GEMEENTELIJKE 9 INFORMATIE Gemeente Egmond-Binnen WONEN IN EEN LEEFBAAR DORP 1 Hoorzitting op maandag 13 december te Egmond aan de Hoef Openbare hoorzitting Wat ging er aan het plan vooraf Een algehele aanpak is noodzakelijk om tot een goed resultaat te komen Hoorzitting op maandag 13 december in het dorpshuis Samenstelling gemeentebestuur "CONTACT MET DE EGMONDEN" 8 DECEMBER 1976 NUMMER 1275 We mogen van geluk spreken, dat men steeds meer waarde toekent aan een goed milieu als belangrijke voorwaarde voor een goede leefgemeenschap. Alles wat daartoe bij kan dragen, of dit nu reeds bestaand is of nog gerealiseerd moet worden, dient krachtig te worden beschermd danwel gestimuleerd. Deze ge dachten vormen de achtergrond van de plannen, die zijn ontwikkeld en verder werden uitgewerkt, om uiteindelijk te komen tot het definitieve "Bestemmings plan Beschermd Dorpsgezicht Egmond aan de Hoef'. Dit bestemmingsplan is in een gevorderd stadium, nu reeds zijn er allerlei bepalingen van kracht, vast gelegd in voorbereidingsbesluiten van de gemeenteraad, om te voorkomen dat er wellicht grote schade zou worden aangericht aan de omgeving, waarover het hier gaat. Het gebied omvat nagenoeg de gehele dorpskern van Egmond aan de Hoef, begrensd door de Pr. Beatrixlaan en Pr. Margrietlaan in het Noorden, (omgeving Slotgracht), de Slotweg, de Schoolstraat, Julianaweg, Weg naar de Oude Veert en enkele percelen weiland ten oosten hiervan. In dit nummer van het "Contact" is een advertentie opgenomen, waarin het gemeentebestuur alle ingezetenen op roept voor de hoorzitting, die zal wor-" den gehouden op maandag 13 december 's avonds om 19.30 uur in het Dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Tijdens deze hoorzitting zal een uiteenzetting wor den gegeven over het concept) bestem mingsplan, dat momenteel ter visie ligt met kaarten van het gebied, dat valt onder "Beschermd Dorpsgezicht". Zoals bekend, ligt het plan ter inzage vanaf 27 november 1976 enwel gedu rende een maand. De praktijk heeft echter geleerd, dat na het verstrijken van een inzage-termijn, nóg onwetend heid bestaat over de mogelijkheden, re- die wettelijke mogelijkheid. Daarom de hoorzitting. Wel wordt u aangeraden, u vóór de hoorzitting reeds op de hoog te te stellen van het plan, waartoe u elke dag de gelegenheid heeft op het gemeentehuis en in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Het is duidelijk, dat een gegeven als de bescherming van een waardevol dorpsgezicht geen studie is, zich beperkt tot ópn pennestreek. Iret begin dateert van 11 juni 1970, toen de minis ter van CRM het gebied alp zodanig aanwees. Na de aanwijzing van het onder de bescherming vallend dorpsdeel, hebbo^L B en W .daarbij gesteund door advl^r seurs, een voorontwerp gemaakt en in het wettelijk voorgeschreven voorover leg gebracht. Dat houdt in, dat allerlei gels en bepalingen die gelden voor het betreffende gebied. Door openbare hoorzittingen wil het gemeentebestuur meer duidelijkheid geven over een plan, in dit geval over het "Ontwerpbestem- mingsplan Beschermd Dorpsgezicht Eg mond aan de Hoef". Het gegeven is zeer belangrijk, wij hebben er allen mee te maken. Er zijn gedegen studies aan het pan voorafge gaan en dankzij de inzet van velen ligt er een ontwerp, dat niet waarschijnlijk ver meer van de definitieve vaststelling af zal zijn. Maar alvorens het plan de finitief wordt, wil het gemeentebestuur aan de ingezetenen de mogelijkheid geven, hun visie te geven, op- of aan merkingen te maken of bezwaren in te dienen. Is die mogelijkheid reeds aanwezig naar aanleiding van de wettelijke in zage-termijn, die momenteel loopt, voor dit zeer belangrijke plan wil het ge meentebestuur verder gaan dan alleen We kunnen nog verder terug gaan, want in de daarvóór liggende periode waren er verschillende inwoners, die inzagen dat er iets diende te gebeuren; om het historische karakter, dat voor zo'n belangrijk deel de sfeer van Eg mond aan de Hoef bepaalde, niet ver der te laten vervallen maar het inte gendeel voor nu en later veilig te stel len. Velen zullen zich de aktiviteiten nog herinneren voor de restauratie van de eeuwenoude slotkapel. Maar dit waar devolle initiatief omvatte slechts een onderdeel van het totale gebied. Het zogenoemde "Overslot", de wo ning met boerderij, vroeger ook beho rend tot het Slot. Het pand wordt be woond door de familie Groot. De sfeer op dit plekje is historie, die hier over- op dit plekje historie, die hier over vloedig aanwezig is. Dit dorpsgezicht moet zo bljjven en daarvoor worden kosten