KORT NIEUWS Wat weet gij van SHERRY, gij fijnpnoevende Heden. 'tWiNCKELTJE NOTEN «KAAS INGEZONDEN INGEZONDEN CONTACT MtI Ut hUMUiNuciN Cees Zwart en Hendrik Visser, respectievelijk de nieuwe en de scheidende gezagvoerder van de reddingboot "Ubbo" van het plaatselijk reddingsstation te Egmond aan Zee. Zaterdag j.1. werd een oefentocht gemaakt met de "Ubbo", die voor schipper Hendrik Visser de laatste tocht was, terwijl Cees Zwart het commando voerde. Varen met de reddingsboot is voor Cees geen onbekende bezigheid, daarvoor heeft hij al te lang dienst gedaan onder de vlag van de KNZHRM. De zee kent voor hem bijna geen geheimen meer, zijn hele leven heeft er mee te maken, want is hij aan de wal, dan nog vindt zijn werk plaats op het strand of het heeft er mee te maken, in verband met het strandbedrijf en de Egmondzeeër Reddingsbrigade. Zijn verkiezing tot schipper van de reddingsboot lag dan ook min of meer voor de hand, al kwam het verzoek daartoe voor Cees zelf als een verrassing. Dat was mis schien de enige keer, dat hij een ernstig gezicht trok, maar daar zijn we niet bij geweest. Voor schipper Hendrik Visser heeft hij veel waardering. "Dat was een vakman" zegt Cees, die heeft meer dan eens getoond, dat hij er alles van wist, 't is jammer, dat zijn gezondheid het niet meer toelaat". Cees Zwart is blij, dat de scheidende schipper er toch nog bij blijft, want zijn adviezen zijn waardevol, "daar kan ik nog veel van leren". Hendrik Visser, die ook hier op de foto staat afgebeeld, het graag nog wat door willen gaan en hij wilde ternauwernood op de foto, want dat ligt hem helemaal niet. Om gezondheidsredenen heeft hij af moeten haken, hij weet dat het beter is maar het valt hem wel zwaar. weer. Verbijsterd waren wij,' toén we vernamen dat het feest t wél doorging, doch zonder drumband "Van Speyk" en met "Lamoraal van Egmont" (met alle begrip voor deze vereniging). Vooral de laatste jaren heeft de drumband vele tegenslagen moeten ver werken. En juist nu alle dissonanten zijn Opgelost, was dit besluit om "Van Speyk'' "af te bellen" als een donder slag bij een niet al te heldere hemel. Jammer! Bestuur van drumband "Van Speyk" Croft Sherry Pale Dry van 7,85 voor 5,95 Voorstraat 136 Q) Egmond aan Zee 2565 DAT mevr. Van Dam, wonende aan de Marshallstraat te Egmond aan Zee maandagmorgen vrij ernstig werd ge wond, doordat de remmen van haar fiets niet funktioneerden terwijl zij van de sterk hellende Burg. Niele- straat de Zuiderstraat in wilde rijden. Het gevolg was dat zij tegen het huis van de familie Van Baar reed en door het vensterglas viel. Met hersenletsel en snijwonden is zij in het ziekenhuis opgenomen. Volgens de politie is haar toestand redelijk. DAT De Graaff Electra te Egmond aan Zee volgende week woensdag 30 no vember a.s. zijn geheel vernieuwde en uitgebreide zaak zal heropenen. Zie de advertentie in dit blad. DAT over enkele weken twee tennis velden gereed zullen zijn, die momen teel op het oude Zeevogelsterrein aan de Herenweg te Egmond aan de Hoef worden aangelegd. De heer P. Ter- voort vertelde ons, dat hij het plan tot aanleg van de velden reeds lang uit kiende, maar dat het er door allerlei omstandigheden nog niet van was ge komen. Volgende week hopen wij er wat meer over te kunnen vertellen. DAT zondag a.s. Egmond-Binnen be zoek zal ontvangen van Sinit Nico- laas. Hij arriveert om ongeveer 10.00 uur bij de abdij, vanwaar hij zijn tocht door het begint, begeleid door "Eensgezindheid". Elders in dit blad geven wij wat meer bijzonderheden. DAT woensdagavond (vandaag 23 no vember) een kienavond wordt gehou den in Het Gebouw van de Ned. Herv. kerk aan de Trompstraat te