EENDRACHT GAF BEDRAG VOOR HET WERK VAN DE INVALIDENBOND 700.000e bezoeker zwembad te Egmond a. Zee Feestelijke opening Egmondiale op Koninginnedag in "De Kapberg" Muziek en zang te Egmond-Binnen Wethouder Guus Damstra verdedigt motie tegen hoogbouw voor Raad van State KORT NIEUWS Toen zaterdagmiddag in het zwembad van Egmond aan Zee het diplomazwem- men plaatsvond van de Algemene Ne derlandse Invalidenbond, afdeling Alk maar en omstreken, werd het bestuur in de persoon van voorzitter J. Smit blij verrast, toen hij uit handen van de secretaris van De Eendracht een enve loppe met inhoud in ontvangst mocht nemen, om enigszins in de kosten tege moet te komen van het werk, waar voor zij zich by voortduring geplaatst zien. Hij was daarvoor bijzonder dank baar, waarbij de heren Olie en Belle- kom zich gaarne aansloten. Mevrouw E. v.d. Riet-Kareis, de examinatrice, kon aan alle kandidaten de diploma's uitreiken Het A-diploma o.a. aan mevr. Rook. de heer en mevr. Kopjes, de heer en mevr. Apeldoorn, mevr. Bellekom, Richard Driehuis en Henk Otten. H^t B-diploma ging naar Jolanda Rook, Ilonka en Marco Nieuwboer en Hans v.d. Pol. De opleiding was in handen van de dames S. Zwart, R. Wijker en Ellen Zwart Pd. Eerder dan verwacht kon de 700.000e bezoeker afgelopen dinsdag worden verwelkomd door de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer P. L. Zwart in aanwezigheid van de wethouder van Egmond aan Zee, de heer G. Damstra en de bedrijfsleider, de heer C. Houten - bos. De gelukkige kreeg deze keer naast de gebruikelijk 10-badenkaart, diverse zwemspelattributen aangeboden. De stijging van het aantal bezoekers van gemiddeld 6000 per jaar geeft alle medewerkers van het zwembad die kick die nodig is om enthousiast door te blij ven gaan.-Gelet op de reakties blijken de bezoekers aan ons zwembad de ge moedelijkheid en de persoonlijke bena dering erg op prijs te stellen. Elke week wordt aan pl.m. 1000 schoolkinderen zwemles gegeven en wordt daarnaast aan nog 550 kinderen en volwassenen privéles gegeven. Tot op heden mocht aan ruim 6000 bezoekers het zwemdi ploma worden uitgereikt. De peuterles waar een jaar geleden mee is begonnen is nu voorzichtig uit geprobeerd en uitgegroeid tot een vol waardige loot aan de boom van het dienstbetoon. Ook het trimuurtje op de woensdagavond van 21.30 - 22.00 uur mag zich verheugen in een stijgende belangstelling. Een werkgroep, bestaan de uit leden van het bestuur en mede werkers is bezig in samenspraak akti- viteiten te ontplooien op velerlei gebied. De evenementen die hierdoor de ko mende maanden op het programma staan, zijn: vrijdag 29 april schoolkorf- baltournooi, aanvang 08.30 uur; zater dag 21 mei De Nacht v. Egmond zwem- marathon, aanvang 20.00 uur^ vrijdag 3 juni schoolzwemwedstrijden. De ver dere aktiviteiten voor de zomermaanden zijn: vakantiezwemles voor de gasten; volleybaltournooien; sporthalcuptour- nooi; zwemvierdaagse. Dat dit een kleine greep is uit alle aktiviteitenzal eenieder duidelijk zijn. Genoemd moet nog echter worden de nieuwe opzet van de zwemles. Regel matig wordt samen met de ouders/ver zorgers overlegd en besproken oo welke wijze het kind tot een snel maar bo venal goed resultaat kan komen. Dit is 'n proces dat aan beide zijden de nodige inzet vereist. Niettemin menen wij, dat de basis van waaruit alle aktiviteiten worden gebundeld, het woordje 'samen' VEEL TALENT ONDER EGMONDSE AMATEUR KUNSTENAARS Zaterdagmiddag om twee uur zal wethouder Cees Verstegen in galerie "De Kapberg" de tentoonstelling van werk van Egmondse amateurs openen. De opening zal met de nodige festi viteiten worden omgeven. Niet alleen omdat het Koninginnedag is, maar ook omdat dit de eerste tentoonstel ling van de hernieuwde galerie "De Kapberg" in het nieuwe seizoen zal zijn. De tentoonstelling loopt van 30 