noch moeiten gespaard. Het ont werp "Bestemmingsplan Beschermd Dorpsgezicht" biedt voldoende waar borgen. Het huis van de familie Bult op de hoek van de Slotweg-Schoolstraat. Hier raast elke dag veel verkeer langs, zelfs zoveel, dat het noodzakelijk werd de op dit punt gelegen oversteekplaats met verkeerslichten te beschermen. De ap paratuur past niet in deze omgeving maar is helaas noodzakelijk. Wanneer in de toekomst meer omleidingswegen tot standkomen, zal ook deze situatie verbeteren. EEN VAN DE MOOISTE PLEKJES VAN EGMOND AAN DE HOEF !1 Op de achtergrond de toren van de Slotkapel, daarvoor de huisjes met De Kapberg, vroeger behorend tot het "Slot op den Hoef'. De huisjes werden bewoond door gezinnen, die in dienst waren van de rijke slotheren. Zij woonden buiten de versterkte burcht. instanties, zoals het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf, PTT, PWN, Gasbedrijf, Hoogheemraadschap, Waterschappen enz. om er maar enkele te noemen, hun bemerkingen op het plan geven, want al deze instanties hebben te maken met de leefbaarheid van een gebied. Mén behoeft alleen maar te denken aan allerlei openbare voorzieningen, die wij, ondanks de hang naar het behoud van het oudé, toch niet willen en kun nen missen. De mogelijkheden daartoe moeten dys altijd aanwezig zijn. Boven dien is in het vooroverleg betrokken de "Stichting Hart voor Egmond", wel ke stichting, spontaan voortgekomen uit de burgerij, eveens zijn opmerking gen heeft gemaakt en zijn inbreng heeft gehad. Alle binnengekomen op- en aanmer kingen zijn bestudeerd en waar nodig en wenselijk in het plan verwerkt. En zo ontstond het officiële ontwerp en kwam het plan in het volgende stadi um: de ter visie-legging. Vanaf 27 november ligt het plan ter inzage, iedereen kan er kennis van ne men op de plaatsen zoals boven om- De ontwikkeling van het officiële be stemmingsplan Beschermd Dorpsgezicht Egmond aan de Hoef verkeert momen teel in dit stadium. Vóór het einde van de inzagetermijn, dus tot 27 december a.s. kunnen er nog op- en aanmerking en worden gemaakt en bezwaren inge diend. Om u echter een beter inzicht te geven en u terzake duidelijk voor te lichten, zodat u precies weet waar het om gaat, heeft het gemeentebestuur besloten tot het houden van een Iedereen die hart voor de zaak heeft, wordt daar verwacht. Het gemeente bestuur is zich er van bewust, dat ve len aan de oproep tot bijwoning van deze hoorzitting gevolg zullen geven. Het plan zal dan ook uitgebreid worden besproken aan de hand van de erbij behorende kaarten. Het zal u daardoor mogelijk zijn, daadwerkelijk en met kennis van de materie mee te denken en mee te werken aan de totstandko ming van het definitieve 'Bestemmings plan Beschermd Dorpsgezicht Egmond aan de Hoef', dat rekening houdend met uw praktische tips, uiteindelijk door de raad zal worden vastgesteld. Uw in breng kan zeer waardevol zijn. Burgemeester A. G. Bakker, Egmonderstraatweg 74, tel. 1377; Secretaris Th. P. Broersen, Pr. Marijkelaan 25, tel. 2156; Wethouder, tevens loco-burgemeester Drs. C. L. H. B. Verste gen, Tiggellaan 46, tel. 2810; Wethouder J. Hopman, Tijd verdrijf slaan 9 tel. 1584; Wethouder Th. G. M. Groot, Julianaweg 3, tel. 2354. RAADSLEDEN (Fractie Egmonds Belang) J. P. Th. Apeldoorn, Herenweg 13b, tel. 1534; C. Belleman, Schoolstraat 7, tel. 1127; (Fractie Lijst 4) P. A. Bakker, Fazantenlaan 9, tel. 2226; A. van den Ende, Huisweid 16, tel. 2473; Drs. W. J. Timan, Kruiskroft 24, tel. 1748; (Fractie Pv.d.A.) H. Th. J. Amerika, Hoeverweg 9, tel. 1990; Drs. L. J. J. van Els, Tiggellaan 24, tel. 2890; (Fractie V.V.D.) Mevr. M. T. Tabernal-Verlaan, Krommedijk 8, tel. 2610. SPREEKUREN: Burgemeester A. G. Bakker iedere maandag tussen 9-12 uur (op aanvraag) wethouder Drs. C. L. H. B. Verstegen iedere le en 3e dinsdag van de maand tussen 19.00 - 20.00 uur; wethouder J. Hopman iedere le maandag van de maand tussen 19.00 - 20.00 uur, alsmede op tel. afspraak; wethouder Th. J. Groot iedere 2e en 4e maandag van de maand tussen 19.00 - 20.00 uur. De spreekuren worden gehouden in het gemeentehuis. GEMEENTEHUIS Adres: Herenweg 181, tel. 1154. Telefonisch bereikbaar op alle werkdagen tussen 8.00 - 12.15 uur en 13.30 - 17.00 uur. Geopend uitsluitend 's morgens tussen 8.30 - 12.00 uur 's Middags .tussen 14.00 - 17.00 uur uitsluitend op afspraak en voor aangiften geboorten en overlijden. Spreekuur ambtenaar sociale zaken: maandag, dinsdag en donderdag tussen 9.00 - 10.00 uur en woensdag tussen 9.00 - 12.00 uur.

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 2