KORT NIEUWS z NIEUWS VAN DE 3 VW-TJES GALERIE "CATHALIJNTJE" ZEER SMAAKVOL "CONTACT MET DE EGMQNDEN" 7 JUNI 1978 NUMMER 1353 Ook de pomp is er weer. Kortom, een gezellig pleintje, anders dan voorheen, zodat sommigen er aan wennen moeten, maar 't is een goed resultaat. Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhaler/ bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Eg mond aan Zee; te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktie DAT de siertuinenverèniging Dc Eg- monden de eerste tuinkeuring zal verrichten bij haar ledep in de week V van 12 tot 17 juni. De tweede keuring van dezelfde tuinen vindt medio au gustus plaats; DAT het in de bedoeling ligt, dat de nieuwe gemeenteraad deze maand reeds zij het informeel bij elkaar komt. Dit is beter om alvast enige zaken door te praten, waarmee men in de toekomst krijgt te maken. Bo vendien bespaart het inwerktijd, wan neer de raad straks officieel bij elkaar komt, want dan dienen allerlei zaken aan, die om adrem beslissingen vra gen; -» Basketbal Egmond organiseert 'K FIKS VOOR EEN RIKS Zaterdag 10 juni komt de jeugd van Basketbalclub Egmond bij u aan de deur om al uw karweitjes (waar u nooit aan toe komt) op te knappen. Hierbij denken wij aan: autowassen, boodschappen doen, grasmaaien, hond uitlaten, enz. Een karweitje kost u maar 2,50 en dit alles komt ten goede aan de basketbalvereniging. Het bestuur van B.C. Egmond hoopt op uw mede werking te kunnen rekenen en dat u de deuren openslaat voor de jeugd die zo hun best doen om hun favoriete sport te beoefenen. De aktie begint 's ochtends om half 10 met een rondgang door het dorp met de drumband, dit is om u er aan te her inneren dat het de dag is voor B.C. Egmond. Wij wensen de jeugd een pret tige dag. Het bestuur Even een korte terugblik over het voorjaar 1978. 't Is iets tegengevallen. Met de Paas, -Hemelvaartsdag en Pink ster kon een déél vah de beschikbare bedden niet uitgeboekt worden. De weersomstandigheden waren niet erg gunstig, bovendien vielen de feestdagen te vroeg, zodat er weinig vraag was. Al len tijdens de top-weekenden, 22-25 april, rond 1 mei en van 4-7 mei kwa men er voldoende gasten, hoofdzakelijk met de voorjaarsbussen. We waren he lemaal uitgeboekt. Busondernemingen, die buiten de top- weekenden gereserveerd hadden, moes ten verschillende reizen annuleren. Door de slechte weersomstandigheden kwa men gewoon te weinig aanmeldingen bij de reisbureaus binnen. Geen rekord dus in 1978, zelfs op 25 mei met Fron- leichnam was het opmerkelijk rustig. Voor de maand juni zijn duidelijk minder aanvragen voor akkommodatie geplaatst. De slechte vakantiespreiding zal o.a. één van de oorzaken zijn, hoe wel mogelijk ook de WK-voetbalwed strijden er aan bijgedragen hebben. We zullen ons moeten richten op juli en augustus. De vakanties vallen tussen 29 juli en 12 augustus, waarvan de periode 8 juli tot 5 augustus de toptijd is. Na midden augustus komen vrij veel akkommodaties weer vrij en dan zul len we grotendeels afhankelijk zijn van de weergoden. UIT-KRANT Niet de Pas-65 krant wordt hiermee bedoeld, maar een krant uitgegeven door Cisca (Cultureel Informatie en Service Centrum Amsterdam) ligt op het bureau vor u ter inzage. Deze krant staat vol met gegevens over theater en muziekuitvoeringen in Amsterdam. Mocht u een avondje uit willen en nog niet weten waar naar toe, komt u dan even op het bureau langs om te kijken of u een ideetje uit deze UIT-krant op kunt doen. U kunt zich ook op de UIT- krant aboneren. VANUIT DE BESTUURSKAMER Het ls erg