SINTERKLAAS IS ER WEER! KORT NIEUWS Prins Cees II van Egmond aan Zee leed schipbreuk "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 24 NOVEMBER 1976 NUMMER 1273 winkel een grote uitbreiding laat onder gaan. Was het bedrijf reeds gespecia liseerd op alles wat met sanitair had te maken, binnenkort zal het assorti ment sterk worden vergroot en dat houdt in dat ook de doe-het-zelver, die graag een en ander zelf aanlegt, hier te kust en te keur zijn materialen kan betrekken, terwijl de toonkamer uitge breid de mogelijkheden op sanitair ge- biedjaat zien. DAT het bestuur "Uitgaansdag be jaarden" van Egmond-Binnen volgend jaar bij voldoende belangstelling weer een uitgaansdag organiseert. Bijzonder heden worden nader bekend gemaakt. Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, boekhandel Dekker, Bookshop en drukke rij Belleman. Redaktie DAT de stichting dorpshuis te Eg mond-Binnen de heer R. Pronk. Lim- merweg 42 te Egmond-Binnen, bereid heeft gevonden, het penningmeester schap op zich te nemen. Zoals bekend, was deze funktie vakant door het af treden van de heer W. Timan. de gemeenteraad van Egmond aan Zee de begroting van 1977 behan delt op vrijdag 26 november, te begin nen 's middags om half drie. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag, alleen de begroting te bespreken, komt er op de agenda nog een punt voor in zake de exploitatievergoedingen voor het buitengewoon onderwijs. DAT dat elke woensdagmorgen om 9.30 uur een Eucharistieviering wordt gehouden in de parochiekerk te Egmond aan de Hoef ten dienste van de bejaar den. DAT pl.m. 1000 deelnemers werden genoteerd voor de zondag gehouden strandloop te Egmond aan Zee, perfekt georganiseerd door Le Champion. Op de 4 km werd bij de meisjes nr. 1 de uit Egmond aan de Hoef afkomstige Amber de Goede. Haar vader Piet de Goede, uitkomend bij de veteranen, werd tweede op de tien km en plaatste zich als 15e van de totaal 1000 deelne mers en dat is een prestatie. Het werd trouwens een Egmondse aangelegen heid, want de klappen op de vuurpijl kwamen van Frank Rozing van Egmond aan de Hoef en Kees Hopman van Eg mond-Binnen, die resp. 1 en 2 werden. Joop Smit en Gerrie Zwart deden de ze keer niet mee, dan had er voor Eg mond nog meer ingezeten. DAT Jannes Blok en Cor Zwart van De Meerpaal te Egmond aan Zee tijdens biertapwedstrijden van de kring Alk maar winnaar werden van de Egmond se deelnemers en tweede van de kring Alkmaar. vrijdagmiddag 26 november het nieuwe gedeelte van de St. Jozef school te Egmond aan de Hoef door wethouder C. H. L. B. Verstegen offici eel ingebruik wordt gesteld, 's Avonds is er open huis voor ouders en belang stellenden van 19.00 tot 20.00 uur, waar aan we bij deze nog even herinneren. U bent welkom en met een glaasje wordt het er nog gezellig ook. DAT de kerkdienst van de ned. herv. gemeente te Egmond aan Zee zondag plaats vindt in de Herv. Kerk, aanvang 10.00 uur. Voorganger is cand. de Raadt. DAT de Oterlcker brandweerstaf, die het branweerkorps van Egmond a. Zee had weten te ontfutselen aan zijn Egmondbinner collega, door de korps leden van Egmond-Binnen weer terug- geroofd is. Zoals bekend, mag de staf een week geëtaleerd staan, waarna hij reglementair in de kazerne verscholen moet worden, om andere korpsen de gelegenheid te geven, de trofee te zoe ken. De korpsleden van Egmond a. Zee dachten hem grondig opgeborgen te hebben maar binnen een half uur von den de Egmondbinner spuitgasten de staf weer terug en brachten hem naar hun eigen kazerne. DAT de gemeenteraad van Egmond- Binnen donderdag 