LYSTIG DANS I LANGESUND EN EGMOND AAN ZEE "DE FLIEREFLUITERS" MET "ZEEMANSVROUWEN" Oprichting Egmonds Jongerenkoor met gelegenheid tot muzikale vorming KOFFIECONCERT DOOR "EENSGEZINDHEID" IN DORPSHUIS "DE SCHULP" Nog drie weken voor de opening KORT NIEUWS "DE SCHULP" VIERT EEN JARIG BESTAAN INGEZONDEN JUBILEUMLIED COMMISSARIS VAN DE KONINGIN BEZOCHT PRINS HENDRIK-STICHTING BAKKERIJ DE HAAN 25 JAAR LUIVIWI'IL»!.!'! Het eerste is Noors, wat boven deze tekst staat, maar het zal wel betekenen, dat er in Langesund, Noorwegen, vro- lyk gedanst wordt. Het staat te lezen boven een reportage in het dagblad Teleraark", waarin verhaald wordt over de Noorse dansgroep, die tydens de feestelijkheden in Egmond aan Zee zal optreden. Van deze groep maakt ook de Eg- mondse Janny Groot deel uit. Zij heet nu mevrouw Jannie Bjornsen-Groot en met haar man danst zij in deze zeer bekende groep. Op de foto staat zij af gebeeld met haar twee kinderen. Zij is gekleed in een prachtig Noors costuum, geheel door haar zelf vervaardigd. De groep wil tijdens haar verblijf in Holland graag in de omgeving optreden voor verenigingen e.d. Het programma duurt pl.m. 3/4 uur. U kunt hiervoor contact opnemen met P. Groot, Voor straat 62, Egmond aan Zee, tel. 1262. Op zaterdag 21 mei a.s. start "De Flie refluiters" de kaartverkoop voor het volksstuk "Zeemansvrouwen". Met dit stuk draagt "De Flierefluiters" een steentje by aan de festiviteiten rondom 1000 jaar Egmond aan Zee. "Zeemans vrouwen" wordt opgevoerd op woens dag 8, donderdag 9 en vrydag 10 juni a.s. in "Theater Cinema 1000" (De Ver gulde Valk). Voor de goede orde vermelden wij nogmaals dat de donateurs van "De Flierefluiters" geen vrijkaarten zullen ontvangen. Wanneer jij dit stuk willen zien, dienen ook zij hiervoor kaarten te kopen. "De Flierefluiters" vertrouwt erop, dat haar donateurs hiervoor be grip zullen hebben. Kaarten, tevens plaatsbewijzen, zijn v.a. zaterdag verkrijgbaar bij: F. Plan- tinga, Trompstraat 9, tel. 2352; Dieren speciaalzaak Van Pel, Smidstraat 9, tel. 1365; Kapsalon Kleinveld, Pr. Bern- hardstraat 12, tel. 1651; Rabo-bank, Voorstraat, tel. 3424; en op de uitvoe ringen aan de zaal (dit laatste onder voorbehoud). Houders van een "Bewijs van Derperschap" krijgen de daarop vermelde reduktie. In Egmond-Binnen is het initiatief genomen tot oprichting van een jonge renkoor voor alle jongeren van de drie Egmonden in de leeftyd van 12 tot en met 25 jaar. Het is gebleken, dat er wel degelijk behoefte is aan een koor voor genoemde leeftyd. Om de juist heid van dit vermoeden te bepalen is besloten om het aan de praktyk te toetsen door middel van deze oproep. Alle belangstellenden worden ver zocht zich schriftelijk of telefonische op te geven, bij voorkeur na 18.00 uur, telefoon 02206-2600 (Dom Huybenlaan 23, Egmond-Binnen). Bij voldoende belangstelling zal een repetitie-dag en tijd worden vastgesteld. Tevens wordt er een goede amateurpianist(e) gevraagd die bereid is de wekelijkse repetities te begeleiden. Wij willen zo spoedig mogelijk - bij voorkeur nog voor de vakanties - aan vangen met de repetities. Na een korte kennismakingsperiode wordt een defi nitief koor samengesteld en langzamer hand wat moeilijker werken bestu deerd. Het genre der muziek hangt af van de leden en hun kwaliteiten, maar