plezierig u te kunnen mee delen, dat de gemeenteraad van Eg mond aan Zee het voorstel van de fi nanciële kommissie, de subsidie aan de VW te verhogen, heeft aangenomen. De penningmeester krijgt hiermee een beetje ruimte in de wat benarde finan ciële situatie. Getracht zal worden op korte termijn een seizoen-informatrice aan te stellen, zodat de gebruikelijke openingstijden weer aangehouden kunnen, worden. Tot het zover is zal het VW-bureau op zon dag gesloten blijven en op zaterdag met beperkte openingstijden van 10.30 tot 14.00 uur gewerkt worden. Tevens is besloten, i.v.m. de zwakke hoogseizoen bezetting een aantal extra advertenties te plaatsen. In tegenstelling tot eerdere bericht geving kan worden meegedeeld 'dat de WV op zeer bescheiden schaal een aantal evenementen zal organiseren en er in samenwerking met een landelijk dagblad een evenementenlijst zal wor den aangemaakt. WIJ VERNEMEN DAT "Het Witte Huis" tc Egmond aan Zee op zaterdag 10 juni a.s.. 's avonds om 21.00 uur een gloednieuwe bar opent.' Er was er al een maar het kon veel beter en daaraan wordt deze week de laatste hand gelegd. Het in terieur is toaal anders, waarvoor muren zijn weggesloopt en een ge heel andere indeling is gemaakt. U bent er welkom, terwijl het. Trio De Hints zorgt voor een levend stuk dans- en luistermuziek. Bovendien zal er elke woensdagse braderie avond en elke zaterdagavond een trio voor de opluistering zorgen. 10 Juni dus, even in gedachte houden; DAT de E'gmondse f ietslief hebber mee kan doen aan een fietstrimtoer rond het IJselmeer op zondag 11 juni. To taal 320 km. Er kan gefiets worden in de klasse gewone toerfietsers, start om 06.00 uur. De B-klasse start om 07.00 uur en de A-klasse, dat, zijn de vrije fietsers, start om 07.30 uur, alles vanaf het parkeerterrein Win kelwaard, Huiswaard 2 te Alkmaar. Aanmelden bij Schipper, Vennewaard 142 te Huiswaard, Alkmaar. Voor een inschrijfgeld van 20,krijgt u een volledige verzorging onderweg, waar onder brood en koffie, fruit, frisdran ken, melk enz. Zij die deze tocht vol brengen ontvangen een beker. Men leze ook de advertentie; DAT op woensdag 7 juni de eerste avondbraderie van dit seizoen te Eg mond aan Zee zal plaatsvinden. Een groot aantal standhouders zal het straatbeeld weer bepalen, waarvoor als vanouds weer veel belangstelling zal bestaan. Dit jaar draait de brade rie voor de elfde keer en is onder tussen de oudste in Noord-Holland in deze opzet; DAT op donderdag 8 juni, 's middags om 17.00 uur de vlag wordt gehesen op het hoogste punt van het sport complex, waarvan de herbouw te Egmond aan Zee ondertussen gesta dig voortgang vindt. Burgemeester Bakker zal zich van deze taak kwij ten. De dakkonstruktie van het zwem bad is reeds op hoogte, die van de sporthal ligt klaar om omhoog ge bracht te worden. Burgemeester Bak ker is ondertussen met de bouwvak ken aardig op de hoogte, want enkele tijd geleden stond hij daar in de buurt beton te storten voor de eerste hui zen van plan Sportlaan; DAT Egmond-Binnen geen grond op het strand beschikbaar walde stellen voor het plaatsen van extra zomer huisjes van de Golfbreker. Het ge volg is dat er een aantal op de derde rij staan en gevaarlijk dicht bij de vloedlijn; DAT het pand Ankerstraat 6 mag wor den opgeknapt en als modelwoning dienst mag doen. Overigens zijn er wel bedenkingen, daar de prijs wel erg hoog is t.o.v. zo'n slecht pand. De renovatie bedraagt 70.000, DAT er in de raad van Egmond aan Zee een vinnig gesprek ontstond over de vestiging van galerie Cathalijntje aan de Voorstraat 