met de egmonden Setter wvtwashe STEMMIG PAASCONCERT IN SLOTKAPEL EGMOND AAN ZEE KAN WEER EEN MUZIEKSCHOOL KRIJGEN Nieuwe mogelijkheden drankensuper Autobedrijf Kennemerland bv JONGENS BOUWEN PIRATEND0RP DE HOOFDPRIJS WERD OP DE PLAATS VAN BESTEMMING GEBRACHT PASEN 1977 Brandende kaarsen en voorjaars bloemen vormden de entourage waar binnen het hopenlijk traditie wordend Paasconcert j.1. donderdag plaatsvond. De Stichting Culturele Belangen Eg- mont nodigde het Noordhollands Ka merkoor o.l.v. Klaas Venneker, Ada Knop en Patricia Madden uit, zij het dat Patricia Madden wegens ziekte niet kon optreden. In haar plaats zong Marco Bakker, waarmee het publiek zeer ingetogen bleek. Het Noordhollands Kamerkoor begon met Da Palestring en Claudia Monte- verchi, waarbij de zeer homogene klank van het A. Capella zingend koor, op viel. Behalve inspirator en vakkundig dirigent is Klaas Venneker in staat op zeer ontspannen wijze contact met het publiek te maken. Met korte geestige inleidingen ontstaat daardoor de juiste sfeer. Marco Bakker heeft als concertzanger vele kwaliteiten en het is jammer dat het grote publiek hem eigenlijk alleen maar als de glamourachtige operette- ster kent. Als intermezzo speelde Ada Knop-Kleymeer op clavecimbel werken van Frangois Couperin met een zekere schuchterheid die voor dit instrument en deze compositie niet nodig lijken. Voor de pauze zong het \coor nog 2 prachtige stukken van Juandel Encina en twee sprankelende liederen van Tho mas Morley. Na de pauze zong Marco Bakker enkele Negro Spirituals, waar bij de piano-begeleiding door Klaas Venneker te wensen overliet. Van Jo- hannes Brahms werden door het koor vervolgens drie stukken zeer geïnspi reerd uitgevoerd, waarna werd besloten met drie Nederlandse volksliedjes die zeker een hoogtepunt kunnen worden genoemd. Het hartelijk applaus en de prachtige rozen aan het slot inspireerden koor en dirigent tot een gloedvol liefdeskoor als toegift. Hoewel de Slotkapel redelijk bezet was, zou het voor de Stichting Culturele Belangen Egmont toch be langrijk kunnen zijn om via enquêtes eens te onderzoeken wat de reden is, dat zoveel zang en muziekliefhebbers in Egmond aan de Hoef nooit eens ko men luisteren en daardoor toch heel wat muziekplezier in hun dorp missen. Waarom is de muziekschool in Eg- mond aan Zee eigenlijk weg? Met veel enthousiasme heeft men onlangs ge probeerd, om in Egmond aan Zee weer iets aan muzikale vorming te doen. Er zijn in de gemeenteraad al lerlei vragen over gesteld en er is ge sproken over subsidiemogelijkheden, die zeer traag van de grond kwamen maar zeker niet aan de behoeften te gemoet kwamen. In de omgeving bij voorbeeld wordt het muziekonder- riclit veel beter gesubsidieerd, waar van zeer veel jonge mensen profiteren. In Egmond aan Zee, waar een depen dance van de muziekschool Heiloo werkzaam was, leek het aanvankelijk veelbelovend maar er is tenslotte niets van terecht gekomen. Een van de oor zaken: de financiën. En toch is dit een teken aan de wand. Het mag in deze tijd eigenlijk niet meer voorkomen, dat veelbelovende leerlingen hun aanleg moeten laten voor wat die is, omdat het geld ontbreekt, of de wetenschap hoe er aan te komen. oefening stimuleren op alle mogelijke instrumenten. Binnenkort zal men hier over een gesprek hebben met het ge meentebestuur, of misschien heeft het inmiddels plaatsgevonden, maar de Culturele Raad wil gewoon dat men hier op de hoogte is van de subsidiemogelijk heden. Als hier ter plaatse een bestuur ge vormd kan worden, dat een en ander te Egmond aan Zee op poten zet, dan is de mogelijkheid in de kiem reeds aanwezig, om met een betere financiële basis weer te beginnen. Voor de ouders betekent het, dat een goed muziek onderwijs voor alle kinderen, die daar zin in hebben, betaalbaar is. Het hangt dus ook helemaal van de animo af, of een en ander van de grond komt, maar in eerste instantie wordt aangeraden, contact op te nemen met mevrouw Gardenier, Marshallstraat 63, telefoon 2361 te Egmond aan Zee. Doe het vooral, want uw belangstelling is noodzakelijk, om plaatselijk tot een goed en vooral betaalbaar muziekon- derricht te komen. Het is de Culturele Raad van Noord- Holland opgevallen, dat er in de Eg- monden, meer speciaal in Egmond aan Zee, zeer weinig aan muziekonderricht wordt gedaan, de inspanningen van de muziekverenigingen Lamoraal van Eg mont te Egmond aan de Hoef en van Eensgezindheid te Egmond-Binnen niet te na gesproken. Maar Egmond aan Zee kent zo'n ver eniging niet, dus ook geen georgani seerd muziekonderricht. De heer Rob Hermann van de Culturele Raad sprak hierover met de muzieklerares mevrouw Gardenier. De Culturele Raad, het or gaan dat over de financiële middelen beschikt, viel het op, dat Egmondaan Zee daar helemaal geen gebruik van maakt. Deze raad wil daarom een enquête houden, om de animo te onderzoeken en men is er van overtuigd, dat die er is, omdat de animo in alle plaatsen aanwezig is. Men wil elke muziekbe Pompplein 3 - Telef. 