25 november, 's mor gens om 9.30 uur met de begrotingsver gadering begint in het dorpshuis te Eg mond-Binnen. Bij de agenda ligt het •financieel meerjarenplan van de ge meente, waarom door de raad verzocht was. De heer J. B. Levering zal beëdigd worden als nieuw raadslid en mag er meteen de hele dag mee bezig zijn. Hij volgt het afgetreden raadslid W. Timan op. Van de heer N. Noort worden de "geloofsbrieven" onderzocht, die zoals bekend de heer C. Belleman zal op«x3- gen. De vergadering behandelt het huis- houdboek van de gemeente over 1977. Ook ligt er het voorstel tot bebouwing van het terrein dé Prins Bernhardlaan ter tafel, waartegen veel bezwaren zijn ingediend, die bij het betreffende stuk worden weerlegd danwel besproken. Het college wil echter haar plannen doorzetten en de raad toestemming vra gen verdere stappen te nemen. Jutters, achteraf leden van de raad van Elf, bleken dat vat verdonkere maand te hebben en verscholen ergens in Het Witte Huis. Zij kregen opdracht het ten tonele te voeren. Het vat, een zg. okshoofd werd aangeslagen en zie daar. uit de duigen rees de nieuwe Prins Carnaval omhoog, Prins Cees II. alias Cees Imming, in het normale le ven omgaand met hamer, spijkers en stenen. Voorzitter Arie Visser heette hem welkom en nam hem de eed af, alvo rens hij door zijn speech de aanwezigen reeds in de juiste stemming had ge bracht. Hij zei, tevens, dat nu Egmond aan Zee voor de viering van zijn 1000- jarig bestaan stond, de carnavalsvereni ging alles zal bijdragen, om daaraan gestalte te geven. (Door de geweldige medewerking van 't Alf Elfie heeft de stichting "1000 jaar Egmond aan Zee"' reeds veel steun ondervonden). Tante Ko en Tante Lien, in kringen van 't Alf Elfie zeer bekend, werden gehuldigd met bloemen voor hun in spanningen voor de vereniging. De heer G. Gravemaker spreekt Sinterklaas toe namens de stichting "1000 Jaar Egmond aan Zee" en de "Eendracht". Burgemeester Bakker luistert peinzend toe. Sinterklaas en Pedro staan te kg ken, alsof ze zich in Egmond aan Zee helemaal thuis voelen en misschien is dat ook wel zo. De kinderharten kloppen weer sneller, nu Sinterklaas ook zijn intrede heeft ge daan in de Egmonden. dal wil zeggen in Egmond-Binnen en Egmond aan Zee. Egmond a. d. Hoef volgt a.s. zondag, want tenslotte kan hjj niet overal tegelijk zijn, al denken velen van wel. In Egmond-Binnen bleek Sint Nicolaas met zijn knechten neergestreken te zijn in de abdij, alwaar hij 's morgens met veel muziek en onder grote belangstelling werd afgehaald. Een feestelijke intocht volgde daarop door het dorp. "Eensgezindheid" blies vrolijke sinterklaasliedjes die de kinderen, nadat de sint in het dorpshuis was aangekomen, uit volle borst meezongen. De plaatse lijke ondernemersvereniging maakte het feest mogelijk en had er zorg voor ge dragen, dat alle kinderen met gevulde handjes verheugd huiswaarts gingen. Sint Nicolaas feliciteerde burgemeester Bakker met het dorpshuis; nadat hij door hem welkom was geheten in de gemeente. I ^OflM tQOIftZfc&H i S - 'Öok Egmond aan Zéé heeft Sint Nico laas weer binnengehaald. Vanaf de ge meentegrens werd de welkome gast met sfeervolle muziek van "Lamoraal van Egmont" door de Voorstraat naar het Pompplein geleid. In de optocht reed de hoofdprijs mee van de grote loterij rond het 1000-jarig bestaan van Eg mond aan Zee, een boot met motor, ter wijl verschillende aktieve medewerkers en medewerksters loten verkochten voor dit doel. Sinterklaas bleek ook van het jubi leum gehoord te hebben, terwijl de voorzitter van de "Eendracht", tevens voorzitter