TR0MPSCH00LKINDEREN IN DE BUS KORT MEUWS ER WAS EENS... UUIM I I Zó 1977 NUMMER 1290 Nog een paar weken, dan gaat ook voor de Trompschoolkinderen 'n "Bak- bus" rijden. Onlangs gaf het gemeente bestuur van Egmond-Binnen haar toe stemming voor de financiering van dit project en in het vertrouwen dat G.S. haar toestemming zal geven, gaat de bus op 18 april (na de Paasvakantie) rijden. Hij komt dan met de kinderen uit Egmond-Binnen, die op het Kerkpleip opstappen, naar de Hoef, waar op twee plaatsen opgestapt kan worden: Willem Alexanderlaan/hoek Tiggellaan en bij het raadhuis, en rijdt dan naar de Trompschool. Hiermee komt dan een einde aan de jarenlange pendeldiensten van vele ouders. Ook de kleuters kun nen van de bus gebruik maken. Ook hoeven de kinderen niet meer over te blijven, iets dat met name voor de jon gere kinderen een extra belasting is. Voor de grote kinderen blijft de mo gelijkheid tot overblijven voorlopig ge handhaafd. Wij zijn het gemeentebe stuur en schoolbestuur dankbaar voor de inzet en het werk dat verzet is. Voor veel mensen, die tot nu toe met pro blemen betreffende het vervoer zaten, zal het nu gemakkelijker zijn te kiezen voor christelijk onderwijs aan de Trompschool. De Oudercommissie HARTVOOR 'GMOND In het "Contact" van vorige week word melding gemaakt van de enquête die Hart voor Egmond zou houden on der de bewoners van een tweetal ge bieden binnen Egmond aan de Hoef. Deze enquête, waarin de meningen en behoeften van dp bewoners worden ge peild waar het de verkeersmaatregelen en -voorzieningen betreft, wordt nog deze week uitgevoerd. De resultaten zullen onmiddellijk daarna per circulaire worden meege deeld. Vervolgens zal Hart voor Egmond een tweetal discussie-avonden organi seren, waarbij de werkgroep Ruimte lijke Ordening de gedachtenwisseling zal begeleiden en samenvatten. U wordt verzocht alvast de (voorlopig vastge stelde) data te noteren: voor bewoners van het Graaf Dirk plein en de Oude Egmonderstraatweg is de avond gepland op 29 maart. Voor bewoners van het gebied Julianaweg/ Schoolstraat/Hanswijk/Weg naar de O. Veert en Lamoraalweg op 30 maart. Beide avonden worden gehouden in het Dorpshuis, Hanswijk, aanvang 20.15 uur. Alle belangstellenden, ook van bui ten de enquête-gebieden, zijn van har te welkom. iVIJ VERNEMEN: van 1000 jaar Egmond aan Zee bloem schikdemonstraties te geven, terwijl de vereniging tevens de bloemversiering tijdens de officiële herdenkingsbijeen komst zal verzorgen in de o.k. kerk. Tevens houdt de vereniging een bloem- bakkenwedstrijd voor iedereen en wil stimuleren dat er overal aan de gevels met bloemen gevulde klompen prijken. Binnenkort (volgende week) wordt hier over meer bekendgemaakt, terwijl u nu reeds inlichtingen kunt verkrijgen bij de secretariaat van de vereniging G. Stam, Wilhelminastraat 18, tel. 2330. DAT de visclub "By Nacht en Onty" zondag j.1. een viswedstrijd hield op het strand voor Egmond aan Zee. Inzet was een gratis visreis naar Denemar ken, die werd gewonnen door Wim de Lange. Zoals bekend gaat de vereniging binnenkort deze vijfdaagse reis onder nemen. DAT de visclub "By Nacht en Onty" in het kader van de 1000 jaar festivi teiten een grote nationale viswedstrijd houdt op 22 mei. Hieraan doen zeer veel vissers mee en dat vraagt om een gedegen organisatie. Het bestuur van de visclub doet bij deze een beroep op de leden, die nooit vissen en op de da mes van de leden voor de functie van controleur/controleuse om zich beschik baar te stellen. Men kan zich telefo nisch opgeven bij A. Zwart, tel. 2309. DAT er vanavond (woensdagavond) voor de bewoners van de oude kern van Egmond aan Zee, t.w. het westelijk gedeelte van de Voorstraat, de Marine- straat, Bakkerstraat, Pompplein, Toren- straat (ged.), Zuiderstraat en Burg. Ey- maplein, een inspraakavond