gedacht wordt in de richting van de musical en wat vlotté werken. Tevens willen wij de leden van dit koor in staat stellen een degelijke mu zikale opleiding te volgen en zal het zonder meer mogelijk zijn om piano- en orgelles te krijgen van een gediplo meerd leraar, lid van de K.N.T.V. (Uiteraard kunnen de jongens, wegens hun leeftijd met de baard in hun keel - en daardoor niet kunnende zingen - wel gebruik maken van de muzikale voiming r?sp. muziek leaSeu;. Zondag 22 mei a.s. zal het een jaar geleden zijn, dat het dorpshuis "De Schulp" in gebruik werd genomen. Het is een zeer succesvol jaar geweest, waarin de sporthal heel intensief Is gebruikt. Omdat de hal ook als con certzaal uitstekend voldoet door de zeer gunstige akoestiek, heeft het bestuur de muziekvereniging "Eensgezindheid" gevraagd a.s. zondagmorgen een kof fieconcert te geven om zo het eenjarig bestaan te vieren. Het concert zal het karakter van een promenadeconcert hebben. In de grote zaal worden tafels en stoelen zo gegroe peerd, dat gezellige zitjes ontstaan. De strenge concertregels zullen plaats ma ken voor een gemoedelijke sfeer, waar bij de muziek toch de volle aandacht krijgt. De fanfare zal o.l.v. Frans Alleman o.a. operettemuziek van ^Franz Von Suppé en Léhar spelen doch ook een uitvoering geven van de prachtige Air uit de Watermusic van Handel. Daar naast zullen enkele prominente blazers uit het orkest soli spelen waaronder een voor sousaphone. De toegang en de koffie zijn gratis. Aanvang 11.15 uur. Stichting Openbare Bibliotheek Eg mond-Binnen heeft als tydelyke huis vesting voor de boeken onderdak ge vonden in het kruisgebouw te Egmond- Binnen aan de Herenweg. Er zijn natuurlijk jeugd-, wetenschap pelijke en boeken voor volwassenen, boeken voor ieders smaak. Is het genre boek wat u graag leest nog niet in onze bibliotheek? Geen nood, eind 1977 is ons boekenbestand ca. 1000 banden. Elke week komen ca. 25 nieuwe boeken binnen. Indien de gemeente haar toe zegging waar kan maken om volgend jaar 40.000,subsidie ter beschik king te stellen, dan komen er volgend jaar per week 40 nieuwe boeken bij. Komt u deze boeken lezen? WIJ VERNEMEN DAT bet Rode Kruis afdeling De Eg- monden op dinsdag 24 mei een jaar vergadering houdt in het o.k. vereni gingsgebouw aan de Julianastraat te Egmond aan Zee. Iedereen is welkom, zie ook de advertentie. DAT in café St. Adelbert te Egmond- Binnen, heden woensdagavond een ge zellige klaverjasdrive plaatsvindt, waar voor mooie prijzen beschikbaar zijn. Men leze de advertentie. DAT de cabaretgroep "Bergen" op dinsdag 24 mei een gevarieerd program ma brengt in Heegemunde te Egmond- Binnen. Er is o.a. accordeonmuziek met levensliedjes van vroeger enz. Aanvang 19.30 uur, s.v.p. aanwezig zijn om 19.00 uur. Ook 65-plussers van de Egmonden zijn welkom. DAT vanaf heden op alle banken in Egmond aan Zee het Bewijs van Derperschap verkrijgbaar is. Het be wijs geeft vele voordelen en het is cu rieus, oftewel belangrijk om het te heb ben. Men leze ook de andere publika- ties over Egmopd aan Zee, 1000, jaar in dit blad. DAT er op 19 mei (Hemelvaartsdag) om 9.00 uur een gemeenschappelijke dienst is hervormd/gereformeerd in de gereformeerde kerk. Voorganger ds. G. J. Brinkman uit Alkmaar. DAT ds. L. J. Prins op zondag 22 mei tijdens de