met de egmonden KORT NIEUWS NA LANGDURIG GESPREK GING RAAD AKKOORD MET EEN SCHOLENKOMPLEX VOOR EGMOND-BINNEN Mej. C. J. de Waard neemt afscheid van het gemeentehuis De bowlingbanen te Egmond aan Zee HARTVOOR GMOND Uillem's Drankensuper Autobedrijf Kennemerland bv 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE contact 6 OKTOBER 1976 NUMMER 1266 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Hoewel alle koppen nog lang niet in een zak gevangen zijn, ziet het er nu naar uit, dat het dorp Egmond-Binnen in de toekomst een van de nieuwste schoolkombinaties krijgt. Het openbaar onderwijs en het bijzonder onderwijs zal in één komplex worden ondergebracht en als ook GS het besluit van de raad goedkeurt, dan zal dit verrijzen in het bestemmingsplan Luilaantje. Het streven is, de school met ingang van het nieuwe leerjaar van 1978 in gebruik te nemen. Zoals bekend is er een hearing geweest, op welke avond bleek, dat het voorstel nog lang niet overal met gejuich wordt ontvangen. Er blijken nog te veel gevoeligheden te zijn, die het wennen aan dit nieuwe idee nog in de weg zitten. Maar voor dat het 1978 is, zal men wel helemaal met het plan ver trouwd zijn geraakt, temeer, daar het een gezonde inzet vereist van alle partijen, die met de realisering hebben te maken. Deze ondertoon was te beluisteren in de filosofieën van de verschillende raadsleden, die hun vooruitstrevende blik vergezeld lieten gaan van kanttekeningen. De heer Van Els, man van het onder wijs, zag vele voordelen, o.a. kostenbe sparing, gezamenlijk gebruik van dure akkommodatie, gemakkelijker overleg en vond hij: "Samenbouw kan goed werken voor het sociale kontakt". Hij wilde ook de openbare bibliotheek in het komplex opgenomen zien met een informatiecentrum terwijl hij vond, dat het voor een groot deel van het perso neel afhangt of het samengaan opti maal funktioneert. De heer Timan kon het voorstel ook waarderen maar wilde wat meer weten over de plaats van het komplex en de financiën, alvorens een besluit te nemen. Van de week heeft de raad van Eg mond-Binnen eervol ontslag verleend aan mej. C. J. de Waard, ambtenares van de burgerlijke stand. Met haar ver trek wordt een periode afgesloten, die nog dateert uit de tijd van het oude gemeentehuis aan de Slotweg, waar zij met de heer J. J. van Don de totale be zetting van het secretarie uitmaakte. Velen zullen zich de sfeer van dat oude gemeentehuis nog herinneren, waarin men achter in de gang door een deur met houten knoppen toegang kreeg tot de secretarie-afdeling, waar men voor een soort beklaagdenhekje kwam te staan en overzicht had over de gehele gang van zaken. Er stonden twee schrijfmachines, die nu antiekwaarde zullen hebben en twee stoelen, waarop beide ambtenaren wa ren gezeten achter een lange werktafel met uitzicht op de speelplaats van de openbare school. De kleuren van het interieur waren donkergroen met wat crème hier en daar. Corrie de Waard heeft dat allemaal nog meegemaakt en ook de verhuizing naar het nieuwe gebouw aan de He renweg, dat ondertussen al weer veel te klein is. Zij neemt nu afscheid van de burgerlijke stand, in welke funktie zij vele nieuwe wereldburgers heeft ingeschreven, die zij na verloop van een aantal jaren ook in de echt heeft verbonden. Zij kende vele huwelijks paartjes vanaf de wieg, heeft ze zien opgroeien, kende de ouders en in veel gevallen ook lief en leed. