Bebouwing oude Agnesterrein aanleiding tot moeilijkheden Kerkdiensten tijdens de Kerstdagen Egmond aan Zee Egmond-Binnen Egmond a.d. Hoef Kreatieve kursussen Hoog water Als alles goed gaat mag Culturele Belangen en De Kapberg op f 16.000 rekenen Vanavond Kerstfeest in de Ger. Kerk Aan alle Egmondse bejaarden INGEZONDEN VERENIGINGSNIEUWS "CONTACT MET DE EGMONDEN" i 22 DECEMBER 1976 NUMMER 1277 Een onverkwikkelijk gesprek ontspon zich in de raad van Egmond aan Zee, toen het ging om de aanwijzing van een architect voor de bebouwing van het oude Ag nesterrein. Ben Franke vond het college te traag, "er wordt nu al twee .jaar over gesproken" zei hy, "en nog is er niets concreets bekend". Hij wilde niet eerst "Stad en Landschap" aanwijzen, zoals het college voorstelde, maar onmiddellijk overgaan tot de aanwijzing van een architect, in dit geval een duo, enwel Andries- sen en Wagenaar. Oud van de V.V.D. was het daar niet mee eens tcrwyl Luitjes CDA het een trieste zaak vond "en een aanfluiting voor ons bestuur, dat we niet eens een architect kunnen vinden voor zo'n eenvoudig plan". Hij stelde zich dan ook achter het college-voorstel. Hij zowel als Oud uitten zich kritisch over de des kundigheid van Wagenaar, waarop Franke zei: "Alsof hij niet eens eens bloem- bollenschuur kan bouwen". H. den Boer wilde ook de benoeming van Andriessen/Wagenaar, die volgens hem deskundig genoeg waren, terwijl hij de beschuldiging van Oud, dat ze moeilijk om Wagenaar heen konden, daar hij anders een rekening indiende over de gemaakte plannen, fel van de hand wees. Hessel den Boer: "Wethouder Gravemaker staat achter m\Jn bewering". Oud dacht, dat de PvdA en Gemeen tebelangen aan Wagenaar reeds teveel zekerheid hadden gegeven, terwijl hij zei, dat wethouder Gravemaker van Gemeentebelangen ook zijn deskundig heid in twijfel trok. H. den Boer, even eens van Gemeentebelangen, zou dat later tegenspreken. "Ik heb een en an der persoonlijk onderzocht" zei Oud en de negatieve elementen die ik heb ge vonden werden later onderschreven." "Zelfs Den Boer heeft gezegd" zei Oud, "dat Wagenaar architectonisch goed is maar constructief zwak". Voor die uit spraak haalde hij de notulen er bij van de commissie openbare werken. Den Boer zei, dat hetf plan Slijkhuis van de. VVD een grote betonkluit was van driehoog. Luitjes haakte in met Den Boer tegen te spieken: "Ik heb gehoord van wethouder Gravemaker, dat het niet verantwoord zou zijn, met deze zwakke figuur (Wagenaar) in zee te gaan". Hij wilde de raad op het hart drukken, zorgvuldig te werk te gaan "en ik vertrouw er op dat er genoeg verstand in deze raad aanwezig is om niet overhaast te werk te gaan". De puinhopen van het oude Agnesgebouw. Het gesprek In de raad leek er op. Wethouder Willem Gravemaker: Wat zal hy nu gezegd hebben? gen spannen, wij hebben het volste ver trouwen in dit duo (Andriessen/Wage naar)". Oud repliceerde: "De gemeente moet oppassen een man te nemen waarover twijfels bestaan". Hij vervolgde: "Wet houder Gravemaker heeft de beoorde ling over Wagenaar nagetrokken en zijn standpunt is in tegenstelling tot wat zijn fraktiegenoot Den Boer beweert". "Ik wil precies weten wat Gravemaker heeft gezegd en ik wil dat de waarheid over deze zaak naar boven komt, alyp- rens te beslissen." Ben Franke: "Ik tart Oud zyn bewering waar te maken". Na een schorsing