met de egmonden m KORT NIEUWS EGMOND-BINNEN WIL SPOEDIGE UITVOERING GEVEN AAN SCHOLENCOMPLEX Visclub Bij Nacht en Ontij naar Denemarken Hoog water EENSGEZINDHEID GAF GEZELLIG CONCERT li onroerend goed of bedrijf - IUlvU Makelaardij s (02206) 2249 drankensuper 0ERLEMANS M0DEST0FFEN vakantie SLAGERIJ A. HEDDES Nog voor de zomer leert Weight Watchers u slank te worden en te blijven WEIGHT WATCHERS Voor Slankblijvers Autobedrijf Kennemerland bv 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE contact 2 MAART 1977 NUMMER 1287 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Er was een schorsing van de raads vergadering voor nodig, om de raads leden in de gelegenheid te stellen, nog even van gedachten te wisselen over het al dan niet openbaar bespreken van het "aanvullende agendapunt", zoals de voorzitter zich uitdrukte. En dat punt handelde over de grond te Egmond- Binnen waarop het nieuwe scholen complex voor het openbaar en bijzon der onderwijs moet verrijzen. Deze grond is eigendom van bouw bedrijf Tervoort bv te Egmond-Binnen en is gelegen aan de noordzijde van de huidige lagere school aan de Herenweg. Het werd een besloten vergadering en naar het waarom kunnen we slechts gissen, wat we niet doen. Maar het feit, dat de behandeling van een agenda punt, een groot sociaal goed en ten al gemene nutte strekkend doel omvat tend - een school kunnen we moeilijk anders zien - in het geheim behandeld moet worden, geeft alleen maar te denken. Er zullen redenen zijn maar het besluit van de raad is bij velen verkeerd overgekomen en dat is jam mer. De raad van de gemeente Egmond- Binnen wil, dat BenW de realisering van het scholencomplex in een stroom versnelling brengt en alle werkkracht aanvoert, om de benodigde grond in handen te krijgen. In verband met de grond is er momenteel sprake van een kombinatie met enkele andere onder nemers en deze kombinatie wil tot een samenwerkingsverband komen met de gemeente. „Het is maatschappelijk wenselijk" zo spreekt de raad zich uit, „dat in overleg met de grondeigenaren zo snel mogelijk wordt gekomen tot het op stellen van nieuwe bestemmingsplan nen, waarin de woningbouw en de rea lisering van het scholencomplex kunnen worden verwezenlijkt". De raad wil, dat de gemeente de grond eind maart 1977 in bezit heeft, om de totstandko ming van het complex binnen de ge stelde termijn waar te maken, terwijl het dan ook mogelijk is om de rest van het bestemmingsplan te ontwerpen. De raad heeft aan burgemeester en wethouders de opdracht gegeven om een tijdschema op te stellen waarin de termijn wordt aangegeven waarbinnen aan de raad de ontwerp-bestemmings- 'r* plannen (zowel globaal als gedetaileerd) ter vaststelling worden aangeboden. Tevens zodanige gesprekken te voeren die leiden tot overeenstemming met genoemde kombinatie van ondernemers. De raad verwacht, dat van de zijde van de grondeigenaar de bereidheid bestaat, om de voor de school benodig de grond uiterlijk eind maart 1977 aan de gemeente over te dragen en in de raadsvergadering van 24 maart tot aan koop te kunnen overgaan. In een brief van BenW aan de raad, waarin het besloten deel van de raads vergadering wordt aangekondigd en over welker inhoud wij derhalve niets kunnen zeggen, schijnen grondslagen opgenomen te zijn, waarmee de raad kan overeenstemmen maar waarover wij in het duister tasten. Bovenstaande tekst hebben wij ont leend aan een door het gemeentebestuur uitgegeven communiqué, dat werd uit gegeven vanuit het besloten deel van de vergadering. Hoe de gesprekken daarin zijn verlopen en wie de gees telijke vader(s) is/zijn van de daarin vermelde eisen, wordt niet vermeld. 