KORT NIEUWS INGEZONDEN UITSTEKEND RESULTAAT VAN "LAMORAAL VAN EGMONT" KINDEREN KREATIËF BEZIG MET MARSEPEIN BAZAR IN HEEGEMUNDE Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Eg mond aan Zee; te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktie WIJ VERNEMEN DAT Sint Nicolaas op zondag 20 no vember in Egmond aan Zee komt. Dc goede man uit Mira arriveert om 2 uur uit de richting van de Water toren weg op de hoek van de Voor straat en zal voorafgegaan door o.a. drumband Van Speyk en de Prince- ruiters en onder begeleiding van de vrolijke klanken van Lamoraal van Egmont via de Voorstraat naar het Pompplein worden gebracht, alwaar hij zal worden verwelkomd. Na hem een serenade te hebben gebracht ver trekt de stoet in optocht met alle va ders en moeders en kinderen naar de Sporthal, alwaar een groot Sinter klaasfeest plaatsvindt met traktatie. Sint Nicolaas zou graag zien, dat alle kinderen en alle vaders en moeders en alle belangstellenden langs de route gekleed zijn in het Egmonds costumn. Doet allen mee, dan wordt het een apart feest DAT reeds een groot aantal belang stellenden hebben ingeschreven voor het foto-herdenkingsboek van Eg mond aan Zee 1000 jaar. Het kan uit sluitend bij voorinschrijving 10, worden besteld op de bon in dit Con tact afgedrukt. Ook staan daarop de inleveradressen vermeld. We hebben de bon nog een keer opgenomen, om eenieder de kans te geven. Vul hem dus nu in want het is beslist nood zakelijk, dat de hoeveelheid vooraf bekend is om tot aanmaak te kunnen overgaan. Stel het niet uit, want zon der de vooruitbestelling zijn de boe ken niet verkrijgbaar. DAT volgende week de aktie "Geef om de natuur" plaatsvindt, die beoogt een dreigende ramp, niet alleen voor het plantenleven maar ook voor het leven van de mens, af te wenden. Dit is een laatste oproep om mee te doen. Een oproep ook tot aktiviteit. Tot medewerking aan een aktie. De aktie "Gééf om de natuur"! 21-25 nov. 1977. Een nationale aktie van het Wereld Natuur Fonds Nederland voor natuur- en milieuprojekten in binnen- en bui tenland. Streefbedrag: 50 miljoen gul den. Werk ook mee en geef u op bij: mej. K. Rekers, Pr. Margrietlaan 17, Egmond aan de Hoef, tel. 3053; mevr. M. J. Jongkees-de Boer, Winkelman plantsoen 22, Egmond aan Zee, teL 2327; mevr. M. Starkenburg, Venne- watersweg 8, Egmond-Binnen, telef. 3447. DAT de St. Nicolaasaktie in Egmond- Binnen uw aandacht vraagt. In dit Contact staat een advertentie opge nomen, waarin allerlei bijzonderhe den staan te lezen en als u de fan tastische prijzen ziet, dan is alles er voor, om attraktief te kopen in Eg mond-Binnen. DAT ook Egmond aan de Hoef zijn St. Nicolaasaktie is begonnen. Hier wordt een geheel ander systeem gevolgd, waarover u in de advertentie kunt lezen. De zakenmensen van Egmond aan de Hoef hebben heel wat prijzen beschikbaar gesteld, terwijl zij bo vendien in samenwerking met de Stichting Jeugdbelangen een groot St. Nicolaasfeest organiseren op zondag 4 december. DAT het in de bedoeling ligt van de Stichting 'Egmond aan Zee 1000 jaar', om op zaterdag 10 december de slot- avond te geven, waarmee de viering van het 1000-jarig jubileum wordt afgesloten. Voor deze avond zijn ver schillende aktiviteiten ontwikkeld, die de avond een plechtig en ook een vrolijk en ongedwongen karakter ge ven. Het is de bedoeling, dat er een zeer laag entree wordt geheven, daar