van een kwartier nam Franke het woord. Hij reageerde fel op Oud: "Ik tart hem waar te ma ken, dat we het plan moeten betalen, als het niet doorgaat, we besluiten ge heel zelfstandig en we laten ons niet voor het karretje van Gemeentebelan- - -Den-Boer vamGemeentebelangen zei nogmaals, dat Gravemaker in een frak- tie-vergadering gezegd zou hebben, wat hij zelf in deze raadsvergadering ijAr voren had gebracht. Het kon ecnro' aan wethouder Gravemaker niet ge vraagd worden, daar hij wegens va kantie afwezig was. En de heer Luitjes vond het maar een droeve zaak, dat men bikkelhard bleef doordrammen, waardoor de zaak al on verkwikkelijker werd. Het debat ein digde met de motie van de PvdA, die werd aangenomen zoals elders in het Contact staat beschreven. Oud-katholieke kerk, Voorstraat: vrijdag 24 december 23.00 uur nacht mis; zaterdag 25 december 10.00 uur hoogmis en 19.00 uur vespers; zondag 26 december 8.00 uur h. mis, 8.30 uur (in Pr. Hendrik-Stichting), 10.00 uur kerstviering voor en met de kinderen, met het kerstspel 'Tijd voor kerstfeest'. R.-katholieke kerk, Wilhelminastraat: vrijdag 24 december 21.00 uur le nachtmis m.m.v. het Jongerenkoor en 't rithmisch combo, 23.00 uur 2e nacht mis m.m.v. het dames- en herenkoor, uitgevoerd wordt "Orgel Solomesse in C.dur van W. A. Mozart; zaterdag 25 december 9.30 uur stille mis, 11.00 uur plechtige hoogmis met meerstemmige zang van het dames- en herenkoor, 15.00 uur kinderkerstspel door de leer lingen van de zesde klas van de Sint Jozefschool, titel: "De nieuwe kerststal van de pastoor" van Godfried Bomans; zondag 26 december 9.30 uur hoogmis, 11.00 uur stille mis. Hervormde kerk, Voorstraat: (zie onderstaand ook voor de gerefor meerde kerk en voor de gemeenschap pelijke diensten in een van beide ker ken vrijdag 24 december 23.00 uur kerst nachtdienst, de samenzang begint om 22.45 uur, medewerking van de heer S. Nuys, orgel en de heer Fr. Surink, dwarsfluit, voorganger ds. De Geeter, Castricum. Gereformeerde kerk, Plevierenlaan: zaterdag 25 december 10.00 uur ge meenschappelijke dienst m.m.v. jonge ren, voorganger ds. M. A. van Rhijn uit Bergen. Hervormde kerk. Voorstraat: zondag 26 december 10.00 uur ge meenschappelijke dienst, voorganger is ds. J. Kila uit Alkmaar. E.-katholieke kerk, Kerkplein: vrijdag 24 december 22.00 uur le nachtmis m.m.v. het dames- en heren- koor Crescendo, uitgevoerd wordt de Kröningsmesse v. W.A. Mozart, 24.00 u. 2e nachtmis m.m.v. het Jubal-jongeren- koor; zaterdag 25 december 10.00 uur h. mis gezongen door het kinderkoor met opvoering van een kerstspel, 11.15 uur stile mis, 19.15 uur avondmis; zon dag 26 december 8.00, 9.30 en 11.15 uur stille h. missen. St. Adelbert AbdU: vrijdag 24 december 10.15 uur nacht mis (geen plaats meer); zaterdag 25 de cember 10.00 uur hoogmis, 17.00 uur vespers; zondag 26 december 9.30 uur hoogmis, 17.00 uur vespers. Hervormde kerk: beide kerstdagen geen dienst (zie Eg mond aan de Hoef). R.