400.000,— VOOR RIOLERING. Al verbleekt de rest van de vergade ring bjj bovenstaande, toch kunnen we meedelen dat het rjjk vier ton heeft uitgegeven voor de aanleg van riolering voor de verbljjfsrekreatie, o.a. voor de kampeerterreinen. Er is wel zeven ton nodig, maar er resteert uiteindelijk voor de gemeente 130.000,—, daar de rest uit de huisaansluitingen komt. Voor Rinnegom zit er nog geen riole ring in. Algemeen was men tevreden over het streven naar een bibliotheek in beide dorpskernen, hoewel de raad graag over de ontwikkelingen regelma tig geinformeerd wil worden. Mevrouw Tabernal wil geen prikkeldraad meer zien langs het strand terwijl de raad heel tevreden was over de schooldienst- vervoersregeling naar en van de scho len van de ouderen keuze. De heer Noort had bedenkingen over het heen- en weerreizen en hij vond, dat de kin deren best allemaal in Egmond-Binnen naar school konden gaan. Wethouder Cees Verstegen zei moeite te hebben zich rustig te houden. Hij wilde niet ingaan op allerlei principiële punten maar zei, dat het gemeentebe stuur juist alle mogelijke moeite doet, om de kinderen dat onderwijs te geven, wat de ouders verkiezen. „Dat vinden wij een goede manier en een juist be leid" zei hij. Maar om te voorkomen, dat de kinderen vier keer per dag heen en weer moesten, vond de heer Noort, dat het beter was om ze over te laten blijven. Na de rondvraag, waarin gepraat werd over verkeersdrempels in de Boonakkersteeg (V.d. Ende), de auto's weg van de Herenweg bij de manege hoek Rinnegommerlaany Herenweg (J. Levering), meer aandacht voor brand preventie (mevr. Tabernal) en over het ongeluk op de randweg en de hulpmid delen bij de brandweer (N. Noort), ging de raad in besloten vergadering verder. Op zondagmorgen 6 maart en 20 maart wordt er weer gevist voor een vryc reis naar Denemarken, die op 28 april begint. De beide wedstrijden beginnen 's morgen om 8.00 uur. WIE HELPT ER MEE. Ook wordt een viswedstrijd gehouden in het kader van de viering van het 1000-jarig bestaan van Egmond aan Zee en wel op 22 mei. Er wordt dan ge vist van 9.00 - 12.00 uur 's morgens. Om alles in goede orde te laten verlopen zijn voor de laatstgenoemde wedstrijd ca. 40 controleurs nodig. Daar ongeveer 400 deelnemers verwacht worden gaan de gedachten uit naar 1 controleur per 10 vissers. Wij verzoeken de dames en heren die als controleur willen funktio- neren zich op te geven bij A. Zwart, Boul. Ir. de Vassy 46, telefoon 2309. woensdag 2 1.3914.01 donderdag 3 2.30—14.46 vrijdag 4 3.1115.26 zaterdag 5 3.50—16.02 6 4.27—16.41 maandag 7 5.04—17.16 dinsdag 8 5.40—17.56 (springtij) woensdag 9 6.21—18.41 donderdag 10 7.06—19.28 Tijdens het jaarlijkse feest van het dames- cn herenkoor van de r.k. parochie te Egmond aan Zee vierde de heer A. Kager zijn 40"Ja"8 jubi leum als koorzanger. Voor zijn verdiensten werd hij onderscheiden met de hoge kerkelijke onderscheiding Pro Ecclesiae et Pontifice, die hem door pastoor A. Stolk op de revers werd gespeld, .in aanwezigheid van mevrouw Kager en alle kinderen. Het koor bracht de jubilaris een muzi kale hulde, waarna het feest, dat plaats vond in de zaal van Speeltuin De Egmonden aan de Sportlaan in een bijzonder gezellige sfeer verder werd begeleid door het duo Ger en Rob. Uit het donateursconcert, dat Eens gezindheid zaterdagavond gaf in zaal