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat zij dikwijls een persoonlijk woordje mee gaf aan de jonge mensen die voor haar, ambtenares van de burgerlijke stand verschenen om elkaar het ja woord te geven op de vraag, die zij stelde. Velen zullen dat stukje sfeer hebben ingebouw in hun herinneringen. Corrie de Waard gaat met pensioen, zoals dat heet en terwijl zij naar buiten kijkt, zegt zij, dat ze nu veel tijd aan haar tuin kan besteden, want dat is een grote liefhebberij van haar. De heer C. Belleman - die overigens de raad wegens studieredenen gaat ver laten - uitte namens zijn fraktie waar dering voor het voorstel, dat hij van moed vond getuigen, zowel van het ge meentebestuur als van het schoolbe stuur. "Maar" zei hij, "daar er onder de ingezetenen over het plan zeer ge nuanceerd wordt gedacht, betekent het besluit, dat vanavond moet vallen, een grote verantwoordelijkheid van de raadsleden". Hij pleitte er voor, dat er bij het per soneelsbeleid nauwkeurig wordt gese- lekteerd, waardoor er mensen zullen werken, die geheel met de nieuwe ge dachte mee kunnen gaan, "zodat er geen sprake zal zijn van "bijzondere" en "openbare" kindertjes, maar gewoon van een kind, dat blij naar school gaat omdat zijn ouders een verstandig be sluit namen". De heer H. Amerika legde een kri tische filosofie op de raadstafel in het dorpshuis. Hij zei, dat vanuit het ka tholiek schoolbestuur een vertragende werking had plaatsgevonden. Op d openbare hearing had hij geen enkel positief geluid gehoord terwijl "van twee kanten" (ook van de zijde van het openbaar onderwijs) veel bedenkingen werd geopperd. "Men dacht gemanipu leerd te worden" zei hij en door de hou ding op die avond was hij verontrust. Dit bracht hem tot de uitspraak: "Je moet mensen niet tegen hun zin in gelukkig maken". Het viel hem op dat het gemeentebestuur op geen enkele wijze iets zei over de stemming tijdens de hearing. Hij wilde ook nog graag kwijt, dat hoewel het vorige college, dat zich gesteund wist door tien Eg- monds Belang raadsleden, ook met het onderwijs bezig was, er niets uit de bus was gekomen. En deze opmerking sudderde tijdens het voortgaand betoog van Harry Ame rika lang genoeg op het pitje bij Eg- monds Belang-raadslid Jan Apeldoorn, om tenslotte over te koken. Hij kwam fel uit de hoek met: "De verkiezings strijd schijnt reeds aangebroken, ik vind de opmerking van Amerika schan dalig". Wethouder Cees Verstegen antwoord de tenslotte op de geuite kritieken, dat het gemeentebestuur zich na de hea ring bewust buiten de gesprekken in het schoolbestuur heeft gehouden. "U hebt gezien, dat er doorgedacht is" zei hij, "gezien het voorstel dat voor u ligt". Hij zei dat in de toekomst eenieder er bij betrokken zal worden, die met de realisering heeft te maken. Over de financiën was nog niets te zeggen, waar op Timan vroeg, hoe hij dat beoordelen kon. "Dat laten wij aan uw^ fantasie over" zei de voorzitter. Bob v.d. Ende had nog wat voorstellen over kleuter school "Humelhonk", waarvan het ge bouw vrij komt. o.a. een peuterspeel zaal, VW, bibliotheek, enz. WIJ VERNEMEN: DAT woensdag 6 juni (vanavond) Egmond aan Zee centraal zal staan in de tv-uitzending van de NOS, "Van gewest tot gewest". Onlangs zijn over al in het dorp een aantal opnamen ge maakt, waarvan de montage inmiddels gereed is en op het scherm wordt ge bracht (vanavond dus) om 19.05 uur. DAT gezien het grote sukses van vorig jaar, aan de Egmondse jeugd weer de mogelijkheid wordt geboden om als lid van schaakvereniging "De Toren van Egmond" opgeleid te worden voor het pionnen-, toren- en koningsdiploma. DAT in de afgelopen week plotse ling is