met d g monden I KORT NIEUWS 'iLamoraal van Egmont' huldigde Jan Peetoom tijdens een sfeervol donateurs-concert drankensuper STICHTING meldt: onroerend goed of bedrijf KINDERKARNAVAL LOTERIJ ROND 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE Henk Admiraal voorzitter van "Eensgezindheid" Hoog water Drumband "Van Speyk" in 't nieuw Autobedrijf Kennemerland bv contact 977 - 1977 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE 2 FEBRUARI 1977 NUMMER 1283 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. De velen die waren gekomen naar het dorpshuis te Egmond aan de Hoef, om daar naar het donateursconcert te luis teren, dat "Lamoraal van Egmont" voor zijn donateurs bracht, zullen er geen spijt van hebben, dat zij de moeite heb ben genomen. De stemming, die het corps door zijn optreden, onder leiding van Frans Alle man op de aanwezigen overbracht, was bijzonder plezierig. De muzikale pres taties van het corps waren voor de ken ner en voor hem die graag luistert naar het meer populaire genre nu juist dat wat men er van had verwacht. Een wel overwogen programma, waarin ver schillende stukken voorkwamen, die de sfeer van deze leefomgeving opriepen en daarom bijzonder toepasselijk waren op de viering van het 1000-jarige Eg mond aan Zee, zoals directeur Frans Alleman zich uitdrukte. Speciaal werd die sfeer tot uitdruk king gebracht in "Lord of the Isles" van Rimmer-Mol, waarin de dreiging tot uitdrukking kwam van een storm achtige zee, die vele offers vroeg. Het stuk kreeg een gevoelvolle vertolking. Na de Folkloristische Paraphrase en het Intermezzo Sinfonico kon men in de ouverture Maritana luisteren naar mooi solowerk van Leo Stam. Het programma werd onderbroken door de voorzitter, de heer R. Druiven, die voor aanvang van het concert de vele donateurs reeds dank had gezegd voor hun onmisbare steun. Nu kondig de hij aan, dat het corps een persoon in zijn midden had, die reeds 25 jaar lé ïg zijn onmisbare steun aan de mu- ziekboefening had gegeven, nl. Jan Peetoom, de man ook, die het solowerk in het orkest stimuleerde. "Het is in dit geval niet alleen kun nen" zei de heer Druiven, "maar men moet het ook nog willen en vooral dur ven". Op dat punt en speciaal ook voor het werk in het algemeen huldigde hij het trouwe 25-jarige lid Jan Peetoom en het was hem een genoegen, de jubi laris de zilveren bondsspeld op de rever te mogen bevestigen. Het optreden van het solistisch cornettrio in "Trumpets Wild", gevormd door Gerard Belleman, Piet van Diepen en Marco Druiven, voelde men dan ook algemeen als een muzikale hulde aan jubilaris Jan Peet oom. De solo's van Louis Wittebrood op tenorsax en van Gert Belleman- op de massal gevormde sousaphone in "Der alte Brummbar" en "Mein Bass" sloten zich daar muzikaal en vermakelijk bij aan. Het zeer goede programma werd besloten met een pittige uitvoering van het niet minder opwarmde ritme van "Jam session story". Het optreden van het orkest ging vooraf door een show van de drum band, die correct enige marsen ten ge hore bracht en in scene zette onder de bekwame leiding van maitre Rita Bel leman en instructeur Piet Oorthuis. Tenslotte, zal het aan ons liggen of denken meerderen er zo over, maar of de sfeer van een sportzaal, zoals de ruimte in het dorpshuis nu eenmaal is, wel de beste is voor een concert, wagen wij te betwijfelen. De leden van "La moraal" hebben er veel aan gedaan, om het wat warmer te maken maar in een sportzaal moet je daarvoor wel erg veel doen. Pompplein 3 - Telef. 1203 Voorstraat 134 - Telef. 