VVV EGMOND AAN ZEE EGMONDIALE 78 "CONTACT MET DE EGMONDEN" 2 29 MAART 1978 NUMMER 1343 t IN MEMORIAM DOMINEE J. W. ROOBOL Onverwacht heeft de Heer zijn dienst knecht ds. Johan Wilhelm Roobol op 22 maart j.1. thuisgehaald, 'n In Memoriam hoort in "Contact met de Egmonden" thuis, omdat de overledene in ons dorp 'n bekende, geziene verschoning was. Ds. Roobol is op 2 december 1895 in Dordrecht geboren, waar hij zijn jeugd doorgebracht heeft. In Utrecht heeft hij zijn theologische vorming ontvangen. Daar bleek ook zijn aanleg voor de klassieke en moderne talen. Op 12 sep tember 1920 is hij als predikant aan de Hervormde Gemeente te Egmond aan Zee verbonden. Zorgvuldig bereidde hij de zondags diensten voor; zijn gaven van hoofd en hart legde hij in zijn preken. Daarnaast was hij trouw in zijn pastorale arbeid, zijn bezoeken en gesprekken hebben velen geholpen. Misschien wekte hij bij het eerste contact de indruk terug houdend te zijn, dat kwam door zijn bescheidenheid - hij drong zich minder naar voren.. Zijn huishoudster, wijlen mevrouw E. Stam, heeft ds. Roobol in de lange tijd dat hij hier woonde, met haar goede zorgen omringd. Het afscheid van zijn ambt op 1 juli 1957 is ds. Roobol moeilijk gevallen. De laatste tijd genoot hij een voortreffelijke verzorging in Huize Agnes. Hij bleef zijn bekenden bezoeken. Doordat hij een hoge ouderdom bereikte, ontvielen hem zijn verwanten en vrienden. Het is op 't laatst erg stil om hem gewor den. Maar juist zijn veelvuldige con tacten met zijn gemeenteleden bewaar den hem voor vereenzaming. De hervormde gemeente heeft haar vroegere voorganger op Goede Vrijdag in 'n rouwdienst herdacht. De dienst van de teraardebestelling heeft plaatsgevon den op de vooravond van Pasen, zater dag 25 maart te Dordrecht. Wij weten, dat de overledene nu in de heerlijkheid is van Hem, Die gesproken heeft: "Ik ben de opstanding en het leven; wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij ge storven, en *n ieder, die leeft en in Mij gelooft, zal in eeuwigheid niet sterven." L. J. Prins NIEUWS VAN DE 3 FEETJES De NBT-publikaties van de dagen voor de Pasen, wekte de indruk dat er een flinke Paasdrukte in Nederland te verwachtten viel. Daar echter de Duit sers vaak op het allerlaatste moment beslissen of ze wel of niet voor een paar dagen er op uit zullen trekken, hing er veel af van de weersomstandigheden. Pasen viel vroeg dit jaar, zodat de kans dat de rekorddrukte van 1976, 1,1 mil joen buitenlanders zou worden over troffen, wel heel erg klein was. Hoe was Pasen 1978 voor Egmond aan Zee? Het rekord van 1976 werd beslist niet overtroffen, zelfs niet bena derd. Wel kwamen al vanaf 11 maart, het begin van de Duitse Paasvakantie, gasten die een zomerhuisje geboekt hadden. Donderdag begon de drukte een beetje los te komen en op Goede Vrijdag lukte het in Egmond aan Zee, om op een 8-tal kamers na, de bedden uit te boeken. Ook bleven nog een paar zomerhuisjes onbezet. Informatie bij VW-kollega's langs de kust, leerde za terdagmorgen dat er nog een flink aan tal bedden onbezet waren. In Egmond aan Zee mogen we dus beslist niet mop peren. TOERISME Een delegatie van het NBT heeft de leden van de vaste kommissie voor het midden- en kleinbedrijf van de Tweede Kamer deelgenoot gemaakt van haar zorgen over de toeristische positie van Nederland. Van de zijde van het NBT werd naar voren gebracht, dat ongeveer 4% (158.000 manjaren) van de totale werkgelegenheid wordt geschapen door bestedingenn van binnenlandse toeris ten en buitenlandse bezoekers. Het buitenlandse bezoek aan ons land leverde een bedrag op van 2,8 miljard gulden aan deviezen, wat in 1976 neer kwam op 2,4% van de totale export waarden en diensten en 14% van de dienstenuitvoer. Tevens wordt opge merkt, dat de ontvangsten uit het in komend reisverkeer zich teleurstellend ontwikkelen en zich thans op het ni veau van 1971 bevinden. Deze ontwik kelingen, zo werd de kamerleden mee gedeeld hebben nadelige gevolgen voor de werkgelegenheid en de betalings balans. BUSREIZEN De NBT Keulen deelde mede, dat men de busondernemers tracht te over reden tochten naar Nederland in hun pakket op te nemen. Getracht wordt samen met VWS programma's daar voor samen te stellen. De Duitse bus- ondememers zijn echter zeer prijsge voelig en bang om risico's te lopen. Er zijn busondernemers die al jaren lang in het voorjaar tulpen tochten organise ren, maar het niet aandurven buiten het bollenseizoen andere tochten uit te schrijven. Getracht zal worden de reisonder- nemers bij het samenstellen voor rei zen buiten de typische bollentijd te