aprli t.m. 15 mei en is geopend op woens dag-, zaterdag- en zondagmiddag van 2-5 uur. Er schuilt heel veel talent onder de amateurs in de Egmonden. Zo zullen er onder andere prachtige marionetten, borduurwerken en beeld jes van hout en klei te zien zijn. fluitspelertjc van Marijke Burgcs Op de laatste "inleverdag" liep het storm. De mensen stonden in de rij om hun spullen in te leveren. "Er kan nog wel bij" zegt galeriehoudster Hélène Nieuwenburg-Min, terwijl ze tevreden haar blikken laat glijden over de verzameling schilderijen, te keningen, poppen, foto's, kleden, etc. die nu nog in de galerie ordeloos door elkaar staan. De komende dagen zal er hard gewerkt moeten worden om alle voorwerpen op hun voordeligst te laten uitkomen. Zaterdag moet de tentoonstelling zijn ingericht. Hélène houdt aanstaande donder dag nog inzameldag. Men kan dan nog de gehele dag terecht om eigen handig gemaakte kunstwerken in te leveren. Mocht men behoefte hebben aan nadere inlichtingen, dan is het telefoonnummer van "De Kapberg": 2645. Een gezellige en tevens een gemoe delijke sfeer was zaterdagavond 1.1. te proeven in het dorpsMiis 'De Schulp' te Egmond-Binnen, waar muziekver eniging "Eensgezindheid" de gastheer was. Als gasten waren uitgenodigd brassband "Kunst naar Kracht" o.l.v. de heer T. A. Nijdam uit de Goorn het gemengd koor "Crescendo" o.l.v. Hans Mulder uit Egmond-Binnen. De voorzitter van 'Eensgezindheid', de heer Admiraal nodigde "Crescen do" uit met het Chianti-lied de avond te openen, dat begeleid werd door voortreffelijk pianospel van Jan Schuit. Vervolgens werden gedeelten uit ver schillende opera's ten gehore gebracht en o.a. het Kyrie uit de Mis in C van L. van Beethoven en het Hallelujah uit het oratorium "Messiah" van G. F. Handel. "Crescendo" beschikt over goede zangstemmen, dit kwam vooral goed naar voren in het Vilja-lied uit de opera "Die Lustige Witwe", waarin Anneke Lobee de solopartij zong. Waardering voor deze zangsolo uitte het publiek door een hartelijk applaus. De fijn in het gehoor liggende mu ziek van de Brassband was een echt luistergenoegen. De zuivere tonen van deze muziekvereniging kwamen soepel uit de instrumenten. "Hoe later op de avond hoe schoner volk", aldus de dirigent van "Eensgezindheid" Frans Alleman, dat als gastheren "de slotfase" van deze avond verzorgde. Van "Eensgezindheid" zijn we heel wat gewend,' maar nu missen we een zekere enthousiasme in de uitvoering van de verschillende werken. Tenslot te was dat er weer in "Choral and Rock out" met de drumsolo van Ni co Blank. Maar het corps kwam niet tot hoogtepunten. Is er sprake van vermoeidheid? De avond werd beslo-j ten met "Judex" uit het oratorium Mors et Vita van Charles Gounod uit gevoerd door het koor "Crescendo" en "Eensgezindheid". Zonder een enkele stemverklaring werd maaandagavond op voorstel van B en VV overgegaan tot de benoeming van wethouder G. Damstra als verte genwoordiger van de raad van Egmond aan Zee, om de motie tegen de hoog bouw aan de Kennedy-boulevard te verdedigen voor de Raad van State. Deze zitting vindt plaats op 16 mei. De raad besloot eenstemmig tot aanwyzing van wethouder Damstra, zonder één woord discussie. Het besluit was dan ook al genomen in een besloten vergadering, over de inhoud waarvan wij dus niets kunnen vertellen. Jammer, want het democra tisch beginsel, wat alle partijen zo graag hoog in het vaandel dragen, is hier als een futiliteit opzij geschoven, zowel door de PvdA, CDA, WD als door Gemeentebelangen. Er zou een brief in Den Haag liggen, waarin B en W van Egmond aan Zee zich distancieert van de door de raad aangenomen motie. Dit werd het col lege vorige week nog middels open pu- blikaties hoogst kwalijk genomen en dus lag het voor de hand, dat er vuur werk zou worden afgestoken in deze raadsvergadering, maar