard nodig. Johan Huysser TOUWTREKKEN IN EGMOND-BINNEN Op zaterdag a.s. 2 oktober organiseert de touwtrekver. "De Berentrekkers" uit Eg mond-Binnen een groot touwtrekevene ment tegenover café Cor Beers aan de A- delbertusweg. Deelnemers zijn o.a. Rukky Terug, kampioen van Amsterdam. De Trekschuit, kampioen van de Beemsler. Oudejans uit Purmerend van de A-klasse, de nationaal kampioen van de B-klasse JVC uit Ilpendam, de kampioenen van rayon Winkel en WFD uit West-Graftdijk en nog vele andere clubs. Het is een "open tournooid.w.z. dat iedereen, georganiseerd of niet-georgani- seerd aan dit touwtrektournooi kan deel nemen Het tournooi wordt onder kunst licht. getrokken. De clubs moeten zich vóór 7 uur zaterdagavond 2 okt. melden op hej touwtrekterrein of eerder bij de organisa tor van dit evenement A. Boendermaker, telefoon 1873, waar men ook alle inlich tingen kan verkrijgen. Elke ploeg moet met 7 trekkers uitkomen, mag één wissel- trékker hebben plus een leider. De Beren trekkers zijn al geruime tijd in training. Zaterdag j.1. is er getrokken in Spijker boor, van de 21 deelnemers behaalde De Berentrekker de 5e prijs. Afgelopen maan dag is er getrokken in W.-Graftdijk, maar bij het ter perse gaan van dit blad was er nog geen uitslag bekend. LAMORAAL VAN EGMONT IN GELDNOOD Door de sterk oplopende kosten is ook Lamoraal van Egmont in een financieel dieptepunt tercht gekomen. Gelukkig zijn niet alleen de stijgende onksoten oorzaak van dit dieptepunt. Een voortdurende aan was van leerlingen en als gevolg daarvan de toenemende vraag naar nieuwe instru menten zijn voor het bestuur en met name voor de penningmeester een steeds grotere zorg, die om een oplossing vraagt. Welis waar zijn er nog enkele oude instrumen ten maar vele oude instrumenten zijn door de tands des tijds grondig bewerkt en niet meer geschikt om bespeeld te worden. Gelukkig is de gemeente steeds bereid om Lamoraal van Egmont financieel de helpende hand te reiken, maar dit is niet voldoende om aan de behoeften te vol doen. Gelukkig beschikt Lamoraal van Eg mont over verschillende organisatorische krachten die in staat zijn om het korps te helpen. Deze mensen hebben zich verenigd in een komitee dat zich dit jaar tot doel stelt, Lamoraal van nieuwe instrumenten te voorzien door middel van de jaarlijkse najaarsbraderie die zal worden gehouden in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. onder het motto: "Lamoraal nieuwe in- strumten". Deze braderie moet Lamoraal evenals vorig jaar helpen om de snelle groei op te'vangen, waardoor de vereni ging kan blijven voortbestaan. De hulp en belangstelling van alle Egmonders is ech ter onontbeerlijk. Tot ziens dus op zater dag 9 en zondag 10 oktober. BADMINTONCLUB DE HANEBALKEN Hanebalken 1 heeft in Den Helder op nieuw laten zien hoe in haar afdeling de krachtsverhoudingen liggen. De tweede kompetitiewedstrijd tegen Turnlust werd met grote cijfers gewonnen: 6-2. Het ging erg vlot in zijn werk, allemaal 2-setspar- tijen, zodat het karwei snel geklaard was. E envan de Egmondse dames had tevoren nog nooit een" "enkel" gespeeld, maar won toch van haar tegenstandster. Hanebalken heeft gedemonstreerd dat Egmond heel wat badminton-kwaliteiten binnen zijn grenzen heeft en terecht in de kompetitie is ingedeeld. Hanebalken 2 moest het in eigen huis opnemen tegen ODS uit Zaandam. De Zaankanters, belust op de tweede achter eenvolgende zege, probeerden al direkt door een explosieve start de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. De tegenstand van de Egmonders werd groter, waarmee ODS steeds meer problemen kreeg. Uit eindelijk bracht de laatste partij de be slissing. Tot in de 3e set heeft de kans op een puntenverdeling er in gezeten; helaas trok ODS tenslotte aan het langse eind. Komend wedstrijdprogramrna: donder dag 14 okt. in sporthal Grootebroek speelt Hanebalken l tegen Flinters 4; dinsdag 12 okt. om 21.00 uur in sporthal Egm.