hel- HOOG WATER woensdag 29 7.00—19.22 donderdag 30 7.43—20.10 vrijdag 31 8.34—21.10 zaterdag 1 9.39—22.26 zondag 2 11.09—23.59 (dood-tij) maandag 3 12.47—13.00 dinsdag 4 1.26—13.55 woensdag 5 2.24—14.44 donderdag 6 3.08—15.28 W. ADMIRAAL, OF WUP VAN TRIJN, 80 JAAR Als je er dan toevallig toch tegenaan loopt, dan maar een plaatje gemaakt. Het was in het dorpshuis te Egmond- Binnen, waar een grote familie bijeen was, om de tachtigste verjaardag van opa Admiraal te vieren, een bekend Eg- mondbinner, in de wandel Wup van Trijn. Hij kan er nog om lachen als hij terugdenkt aan de vroegere dirigent van "Eensgezindheid", Piet Kuys, die bar kwaad op hem werd, toen hij moest bekennen, dat zjjn hond al zijn parti turen verscheurd had. Hij gaat lachend door het leven en geniet een beste ge zondheid, waardoor hij zijn vrouw, die een handicap heeft, nog best kan hel pen. Gefeliciteerd Wup en ik hoop over tien jaar nog eens een plaatje van je te maken. De regen gutste naar beneden en al les om ons heen was modder en water, toen we dit plaatje maakten van de ru ines, die nog resten van de voormalige zuiveringsinstallatie te Egmond aan de Hoef. We hadden beter laarzen aan kunnen trekken maar als je op het punt staat om een foto te maken, dan ga je niet terug. Na enig overleg kwamen we tenslotte toch los uit de drab maar vraag niet hoe. Op deze plaats zullen binnenkort allerlei bedrijfsgebouwen verrijzen, het toekomstig industrieter rein te Egmond aan de Hoef. Iedereen kan' meedoen: beroepskun stenaars en amateurs. Alle technieken en materialen zijn toegestaan. Een vriendelijk verzoek: willen degenen die van plan zijn mee te doen, dit zo spoe dig mogelijk telefonisch meedelen aan het bestuur van De Kapberg, telefoon 2983 en 1551. De werken kunnen zater dag 22 april vanaf 11 uur worden in geleverd in galerie De Kapberg. De feestelijke opening van de expositie is maandag 1 mei. Hoog en droog hangt deze boot in de* takels van een grote kraan wagen van de fa. Kruk. De boot is eigendom van vuurtorenwachter Jan de Jong te Eg mond aan Zee, die hem in zyn achter tuin heeft opgeknapt en weer vaar klaar heeft gemaakt. De boot werd gis teravond over de tuinschutting getild en op een op de Marinestraat staande trailer gezet. Anderhalf uur daarna werd de boot aan zijn element toever trouwd. mag niet. Bovendien is het uitkijken geblazen, want nagenoeg overal mag zonder meter geparkeerd worden op zon- en feestdagen, in Egmond is dat niet zo. schillende mensen bezig om de grote hoveelheid zand enigszins op te ruimen. Het blijft een eeuwige waarheid: de natuur laat zich niet dwingen, ook niet op Tweede Paasdag. pen. Tevens bericht het NBT Keulen dat de grootste concurrent van bieder - land de Duitse Noord- en Oos^pkust is. Daarnaast is de stroom vai^^uitse toeristen naar de Franse westkust sterk gestegen. De bungalowparken vliegen daar de grond uit. Het NBT zou het toe juichen als dat ook in Nederland ge beurde. De hoge akkommodatienrijzen in Nederland hebben tot gevol^Bt de Duitser steeds meer gaat ove^rachten in een bungalowpark of op een cam ping. VANUIT DE BESTUURSKAMER Vorige week woensdag werd in het WV-kant oor de 2e Buitengewone Le denvergadering gehouden. Het was be moedigend dat een aantal leden de re gen en storm getrotseerd had. Met 12 leden en een notuliste was het een beetje vol in ,,'t boetje", maar gezellig was het wel. Overigens de 12 aanwezige, stemgerechtigde leden hadden geen be-t zwaren tegen de statutenwijziging, zo-i dat in het vervolg in plaats van 2 le denvergaderingen, per jaar één alge mene ledenvergadering zal worden ge houden. berijbaar maakten. Op tweede Paasdag moest gemeentewerken ingrijpen, om het verkeer de ruimte te geven. Op de foto zien we Jan de Boer zyn wagen laden. Even verderop waren nog ver Galerie De Kapberg zal evenals ver leden jaar, het expositieseizoen. 1978 openen met een tentoonstelling van, voor en door Egmonders. Deze Egmon- diale staat in het teken van "Egmondse portretten". Door het stormachtige weer waren geweldige hoeveelheden zand opgesto ven waardoor aan de Zuid-Boulevard te Egmond aan Zee op de weg duinen ont stonden, die de westeiyke rybaan on- Bomen willen niet zo best groeien in Egmond aan Zee, parkeermeters wel. B\j bosjes zijn zij verrezen, op het oude Agnesterreïn aan de Voorstraat, waar ze kwartjes staan te vergaren voor de gemeentekas. Slechts een half uur parkeren is toegestaan en dat hdudt in, dat er niet zoveel van dit parkeer terrein gebruik gemaakt wordt. Dat heeft ook geen zin, want verlengen t

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 2