1203 Voorstraat 134 - Telef. 1658 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Bezorging boven 50, i\'r r.r Wilhelminastraat 71 -73 Egmond aan Zee 02206-1979 14 APRIL 1977 NUMMER 1293 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Tijdens de zomervakanties van de scholen zal het gemeentebestuur van Egmond aan Zee een stuk grond be schikbaar stellen aan een aantal jon gens, om een piratendorp te kunnen bouwen. Dit is het resultaat van een door een aantal knapen geschreven brief, die vorige week in het "Contact" werd geplaatst. Hoewel Egmond a. Zee weinig grond heeft, dat zich daarvoor leent en de bouwers van dit dorp toch niet al te ver van het dorp verwijderd, hun ak- tiviteiten willen ontplooien, was het nog niet zo eenvoudig om een geschikte gelegenheid te vinden. Maar het zit er in, dat er een oplossing wordt gevon den en binnenkort zal daarover wel iets meer bekend worden. Ook het materiaal, waarmee de ads- prirantbouwers kunnen gaan werken, heeft de volle aandacht. De jongens willen zelf gaan werken met hout, dat zij op het strand bij elkaar willen zoe ken. Maar hierop zal wel enige aanvul ling nodig zijn. Een en ander heeft de volle aandacht en het zit er dus in, dat het initiatief van deze jongens verwe zenlijkt zal gaan worden. Zomerhuisbewoners kunnen j het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel j Dekker, Bookshop, VVV-kan- j toor Egmond aan Zee en bij s Drukkerij Belleman. Fledaktie li JAAR EGMOND AAN ZEE contact De hoofdprijs van "1000 jaar Egmond aan Zee" werd gewonnen door de heer Jan Visser uit de Noorderstraat te Eg mond aan Zee. De boot met buiten boordmotor verwisselde zaterdagmiddag van eigenaar, toen de voorzitter van "1000 jaar Egmond aan Zee" het win nende lot van de heer Visser in ont vangst nam, waarna hg de boot met buitenboordmotor kon overdragen. Op de boot stond feestelijk de vlag te wapperen in het vrij straffe windje, toen de bootwagen achter de auto van wethouder Damstra naar de Noorder straat werd gereden. Voorzitter Grave- maker wenste de heer en mevrouw Visser veel geluk met hun nieuwe aan winst. Pasen als een kerstkaart. Een win ters aandoende paasvrijdag met hagel en sneeuwbuien, weerhield de Duitse gasten niet om naar Nederland te ko men. Hoewel er niet gesproken kan worden van een record-bezetting over het hele land, was de bezetting in Eg mond aan Zee erg goed te noemen. Reeds woensdag en donderdag wer den de eerste gasten via de balie aan kamers geholpen, Goede Vrijdag kwam al vroeg de stroom gasten op gang. Doordat 11 busreizen vooruit via de VW werden geboekt bleven er niet veel reservekamers meer over. De 11 bussen brachten 519 personen voor drie nachten en de 112 reservebedden waren snel uitgeboekt. Vrijdagmorgen reeds werd begonnen de gasten door te ver wijzen naar de omliggende plaatsen. Begonnen werd met Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef en in de loop van vrijdag en zaterdag werden 106 gasten naar Alkmaar, Bergen, Schoorl, Callantsoog, Dirkshorn, Nieuwe Nie- dorp, Westerland, Wieringerwerf en Hypolitushoef doorgeboekt. De lange Duitse paasvakantie vanaf 26 maart tot 16 april had duidelijk in vloed op de reserveringen voor de zo merhuizen. Voor kortere of langere tijd werden 66 arrangementen afgesloten voor in totaal 252 personen. "Al met al mogen we niet mopperen, als we de bussen niet hadden gehad dan had de situatie er wel wat anders uitgezien" zegt Machteld Runia. Onge veer 470 personen werden via de balie aan akkommodatie geholpen, wat in totaal minder is dan het aantal per sonen, dat met de bussen naar Egmond aan Zee werd gebracht. Hieruit blijkt dat het boeken via de bussen, zeker wanneer de weersomstandigheden min der gunstig zijn, wat meer zekerheid biedt. In Egmond-Binnen was de beschik bare akkommodatie snel volgeboekt. Hier kwamen 2 busreizen terwjjl er ook 2 geannuleerd waren. Egmond aan Zee boekte echter de overige bedden vol. Pl.m. 200 mensen vonden hier on derdak. Ook Egmond aan de Hoef zat vol. Hier waren eveneens twee bussen terwijl de andere beschikbare adressen niet lang op bezetting hoefde te wach ten. Op de foto ziet u het personeel van de VW Egmond aan Zee, t.w. Machteld Runia, Ans van Delft, José Ruiter en Marouchka Druiven gestoken in Oud Egmonds costuum, in het kader van het 1000-jarig jubileum van Egmond aan Zee. Wij zijn vinoloog, verbonden aan de wijnucuucmie

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1