gemeenschappelijke kerk dienst hervormd/gereformeerd, 's mor gens om 10.00 uur, zal worden beves tigd. De dienst vindt plaats in de her vormde kerk en zal worden geleid door ds. J. v.d. Schee uit Heiloo. Om 14.30 uur is er een gemeenschappelijke dienst in de gereformeerde kerk, tijdens wel ken dienst ds. L. J. Prins zijn intrede zal doen. DAT Cor en Jannie Swart de slagery overnemen van de heer H. Kroon te Egmond-Binnen. Op dinsdag 24 mei zal deze overname officieel worden beze geld, wanneer burgemeester Bakker deze bekende slagerij, waarin de heer Kroon bijna 25 jaar lang zijn waren aan de vrouw bracht, voor de verdere voortzetting weer in gebruik zal stel len. En dat gebeurt 's avonds om 20.00 uur. DAT tydens een science-fiction-ge- beuren op zaterdag jJ. in Het Gebouw te Egmond aan Zee zo'n 40 schrijvers en schrijfsters aanwezig waren. Er wa ren verschillende uitgaven verkrijgbaar terwijl een aantal science-fictionfilms de sfeer, die heel apart was, nog eens nader onderstreepte. Kathinka Lannoy was de plaatselijke initiatiefneemster. DAT Egmondse trimmers en trimsters kunnen deelnemen aan de "Rekreade- strandloop" te Petten, die morgen, don derdag 19 mei wordt gehouden over 6000 meter. Start om 11.00 uur bij het strandpaviljoen. Inschrijven vanaf 9.30 uur. Iedereen die de rit uitloopt, ont vangt een fraaie medaille. DAT de bejaardenreis voor de ge meente Egmond-Binnen plaats vindt op 26 mei en niet op 26 juli, zoals ons vo rige week verkeerd werd doorgegeven. Vertrek om 8.00 uur vanaf het gemeen tehuis te Egmond aan de Hoef en van af het Kerkplein te Egmond-Binnen. Er zijn maar twee bussen dus spoedige aanmelding is gewenst. DAT de VVD de Egmonden op woens dagavond 25 mei a.s. in het bowling centrum te Egmond aan Zee de uit slagen van de verkiezingen op de tv samen met belangstellenden wil volgen. Iedereen is welkom. DAT te Egmond-Binnen de volley balvereniging "De Schulp" is opgericht. Voorlopig voor recreatief spel. Nieuwe leden, vooral jeugdleden van 13-17 jaar zijn welkom. Training vrijdagavond van 20.00-20.45 uur en de senioren (da mes en heren) van 20.45-22.00 uur in het dorpshuis. Secretariaat: Fazanten laan 12, Egmond-Binnen, tel. 2022. DAT de muziekvereniging "Eensge zindheid a.s. zaterdag vanaf 1.30 uur zal rondgaan om de spullen voor de rommelmarkt op te halen. DAT maandag 16 mei de hoorzitting heeft plaatsgevonden voor de "Raad van State" te Den Haag inzake de hoog bouw en de bezwaren daartegen inge bracht door de Raad van Egmond aan Zee. Het standpunt van de Raad werd door wethouder G. Damstra verder toe gelicht en verdedigd, terwijl ook ver tegenwoordigers van de bouwbedrijven Teetenstra en Havenzate werden ge hoord. Ook burgemeester Bakker en de wethouders mevrouw E. M. Jaspars en W. Gravemaker waren aanwezig, evenals de raadsleden mevr. S. Zwart en de heren Franke, Luitjes en Oud. De zitting heeft ruim twee uur geduurd. DAT de reisvereniging "De Beuk Er In" is verhuisd naar café 'De Meerpaal', waar a.s. vrijdag om half negen een open feestavond wordt gehouden met o.a. kienen, sjoelen en vlotbruggen. De vereniging houdt o.a. eenmaal per jaar een reisdag en organiseert enige malen per jaar een feestavond. Eenieder is van harte welkom. Voor nieuwe leden kan men inlichtingen verkrijgen bij D. Gor ter, Wilhelminastraat 