met de egmonden WIM KEJA rr* Herinneringsmunten Egmond aan Zee 1000 jaar Beschrijving van de munt Bijzonderheden betreffende de uitgifte en bestelmogelijkheden Hoog water OPENBARE VERGADERING ALLEN VAN HARTE WELKOM DE HISTORISCHE OPTOCHT ROND DUIZEND JAAR EGMOND AAN ZEE Zwembad Egmond Duizend jaar Egmond aan Zee houdt strandloop ER WAS EENS... Prijs van "De Eendracht valt op nummer 1 JEUGDKAPEL üüi/a W11 ara drankensuper Autobedrijf Kennemerland bv Wilhelminastraat 71-73 Egmond aan Zee 02206-1979 EHI 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE contact 9 MAART 1977 NUMMER 1288 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Sinds enkele dagen is de fraaie bron zen herinneringsmunt, die geslagen is in opdracht van de Stichting Egmond aan Zee 1000 jaar, o.a. te koop by de vier plaatselijke banken. Van deze munt zal slechts een beperkte oplage worden geslagen en het is uitsluitend in dit feestjaar te koop. Na afloop van de festiviteiten zal de matrys vernie tigd worden, zodat de munt verzamel- waarde gaat krygen. Wy menen dat deze munt niet alleen een prachtige herinnering vormt aan het 1000-jarig bestaan, maar tevens, dat deze munt in de toekomst een waardevol verzamel object kan gaan worden. Op de heeldenaarszijde is afgebeeld een bomschuit op het strand, met in de rand de tien vissen, waarvan er één is afgescheiden als symbool voor het ont staan van Egmond aan Zee, waar im mers Heer Walengier van Egmond aan een aantal arme onderdanen nu 1000 jaar geleden, toestemming gaf zich in de duinen te vestigen om van de vis vangst te gaan leven, mits zij elke tien de vis afdroegen, eerst aan Walengier en later aan de Abdij. De keerzijde met daarop het vignet van Egmond aan Zee 1000 jaar, spreekt voor zich, immers het wapen van Eg mond aan Zee" fungeert als de "één" van duizend, terwijl ook de jaren 977- 1977 aan de zijde vermeld staan. Er zullen twee soorten munten in de verkoop worden gebracht, te weten: 1. De bronzen herinneringsmunt, zoals hierboven omschreven, die te koop zal zijn bij de vier banken ter plaatse en bij de middenstandsbedrij- ven die zich voor de verkoop van deze munt willen inzetten. In de volgende Contacten zullen de adressen van deze ondernemers vermeld worden. Maxi maal zullen 10.000 van deze munten ge slagen worden. 2. de gouden herinneringsmunt. Deze munt heeft dezelfde afbeelding als de bronzen munt, maar heeft een afmeting van 22'A» mm, de afmeting van 't gouden tientje. Evenals de bron zen munt, die een afmeting heeft van 40 mm, is ook de gouden munt verpakt in een etuitje. De gouden munt zal wor den uitgevoerd in 18 krt goud en zal uitsluitend worden geslagen na voor inschrijving waarbij minimaal 100 mun ten zullen zijn besteld. Maximaal zullen er 1.000 gouden munten geslagen wor den. De bestelformulieren voor deze gouden munten zullen binnen enkele weken verkrijgbaar zijn bij de vier plaatselijke banken. De uitgifteprijs van deze munten be draagt: 1. bronzen exemplaren, afmeting 40 mm, in etui, 25,p.st.; 2. gouden exemplaren, 18 krt, afme ting 22V2 mm, in etui, 140,— p. st. Verdere bijzonderheden vindt u bij de bestelformulieren. De Stichting Egmond aan Zee 1000 jaar prijs zich gelukkig deze munten in de handel te kunnen brengen. Munten, waarop het idee van de beeldenaars zijde is bedacht door de heer G. Grave- maker, voorzitter