wordt ge houden in het o.k. verenigingsgebouw. Julianastraat 5, aanvang 20.00 uur. Een eerste ontwerp voor de herziening van 't bestemmingsplan voor de oude dorps kern is gereed en daarover kunt u van avond meepraten. De commissie, die zich bezighoudt met deze materie is onder voorzitterschap van wethouder W. Gravemaker aanwezig, evenals de stichting Belangekgroep Oud Egmond en de architect Andriessen, gemeente lijk adviseur. DAT tydens de vergadering van de Algemene Bond v. Ambtenaren (ABVA) onder voorzitterschap van de hr. Swart- hof, gehouden in "De Klok" te Egmond aan Zee, bekend werd gemaakt, dat het ledental met 20% tot 139 was gestegen. Verontrust was men echter over een mogelijke afname door de sluiting van een tweetal kindertehuizen, waardoor de werkgelegenheid in de Egmonden achteruit gaat. Willem Groen werd in het bestuur gekozen. De commissie ge organiseerd overleg te Egmond aan Zee bestaat uit de heren L. Wijker en P. Schuit en plv. R. W. Spit en C. Zwart.1 Te Egmond-Binnen uit de heren Th. Bcth en C. P. Wullems, plv. P. C. M. Travnicek. De heren D. Tol en C. de Groot ontvingen het zilveren NW- speldje wegens hun 25-jarig lidmaat schap. Bondsbestuürder mevr. V.d. Rest wierp daarna een terugblik op de haar inziens succesvolle verlopen acties en op de roJ, die de ABVA daarin had ge speeld, "hoewel men zich toch wel had verkeken op de actiebereidheid van de ambtenaren", zei zij. DAT de gemeenteraad van Egmond- Binnen vergadert op donderdag 24 mrt. a.s., 's avonds om half acht in het dorps huis te Egmond aan de Hoef. De raad zal op voorstel van BenW in principe medewerking verlenen tot het beschik king stellen van een krediet voor het r.k. schoolbestuur voor het herstel van de beschadigingen die toegebracht zijn aan de kleuterschool Hummelhonk. De ze schade is vrij aanzienlijk en moed willig aangebracht. Onlangs is het be drag reeds bijbegroot. Tevens zal de raad zich buigen over het voorstel tot bouw van een scholencomplex te Eg mond-Binnen, waarover u reeds in de gemeentelijke informatie van vorige week in het Contact hebt kunnen lezen. Ten dienste daarvan zal er een grond aankoop en ruiling plaatsvinden van de gronden, waarop ^nerzijds 't nieuwe scholencomplex moet verrijzen en an- Dit winterlandschap uit de vyftiger jaren gezien vanuit het dakraam van het huis "De Hoop" aan de Julianaweg. Vanuit dit huis, waar de beurtvaarder Kraak man woonde, werd door de Hoevervaart en vrachtdienst onderhouden naar Alk maar. De op de voorgrond staande huisjes zyn allemaal verdwenen en er is een huizencomplex voor in de plaats gekomen. Links onder de thans verdwenen dicht gevroren "Hoevervaart". (Waskrijttekening van Bob Denneboom uit 1951). Dames- en herenkapsalon Herman Pronk heet de zaak voortaan aan de Voorstraat 94 te Egmond aan Zee. Met het sluiten van dameskap salon Ria van Dam besloot Herman Pronk zyn zaak daarmee uit te breiden en het resultaat mag er zyn. Dat vinden trouwens ook vele dames, die de weg naar de nieuwe damessalon reeds wisten te vinden. Het is er bovendien gezellig en dat is voor een vrouw, die daar ge ruime tyd moet verblyven, ook belangrijk. Herman en Liza Pronk besloten deze keer niet officieel te openen, "want we blyven openen" zeiden zij. Wy zyn benieuwd wat de volgende stap is. derzijds waarop de oude landbouw school met woonhuis staat. DAT de gemeenteraad van Egmond aan Zee op maandag 28 maart verga dert in het gemeentehuis, aanvang 8 uur. Er ligt een voorstel tot verhuur van de rest van het busstation aan me vrouw J. M. Seijger-Halff, die het an- Een boot werd over de schutting gezet van vuurtorenwachter Jan de Jong te Egmond aan Zee. Aan het binncnvaartbootje met kajuit moet het een en ander gedaan worden en dat kan het beste op het droge gebeuren. Daarom werd zwaar materiaal ingezet en