19 en bij C. Ver- duin, Jac. Scholplantsoen 1. Ter gelegenheid van het 1-jarig be staan van "De Schulp", zal op zaterdag 21 mei om 19.30 uur een zaalvoetbal- tournooi worden georganiseerd, waar aan alle zaalvoetbalclubs uit Egmond- Binnen deelnemen. Tevens zullen de pupillen van St. Adelbert ook een wpd- strijd spelen. Zie het programma elders in dit blad. Op zondag 22 mei a.s., aanvang 11.15 uur zal een koffieconcert worden ge geven (zie elders in dit blad). Voor de genen die slecht ter been zijn, en naar het koffieconcert willen, is vervoer be schikbaar. Opgave uiterlijk zaterdag tot 12.00 uur bij het secretariaat Fazanten laan 9, telefoon 2226. Wij hopen dat vele mensen in het komende weekend deze evenementen in "De Schulp" zul len bezoeken. De toegang is gratis. In het "Contact met de Egmonden" van 11 mei 1977 staat een leuk artikel over Jan Hopman en Johan Adriani, geschreven door Gerard Belleman. Ik begryp niet dat zowel Jan Hopman als Johan Adriani zich laten gebruiken voor zo'n negatief eenzijdig gericht ar tikel. Zyn zjj nu werkelijk zo slecht georiënteerd over de gang van zaken rond de toeristenbelasting, subsidie en VW. Toeristenbelasting dekt de uitgaven van de gemeente, die nodig zijn om de toerist op te vangen, niet. In de laatste vergadering van de gemeenteraad zijn de daarop betrekking hebbende cijfers bekend gemaakt. Jammer genoeg niet ln het "Contact" of is dit soms bewust gedaan? Wist u trouwens dat de toe risten deze belasting betalen. Dus ie- man die geen gasten heeft, is ook vrij van toeristenbelasting. Ik begrijp niet wat daar tegen het bezwaar is. Weet u waarom ik in de gemeente raad tegen de subsidie stemde? En waarom onze gehele fraktie tegen stemde? Omdat wij het niet eerlijk vinden dat gemeenschapsgelden naar een VW gaan die niet door ALLE le den voldoende wordt gesteund. Ik be taal 120,kontributie als lid van de WV; ik ben meteen bereid deze kon tributie te verhogen. Waarom zijn de leden en niet-leden van de VW die aan het toerisme, door bemiddeling van de VW toch aardig wat kunnen ver dienen, niet bereid zo'n bijdrage aan de WW te geven dat de VW optimaal kan funktioneren? De voorzitter van de VW, Piet v.d. Schinkel heeft in een jaarverslag (rede) eens gezegd: "wij moeten meer commer cieel gaan denken en handelen". Ik ben het, en ik niet alleen, volkomen met hem eens. Maar de uitvoering daarvan is een heel andere zaak. Inderdaad Jan Hopman, vele Egmondse gezinnen hebben dankzij de opbrengst uit de ver huur hun huis kunnen kopen; maar u vergeet de (25%) inwoners die geen opbrengst uit de verhuur hebben en die nu mee moeten betalen aan de sub sidiering van de VW. En vergeet verder niet de tekorten van de gemeente om de toerist zo goed mogelijk op te vangen. Johan Adriani, Jan Hopman en Gerard Belleman weten verrekt goed wat er verdiend wordt in een zomerhuis, appartement, pension, hotel en dat is ook niet erg. Het w°rk van de WV, heren, is erg belangrijk; daarom ben ik ook lid. Maar het begint vervelend te worden om steeds maar weer gemeenschapsgelden te vragen, voor een instelling waarvan de leden grote bedragen omzetten. De inwoners die niet verhuren moeten op deze ma nier steeds mee blijven betalen, aan iets waaraan zij part noch deel heb ben. Piet Verschuur Meeuwenlaan 19, Egmond aan Zee. Een