van de stichting "1000 jaar Egmond aan Zee", de heer G. Grave maker, nog meer aan de Sint vertelde over het op handen zijnde feest. Hij trok een parallel tussen Scheveningen, waar de Sint voet aan wal zette, en Eg mond aan Zee, het pittoresque vissers plaatsje en nu badplaats, dat het ten slotte al 1000 jaar heeft volgehouden. JÉjjurgemeester Bakker vroeg de Sint een gunst, hij zou graag het Pompplein veranderen, waarschijnlijk een smake lijker vorm daaraan geven. Sinterklaas' beloofde het een en ander en wij zün benieuwd. Na de plechtige ont- gst op het Pompplein trok de Sint oriuer grote belangstelling en Lamoraal voorop naar de sporthal, alwaar het kinderfeest zich nog even enthousiast voortzette, na afloop waarvan allen een traktatie ontvingen. De ondernemersvereniging "Eendracht" heeft veel hulde voor de medewerking van de leden van het comité "Egmond aan Zee 1000 jaar", van de reddings brigade en "Lamoraal van Egmont". Drumband "Van Speyk" kon deze keer helaas niet meedoen. Van de zijde van haar bestuur werd ons gevraagd mee te delen, dat het optreden niet mogelijk was, daar de kostuums niet klaar wa ren (ont^^ks verzoeken om tijdige le vering aan de uniformenfabrikant). Bo vendien is het ledenbestand zo .gewij zigd, dat een optreden niet aan de eisen zou kunnen voldoen. Drumband "Van Speyk" hoopt tijdens het carnaval weer present Arijn. "Moge de Sint ons hel pen", schrijft het bestuur. Bijzonder origineel was de verkiezing en bekendmaking van de nieuwe Prins Carnaval van Egmond aan Zee. De plaatselijke omroeper, Gerrit Gravema ker, voor deze avond opvolger van zijn vader Aris Gravemaker, kondigde tij dens een gezellige bijeenkomst van ,,'t Alf Elfie" aan, dat een schip, genaamd de "Caroline" bij de 2e Paal was ge strand en dat van de kostbare lading, bestaande uit vaten wijn, er een ont vreemd was. WIJ VERNEMEN: UAI Sint Nicolaas a.s. zondag om 2 uur een bezoek brengt aan Egmond aan de Hoef. "Lamoraal van Egmont" zal hem vanaf het Karmelklooster naar het dorp ••begeleiden, geëscorteerd door de pony- en ruitervereniging "De Prin- ceruiters" en ponyvereniging "De Hoef" van Manouche en Marja Castricum. Een kleurrijk schouwspel dus. Burgemees ter Bakker zal de Sint ook hier ver welkomen in het dorpshuis, terwijl daar de prijzen worden bekendgemaakt van de tekenwedstrijd. De organisatie is in handen van de stichting Jeugdbelangen. DAT de ondernemersver 'Eendracht' van Egmond aan Zee graag vanaf deze plaats zijn erkentelijkheid wil uitspre ken jegens manege Groot te Rinnegom voor het beschikbaar stellen van haar schimmel. VA I de LTB, vertaald Land- en Tuinbouw Bond, afdeling De Egmonden op 2 december zijn 60-jarig jubileum viert. Deze bond houdt zich bezig spe ciaal met agrarische aangelegenheden en dat gebied is zeer omvangrijk, let terlijk en figuurlijk, want we behoeven maar even te kijken naar de uitgestrek te land- en tuinbouwgronden en het polderlandschap van de Egmonden, om te kunnen bevroeden, dat de LTB voor de Egmonden belangrijk werk doet. Is dat op rechtskundig vlak. veterinair (geneeskundig) spseciaal bij de vee teelt, bevorderen van gezonde omstan digheden in en rond de boerderij en in land- en tuinbouw, tegenwoordig spitst de inspanning zich vooral ook toe op een juist overwicht tussen milieu en rekreatie. Voor velen is de LTB onbe kend, maar het is goed dit jubileum in de algemene belangstelling te brengen, want haar werk is zeer belangrijk. DAT het sanitair-installatiehedrüf Wesselingh te Egmond aan Zee ziin

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 3