niets, helemaal niets. En dat is bijzonder opvallend. We gaan er maar niet verder op in, want anders lopen we de kans om niet ob jectief te schrijven. We vermelden dan ook slechts deze nuchtere constatering. DE VVV KRIJGT 15.000,— Bij monde van Ben Franke verklaarde de PvdA zich tegen de verhoging van de subsidie aan de VVV, aangezien de VW slechts economische belangen zou behartigen, en niets anders doet dan verhuren van ruimte. En daar was mevrouw De Jong het beslist niet mee eens, want zei zij, "als de VW morgen zijn deuren zou moeten sluiten, dan moet de gemeente alle inlichtingen ver strekken, die dagelijks door de VW worden gegeven en dan zouden er min stens twee ambtenaren extra benoemd moeten worden". Ook de heer Oud was voor de ver hoging terwijl mevrouw Zwart zei: "We zijn niet tegen de VW maar wij vinden dat de leden het moeten betalen". Ten slotte stemde de raad voor de verhoging met 6 stemmen en drie tegen. WETHOUDER DAMSTRA BOOS OP FRANKE Ben Franke zei het niet rechtstreeks maar hij bedoelde het wel, zoals hij later zei, dat het gemeentebestuur onder een hoedje zou spelen inzake de ont wikkelingen rond Het Witte Huis aan de Voorstraat en de daarbij betrokken heer Groot uit Egmond aan de Hoef, tevens wethouder. De heer Damstra nam het Franke hoogst kwalijk en trok zich de insinuatie persoonlijk aan. Hij zei dat hier sprake was van een onderhandeling tussen twee partijen, waar ook het gemeentebestuur niets of ficieels van weet en dat het net zoveel wist uit krantenpublikaties als de heer Franke. "Wel had de heer Groot plan nen ingediend, maar dat is het recht van iedereen" zei hij, "en die worden op dezelfde -wijze behandeld als elk ander, 'plan". Wethouder Gravemaker voegdf&.er. aan toe, dat het een normale zaak is om het gemeentehuis binnen te stappen en inlichtingen te vragen. In deze vergadering' was ook nog kritiek te beluisteren op de non-aktivi- teit van de "Stichting Egmonds Muse um". Franke vond het allemaal zeer miniem. WIJ VERNEMEN DAT het NKV De Egmonden op vrijdag 29 april voor alle leden plus echtgenoten een speciale feestavond houdt in café ,,'t Haasje" te Egmond- Binnen. Op deze avond zullen oud bestuursleden en jubilarissen van de industriebond voor hun bijdrage aan het vakbondswerk worden gehuldigd. DAT Siem Boersen te Egmond- Binnen, de fietsenman, die ook repa reren kan, het door minister Wester- Vermoedelyk door kortsluiting ont stond zondagmorgen om 9.45 uur brand onder de motorkap van een veewagen, die twee paarden vervoerde, terwyl de auto net buiten Egmond aan Zee reed. De eigenaar, de heer C. Beers uit Heer- hugowaard was zojuist met zyn paar den teruggekeerd van het strand. De dieren zyn gespaard, terwyl de snel aanwezige brandweer van Egmond aan Zee het vuur snel had gedoofd. Van de auto is niet veel meer over. terp bekroonde regenpak in zijn zaak verkoopt, dat vele ingebouwde voor delen heeft. Het pak bestaat uit een broek met losse schoenbandjes en een jack met afneembaar capuchon. Het geheel kan in een bijgeleverd tasje als een zeer klein pakje meegenomen worden, het is wind- en waterdicht en het heeft een prima ventilatie, het is ijzersterk en enfin, loop maar eens bij hem langs, u zult er blij mee zijn. DAT op het gemeentehuis van Eg mond-Binnen aanvragen ter visie lig gen van de vuilverbranding Alkmaar en omstreken. De aanvraag omvat 'n vergunning inzake de luchtverontrei niging terwijl men ook een derde ver brandingsoven wil plaatsen. Zij die bezwaren willen maken kunnen dat doen t/m 24 mei. DAT de Commissie van Sociale Zaken van Egmond-Binnen vrijdag 29 april om 15.30 uur gaat praten over het open bejaardenwerk en de bewoning van de zomerhuizen. DAT op donderdag 28 april Bar- Bislro Herberg d'Oude Clipper zal worden geopend aan de Smidstraat 3 te Egmond aan Zee. De zaak is van Steven en