EGMOND AAN ZEE IS 1000 JAAR, EEN VERJAARDAG OM TE VIEREN! 15 JUNI 1977 NUMMER 1302 Donderdag 16 juni worden de feestelijkheden rond het 1000-jarig jubileum van Egmond aan Zee officieel geopend tijdens een herdenkingsdienst in de o.k. kerk, gevolgd door een feestelijke receptie. Bij de opening van de feestelijkheden brengen wij deze foto-galerij van bekende oud-Egmonders. Zij en vele anderen gaven aan het dorp de sfeer, die wij nu nog aantreffen in de Egmondse straatjes en steegjes. Door veel lief en dikwijls zeer veel leed maakten zij historie. Hun gezicht en houding werden getekend en gevormd door storm en tegenslagen. Hun leefwijze was soms rustige blijdschap als er sprake was van een kalme zee; werd soms weerbarstig door het woeste stormgeweld en dan weer gelaten door een diepe berusting. Hun leven was de zee. In deze reportage plaatsen wij een foto van de man, die met inzet van eigen leven blijdschap bracht in talloze gezinnen. Wij plaatsen foto's van hen die op zee zijn gebleven, van hen die achterbleven en van hen, die aan de wal hun dagelijks brood trachtten te verdienen, wij brengen het oude Egmond aan Zee. In het wereldgebeuren worden we dagelijks geconfronteerd met geweld. Het oude Egmond aan Zee kende door de tien eeuwen van haar bestaan strijd, een strijd tegen de natuur die tevens van levensbelang was voor haar voortbestaan. Velen hebben zich nu ingezet om de herinnering aan het oude Egmond aan Zee weer wakker te maken. Zij hebben gepoogd om aan het 1000-jarig bestaan van dit unieke zee dorp wat aandacht te schenken. Zij zijn zich er van bewust, niet alles naar ieders inzicht te kunnen benaderen. Maar wie is daar wèl toe in staat Door de eeuwen heen is de Noordzee niet veranderd, nog ligt dezelfde zee voor ons dorp, soms rustig maar dikwijls ook met bruut geweld de levenssfeer bepalend van Egmond aanZee. Waar zouden we ons druk om maken? Blijft niet aan de kant staan om toe te zien maar beleeft het feest mee met uw 1000-jarig Egmond aan Zee. Moge deze fotoreportage van mensen over wie boeken vol zijn te schrijven, bijdragen aan de herinnering aan hen, die het gezicht van Egmond aan Zee mede bepaalden. Wij brengen hem daarom vlak voor de opening van de feestelijkheden. Weest blij dat u Egmonder bent en met Egmonders bedoelen wij hen die hier altijd hebben gewoond en allen die hier zijn komen wonen, om mede te werken aan een goede sfeer. Inwoners van Egmond aan Zee, gefeliciteerd met uw jubileum. Mogen allen die zich hebben ingezet slagen en allen die het feest meebeleven de fijnste herinneringen er aan bewaren. Redactie Contact met de Egmonden. De foto's op deze pagina zijn beschikbaar gesteld dooor Foto Jonker en door verschillende inwoners van Egmond aan Zee. Aan hen allen betuigen wy onze byzondere dank. Voor bestellingen draagt Foto Jonker gaarne zorg.

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1