van de Stichting, ter wijl op beide zijden het vignet van 1000 jaar Egmond aan Zee is afgebeeld, dat ontworpen is door Jaap Eeltink. woensdag 9 6.21—18.42 donderdag - 10 7.0&—19.28 vrijdag 11 7.52—20.18 zaterdag 12 8.42—21.15 zondag 13 9.47—22.33 maandag 14 11.06—23.59 (doodtij) dinsdag 15 12.58—13.20 woensdag 16 1.38—14.04 donderdag 17 2.34—14.52 i Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel I Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor Egmond aan Zee en bij Drukkerij Belleman. Redaktie in het Dorpshuis te Egmond aan de Hoef over de huidige politieke situatie. Aanvang 8 uur. Tijdens de komende festiviteiten zal er een historische optocht plaats vinden in Egmond aan Zee. Het is de bedoeling, dat er dan allerlei afbeeldingen uit do. historie van het "vissersdorp tot bad plaats" op wagens door het dorp wor den gevoerd. De optocht moet een af spiegeling worden van het verleden van Egmond aan Zee, dat zyn ontwikkeling dankt aan dc zee, er altyd mee heeft geleefd ervan heeft geleefd, terwyl de aanwezigheid van strand, zee en duinen (denk aan de stroperij en het strand jutten) een onmiskenbaar stempel op de sfeer van het dorp heeft gedrukt. Op eerdere oproepen van het stich tingsbestuur zijn reeds bijzondere goe de reakties binnengekomen, met het gevolg dat nu reeds gezegd kan worden, dat de optocht doorgaat. De vereni- ginen van Egmond aan Zee zijn bijzon der enthousiast en het stichtingsbestuur gaat er vanuit, dat er nog meer zullen deelnemen, dan die zich nu al hebben opgegeven. Daarom nog even deze herinnering, aangezien het uit te beelden onder werp enige tijd van voorbereiding vraagt. De optocht vindt plaats in juni. Het stichtingsbestuur beschikt over al lerlei suggesties over onderwerp en uit voering. Geadviseerd wordt dan ook, kontakt op te nemen met A. Dekker, Gr. Bernadotteplein 15, tel. 1163 of met R. Zwemmer, Zuiderstraat 21, tel. 1141. Wacht u er niet te lang mee, doe het nu. Uw vereniging mag niet ontbreken. Ook deze tentoonstelling gaat door. Het aantal inschrijvingen, dat daarvoor benodigd was, om het geheel van de grond te tillen, is gehaald en daar is het stichtingsbestuur byzonder bly mee. Zoals bekend, of misschien nog te wei nig bekend, mogen Egmondse vereni gingen gratis profiteren van deze fees telijke tentoonstelling en verschillenden hebben zich dan ook opgegeven. De Kon. Noord- en Zuidhollandse Reddingsmij. is ook van de partij en o.a. de siertuinenvereniging. Het leukste idee van verenigingen wordt beloond met een waardevolle prijs. Verenigin gen, die zich te klein achten of over tekort mankracht beschikken, kunnen een kombinatie aangaan met andere verenigingen. Eigen initiatief is in deze zeer belangrijk. Neemt u hierover kontakt op met N. Bleeker (NMB), Voorstraat, telef. 2644. Vooruitlopend op allerlei andere eve nementen, die in juni plaats vinden, vermelden wij, dat er voor Pasen een grote eierzoekwedstrijd wordt gehou den, waaraan eveneens leuke prijzen zijn verbonden. Teineinde het zwemmen te stimule ren en de jeugd de kans te geven meer gebruik te kunnen maken van ons mooie zwembad, hebben wij gemeend het tarief voor het vrij zwemmen te verlagen tijdens de vakantie van de Egmondse scholen. Voor 5,kan men nu een 5-badenkaart verkrijgen. Voor lopig zijn deze kaarten uitsluitend te gebruiken voor de Paas- en