Riet de Jongh, die momen teel dog druk bezig zijn, de laatste hand te leggen aan de vervolmaking van hun nieuwe bedrijf, waarover wij volgende week meer hopen te vertel den. (advertentie) DAT de middenstandsbank te Eg mond aan Zee iedere nieuwe reke ninghouder gratis een sticker van Eg mond aan Zee 1000 jaar geeft. Deze aklie loopt tot en met 15 mei. DAT bij boekhandel Dekker te Eg mond aan Zee de inschrijving is ge opend op het speciale Egmondse boek "Het kleine derp en de grote zee" met als ondertiteling "Het zilte leven van Engel Zwart". De bekende jour nalist Peter Gerritse staat borg voor een smakelijk verhaal. Men leze ook de advertentie, waarin een foto is op genomen van het stofomslag. DAT de bejaardenverenigingen van de Egmonden binnenkort weer hun uitjes organiseren. Op maandag 2 mei gaat Egmond aan Zee uit, waarvoor wij verwijzen naar de advertentie in dit Contact. Op 26 mei gaan Egmond aan de Hoef en Egmond-Binnen uit. Het comité verzoekt alle bejaarden zich zo scpoedig mogelijk op te geven i.v.m. de bestellingen. Voor alle an dere gegevens, zoals opgave-adressen enz. verwijzen wij eveneens naar de in dit blad geplaatste advertentie. DAT er weer zo'n "flitsende ge zellige en zeker niet dure jeugdsoos" is in Het Gebouw van de herv. kerk te Egmond aan Zee, zo schrijft ohs het bestuur als mededeling aan haar "hippe vogels", die wel eens wat an- ders willen op vrijdagavond dan die saaie tv. Iedereen van 14 jaar en ou der is welkom om kwart voor acht. Deze avond is er ook een exclusieve diaserie over Israël. DAT de in Egmond aan Zee ge houden Simavicollecte f 1955,65 heeft opgebracht. Aan allen die aan dit prachtige resultaat meewerkten harte lijk dank namens het comité. DAT de carnavalsvereniging t' Alf Elfie een beroep doet op alle lieftal lige meisjes van 14-19 jaar zich aan te melden als bloemenmeisje i.v.m. de optocht, die op 18 juni tijdens de 1000-jarige jubileumfeesten te Egmond aan Zee wordt gehouden. Mevrouw Ideco, tel. 2249, Marshallstraat 55, ontvangt graag je telefoontje en van haar verneem je de verdere opzet over de showboot van 't Alf Elfie. DAT er op zondag 1 mei om 10.00 u. gemeenschappelijke dienst is, herv.' gereformeerd in de gereformeerde kerk te Egmond aan Zee. Voorganger ds. G. J. Brinkman uit Alkmaar. Te Eg mond aan de Hoef is er dienst om 10.00 uur in de Slotkapel. Voorganger ds. F. E. v.d. Zee. DAT de zeehengelvereniging "Bij Nacht en Ontij" op zondag 22 mei een grote nationale zeehengelwedstrijd organiseert vanaf het strand te Eg mond aan Zee. Iedere hengelaar kan daar aan deelnemen. Voor aas hoeft men niet te zorgen, want per persoon ontvangt men 50 pieren, Er is o.a. een 8-daagse en een 3-daagse visreis naar Ierland in het prijzenpakket. Iedere deelnemer ontvangt een herinnerings vaan van het 1000-jarig jubileum. DAT de bus voor de bejaarden- tocht van de bejaardenbond (niet dus de bejaardenreizen die elders in dit blad staan) om half negen bij het ge meentehuis staat, om rond kwart vóór negen te vertrekken te Egmond aan de Hoef. DAT bestuur en directie van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden te Amsterdam be sloten, na rijp beraad, tot aanpassing van de opnamecapaciteit van het Kin derherstellingsoord-complex Kerdijk/ Zwartendijk aan het aantal van de naar dit complex uitgezonden kinde ren. Na uitvoerig overleg met de sta ven van de beide huizen werden se dert medio februari maatregelen ge nomen, ter aanpassing van de perso neelsbezetting. Verdere interne maat regelen zijn op maandag 25 dezer besproken. Deze zullen op een zo danige wijze worden uitgevoerd, dat de kwaliteit van de verzorging zo vol ledig mogelijk gehandhaafd blijft en opvang van de in de zomermaanden te verwachten kinderen onverminderd mogelijk zal zijn.

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 2