overleden, de weleerwaarde heer N. Mooij, lid van de orde der paters Montfortanen, die wonen aan de Wil- helminastraat te Egmond aai. Zee. Pater Mooij is vele jaren werkzaa. .1 geweest als volksmissionaris, voor de uitvoering waarvan hij veel op reis was en talloze plaatsen in Nederland heeft bezocht, om zijn werk in de aldaar gevestigde parochies te verrichten. Dit zware werk heeft veel van zijn krachten gevergd, zodat hij de laatste jaren om gezond heidsredenen van die taak moest af zien. DAT, aan de gemeente-ontvanger van Egmond-Binnen en Egmond a. Zee, de he^r P. J. Rol met ingang van 1 ja- nu^Ö|l977 eervol ontslag zal worden veuWnd wegens opheffing van zijn funktie. De heer Rol heeft het ontvang erschap bekleed vanaf 1 oktober 1953, derhalve ruim 23 jaar. Met hem is de mogelijkheid besproken tot het bekleden van een andere funktie binnen het ge- mrwbelijk apparaat maar daar er met onr<Kigerschap geen vergelijkbare funktie aanwezig is, ziet de heer Rol van een herplaatsing af. Binnenkort zullen de beide gemeentebesturen af scheid van hem nemen. DAT van 11 tot 16 oktober de kol- lekte voor de Nierstichting zal worden gehouden. Uw geld is het leven van ruim duizend Nederlanders, die lijden aan een chronische nierziekte. Er is maar één oplossing, om deze, behalve deze aandoening gezonde medemens in leven te houden, en dat is de zg. kunst nier, waaraan hij twee keer per week 6-10 uur moet worden "aangesloten". Deze apparatuur kost veel geld en daar om kunt u een handje helpen. Helpt u dan ook DAT zondag 10 oktober a.s. het o.k. koor "A. B. H. Verhey" uit Utrecht de dienst in de o.k. kerk van ste. Agnes komt verzorgen. Uitgevoerd worden de vaste gezangen van de Messe de Mi- nuit van Mare Antoine Charpentier. Het koor staat oi.v. Johen Kinnegin, de organist is Jan Hallebeek. Verdere medewerking van Hans Kinnegin, flui tist. DAT, onder de vorige week geplaat ste foto van de oude Egmondse vrouw stond dat het opoe Duin was. Deze naam was onder de kleinkinderen wel juist, omdat zij boven op het duin woonde, 30 meter vanaf de vuurtoren, vandaar die naam. Officieel heette zij mevrouw Visser, zodat de velen die daarover bel den, wel gelijk hadden. We hebben dus gewoon de naam gebruikt, die de klein kinderen haar gaven. De redaktie van het "Contact" stelt het op prijs om van af deze plaats hartelijk dank te breng en voor de vele uitingen van waarde ring door het plaatsen van deze foto. Hotel-pension-restaurant Sunny Home aan de Parallelweg te Egmond aan Zee doet sinds kort meer van zich spreken in het dorpsleven. Was het bedrijf voor heen speciaal seizoengericht, sinds de exploitatie is overgegaan naar de familie Stam-Wijker hebben velen reeds kennis kunnen maken met de culinaire prestaties van de kok Erans Wijker, die hoe jong hij is, reeds kan spreken van een flink brok internationale ervaring. In de gerechten die hij zijn klanten voorschotelt, is dat dan ook duidelijk te proeven. Het bedrijf gaat meedraaien in het dorpsleven en u kunt ook daar terecht voor vergaderingen en partijtjes, 't Is maar dat u het weet DAT er van de organisatie van het boegzitten, dat in juni j.1. aan de Zui derstraat te Egmond aan Zee plaats vond, geld over is gebleven. Na enig beraad heeft het komitee het volgende besluit genomen: het geld zal besteed worden aan de aankoop van loten van "Egmond aan Zee. 1000 jaar", welke loten onder alle deelnemende vereni gingen en allen die hebben meegewerkt aan dit evenement, zullen worden ver deeld. Hierdoor wordt niet alleen de viering van