-katholieke kerk, Herenweg: vrijdag 24 december 21.30 uur le nachtmis m.m.v. het dames- en heren koor, uitgevoerd wordt "Messa in Ho- norum St. Nicolai" van Haydn met sa menzang van kerstliederen, 24.00 uur 2e nachtmis m.m.v. het jongerenkoor; zaterdag 25 december 9.00 uur stille mis met kerstliederen, 10.30 uur plech tige hoogmis m.m.v. het dames- en he renkoor, uitvoering van "Die Spatze- messe" van W. A. Mozart, 19.15 uur avondmis met kerstliederen: zondag 36 december 8.00 uur stille mis. 9.30 uur hoogmis m.m.v. het dames- en heren - koor, uitgevoerd wordt de mis Salve Regina van Stehle, 11.15 uur stille mis. Karmelkloostcr, Herenweg: vrijdag 24 december 11.45 uur nacht mis, gezongen door de zusters (als u daar heen wilt, eerst even bellen of er plaats is, tel. 1223); zaterdag 25 decem ber 9.00 uur gezongen mis, 16.25 uur lezingendienst; zondag 26 december 8.00 uur gezongen mis, 16.25 uur lezingen- dienst. Koorgebed beide dagen 19.30 uur. Hervormde kerk, Slotkapel: zaterdag 25 december 10.00 uur, voor ganger ds. Eu verman; zondag 26 de cember geen dienst. By voldoende belangstelling zullen er in januari a.s. in De Ruyterschool twee kreatieve kursussen van start gaan n.1. 's avonds pottenbakken voor beginners en 's morgens en/ 's avonds handvaar digheid (wandkleden maken, weven en macramé). Deze kursussen zullen 12 weken van 2 uur per keer duren en de kosten be dragen ongeveer 60,Voor inlich tingen en vooraanmelding kunt u zich wenden tot mevrouw Recourt, Voor straat 50 ,tel. 2616. Voor de belangstel lenden zal eerst een oriënteringsavond plaatsvinden, zodat u weet wat er ge maakt wordt. woensdag donderdag vrijdag zaterdag maandag dinsdag woensdag donderdag 22 23 24 25 27 28 29 30 4.33—16.49 5.20—17.37 (springtij) 6.07—18.23 7.38—19.56 8.22—20.42 9.11—21.39 10.08—2^.40 11.13—23.54 Nadat de vergadering van de commissie voor cultuur en recreatie te elfder ure moest worden afgelast wegens het wegblijven van een aantal leden, kon men in een opnieuw belegde vergadering tenslotte tot een compromis komen. De voor zitter, wethouder C. Verstegen kreeg het voorstel aan de raad mee, om een for meel besluit te laten nemen tot het beschikbaar stellen van 12.000,— en een vol macht te verkrygen voor B en W, dat wanneer het nodig mocht blijken, tot 16.000,te gaan. Het voorstel, om minstens 16.000, beschikbaar te stellen was van de heer Van Els, die vond, dat Egmond aan de Hoef slechts bekendheid verkreeg door de concerten, die in de Slotkapel wer den gehouden en tevens door het werk van De Kapberg. En dat moest beter gesteund worden vond hij. Hij vond te vens, dat ondanks het goede subsidie beleid ten opzichte van andere vereni gingen, de steun aan op het culturele vlak achterbleef. Hij had zelfs een be drag van 30.000,horen noemen en dat stond hem nog' veel meer aan. Het educatieve programma, wat De Kap berg uit zou willen voeren komt nu al op 19.000, De heer J. Apeldoorn kon nog niet zo goed met de voorstellen meegaan. Hij dacht dat zo'n 90% van de bevol king er geen interesse voor had en was er niet voor, dat wel de gehele bevol king moest betalen, temeer daar er op een gegeven manifestatie te Egmond- Binnen nogal negatief was gereageerd. Hij wilde voorts cijfers zien, die het aantal Egmondse bezoekers aangaven. Hij was niet tegen educatieve vorming maar zag wel graag een wat betere commerciële opzet. Voorts vroeg hij om een verantwoording van de gelden, zoals elke gesubsidieerde vereniging die geeft. Voorzitter Verstegen gaf mevrouw Van d. Oord van Culturele Belangen de gelegenheid de zaak meer toe te lich ten. Zij zei, CB los werkte van De Kap berg, namens welke de heer Van Oyen van de Culturele Raad het woord voer de. Mevrouw V.d. Oord onderstreeptè haar betoog met een