de kas het toelaat, om de rest bij te passen. Zodra het mogelijk is, worden er meer bijzonderheden gegeven. DAT tourclub Le Champion op zondag 20 november voor de 9e keer een St. Nicolaas-strandloop organiseert vanaf het strand te Egmond aan Zee. De inschrijving vindt plaats om 10 uur in Lido. De start is om 11 uur. Er zijn prachtige prijzen in allerlei catego rieën terwijl iedereen een herinne ringsvaantje ontvangt direct na af loop. DAT de afdelingen Egmond aan Zee Egmond-Binnen van de PvdA beslo ten hebben om te fuseren. Ben Fran ke, fraktievoorzitter te Egmond aan Zee werd voorzitter, hoewel hij bin nenkort het raadswerk neerlegt. Vol gende week hopen wij nader op dit gegeven in te gaan. DAT de industriebond NKV maandag 21 november een ledenvergadering houdt in café 't Haasje te Egmond- Binnen. Rayonbestuurslid mevr. Ter meer zal spreken over aktuele zaken. Egmond a.d. Hoef, 9-11-1977 BEZWAREN TEGEN EEN VERLENGING VAN DE HEILOOëR ZEEWEG. Donderdag 27 oktober 1977 gaf de ge meenteraad toestemming voor door trekking van de Zeeweg naar Egmond aan Zee. Voor meer dan 300 onderteke naars van een bezwaarstuk uit 1973 te gen die verlenging, kwam dat besluit als een donderslag bij heldere hemel, temeer daar hun argumenten helemaal niet meer ter sprake kwamen. Zij wa ren en zijn van mening, dat de nadelen van de weg niet opwegen tegen de even tuele voordelen. De weg verstoort en versnippert een fraai bollen- en duinlandschap. Vlak naast elkaar zouden de Tijdverdrijfs- laan, de verlengde Zeeweg en de Nieuwe Egmonderstraatweg komen te liggen. Het is daarentegen juist van be lang het schaarse landschapsschoon voor de eigen bevolking én voor de toe rist veilig te stellen. Bovendien vinden zij, dat de weg ver keerstechnisch geen oplossing biedt. Er komen gevaarlijke kruisingen bij, ter- Wijl de massale verkeersstroom ook met de verlengde Zeeweg erbij niet ver werkt kan worden. Sterker nog: het aanleggen van wegen trekt nog meer verkeer. Hiermee is niet gezegd, dat er niets aan de bestaande toestand verbeterd kan worden. Verkeerslichten op knel punten, een fietsroute Heilooër Zeeweg- Tijdsverdrijfslaan-Oldenborghweg naar Egmond aan Zee, vrije busbanen etc. Waarschijnlijk zijn er nog wel meer mogelijkheden. De verlenging van de Zeeweg echter brengt teveel schade toe. Door bovengeschetste gang van zaken in de gemeenteraad is aktieve diskussie door en met de bevolking urgent. Het tracé ligt sinds 10 nov. ter inzage (Con tact met de Egmonden, 9 nov. 1977, p. 3). Als het plan, het hoogheemraadschap de weg aan te laten leggen ter inzage komt te liggen, moet binnen 14 dagen eventuele bezwaarschriften ingediend worden. We hebben deze brief geschreven, om dat we vermoeden, dat meer mensen bezwaren hebben of over het boven staande van gedachten willen wisselen. Ook "Hart voor Egmond" hebben we een stuk over deze problematiek doen toekomen. We roepen allen op die naar aanleiding van deze brief iets willen zeggen of doen, kontakt op te nemen met onderstaand "kontaktadres". Aad Valkering, Oldenborghweg 11; Jacob Zomerdijk, Alie Zomerdijk en H. Zomerdijk, Tijdverdrijfslaan; fam. C. de Waard, fam. Kuiper, Nieuwe Egmonderstraatweg; fam. P. Groot, Julianaweg 47; R. Ranzijn. Kontakt-adres: Ron Ranzijn, Oude Eg monderstraatweg 7, Egmond a.d. Hoef, telefoon 02206-1264. Een schoorsteenbrandje van restau rant Altenburg bracht