42, aangezien het bestemmingsplan voor dat deel van Egmond aan Zee woonbestemming aangeeft. Ben Franke las echter wel mogelijkheden, .maar de commissie RO adviseerde negatief" zeiden de voorzitter en Piet Verschuur. Oud wilde dat de PvdA altijd zo voor een zakenman opkwam. „Da's een krom me gedachte" zei Piet Verschuur. De raad bleek na schorsing niet voor. Hoe hier eert mouw aangepast wordt, is nog niet bekend; DAT op -voorstel van Arie Zwart de naam "Gaffelaar" in plan Sportlaan wordt veranderd in de "Bomschuit". De voorzitter vond de naam nogal explosief. De heer Luitjes wilde een der straten naar ds. Roobol vernoe men, maar uiteindelijk werd het "Schokker", "Logger" (volgens voor stel) en de "Bomschuit", waarmee Egmond aan Zee er een woonschui- tenbuurt bijkrijgt. Een oude Egmon- der zag meer in "Speerreep" en "O- verloper"; DAT er nu één bestemmingsplan komt "Egmond aan Zee Zuid", omvattend de gehele zuid, behalve de Kennedy- Boulevard en het duin waarop "Ju- liana" staat. „Dit had vier jaar eerder moeten gebeuren" zei Piet Verschuur. Even later gaf wethouder W. Grave- maker een verklaring over déze stap, waarin hij zei, dat elk college tot nu toe te maken had gehad met het eu vel van de illegale bouw. Hij had zich graag altijd tolerant op willen stellen maar dat kende grenzen. Hij sprak de DAT de voetbalvereniging Egmondia aan een tournooi heeft meegedaan te Haren (Gr.) met drie juniorenelf- tallen. Ze hebben daar een prachtig resultaat behaald. Cl won de eerste prijs met 10 punten, evenals BI. Al won de derde prijs met 7 punten. Het totaal aantal van 27 punten was aan leiding om de voetbalvereniging Eg mondia uit te roepen tot de beste vereniging, die aan dit tournooi deel nam. En dat is een welgemeende fe licitatie waard, speciaal ook voor de leiding van deze drie elftallen; DAT de peuterspeelzaal te Egmond af d. Hoef dolblij zal zijn met een drie wieler, een houten step je, een loopfietsje e.d. Ingang achter het par keerterrein van de Rabo-bank; DAT de gemeenteraad van Egmond Binnen op maandag 12 juni a.s., 's avonds om half acht aan een van haar laatste vergadering begint van de gemeente Egmond-Binnen. Er wor den snel nog wat punten afgeregeld, waaronder een aantal begrotingswij zigingen. Voorts zal de heer Schuit te Egmond-Binnen een stukje grond mogen huren aan de St. Albertsweg terwijl voor de Pr. Bernhardlaan te Egmond aan de Hoef een voorbered- cüngsbesluit zal moeten worden ver nieuwd, aangezien tegen de hier te bouwen 6 woningen bezwaren lopen. Het ligt in het voornemen om de al lerlaatste vergadering van deze raad te houden op woensdag 28 juni, 's middags om 4.30 uur in de raads zaal van het gemeentehuis; DAT Harry Amerika inmiddels 'n brief heeft gericht aan de lijsttrekkers van de andere partijen, waarin zij wor den uitgenodigd tot een gesprek over het nieuw te vormen college van B en W. Het gesprek zal plaatsvinden op donderdag 8 of vrijdag 9 juni. De PvdA wil een afspiegelingscollege, een vertegenwoordiging dus zo breed mogelijk en gaat uit van drie wet houders. Vooreerst ziet hij een uit wisseling van programma's en het verstrekken van informatie aan el kaar, waarbij punten worden aan gedragen voor de volgende meer for mele bespreking en bepaling van de grootte van de delegaties die aan de volgende gesprekken gaan deelne men; wens uit, dat dié bouwsels, die aan redelijke eisen voldoen, gelegaliseerd zouden kunnen worden; DAT het subsidievoorstel ten gunste van de VW werd aangenomen tot een totaalbedrag van 28.800,in clusief de basissubsidie van 