Swart, die geheel gevuld was met een aandachtig gehoor, klonk in alle toon aarden de waardering van de korps- leden door ten opzichte van de dona teurs. die het korps steeds weer trouw steunen met hun onmisbare geldelijke bijdragen. De maidenspeech van de nieuwe voorzitter Herman Admiaal liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Hier stond een voorzitter, die vast van plan is het werk van zijn voorganger Gerrit Tervoort krachtig voort te zet ten. Hij vond het wel in de lijn liggen om voor het forum van de belangstelling de oud-voorzitter en zijn vrouw Truus nog eens in de bloemetjes te zetten, waarmee de dankbaarheid van het korps werd uitgedrukt voor de ruim tien jaren werkzaamheid voor het mu ziekleven in het dorp Egmond-Binnen. Het "Eensgezindheid" van nu speelt met 42 leden en dat is in de geschiede nis van het korps nagenoeg onbekend. Uit het jeugdorkest, dat onder de be zielende leiding van Th. Bruystens jr., de spits afbeet van dit avondprogram ma, kan steeds weer nieuw muzikaal talent geput worden en dat betekent voor het korps, dat het nog een lang leven beschoren is. Ritmisch wordt het geheel dan nog eens begeleid door de drumband, waar in mensen, die zich graag uitleven in ritme en show, eveneens een plaatsje kunnen krijgen. Onder leiding van Els- Mizee-Sentveld liet dit Eensgezindheid- onderdeel horen, waartoe het in staat is. De instruktie van Cor Verhoogt ligt daaraan ten grondslag. EENSGEZINDHEID IN CONCERT Frans Alleman weet zijn mensen al tijd weer tot muzikale hoogstandjes te brengen en daartoe had hij alle gele genheid in de Salzburg-Suite, die ge volgd werd door Cavalleria-Rusticana. En wanneer Orpheus in de onderwereld in ouverture alles vraagt van het mu zikaal denken, gemakkelijker ligt dat in Noces d'Or, dat met zijn vrolijker toonaard nu eenmaal het gehoor streelt en er lichter in gaat, ondanks in dit ge val het stoppen van de wals, maar ga dan maar verder op Coda, want dan komt er evengoed wel een goed slot. Genoten werd ook van de drumsolo van Gerard Swart in Choral-and-rock- out, waarmee Eensgezindheid weer even buiten de oevers trad van het normale fanfaregebeuren. Het genotvolle pro-i graipma, dat door Frans Alleman steeds weer in onderdelen werd ingeleid en begeleid, kreeg een aangenaam slot met The Fairest of the Fair, waarna het trio Freddy de Groot nog voor een aangenaam uurtje dansmuziek zorgde. Egmond-Binnen had zijn jaarlijks mu zikaal evenement weer, dat steeds als hoogtepunt tegemoet wórdt gezien. En dit was er weer een. WIJ VERNEMEN DAT de siertuinvereniging weer be gint met een kursus bloemschikken en wel op woensdag 9 maart in de grote zaal van Het Rode Hert te Egmond aan de Hoef. Aanvang 8.00 uur. De kursus is voor beginners en halfgevorderden en wordt op vier achtereenvolgende woensdagen gehouden. De prijs bedraagt voor de vier avonden 10,inklusief de koffie. Wel moet u rekening houden met materiaalkosten, die tegen kost prijs worden verstrekt en per avond kan dat ongeveer 5,kosten. Zelf dient u te zorgen voor een mesje en draadtang. Een beperkt aantal kur- sisten kan worden toegelaten, dus geeft u zich zo spoedig mogelijk op bij de sekretaris G. Stam, Wilhelminastraat 18 te Egmond aan Zee, telefoon 2330. DAT dc traning voor de groep top- bloemschiksters gewoon doorgaat op iedere laatste maandag van de maand in het zaaltje aan de Wilhelminastraat 14 te Egmond aan Zee. De eerste avond was op 28 februari jj. DAT pastoor C. P. v.d. Berg te Eg mond aan Zee per 1 