1658 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij ?ijn vinoloog, verbonden ;ian «lc wijnucadcmie Bezorging boven 50, gratis gExxlu^2 HARTVOOR ?GM0ND Op donderdag 10 februari a.s. orga niseert de stichting "Hart voor Eg mond" een openbare voorlichtings- en discussie-avond in "Het Rode Hert" over verkeersveiligheid en woonerven. Het ligt in de bedoeling tevoren in Egmond aan de Hoef een brochure te verspreiden die algemene voorlichting bevat, met name over "Woonerven". Informatie en discussie over de veilig heid en leefbaarheid in ons dorp. Ook inwoners van Egmond-Binnen en Eg mond aan Zee zijn van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur van Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. Marshallstraat 55. Eqmond aan Zee. j ULvU Makelaardij s (02206) 2249 Zondag 20 februari vindt in Egmond aan Zee weer het grote kindercarnaval plaats. En het ligt voor de hand, dat de sfeer van het carnaval reeds voor een deel het karakter draagt van 1000 jaar Egmond aan Zee. Dus kinderen van Egmond, vraagt maar aan moeder, hoe zij er over denkt. Vast wel goed, gelo ven wij. Volgende week meer details over dit unieke gebeuren, waaraan Pr. Carnaval en 't Alf Elfie deelneemt. Vrjjdag a.s. zullen twee prijzen ge trokken worden van de extra serie rond de grote loterij van "1000 jaar Egmond aan Zee". Zoals bekend krijgt men bij aankoop van een lot een extra nummer, die elke week getrokken wordt en waarop een prijs kan vallen van 250,beschikbaar gesteld door de "Eendracht". Koopt dus loten, u hebt veel kans terwijl de hoofdtrekking eind maart volgt. WIJ VERNEMEN DAT het Rode Kruis binnen kort weer teen aantal bloedafname- avonden organiseert. Daarom wordt hier een dringend beroep gedaan op alle gezonde volwassenen tussen 18 en 65 jaar, die niet als "vaste" donor staan ingeschreven en die in het afgelopen jaar geen geelzucht en andere ernstige ziekte, een operatie of een bevalling hebben doorgemaakt, zich op te geven. Het is zeer belangrijk want bloed geven is leven geven aan hen die het zonder uw bloed niet kunnen stellen. Geeft u zich op bij H. de Boer, Helmlaan 2, tel. 1991 of bij C. P. v.d. Berg, Torensduin 14, tel. 1940. DAT wethouder W. Gravemaker in de raadsvergadering van vorige week zich kritisch uitliet over de openbare gesprekken in de voorgaande vergade ring over de architect Wagenaar. De kritiek aan laatste geuit tijdens een openbare vergadering achtte hij beslist in strijd met de meest elementaire be ginselen van behoorlijk bestuur. "Dit past een raad niet" zei hij. Voorts wen ste hij te verklaren, dat het oorspron kelijke voorstel van het college, dat elke fraktie zich zou beraden over de vorm van bebouwing van het Oude Agnesterrein, fout was. "Het plan werd daardoor in het politieke vlak getrok ken" zei hij. "Met de ervaring van nu ware het beter geweest, dat de plan vorming in het college was gebleven". Verschillende bevindingen na een ge houden onderzoek had hij in besloten vergadering besproken. "Ik ben altijd van mening geweest" zei hij, "dat men in dit soort vergaderingen vertrouwelijk kan spreken maar hierin heb ik mij vergist". Hij verklaarde op zich geen bezwaren te hebben tegen het archi tectenduo Andriessen - Wagenaar en sprak de hoop uit op medewerking te kunnen rekenen van de raad, college en adviseurs. DAT burgemeester Bakker tijdens de raadsvergadering van Egm.-Binnen waarbij de perikelen rond de vuilnis werden doorgenomen en de te nemen maatregelen werden belicht, tenslotte zei, dat hij er geen woord meer aan vuil wenste te maken. DAT de geplaatste sierpaaltjes aan de Slotweg te Egmond aan de Hoef zul len worden verlaagd. Jammer is dat voor de jongens van gemeentewer ken, die ze zo mooi vonden, waarom Zij het zonde vonden om ze diep in de grond te steken. Nu moet het toch; DAT de openbare verlichting te Eg mond aan de Hoef en Egmond-Binnen in een uitvoerig rapport zal worden belicht, dat eind februari gereed zal zijn. Eeen deel van de openbare ver lichting is zwaar verouderd en die ou derdom is de oorzaak van veelvuldige storing. DAT het gemeentebestuur van Eg mond-Binnen voorlopig geen mogelijk heden ziet voor het aanleggen van volkstuintjes. Ook hebben de verzoe kers, hier het NKV, geeen suggesties gedaan, waarom eerder was verzocht. Wel blijft het gemeentebestuur zoeken naar