raadslid zou beter moeten kun nen lezen. Er stond aan het slot van myn artikel: "We zullen het verhaal niet al te lang maken". Die regel had ik weg kunnen laten om 20 regels te wyden a^n myn uitleg over de wer kelijke situatie in de gemeente Egmond aan Zee. Maar in het artikel was Jan Hopman aan het woord en werden zyn meningen weergegeven, niet de myne. De door mij aangevoerde motieven waren aanleiding dat Jan weer bloemen beschikbaar stelde. Mijn motivatie was op sommige punten in overeenstem ming met die van Piet Verschuur, al leen minder kortzichtig, want dan had Jan Hopman het beslist niet gedaan. Wat betreft het al dan niet profijt trek ken van (gemeenschaps-)subsidies, daar over zouden we een pagina vol kunnen schrijven. Het zou er slecht uitzien voor het gemeenschapsleven, als er zo be krompen gedacht werd. Gerard Belleman 977-1977 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE Land van de golven, dorp van duizend jaar, oude brok historie ligt verscholen daar, tussen duin en stranden, aan de waterkant. Met wel duizend banden is ons hart verpand Land van de golven, jou wijd ik mijn zang. Dat ik hier mag wonen heel mijn leven lang Door noeste arbeid, leed en stormgeweld, groeiend in verdrukking, zorgen ongeteld, worstelden de derpers door de eeuwen voort, gingen moedig verder, trouw in daad en woord. Dicht aan het water, dat hun voedsel bracht, waarbij velen bleven in de storm en nacht. Land van de golven, mensen van wind en weer, duizend jaar vertrouwend op hun God en Heer. Wat er ook geschiedde, levend dicht aaneen, door de zang der golven klonk Zijn Stem steeds heen. Nu in de glorie zingen wij dankbaar mee: Duizend jaar victorie, Egmond aan de Zee Deze tekst voor alle Derpers schreef ik in het bijzonder voor Gerard en Lena Dekker. KATHINKA LANNOY Zoals bekend heeft de Prins Hendrik- Stichting vernieuwingsplannen tot 160 bedden, maar tot nu toe is er toestem ming tot 100 bedden. Om zich persoon lek van de situatie op de hoogte te> stel len, bezocht de heer De Wit, commis saris van de Koningin en gedeputeerde Dick Laan de Prins Hendrik-Stichting. Tijdens de koffie werden de proble men van de Stichting doorgenomen, bij welk gesprek aanwezig waren de voorzitter van het bestuur van de PHS, Jhr de Jonge Van Ellemeet, de secre taris dr. D. Spoelstra en Ir. J. de Jong. Tijdens een rondgang nam de heer De Wit de situatie in de PHS waar, waar bij hem de zeer kleine kamers opvie len. ion oi9W XiltewUfl ?:nc PSD 9| I Hij verzocht het bestuur van de PHS ZÖ spoedig mogelijk met een plan in fasen ter tafel te komen met een uit gewerkte begroting van die onderdelen, waarbij ermee rekening gehouden wordt, dat er tijdens eventuele bouw werkzaamheden geen leegstand zou op treden of eventueel rendementsverlies. Het bestuur van de Stichting is na dit bezoek zeer hoopvol gestemd in de rea lisering van haar plannen. Een kwart eeuw is bakker De Haan vroeg opgestaan om Egmond-Bin nen van een vroeg-vers-broodje te voorzien. En dat hem dat in dank is afgenomen, werd wel bewezen op de receptie, die in café Swart zeer druk werd bezocht. We zyn er ook even geweest, maar we hadden te kort tijd voor een koppie en een moccapunt, want ook daarmee heeft hy naam gemaakt. Onze felicitaties.

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 2