met de egmonden 7 TENNISVELDEN IN AANLEG OP VOORMALIG ZEEVOGELSTERREIN HUNG KWAN HENK-JAN VAN DRUTEN LIET ZIJN PRAKTIJK ZIEN contact 15 FEBRUARI 1978 NUMMER 1337 Uitgave Drukkerij Belleman B'.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Onder de duinrand aan de Herenweg, even ten noorden van de dorpskern van Egmond aan de Hoef, daar waar vroeger de Zeevogelsvoetbalterreinen lagen, wordt een tenniscomplex aangelegd, dat eerst enige speelvelden zal om vatten, om op den duur uit te groeien tot een accommodatie met acht buiten banen. En als de plannen op papier helemaal werkelijkheid worden, dan be staat de kans, dat er tenslotte ook nog een tennis/squash-hal verrijst, eenvou diger gezegd een sporthal met nog eens twee banen. Initiatiefnemer tot dit alles is de heer P. Tervoort, vroeger in de onmiddellijke nabijheid van dit prachtige plekje aan de duinvoet geboren, tijdens zijn strijd om den brode in Amsterdam ■woonde en vandaar weer terugkeerde naar zijn bakermat, nu enkele jaren ge leden. Inmiddels had hij de terreinen, waar op Zeevogels speelde, van de vorige eigenaar overgenomen. Hij wilde daar op in de zomermaanden caravans plaat sen, terwijl Zeevogels tijdens het voet balseizoen de bal weer kon laten rol len. Maar dat plan kon geen genade vinden bij het gemeentebestuur, daar de bestemming van die grond in dit plangebied anders luidt: namelijk sport accommodatie. Op die gronden werd ook een vol gend pLan van de heer Tervoort afge wezen, het plaatsen van een landbouw- schuur, want de grond was niet agra risch. Hoewel het gemeentebestuur bij die afwijzing wel schreef, dat er mo gelijk een artikel 19-procedure in gang gezet zou kunnen worden, waarover de raad dan een beslissing zou moeten nemen. Aangezien de heer Tervoort nu de finitief wist, dat de grond een sport- bestemming had en wanneer er niets veranderd werd, dit zo zou blijven, be sloot hij tot de aanleg van een sport accommodatie, zoals wij die hierboven omschrijven. Hij liet een ontwerp ma ken met bovenvermelde voorzieningen en diende op 26 mei een aanvraag in bij het gemeentebestuur, met bijvoe ging van de tekeningen. Officieel heeft hij op die aanvraag nog geen antwoord ontvangen. Er is alleen over gesproken in een vergadering van de commissie sport en recreatie, waarin de heer Ter- voort heeft meegedeeld, dat hij inmid dels is begonnen met de aanleg van een tweetal tennisbanen. We hebben de situatie ter plaatse be keken. Op die plek rolde eens de voetbal van Zeevogels en als de dag van gister kunnen we ons herinneren, hoe we daar de eerste instructie kregen van Henk Gouda, hoe je een bal op de voet moest nemen, hoe je moest plaatsen, hoe je het leer het beste kon laten rol len, hoe je je tegenstander moest om spelen en hoe belangrijk het was om met elkaar samen te spelen, om uitein delijk een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Dat was sport beoefenen en als het zo gedaan wordt, dan werkt dat ook uit in de dagelijkse beleving van alle dingen, waarmee je krijgt te maken. Daarom is gezonde sport goed voor een gezonde geest in een gezond lichaam. Maar we dwalen af of misschien niet helemaal. Want waar we eigenlijk heen willen is de vraag, waarom er soms zoveel problemen moeten zijn, om iets van de grond te krijgen. Want zonder daar nog indringend over geweest te zijn, kan men wel concluderen, dat er iets niet helemaal op rolletjes loopt, waar de oorzaak dan ook ligt. TENNISVELDEN AAN DE HOOGEDIJK Inmiddels heeft de gemeente plannen, om een tennisaccommodatie aan te leg gen aan de Hoogedjjk, op en nabjj het sportcomplex, waarheen Zeevogels in middels is verhuisd en reeds verschil lende jaren doelpunten tracht te scorer op de uit pikklei bestaande ondei^tt grond. Die grondsamenstelling is gee^^ wijsheid van onszelf maar wjj herin neren ons gesprekken uit de raads vergaderingen van voorheen, toen het ging om de vestiging van