juli naar Den Hel der vertrekt. Hij heeft een benoeming aanvaard in de o.k. parochie van de H. Nicolaas aldaar. DAT donderdag (deze week) het drie- Egmonden-biljarttournooi wordt gehou den in De Meerpaal te Egmond a. Zee tussen De Meerpaal en De West. DAT ds. L. J. Prins, hervormd pre dikant te Nagcle-Tollebeek (N.O.P.) het op hem uitgebracht beroep door de hervormde gemeente en de parochie raad van de gereformeerde kerk te Eg mond aan Zee heeft aangenomen. Door deze acceptatie zullen de beide kerken binnenkort weer een vaste predikant hebben. Waarschijnlijk zal ds. Prins de VERVOLG PpiG. 1 De 81-jarige heer R. Prins van de Julianastraat 61 te Egmond aan Zee (foto links) en de 89-jarige heer Eikema uit de Prins Hendrik-Stichting werden vorige week gehuldigd met hun resp. 65- en 70-jarige lidmaat schap van het NW, Namens het hoofdbestuur reikte mevrouw J. H. v.d. Rest de beide jubilarissen de gouden bondsspeld uit en mochten zij het boek "Een beeld van de vakbeweging" in ontvangst nemen. Voor de beide pioniers van de vakbeweging bestond van de zijde van het NVV veel waardering. Beiden vertelden - hoe kan het anders - van de tijd waarin zij opgroeiden en de strijd meemaakten voor een betere levens standaard. Overigens vond de heer Prins het van zichzelf helemaal geen prestatie, zoals hij zei, "als je lid blijft, gaat het vanzelf". Egmond aan Zee telt nu 140 leden. De heer Swarthof, afdelingsvoorzitter huldigde beide pioniers met de woorden: "Aan Eikema en Prins hebben Wij te danken, dat de positie van de werkers zoveel verbeterd is". Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur van Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. Jl f TYP* f* Marshallstraat 55. Eqmond aan Zee. Pompplein 3 - Telef. 1203 Wil L'L'EM Voorstraat 134 - Telef. 1858 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij zijn vinoloog, tcrbonilcn aan dc uijnacadcmic Bezorging boven 50,- gratis Maandagmiddag a.s. in café 't Haasje te Egmond-Binnen STOFFIES in legergroen STOFFIES in khaki STOFFIES in alle andere nieuwe kleuren WIJ ZIJN WEGENS GESLOTEN VAN 6 TOT 20 MAART EGMOND A.D. HOEF Hoe het Weight Watchers- programma werkt. U gaat anders eten. En toch lek ker. Drie volledige maaltijden per dag. Zonder hongerlijden of pillen slikken. U komt ook elke week naar onze kursus. De leidster kent uw problemen, want zelf is zij ook als kursiste begonnen. In een groep is het volhouden veel mak kelijker, omdat u het niet in uw eentje hoeft te doen. Het Weight-Watchers-program- ma is verantwoord. Het Weight Watchers-programma is wetenschappelijk verantwoord en wordt regelmatig aangepast door voedingsspecialisten. Menu's en recepten wordt op dit pro gramma afgestemd. Het Weight Watchers-program ma is zonder meer betaalbaar. U betaalt 15 gulden inschrijfgeld, maar thans in de maand maart 10,—. Gratis nazorg. Zodra uw streefgewicht bereikt is en u het controleprogramma heeft gevolgd kunt u Lid voor het Leven worden. Waardoor u gratis eenmaal per maand een kursus kunt bijwonen. Nazorg die u geen cent kost en die het u mogelijk maakt om - éénmaal slank - ook slank te blijven. Wilt u méér weten? Bel dan meteen uw kursusleidster mevr. T. Munk-v.d. Weerd, Kom- laan 14, Bergen, tel. 02208-2787 of bezoek onze kursus op elke dinsdag, 's morgens van 10-11 uur en 's avonds van 20-21 uur in het o.k. verenigingsgebouw, Juliana straat, Egmond aan Zee. Wilhelminastraat 71-73 Egmond aan Zee 02206-1979

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1