vorige week vele dorpsgenoten op de been, om de akro- batische toeren van de brandweermen sen te aanschouwen, die via de belen dende percelen naar het dak klommen, om de brandhaard in de kiem te smo ren. En dat was gauw voor elkaar, hoe wel het brandje toch grote gevaren op had kunnen leveren. Het snel optreden van de brandweer stelde iedereen weer gerust. De vele toeschouwers konden, ondanks dat het donker was, toch het werk van de in fel geel gestoken man nen goed waarnemen. Voor comman dant Cees Blaauboer toch aanleiding om ons te vragen er op te wijzen, dat een schone schoorsteen veel narigheid kan voorkomen, 't Is maar dat u er reke ning mee houdt. De deelname van muziekvereniging "Lamoraal van Egmont" aan het jaar lijkse najaarsmuziekfeest te Leiden op 12 november werd bijzonder suksesvol. Dit muziekfeest, georganiseerd door de Algemene Nederlandse Unie van Mu ziekverenigingen staat in ons land hoog aangeschreven. "Lamoraal" kwam uit in afdeling E en moest, om zich te handhaven, mini maal 270 punten behalen. Het verplicht werk "Labour and Love" van P. Flet- cher werd door de jury (Van Lijnscho ten, Koops en Bakker) gehonoreerd met 155 punten. Een opmerking uit het jury rapport: "Het orkest heeft een prima totaalklank en prima individuele krach ten". Voor het keuze werk "The Shipbuil- ders" van P. Yorke kreeg "Lamoraal" 154 punten. Jurylid Koops vatte zijn kritisch verslag samen met: "Een fraaie uitvoering van dit lastige werk". To taal dus 309 punten, een prachtig resul taat voor dirigent Frans Alleman en de zijnen aan het begin van het nieuwe verenigingsjaar. De Egmondse muziek liefhebbers zullen op een nader aan te kondigen concert gelegenheid krijgen de beide komposities te beluisteren. De eerste twee klassen van de Van Speykschool en vijf en zes van de Trompschool, totaal 75 leerlingen, heb ben hun beste beentje voorgezet om een zo leuk mogelijk werkstukje te ma ken van marsepein. De kinderen kregen allemaal een bakje met vier staafjes gekleurde marsepein, aangeboden door de fa. P. v.d. Schinkel. De origineelste stukjes komen bij genoemde firma in de etalage te staan. Een leuke geste van de oudste bakkerij van Egmond. Op het WV-bureau te Egmond aan Zee stond mevrouw Paulien Gul-Mater voor een verrassing, toen zjj bjj de aan koop van een cadeaubon werd uitge nodigd even binnen te komen. Infor- matrice Ans van Delft schreef de bon uit en daarmee werd het bedrag van 50.000,gepasseerd, dat aan ge schenkbonnen werd verkocht. De in middels gearriveerde voorzitter van de ondernemersvereniging, de h»»er G. Gravemaker bood mevrouw Gul een kostbare mand met boodschappen aan, terwijl de directrice van de VVV, Mach- teld Runia er bloemen en een extra ge schenkbon voor haar persoonlijk aan toevoegde. En van dat geheel maakten we bijgaand plaatje. In nog geen twee jaar vonden 3521 geschenkbonnen hun weg. WERKGROEP 2 "STOP DE NEUTRONENBOM" IN DE EGMONDEN Voor de landelijke aktie "Stop de ft Neutronenbom" wordt ook in de Eg- ij? monden een werkgroep opgericht. 