Zeevogels aldaar, maar dat de grondsamenstelliru^ niet zou deugen, omdat die uit "p?xHP klei" bestond en dat zou erg nat z|jn. Droog is het er in ieder geval niet en misschien wordt dat wel veroorzaakt door die klei. Maar goed, ook daar gaat het nu niet over. Het bestuur van Zee vogels heeft voorheen plannen gehad, om de sportmogelijkheden op haar nieuwe grondgebied wat uit te breiden met o.a. ook tennisbanen. Maar het ge meentebestuur vond dat toen te ver Ma Twee tennisbanen zyn reeds aangelegd. Er komen er acht, waarvan de gemeente nu toestemming heeft gegeven. gaan, aldus voorzitter Sprenkeling, want het kost een kapitaal. En dat is ook zo. Een particulier ini tiatief werd van gemeentezijde toege juicht maar dat was er toen nog niet. Voorzitter Sprenkeling vertelde ook, dat Zeevogels dringend om een extra veld zit te springen maar inmiddels zijn er in de gemeente activiteiten ge groeid om te komen tot een tennis accommodatie. Er is een tennisvereniging opgericht danwel in oprichting en die heeft bij het gemeentebestuur aangeklopt om tennisaccommodatie buiten. Intussen heeft het gemeentebestuur de terreinen gelegen naast de huidige Zeevogels accommodatie aangekocht en om een lang verhaal kort te maken, zich daar de tennisbanen gedacht, direct naast het hoofdveld van Zeevogels. Dit zou inhouden, dat Zeevogels met zijn extra veld, wanneer dat er komt, op honderden meters van zijn kleed accommodatie verwijderd zou komen en dat hoeft van het Zeevogelsbestuur niet. Maar zegt Jan Sprenkeling, daar is de gemeente nu weer op terug ge komen, we krijgen nu het véld direct naast het hoofdveld. "En intussen heeft zich wel een par ticulier aangediend met de aanleg van tennisbanen" zegt Jan Sprenkeling. "Daarmee wordt in principe aan de wens van het gemeentebestuur voldaan om in deze particulier initiatief te tonen en dat doet de heer Tervoort". Hij ver volgt: "Voor Zeevogels hoeft het nu niet meer zonodig, temeer daar door dit initiatief een zware belasting van de gemeenschap wordt weggenomen, een gemeentelijke investering die nu niet o(odig is". redenatie van Jan Sprenkeling is: het gaat er niet om wie het doet, als ze er maar komen. Inmiddels zetten de gesprekken van het gemeentebestuur met de tennisvereniging te Egmond- Binnen zich wel voort en dat kan tot ge^fcg hebben, dat er op den duur ook eenPtennisaccommodatie komt in de nabijheid van de Zeevogelsterreinen. PIET TERVOORT KAN DOORGAAN Een artikel zou je altjjd leuk willen besluiten maar dat gaat niet altijd. Maar in dit geval ligt de zaak wat rooskleu riger dan het zich aanvankelijk liet aanzien. Want nog tijdens de contacten, die wij in verband met deze tennis- materie hadden met het gemeentebe stuur van Egmond-Binnen, kon ons van die zijde worden meegedeeld, dat de wet op de ruimtelijke ordening zich niet meer verzet tegen de aanleg van een aantal open tenisbanen op de voor malige Zeevogelsterreinen en dat er derhalve geen aanlegvergunning is ver eist. Een brief met deze inhoud is aan de heer Tervoort verzonden en dat houdt in, dat hij zijn gang kan gaan. Wel be staan er bezwaren tegen de bouw van de sporthal, maar zover was het nog lang niet. Er mag ook een aangepaste kleedaccommodatie komen, waarvoor dan wel nog een vergunning vereist is, maar dit is een gegeven, dat niet veel problemen met zich mee zal brengen. Door deze mededeling is de aanleg van de twee tennisbanen direct onder de duinvoet legaal geworden en kan Piet Tervoort doorgaan met de vol gende banen. Aan een lange onderhan delingsfase is hiermede een einde ge komen, een gegeven dat nog niet be kend was, toen we de eerste letters van dit artikel aan het papier toevertrouw den. Binnenkort gaat de bal weer rol len op het oude Zeevogelsterrein. Als je om je lichamelijke conditie nog-nooit met fysiotherapie te maken heb gehad en daarom ook niet weet hoe dat in z'n werk gaat, dan zjjn na genoeg alle