Egmond aan Zee. De aanvang is om 20.00 uur en de baten zijn voor het orgelfonds van de kerk. DAT de bazar, die vorige week in "Hee- gemunde" te Egmond-Binnen 'plaats vond, het respectabele bedrag van 4100,- opbracht. De opbrengst wordt besteed aan handenarbeidartikelen, die in het huis zeer veel verwerkt worden om uiteindelijk weer een bazar te organiseren. DAT u zich tot uiterltfk zaterdag a.s. kunt opgeven bij de heer F. Koper, Pr. Bernhardlaan 6 te Egmond aan de Hoef, telefoon 2417, om deel te nemen aan het kampioenschap snel schaken van de Egmonden, welke op maandag 28 november in hotel At lantic, Boulevard 13 te Egmond aan Zee zal worden gehouden. Een prach tige beker wordt door schaakvereni ging "De Toren van Egmond" be schikbaar gesteld. De wedstrijden, waaraan eenieder boven de 16 jaar kan deelnemen, vangen om 20.00 uur aan. was, moest over grote afstand water aanvoeren. De inmiddels neerstrie mende regen fci de natte sneeuw maakten he^ werk voor de brand weermensen er Biet gemakkelijker op. Vanaf 18.00 uftr tot 's avonds laat was men bezig met blussen terwijl de gehele mijt hit elkaar werd getrok ken. Omwonenden zorgden voor* een warm drankje voor de brandweer mensen, die in het barre weer zwaar werk moesten verrichteh. Ook de snert, aangevoerd door centralist Jo-- han Romein vanuit zijn jeugdherberg keuken smaakte op dat moment beter als het beste diner. Om water te krij gen, legden de pompmensen een dam in een duinbeek waardoor tenslotte overvloedig bluswater k aangevoerd kon worden. D^ brandweer van Eg mond aan Zee, die ook was -uitgerukt, hoefde tenslotte *niet bij ta seringen. Om pl.m. 23.00 uur kon commandant Druiven zijn mensen laten inrukken. WIJ VERNEMEN DAT de Egmonden tydens het weekend en daarna door vele telefoonstoringen moeilijk of soms helemaal niet te bereiken waren. Het lokaal verkeer ondervond ook veel moeilijkheden, zodat steeds verkeerde verbindingen ontstonden. Of de wateroverlast hier iets mee te maken heeft, kon niet be vestigd worden. Ondertussen schijnt de storing zichzelf weer opgelost te hebben. DAT de gemeenteraad van Egmond- Binnen op donderdag 24 november, 's middags om 2.00 uur begint aan de begrotingsvergadering, terwijl ook een aantal andere stukken aan de orde komen, waaronder een vijftal begro tingswijzigingen voor 1978. Tevens zal een voorbereidingsbesluit genomen worden t.b.v. de uitbreiding van het sportcomplex Hoogedijk. In de vol- gende vergadering zal de heer A. M. Kramer tot de raad toetreden. DAT ook Egmond aan Zee het gemeen telijk huishoudboekje gaat doornemen en wel op vrijdag 25 november om 2.00 uur 's middags. Bij de behande ling van een begroting vallen meestal niet veel getallen, wel geeft iedere groepering zijn visie op het beleid en dat is interessant om te beluisteren. - Hoewel, de tijd, waarop de vergade ring wordt gehouden, houdt niet voor iedereen de mogelijkheid in om erheen te gaan. Egmond aan Zee gaat maan dag 28 november weer vergaderen. Er wordt dan gesproken over de re novatie van het perceel Ankerstraat 6, die dan tevens als modelwoning kan dienst doen. B en W stelt tevens aan de raad voor, het ingestelde beroep van bouwbedrijf Groot bv te Egmond aan de Hoef inzake het pand Voor straat 46 (Het Witte Huis) niet ont vankelijk te verklaren. Ook zal er een voorbereidingsbesluit worden ge nomen over het gebied gereformeerde kerk. Ook de veelbesproken Knel puntennota komt aan de orde. DAT de kinderen van Egmondia-leden een Sinterklaasfeestje krijgen in de recreatiezaal van de De Ruyterschool, het "Kraaiennest" genaamd. Kinde ren van 2 tot 7 jaar komen daarvoor in aanmerking. Alle kinderen krijgen een kadootje. Alle