Pinkster vakantie van de Egmondse scholen. Leeftijd tot 18 jaar. ZWEMMARATHON In het weekend van 21 en 22 mei 1977 vindt, na groot sukses vorig jaar, de zwemmarathon plaats. Informaties wor den u gegeven aan het zwembad. Op zondag 27 maart organiseert de "Stichting 1000 jaar Egmond aan Zee" een grote strandloop op het strand te Egmond aan Zee. De deelname staat open voor iedereen in de onderdelen: wedstrydloop over 10 km in de richting Bergen aan Zee of een prestatieloop over 5 km in de richting Castricum. De start voor beide strandlopen vindt plaats op het strand voor de hoofd afgang aan de Voorstraat 's morgens om 11.00 uur. Voor de loop over 10 km is het inschrijfgeld 3,50. Bij de in schrijving ontvangt men een lot van 1000 jaar Egmond aan Zee. Zowel voor dames als heren zijn er drie prijzen beschikbaar terwijl iedereen na afloop een ere-herinneringslintje ontvangt. Voor de prestatieloop over 5 km is het inschrijfgeld 2,50, waarbij men tevens weer een gratis lot van 1000 jaar Egmond aan Zee ontvangt. Voor kin deren tot 16 jaar zijn drie prijzen be schikbaar, terwijl ook iedereen een lint je ontvangt. De voorinschrijving kan geschieden bij Alb. Dekker, Gr. Berna dotteplein 15, tel. 02206-1163; R. Zwem mer, Zuiderstraat 21, tel. 02206-1141; G. G. Damstra, Boulevard Ir. de Vassy 7, tel. 02206-1637; VW, Voorstraat 82a, telefoon 02206-2371/1362. De strandlopen te Egmond aan Zee trekken steeds een zeer grote belang stelling en het is voor de organisatoren een geweldige verlichting in de werk zaamheden, wanneer er zoveel mogelijk voorinschrijvingen komen, wat wij dan ook aanraden. "Het oude kleine haventje in de Hoevervaart". Toen de Julianaweg in Egmond aan de Hoef nog ,,'t Mallegat" heette, kon je dit schilderachtige dorpstafereeltje nog dagelijks bewonderen: het kleine haventje in de Hoevervaart. De foto dateert van vóór 1900. Zelfs het mooie, karakteristieke huis "De Hoop" aan de Julianaweg, door Kraakman ontwor pen, was toen nog niet gebouwd. Nu behoort het tot de pronkstukken van ons dorp. "Mallegat" - een van de typische namen die we toen nog in Egmond had den. Er zijn er gelukkig nog een paar gebleven: Hanswijk, het Tijdverdrijfs- laantje Waarom kunnen we eigen lijk die mooie, leuke, oude namen van buitenplaatsen en plekjes-van-vroeger niet opdiepen en opnieuw gaan ge bruiken voor de nieuwe straten en wij ken? Ook namen geven een stukje sfeer aan een dorp Misschien kunnen we met z'n allen ons dorp mooi houden en nog mooier maken (Een publikatie van de Stichting "Hart voor Egmond" in samen werking met het "Contact"). Stomverbaasd keek men op tijdens de trekking van het 3e duizendtal extra nummers, die by aankoop van de 1000 jaar loten ter beschikking worden ge steld. Uit de serie bruin werd nummer 1 getrokken. Je kunt het 999 keer proberen en het zal niet lukken. Maar het is dus nr. 1, goed voor 250,Wie is de gelukkige? In plaats van jeugdkapeldienst op 13 maart a.s., gaan we die zondag om 10.00 uur naar de HERVORMDE KERK, daar er een gezongen dienst is, die begeleid zal worden door ds. Martèl. (R-7A) Pompplein 3 - Telef. 1203 Voorstraat 134 - Telef. 1858 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij zijn vinoloog, verbondon aan do wijnuoadomio Bezorging boven 50, gratis GEZELU^ii- jcHRVSLER SUMUU

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1