mogelijkheden maar wil graag suggesties van gegadigden, om zo ge zamenlijk tot resultaten te komen. DAT de reddingsbrigade van Eg mond-Binnen een strandtent met in ventaris krijgt waarvoor een bedrag vervolq pagina. Q Sinds vorige week vrijdag ligt het voor zitterschap van een van meest dynami sche vereniging in Egmond-Binnen, nl. de muziekvereniging "Eensgezindheid", op de schouders van Herman Admi raal. Deze 25-jarige electro-technicus werd zonder tegenstem als de nieuwe voorzitter aanvaard. Herman maakt zelf reeds zo'n 15 jaar deel uit van het corps en blaast daarin de solo-bugel. Hij is een enthou siast lid van "Eensgezindheid" zonder eigenlijk ooit op de voorgrond te zijn getreden. Dat ligt niet in zijn natuur, hij vindt, dat je jezelf alleen maar hebt te geven, wanneer je ergens vrijwillig voor inzet en wel voor de volle 100 pro cent. Hij kan op een overwogen manier zijn mening zeggen en verenigt aldus de juiste mentaliteit in zich, om een vereniging als "Eensgezindheid" te lei den. Hij is er echter van overtuigd, naast zich een aantal bestuursleden aan te treffen die stuk voor stuk hun inzet voor de muziekvereniging reeds ruim schoots hebben bewezen. De afgetreden voorzitter Gerrit Tervoort. Ook in andere verenigingen is hij de sfeer gewend want hij vervult o.a. ook nog twee funkties als penningmeester. De aftredende voorzitter Gerrit Ter- voort, die de vereniging gedurende tien jaar heeft geleid, feliciteerde hem met zijn benoeming. Hij zei daarbij, dat een voorzitter de wijsheid van Salomon nodig heeft, de mentaliteit van een Mozes, die voorging op de berg, met soms een morrende menigte achter zich en dat hij dikwijls praten moest als Brugman, om anderen te overtuigen. De nieuwe voorzitter Herman Admiraal. Met die wijsheid van de scheidende voorzitter werd aan Herman Admiraal het voorzitterschap overgedragen. De heer Tervoort, die overigens zijn partij wel blijft mee blazen, werd veel dank gebracht voor zijn inzet voor de vereni ging in de afgelopen tien jaar. Om die dankbaarheid te symboliseren, kreeg hij een sculpuur overhandigd met de in scriptie, die herinnert aan deze aktieve periode. woensdag 2 2.59—15.12 donderdag 3 3.40—15.52 vrijdag 4 4.18—16.28 zaterdag 5 4.53—17.03 zondag 6 5.2817.38 (springtij) maandag 7 6.02—18.17 dinsdag 8 4.43—18.59 woensdag 9 7.2519.44 donderdag 10 8.11—20.34 Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, boekhandel Dekker, Bookshop en drukke rij Belleman. Redaktie Warm geel en stemmig zwart, verrijkt met gouden rouches en epouletten. cor recte laarzen voor de dames en een goed gesneden wikkelrokje op enige afstand daafboven en een vrolijk wui vende veer op de kolbak, ziedaar de nieuwe uitmonstering van de vrouwe lijke kant van drumband Van Speyk. In de herensnit vinden we dezelfde stijl terug, zij het dat de laarzen hier vervangen zijn door schoenen, aange zien de lange broek toch niets van de herenbenen te zien overlaat. En dat hoeft dan ook niet. Arie Stobbe en Joop Groot vertelden, dat de 22 kostuums alles bij elkaar zo'n 17.000,hadden gekost en dat ze er vijf jaar voor ge spaard hadden. Allerlei akties ziin ge voerd, zoals concoursen, verkoop van consumpties en verzamelen van allerlei spullen met nog enige waarde. Het in standhouden van een drum band Is zorgelijk, zij bestaat uit veel jonge leden, die gaan en komen en het is aan het bestuur om alles in hot ga reel te houden. De voorheen uit «0 le den bestaande is door de loop der jaren geslonken tot 22, maar dat ledental hoopt men weer op te werken. Trouwens, zegt Arie Stobbe, "stel dat we nu zoveel leden hadden, dan konden we nooit zoveel nieuwe kostuums ko pen". "Nu kunnen we weer langzaam op gaan werken en dat is beter op te vangen". Succes jongens Drumband Van Speyk komt er wel weer. De uit monstering is in ieder geval prima. Wilhelminastraat 71-73 Egmond aan Zee 02206-1979 SimiuM

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1