-Binner. speelt Hanebalken 2 tegen Nab Spirit 4 (uit Amsterdam). DAMES-ZAALVOETBALVER. EGMOND STARS De afgelopen week heeft het le team haar 4e wedstrijd gespeeld en weer twee punten gepakt, door met 4-2 te winnen van Karrewielladies. Het staat nu met zes punten uit 4 wedstrijden 1 punt achter op de koplopers. Deze week op dinsdag 28 sept. worden de eerste bekerwedstrijder, gespeeld. Ons le team gaat het opnemer, tgen 2e-klasser Oudejans. Deze wedstrijd zal bij het verschijnen van het Contact reeds zijn gespeeld. Het tweede team moest afgelopen week twee maal voetballen en wel woensdags tegen Mariene, 0-0 en vrij dags tegen Puinhoop United, 2-0 winst. Jammer was het dat buiten de blessures en zieken er ook nog af berichten waren. Met veel moeite kon Henk Groot, coach van het tweede, een team bij elkaar krij gen. Om dan toch nog 3 punten uit twee wedstrijden te behalen, is een felicitatie waard. De volgende drie weken staat er voor het tweede geen wedstrijd op het pro gramma. BOTEN VERENIGING "DE WERF" Hier verzoeken wij de leden, de boter, ten welke op het parkeerterrein aan de zijde van Lido staan, te verplaatsen naai de zuidzijde van het parkeerterrein. Daar dit vóór 1 oktober moet gebeuren stelt het bestuur voor om woensdagavond 29 sep tember a.s. met z'n allen deze boten te ver plaatsen. Misschien is er een traktor van een der leden beschikbaar om de zware boten te verplaatsen. Ook de boten welke op de openbare weg staan kunnen gepar keerd worden aan de zuidzijde van het parkeerterrein en op het parkeerterrein aan de zuidzijde van de Torensduin (Zee weg). De leden, waarvan de boten nog op het strand liggen, verzoeken wij bij even tueel slecht weer hun boten op de hier boven genoemde parkeerterrein te plaat sen. Wij rekenen op uw medewerking. Het bestuur VOLLEYBALVER. RELAX woensdag 29 sept, sporthal H.H.-waard: 20.15: dames Relax 1 - Emos 1 dinsdag 5 oktober sporthal Egmond 19.15. meisjes adsp. Relax - Schoorl 19.15; heren RAP 2 - Relax 4 21.15: dames Relax 2 - Relay 2 21.15- heren Relax 1 - Solo i dinsdag 5 oktober sporthal Heïloo: 21.15: dames EMM 2 - Relax 1 HANDBALVER. EGMOND '74 Programma zaterdag 2 oktober: pup. 1: Graftdijk - Egmond '7-1 14.00 pup. 2 Egmond '74 2 - Koedijk 14.00 adsp. 3: Egmond '74 3 - Meervogels 5 15.00 Programma zondag 3 oktober: sen.. Egmond '74 - Tornado 3 10.00 jun.: AVA - Egmond 74 11.00 adsp. 1 Egmond '74 - AVA 11,00 adsp. 2: AVA 3 - Egmond '74 2 10.00 ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zaterdag 2 oktober: junioren: 178: Zeevogels B2 - CSV B3 2.30 308: Limmen C2 - Zeevogels C2 1.15 342: Go-Ahead C3 - Zeevogels C3 1.15 meisjes: 451: KGB 1 - Zeevogels 1 2.30 pupillen Bergen Al - Zeevogels Al 10.45 Alcmaria Victrix A3 - Zeevogels A2 10.30 Zeevogels A3 - Go Ahead A3 11.00 Zeevogels BI - Duinranders BI 11.00 Zeevogels Cl - Schoorl Cl 10.15 Kolping Boys C2 - Zeevogels C2 12.00 Programma zondag 3 oktober: 108: St. Adelbert 1 - Zeevogels 1 2.30 63: HSV 3 - Zeevogels 2 2.30 129: Zeevogels 3 - KW 4 2.30 210: Foresters 5 - Zeevogels 4 2.30 214: Zeevogels 5 - USVU 7 2.30 