door haar snee- gebracht plakboek, waarin de werk zaamheden van CB, die zich voorname lijk bezig houdt met het geven van con certen stonden weergegeven. Zij vond dat de stichting zich al ruimschoots had waargemaakt, aldus reagerend op de uitlatingen van de heer Apeldoorn. De heer Van Oyen zei, dat de op brengst van de onlangs gehouden kunstveiling 27.000,bedroeg, met welk geld de schulden van De Kap berg waren weggewerkt. De subsidie aanvraag heeft betrekking op perso neelskosten, terwijl de opbrengst van verkopen besteed werden aan verwar ming enz. Wethouder Verstegen stelde voor, 12.000,beschikbaar te stellen en wanneer aangetoond werd aan de hancj van een begroting, dat er tenslotte meer nodig was, Hat B en W kon besluiten om tot 16.000,- te gaan. De heer Apel doorn kon daar in meegaan terwijl de heer Van Els dat ook wilde, maar graag de zekerheid had, dat B en W dan ook inderdaad zover zou gaan, als de nood zaak zicfc voordeed. En die kreeg hij. De heer J. Levering, die de zitting als nieuw lid meemaakte, steunde even eens dit voorstel, dat dan ook aldus op de agenda van de raad zal prijken. Voorcs kan de stichting Culturele Be langen rekenen op aanvulling van het tekort, dat geleden werd op het kerst concert van zaterdag 18 december j.1. Wist u dat hedenavond, woensdag 22 december om 19.30 uur kerstfeest ge vierd wordt in de gereformeerde kerk door kinderen van de jeugdclubs met ouders, opa's, oma's, broertjes en zus jes, maar dat we ook u graag uitno digen. Wilt u graag met z'n allen de aloude kerstliederen zingen en het kerstver haal horen vertellen door uw eigen Egmondse jeugd, dan is .dit kerstfeest ook voor U. D'e toegang is vrij. De'kerk is open om 7 uur 's avonds. De plannen voor onze reisjes in 1977 zyn rond Begin mei gaan we naar De Lutte (Twente) in een hotel. Eind augustus naar Paterswolde. Al le deelnemers in 1976 hebben van daag een brief gekregen met uiteen zetting van onze plannen. Alle an deren kunnen een dergelijke brief afhalen op de volgende adressen mej. Th. de Klerk, Herenweg 45, Egmond-Binnen, tel. 1444; mevr. E. A. Dekker-Pluimgraaf, Voorstraat 45, tel. 1625; de heer P. Krijnen, Marshallstraat 1, tel. 2540; de heer J. H. v.d. Berg, Voorstraat 41 (Prins Hendrik-Stichting), tel. 1224; en bij de recepties in huize Agnes, de Pr. Hendrik-Stichting en Heegemunde. Er zijn een beperkt aantal plaatsen. Schrijft dus héél spoedig! Comité Bejaarden Belangen "De Drie Egmonden". GEACHTE REDAJCTIE, Het zal in deze surprise-maand wel meer dan eens gebeuren, dat een met snel kloppend hart uitgepakt cadeau nu niet precies datgene was wat werd gevraagd of verwacht. Teleurgestelde gezichten tracht men dan in de plooi te krijgen met goedbedoelde opmerkin gen als "maar dit heb je van tante Mien en opa heeft er ook aan mee be taald" of iets in die trant. Deze gedachten hadden wij ook bij het doorlezen van de brochure "Hart voor Egmond" - pagina 1 - Waarbij een koesterwens(?) van onze muziekvereni gingen (meervoud?) aangekondigd wordt. Dit cadeau blijkt dan een mu ziektent. Dat wij een "koesterwens" hebben is zonder meer aan te nemen, maar dat dit een muziektent is kunt u gerust vergeten. Goed geinformeerde mensen met een hart voor Egmond hebben meerdere malen, bij hun veelvuldig bezoek aan diverse culturele manifestaties in het dorpshuis, de oorkonde kunnen lezen die