13.800,-. Oud zou graag zien dat de drie Eg- mondse VW's ook één zouden wor den en wilde de WV blijven steunen. De bibliotheek ontving 25.000, DAT het sluitingsuur van de Horeca bedrijven bleef gehandhaafd op 02.00 uur. Voorwaarde Ls echter dat er geen rust- of ordeverstoring meer mocht plaatsvinden en dat er een "zwarte lijst" zal worden aangelegd met na men van personen, die niet in de Horecabedrijven mogen worden toe gelaten. Hierop zal controle worden uitgeoefend. Bij overtreding moet het betreffende bedrijf gedurende een maand om 10.00 uur sluiten. Burge meester Bakker hoopte dat de Horeca de sportiviteit op zou kunnen breng en om genoemde maatregelen te ac cepteren. De raad ging volledig ac- ooord en bekrachtigde het voorstel met haar besluit. Ook zal controle uitgeoefend worden op het bezoek van jongeren onder de 16 jaar aan dancings e.d. Ie PRIJS VOOR DRUMBAND "LAMORAAL VAN EGMONT" Op zondag 4 juni j.1. heeft drumband "Lamoraal van Egmont" deelgenomen aan het drumband-concours welke ge houden werd in Oostzaan De drumband behaalde aldaar een ruime le prijs met 196'Aï pnt., terwijl zij hiermede tevens het hoogst aantal punten behaalde in hun divisie en de tambourmaitre ook nog een 3e prijs in de wacht wist te slepen. Een uitstekend resultaat dus, niet alleen vanwege de tropische tem peraturen aldaar, maar aangezien er in 't vorige jaar een vermindering van het aantal leden heeft plaatsgevonden, mag instrukteur Piet Oorthuis en zijn hardwerkende leden terug kijken op een geweldig geslaagd concours met een welverdiend resultaat. Een bijzonder smaakvol ingerichte galerie is Egmond aan Zee rijker ge worden. Opvallend is ook de keur aan artikelen, die hier wordt gebracht. De heer en mevrouw Huber, die beiden de galerie leven hebben ingeblazen door een noest stuk doe-het-zelf-werk, daarbij geassisteerd waar het nodig was, hebben niets aan het toeval over gelaten, om hun doel in het pand Voor straat 42 te Egmond aan Zee te verwe zenlijken. Zaterdagmiddag gaven vele belang stellenden blijk van hun bewondering en men had direct al veel interesse voor de hier tentoongestelde artikelen. Op het moment dat wij binnenkwamen stonden de kinderen Huber juist klaar met de schaar om een lint door te knip pen, waardoor de toegang tot de galerie tot stand kwam. Op de foto ziet u dat moment. Het is de bedoeling van de familie Huber om ook op Voorstraat 42 te gaan wonen. zeer spannende finale tegen Giel Ro- senboom. Bij de woensdagclub stak Alice Paulus met kop en schouders boven haar tegenstanders uit door met 5 punten voorsprong als eerste te ein digen. Zij die in competitieverband wil len biljarten op woensdagavond, kun nen zich opgeven in café "De Meer paal". Het Pompplein te Egmond aan Zee heeft een ander gezicht ge kregen. Velen vroegen zich de af gelopen weken af, wat het worden moest, toen Jan Duinmeijer en zijn mensen daar noest aan het werk waren, waarbij herhaaldelijk de te keningen werden geraadpleegd. Gemeentewerken hield regelmatig een oogje in 't zeil en op gegeven moment was het klaar. Resultaat: een allervriendelijkst plein, met trapjes, bankjes, plateaus waarop ook planten, bloembakken, speelse lantaarns en gevarieerde bestrating. In de "Meerpaal" vond de huldiging plaats van de afgelopen biljartcompe- titie. Kampioen werd Nic. Schimmel met 17 gewonnen wedstrijden en 3 ver- liespartijen. In de macompetitie, ge speeld volgens een afval systeem, is kampioen geworden Hans Hof na een NIC. SCHIMMEL BILJARTKAMPIOEN

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 2