apparaten waarmee een fysiotherapeut werkt, nieuw voor je. En als je b|j Henk-Jan van Druten de deur van z|jn gloednieuwe gebouw aan de Prinses Irenelaan 68 te Egmond aan de Hoef net achter je hebt gesloten en sta voor een stuk "bewogen beweging", dan denk je er helemaal niets meer van te begrijpen, totdat de Ijverige therapeut je spoedig vertelt, dat het in de hal staande, wat zuchtende geluiden makende apparaat een kreatie is van Piet-Jan Blaauw, een kunstenaar uit Bergen, die delen van een hart-long- machine of wat daarvoor door gaat, enige apparatuur van een tandarts en nog wat artsenij-artikelen aaneen ge monteerd heeft tot een kunstwerk, dat hoogst interessant is om te bekijken terwijl het nog beweegt ook. t Is een pronkstuk in de hal van een bijzonder vriendelijk gebouw, waarin een de-mens-op-zijn-gemak-stellenJd- fysiotherapeut werkzaam is, die enthou siast vertelt over zijn heilzaam werk. "Ik zeg nooit tot ziens tegen de men sen" zegt hij, want dat zou niet goed over kunnen komen. Tenslotte moeten de mensen bij hem weer gelouterd van daan gaan, al is dat dan na verschillen de bezoeken. Henk-Jan van Druten beschikt over veel toestellen, om zijn klanten dié be handeling te geven, die al dan niet op doktersadvies goed kan werken. Hij brengt o.a. de Bobath-therapie in prak tijk voor spastische paitienten, beoefent de manuele geneeskunde, past een to tale therapie toe, al naar gelang de lichamelijke conditie daarom vraagt en hij heeft het zijn patiënten zo gerieflijk mogelijk gemaakt, door een gebouw neer te zetten, waarin geen enkel drem peltje is te vinden en waarin aan van- alles is gedacht om het hem of haar, die niet helemaal over een gezonde be weging van de ledematen kan beschik ken, gemakkelijk te maken. Zelfs een installatie om het leiding water te ontharden is aanwezig en ook dat werkt reeds naar de patiënt toe. Wanneer op den duur zich daar ook een tandarts en een mondhygiënist heeft gevestigd, dan beschikt Egmond op dat plekje over een centrum, dat in veel gevallen heilzaam zal werken, 't Is goed dat te weten. Henk-Jan van Druten heeft niets aan het toeval overgelaten en weet met grote kennis van zaken en daarbij zeer overtuigend te praten over zijn werk, dat is ingesteld op het weer gezond laten funktioneren van 's mensen lijf en leden en alleen daar door kan je al enthousiast zijn. De brandweer van Egmond aan Zee heeft een antiquair tussen de manschap pen in de persoon van Peter de Vries. H|j heeft een fjjne neus voor oude brandbestr|jdingsmaterialen, hjj gaat als het ware gewoon op de oude brand lucht af en tien tegen een vindt h|j iets van zjjn gading. Ondertussen is het een hele verzameling geworden, die momen teel is te bezichtigen hjj dierenspecia- list Cees van Pel aan de Smidstraat, die er ook veel over weet te vertellen. In de etalage staan nat- en schuim- blussers, een emmerspuit en een em- merpomp, een massief koperen verdeel- stuk, leren brandweerhelmen, 'n schuim- blusser waarin ossebloed werd toege- CHINEES INDISCH RESTAURANT SLOTWEG 3 EGMOND AAN DE HOEF Heel Egmond is blij met het Chinees-restaurant Hung-KwanSlotweg 3 te Egmond aan de Hoef. leder die er een maal heeft gegeten, zégt "HUNG KWAN". DIE KAN ER WAT VAN Gerechten ook voor afhalen. Geopend van 12.00 tot 22 uur past, een antifire-pistool, zware kope ren straalpjjpen, die bjjna te zwaar wa ren om te hanteren en verschillende andere attributen voor de vuur bestrij ding, die vroeger met meer of minder succes werden gebruikt. HOOG WATER woensdag 15 9.31—22.02 donderdag 16 10.33—23.09 vrijdag 17 11.44—12.20 (dood-tij) zaterdag 18 0.33—13.02- zondag 19 1.52—14.17 maandag 20 2.47—15.00 dinsdag 21 3.25—15.38 woensdag 22 4.02—16.10 donderdag 23 4.33—16.41 Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee; te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktie

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1