daar al sinds vele jaren hangt. Toen waren o.a. onderhoud, berging en plaat sing redenen die het bestaan van een muziektent torpedeerden. De meeste redenen gelden nu nog terwijl bovendien voor de huidige mu ziekvereniging een zeer grote muziek tent benodigd zal zijn. Daar komt nog bij, dat een uitvoering "op de tent" sterk weergevoelig is (dus meestal geen doorgeng kan vinden) en als het schit terend mooi weer is, de muziekvereni ging beter gelijkvloers (gewoon op de straatstenen) haar concert ten gehore kan brengen (dat weet u toch van de gezellige koffieconcerten) waarbij wij uw ALLER aanwezigheid op hoge prijs stellen. Nee wat ons betreft, "hoeft tan te dit cadeau niet aan te schaffen met of zonder hulp van opa". Namen de muziekvereniging "Lamoraal van Egmont", P. H. van Diepen, secr. BILJARTKOMPETITIE Dinsdag 14 december speelde voor het 3 Egmonden Biljarttournooi in café 't Haasje Kromme Keu tegen Het Rode Hert. De uitslagen: G. Kool (Kromme Keu) - C. de Waard (Rode Hert) 2-0; P. Snijders - Ad. Waard 2-0; P. Schut te - R. Groot 0-2; J. Bakker - A. Wal- ta 0-2; B. v.d. Molen - Th. de Raadt 2-0; H. Franse - W. v. Stein 2-0; P. Kool jr. - R. de Raadt 2-0; Jac. Ter voort - R. v. Stein 2-0. De eindstand was 12-4 voor Kromme Keu. De stand in in dit tournooi is nu: Meerpaal 3 uit 2; De West 3 uit 2; Kromme Keu 2 uit 2 en Rode Hert 0 uit 2. SCHAAKVERENIGING DE TOREN VAN EGMOND Afgelopen 13 december is de thuis wedstrijd tegen Castricum 8 gespeeld. Met vier winstpartijen van Ruisdonk, Gons, Janzen en Swartele, plus de re mises van Koper en Genet, was de ba sis gelegd voor een overwinning. Dok ter (fouten in tijdnood) en Baltus moes ten verlies incasseren, doch de voor sprong van de Egmonders kwam hier door niet meer in gevaar. De einduit slag werd 5-3. Voor de onderlinge kom- peptitie werd gespeeld: Vebeek - De Swart 1-0; Brak - Franke 0-1; Solojew- mevr. Groot 0-1; Buis - Jos de Waard 0-1. KIENAVONDEN E.R.B. Op donderdagavond j.1. hiel dde ERB voor de oudere leden een kienavond in café De Klok. Ondanks de wat on gebruikelijke donderdagavond was een groot aantal belangstellenden aanwe zig. Het werd weer een gezellige avond waaraan een enorme verloting heeft bijgedragen. Zaterdagmiddag was als vanouds bestemd voor de jeugd der ERB. Ook deze middag is weer suk- sesvol verlopen. Ieder kreeg een at- traktie, terwijl de jeugd deze middag fanatiek kiende. Al met al weer twee geslaagde evenementen. SPRENKELING BOYS PROGRAMMA: woensdag 29 dec. Veilinghal Alkmaar: De Waag 2 - Srpenkelingb. 3 10.20 vrijdag 7 jan. sporthal Egmond: Sprenk.boys 1 - Kennemerland 9.30 vrijdag 7 jan. Veilinghal Alkmaar: Sprenk.boys 2 - FC Vital 2 7.40 EGMONDIA JEUGD-KERSTTOURNOOI IN DE SPORTHAL Maandag 27 december vanaf 's mor gens 8.15 uur is er een groot pupillen- tournooi en dinsdag 28 december, ook vanaf 8.15 uur een junioren-tournooi. Om de grote kosten te dekken wordt er weer een verloting gehouden. Als er zakenmensen zijn die ons met een klei nigheid voor deze verloting willen hel pen, dan wordt dit in grote dank aan genomen, telefoon 1141 (Zwemmer). Wij rekenen op een grote opkomst van ouders en sportvrienden. De entree is gratis. Eerste prijs een grote boodschap penmand, beschikbaar gesteld door de drie dames die bij de jeugd in de kan tine helpen.

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 2