daarmee was het een peulcschil, om de boot te vervoeren en over de schutting te tillen van de tuin van de heer De Jong aan de Marinestraat. In vrye tyd kan er rustig aan /gewerkt worden om de boot weer vaarklaar te ma ken en daar zullen wel enkele maanden mee gemoeid zijn. dere gedeelte als boekshop exploiteert. Zij wil in het tweede deel een koffie shop inrichten, annex publieke wacht ruimte, telefoongelegenheid en toiletten. DAT de V.V.B. te Egmond aan Zee haar laatste feestavond van dit seizoen houdt op vrijdag 25 maart in het o.k. verenigingsgebouw. Het bekende duo "De Brandingboys" zal de boel versie ren, te beginnen om half negen. Nu kunnen we al meedelen dat het nieuwe seizoen op de elfde van de elfde 1977 zal geopend worden met het trio Hees been. DAT het Chinees-Indisch restaurant "Sea Palace" aan de Zuiderstraat te Egmond aan Zee haar deuren weer heeft geopend, nadat de exploitanten op winter- en nieuwjaars(Chin.)reces zijn geweest in hun land van herkomst. DAT er op zondag 27 maart weer jeugdkapeldienst wordt gehouden in 't gebouw van de ned. hervormde kerk te Egmond aan Zee, aanvang 10.00 uur. DAT Annet Groot van de Princerui- ters met een verdiend groot aantal pun ten de jaarlijkse dressuurwedstrijd om het verenigingskampioenschap heeft ge wonnen. Haar grootste concurrente vond zij in haar zuster Hanneke, die met haar jonge paard Amigo 1 punt minder scoorde. Het 10-jarig bestaan van de vereniging werd na afloop met een broodmaaltijd gevierd, waarbij ook de familie van de leden aanwezig was. De uitslagen luidden: pony's BI: 1 Ro land van Amstel-Eban, 2 Gonny Hou- tenbos - Miranda, 3 Rebecca v. d. Wel - Sacba, 4 Carla Deen - Sanco; B2: 1 An- nemieke Leyenaar - Fenna; LI: 1 Al- bert. Groot - Raksy, 2 Edwin Jansen - Pasja, 3 Gerard Deen - Bruno; paarden BI: 1 Hanneke Groot - Amigo, 2 Silvia van Hal - Sensor, 3 Marja Groot - Sa- fier, 4 Nel Houtenbos - Pieternel; LI: 1 Annet Groot - Franco; wisselbeker: 1 Annet Groot - Franco, 2 Hanneke Groot - Amigo, 3 Silvia van Hal - Sen sor. DAT de VVV Egmond-Binnen ons meedeelde, dat er voor 1977 een begro tingstekort is van 2.500,waarover voorzitter F. Tervoort zeer pessimis tisch was. Het dak van het kantoor zal o.a. vernieuwd moeten worden. De portokosten voor één verhuurlijst be dragen 80 ct. Tijdens de slecht bezochte jaarvergadering (van de 100 leden slechts 9 aanwezig), werd allen stevig op het hart gedrukt om tijdig "vol" of "leeg" door te geven. De contributie wordt met 10% verhoogd, maar deze verhoging dekt de hogere kosten niet. Vele vragen bleven met een vraagte ken achter, o.a. over de toeristenbelas ting die in 1978 ingaat, over de samen voeging van de Egmonden en hoe gaat het dan met de VVV's enz. DAT van 28 maart tot 3 april ook in de Egmonden uw aandacht wordt ge vraagd door de Ned. Hartstichting. Een mensenhart klopt dankzij uw houding ten opzichte van uw medemens. Het kan ook blijven kloppen wanneer dat hart dreigt stil te staan, omdat u met uw gift helpt tot een zo groot mogelijk in grijpen, wanneer dat direct noodzake lijk is. Een hartversterkende aktie dus, die om een hartveroverende gave vraagt. Dat komt wel goed in de Egmonden, omdat daar veel mensen wonen met hart voor een ander. DAT autoryschool Adri Buur, geen onbekende in de Egmonden, weer vol ledig les gaat geven. Van 1964 - 1971 deed hij dat ook en daarna tot nu toe part-time. Vernieuwen van rijbewijzen bleef steeds een belangrijk onderdeel van zijn bedrijf, terwijl hij in.zijn part time tijd een aantal assurantiediploma's heeft gehaald, zodat hij onafhankelijk en onpartijdig kan adviseren en finan cieringen en hypotheken kan regelen. Dit uitgebreide pakket dienstverlening is mogelijk, daar hij dit geheel samen met. zijn vrouw uitvoert.

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 2