inlichtingen kunt u inwinnen bij Beb Dekker, Helm laan 10, teL 2040; Lies Stam, Adm. de Ruyterweg 27, tel. 2632 en Marga van Stralen, Emmastraat 20, tel. 1124. DAT reeds een groot aantal belang stellenden hebben ingeschreven voor het foto-herdenkingsboek van Eg mond aan Zee 1000 jaar. Het kan uit sluitend bij voorinschrijving 10, worden besteld op de bon in dit Con tact afgedrukt. Ook staan daarop de inleveradressen vermeld. We hebben de bon nog een keer opgenomen, om eenieder de kans te geven. Vul hem dus nu in want het is beslist nood zakelijk, dat de hoeveelheid vooraf bekend is om tot aanmaak te kunnen overgaan. Stel hef niet uit, want zon- der de vooruitbestelling zijn de boe ken niet verkrijgbaar. HULDE AAN HET GEMEENTEBESTUUR Naar aanleiding van het bezwaar schrift in uw "Contact" betreffende de verlenging van de Zeeweg zijn wü - bewoners van de Voorstraat, Prins Hendrikstraat, enz. - van mening, dat de bedoelde weg deze straten behoorlijk zal ontlasten terwijl onmiddeliyk aan deze straten honderden mensen wonen die ook recht hebben op een zelfde stukje rust. De huidige situatie is onhoudbaar - dit geeft groep Ranzijn ook toe - wij hebben dan ook van het verkeer veel last, denk hierbij o.a. aan het overste ken van kinderen naar scholen en be jaarden naar de Prins Hendrik-Stich ting en de vele ongelukken. De groep Ranzijn kan nooit waarma ken, dat 300 handtekenaars direkt last van de nieuwe situatie zullen krijgen, mede daar de grond reeds enkele jaren geleden verkocht is. Geen duin hoeft te worden afgezand en van verstoring is dan ook geen sprake, integendeel men zal het sluipverkeer over Oldenborgh- weg Tijdverdrijf slaan ook kwijtraken. Tevens blijkt dat de groep Ranzijn ontstellend kortzichtig denkt, aan vage oplossingen heeft men niets, immers als blijkt dat men deze weg kan doortrek ken op een rondweg langs de Hoef, opent zich daar een reële mogelijkheid om van de ellendige kruising Heren- weg/Slotweg af te komen en het gehele dorp meer leefbaarheid te geven. Elke andere oplossing zal veel meer landschapschade veroorzaken. Het blok keren van mensen buiten de Egmonden te laten genieten van duin en strand alsmede openingen hier naar toe is uiterst bedenkelijk. Het getuigt dan ook van een goede toekomstvisie van ons College om aan de bedoelde ver lenging zoveel aandacht te besteden. Wij zijn hiervoor hen dan ook zeer er kentelijk. Hoogachtend, namens de bewoners: D. J. van den Berg P. Groot P. Dekker K. Brands Juist omdat wü het tijdens de histo rische optocht, bij de viering van 1000 jaar Egmond aan Zee, het helaas moes ten laten afweten, hadden wü nu voor de Sinterklaas-intocht alles in het werk gesteld om te laten zien. dat onze drum band "Van Speyk" er zyn mag. Er is extra voor gerepeteerd, twefe nieuwe leden zijn voor deze gelegen heid voorzien van een nieuw uniform, verschillende leden die zondags moeten werken hebben hun "dienst" geruild. De drumband was kompleet, tot groot ge noegen van het bestuur. Teleurstelling, toen wij vernamen dat het feest niet doorging, maar een lo gisch besluit, het was zondag beesten- Vorige week brak er brand uit in een grote stromijt van de heer J. Ge luk aan de Noordvelderweg te Eg mond-Binnen. Het stormachtige weer, dat 's avonds rond half zes heerste, kreeg een nog dreigender sfeer door het hemelvuur, dat de donkere wol ken doorkliefde. Vermoedelijk is dan ook blikseminslag de oorzaak van de brand, die plotseling in het stro ont stond. De brandweer van Egmond- Binnen, die zeer spoedig ter plaatse De nieuwe gezagvoerder Cees Zwart De scheidende gezagvoerder Hendrik Visser

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 2