6 Door de vele publikaties zijn de ar- (2 gumenten tegen dit wapen al wat meer bekend, zoals: - de neutronenbom is w vooral tegen menselijke leven gericht; |2 - de neutronenbom is een nieuwe be- |2 dreiging voor een ontspanningspolitiek (ft in Europa; - de neutronenbom versnelt S de overgang van conventionele naar nu- cleaire wapens. In januari wordt de beslissing geno- men over de invoering van deze bom. Vele plaatsen gingen en gaan ons al voor in de aktie tegen dit wapen. On- il dersteund door o.a. Pax Christi, het t Interkerkelijk Vredesberaad en het In stituut voor Vredesvraagstukken (Henk Neuman) verzamelden mensen vanuit allerlei maatschappelijke, politieke en godsdienstige achtergronden handteke ningen in hun gemeente, bedrijf, school of winkel. Iedereen die wil helpen is van harte welkom op 17 november a.s. om 20.00 uur in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Inlichtingen, handtekeningenlijs ten, affiches en stickers te verkrijgen bij 02206-1551 en 02206-3543. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 novem ber a.s. wordt in het bejaardentehuis Heegemunde te Egmond-Binnen weer de jaarlijkse bazar gehouden. Een groot aantal prachtige artikelen, in hoofdzaak gemaakt door bewoners van het huis zelf, wordt u voor spotprijzen ten ver koop aangeboden of kunt u winnen via diverse leuke raadsels en een grote lo terij. Daarnaast zijn er vele attrakties voor jong en oud waarbij leuke prijzen te verdienen zijn. De opbrengst van deze bazar komt geheel ten goede aan de ontspanning van de bewoners. De ope ningstijden zijn als volgt: vrijdag 18 november van 10-12 uur, van 2-5 uur en 's avonds1 van 7-9 uur; zaterdag 19 november van 10-12 uur en van 2-6 uur. Op zaterdagmiddag zal omstreeks vijf uur een aanvang gemaakt worden met de trekking van de grote loterij. Uw bezoek zal zeer op prijs gesteld worden. HOOG WATER woensdag 16 7.19—19.42 donderdag 17 8.13—20.41 vrijdag 18 9.17—21.53 zaterdag 19 10.37—23.18 zondag 20 12.00—12.20 (doodtij) maandag 21 0.37—13.06 dinsdag 22 1.35—13.57 woensdag 23 2.23—14.39 donderdag 24 3.03—15.17 Egmond aan Zee heeft weer zijn Prins Carnaval. Het is Prins Cees II. dezelfde van vorig jaar. Tijdens grote belangstelling werd hij zaterdagavond in De Klok geïnstalleerd door de voor zitter van 't Alf Elfie, de heer A. Vis ser, die hem zjjn staf overhandigde en. hem bekleedde met andere onderschei dingen, zijn verhevenheid waardig. Prins Carnaval moest deze avond nog "ter wereld worden gebracht" door koe Antje. Omringd door de raad van elf verrichtte slager Cees Gouda de "kei zersnede", waarna koe Antje met veel geloei Prins Carnaval baarde. De Prins nam hierna de eed af van zijn raad van elf. Tijdens deze gezellige avond, die opgeluisterd werd door het duo BenW werden Ron Zwemmer, Poop YViegers en Berry Dekker gehuldigd voor hun verdiensten voor het 1000-jarige Eg mond aan Zee. De al weer twintig jaar draaiende electrozaak van Wim Apeldoorn te Eg mond-Binnen is door de laatste ver bouw sterk uitgebreid. Was het bedrijf reeds bekend om zijn vele artikelen op electrogebied, terwijl er ook een huis houdelijk assortiment werd gevoerd, door de uitbreiding is het mogelijk ge worden, om alles nog eens goed waar te nemen ook.. "Ik verkocht eigenlijk alles al wat hier staat" zegt Wim Apel doorn, "maar ik had er geen ruimte voor". Nu staat alles overzichtelijk op gesteld en zij die het nog niet wisten, weten nu sinds de uitbreiding, dat deze zaak een zeer breed gebied bestrijkt, van de meest moderne stofzuiger tot en met een stoffer en blik. Ook prach tige luxe- en kado-artikelen staan er fijntjes opgesteld. Sinterklaas kan hier zijn hart ophalen.

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 2