222: Vitesse 11 - Zeevogels 6 2.30 355: Zeevogels 7 - Vitesse 12 11.00 junioren: 476: Zeevogels Al - Berdos Al 11.00 Zeevogels BI - Egmondia BI 12.45 dames: 542: Zeevogels 1 - Flevo 1 12.45 Zeevogels is voornemens met een 8e se- nioreneinal te starien, er Kunnen nog enige spelers geplaatst worden voor dit elftal. Opgave bij de sekretaris P. Groot, tele foon 1906. Spelers die lid zijn en nog niet zijn ingedeeld in een elftal, worden ver zocht kontakt op te nemen met H. Imming, telefoon 2527. SCHAAKCLUB DE TOREN VAN EGMOND Nadat de senioren met een goed verlo pen ledenvergadering het seizoen hebben geopend, zijn ook de junioren weer begon nen met hun kompetitie. Verschillende jongeren die vorig jaar bij de junioren scnaakten zijn nu opgeklommen naar de senioren, zodat er plaats is vrijgekomen voor nieuwe jeugdleden. Dus jongens en meisjes, ook al Kunnen jullie nog niet schaken, kom gerust op maandagavond 19.00 uur naar pension Atlantic, Boulevard 13. Ook seniorleden om 20.00 uur van harte welkom. Het bestuur EGMONDIA-NIEUWS Programma zaterdag 2 oktober: 9: Egmondia 1 - Zaanlandia 1 93: Jong Holland Al - Egmondia Al 175: Egmondia B2 - Sporting B2 296: Berdos Cl - Egmondia Cl 323: Alkm. Boys C4 - Egmondia C2 pupillen Flamingo's Al Flamingo's A2 Flamingo's A3 Go Ahead BI Egmondia B2 - Egmondia Cl - Duinranders C2 Egmondia C3 - - Egmondia Al - Egmondia A2 - Egmondia A3 Egmondia BI Alcm. Victrix B4 Vrqne Cl - Egmondia C2 Vrone C3 Programma zondag 2 oktober: 108: Egmondia 1 - Kolping boys 1 80: Kolping boys 3 - Egmondia 3 216: AFC '34 7 - Egmondia 4 221: Egmondia 5 - Bergen 3 365: Egmondia 6 - LSW 10 Zeevogels Bl - Egmondia Bl 14.30 12.45 14.30 13.15 13.15 11.00 11.00 11.00 11.00 11.00 10.00 12.00 10.00 14.30 14.30 12.00 12.00 12.00 12.45 SCIIIETVER. DE VRIJHEID Top 10: A. de Boer 99; J. de Waard 99; C. de Goede 98; N. Roozen 98; C. Hummen 96; R. Tabernal 96; P. Wijker 95; P. Dek ker 95; N. te Buck 95; P. Wesselingh 95. Totaal 966 punten. DIPLOMA-TENNIS BIJ T.C. EGMOND AAN ZEE Op zaterdagmorgen 25 september heeft zoals elk jaar het jeugd-diploma-tennis weer plaats gevonden. Het le jaars bal vaardigheidsdiploma werd behaald door Claudia Spit, Theo Wilms, Jerry Wilms. Tonny Snijders, Colette Schouw, Linda Elzinga, Erik Jan Kingma, Judith van de Berg, Yvonne van Eindhoven, Dennis Y- kel, Elisabeth v. Zurphen, Petra Hamberg, Martin Dekker. Marco Snijders, Robert El zinga, André de Moei, Christa Wijker, Hel len v.d. Veer, Monique Schalekamp, Esther de Groot, Ineke Genet, Carola Glas, Anita Glas, Jan Glas en Gerard Zwart. Het 2e jaars slagvaardigheids diploma werd behaald door Frank Swart, Manon Swart, Marit Veltkamp, Michiel Brouwer, Rozm. v. Sitteren, Caroline Mooy, Johan Meyer, Menno Schalekamp, Trudy d. Boer. Jeanet Wezel, Gerard Versteegh, Marieke Versteegh, Irma Schortinghuis. Mirjam Obdam, Hellen Mooy, Ingrid Mooy en Se- bastiaan v. Sitteren. Het geheel werd be sloten met een wandelpuzzeltocht door het dorp, die eindigde bij de Speeltuin, waar de diploma's door de voorzitter uitgereikt werden en de kinderen allemaal een war me maaltijd werd aangeboden. NIEUWS VAN DE TEDDY'S Jl.1 woensdag speelde Teddy's 2 tegen LSW 2. Teddy's 2 was beduidend sterker, wat resulteerde in een 9-0 eindstand, doel punten van Annet, Nelly, Anda en Bea. A.s. woensdag speelt Teddy's 1 om 9.20 uur voor de N.H.-beker tehuis tegen Gle/.on. Vrijdag 15 okt. speelt Teddy's 2 om 19.00 uur in Egmond tegen SVW 3.

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 2