het 1000-jarig jubileum ge steund maar er was tevens geen be tere verdeling denkbaar. DAT vrijdag a.s. in De Meerpaal te Egmond aan Zee de films worden ver toond van het boegzitevenement. Dit begint om 8.30 uur. Er zijn meer films gemaakt, dan die momenteel aanwezig zijn. Daarom wordt eenieder verzocht zijn opnamen van het boegzitten voor deze avond beschikbaar te stellen. Men kan zich in verbinding stellen met Jan Mooij, telefoon 1004. DAT, op de eerstvolgende büeen- komst van de Oud-Katholieke Mannen- vereniging "Sint Jan", die op donderdag 6 oktober gehouden zal worden in het O.K. Verenigingsgebouw aan de Juli- anastraat, 's avonds om 8 uur, de heer L. Wijker zal spreken over de "Ge meentelijke Onroerend Goed Belasting". Op deze bijeenkomst zijn ook de vrou wen van de leden en introducees van harte welkom. De bowlingbaan te Egmond aan de Zee aan de Kennedy-Boulevard mag zich in steeds grotere belangstelling verheugen. Velen maken van het centrum gebruik, om er een gezellig avondje door te Brengen. Het leukste is, dat men helemaal geen vaardigheid hoeft te hebben, iedereen kan er aan deelnemen en de resultaten zijn na enig o^&ien dikwijls verrassend. Terwijl u geniet van een pittig glaasje, speelt u een spa^Plnd spel, dat de gezelligheid verhoogt. Bovendien is het uitzicht op zee vanaf de bowlingbanen prachtig, we kunnen wel stellen, dat deze ligging uniek in Nederland is. Voor een avondje uit aldaar is alles te zeggen. Er is ook een Eg mondse bowlingklub opgericht, waar zoveel belangstelling voor is, dat men er over denkt, de groep in tweeën te splitsen. Vorige week bracht ook de personeelsvereni ging van de gemeente daar een avond door en de rollende bowlingballen waren mede debet aan een gezellige avond. De exploitant Albert Kramer, zyn vrouw Tiny en collega Ad Konings zullen er alles aan doen om uw avondje uit daar te doen slagen. STICHTING MELDT: Op donderdag 7 oktober wordt in het Dorpshuis te Egmond aan de Hoef een openbare vergadering gehouden. Aan vang 20.15 uur. Op deze bijeenkomst zal een overzicht worden gegeven van de plannen, de aktiviteiten en de hui dige stand van zaken, met name wat betreft het overleg met het gemeente bestuur. Uiteraard is er volop gelegenheid voor vragen, suggesties en diskussie. Niet alleen donateurs maar ook sympa thisanten en belangstellenden (uit de drie Egmonden) zijn van harte wel kom. In verband met de plaatsruimte wordt men verzocht, zich tevoren even in verbinding te stellen met de secre taris: Rob Peper (Pr. Bernhardlsan 43, tel. 2863) bij wie geinteresseerden ook een exemplaar kunnen verkrijgen van de twee periodeverslagen, zolang de voorraad strekt. Wie de vergadering niet kan bijwo nen, maar "Hart voor Egmond" wel wil steunen, kan zich opgeven als donateur door 10,te storten op rekeningnr. 3157.44.049 t.n.v. de Stichting, bij de Rabobank De Egmonden, onder verm°l- ding "Contributie Hart voor Egmond". Het gironummer van de bank is 348588. TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN „T VAATJE" Pompplein 3 - Telef. 1203 Voorstraat 134 - Telef. 1558 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij zijn vinoloog, verbonden aan de wijnacademie Bezorging boven 50, gratis Wilhelminastraat 71-73 Egmond aan Zee 02206-1979 Uw PILAATSELIJKE^ makelaar is met het PLAATSELIJKE onroerend goed 't meest bekend Daarom kan hij u 't beste bij aan- Lenverkoop adviseren. IIN F O j- Marshallstraat 55. Egmond aan Zee Makelaardij s (02206)2249

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 1