VERENIGINGSNIEUWS AGENDA "CONTACT MET DE EGMONDEN" 28 JUNI 1978 —NUMMER 1356 WIJ VERNEMEN dat deze week dinsdag en woensdag de verhuizing zal plaatsvinden van de diverse gemeentelijke afdelingen van de beide gemeenten. Door deze verhuizing zijn de beide gemeentehuizen en alle andere ge meentelijke kantoren gesloten. Alleen de afdeling burgerzaken, gevestigd in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef, zal geopend blijven. Deze situatie geldt dus tot en met vandaag. dat met ingang van 1 juli alle correspon dentie aan het gemeentebestuur als volgt geadresseerd moet worden: Gemeentebe stuur van Egmond, Herenweg 181, 1934 ZG Egmond aan de Hoef; dat de beide Egmondse gemeenten op zaterdag 1 juli a.s. niet meer bestaan en op die dag officieel één gemeente Egmond zullen worden. Op maandag 3 juli wordt er een nieuw B en W-college gekozen. In het weekend van 1 en 2 juli is er dus geen practisch functione rend gemeentebestuur. Daarom kan men zich voor spoedeisende gevallen wenden of tot burgemeester A.G. Bakker, Egmonder- straatweg 74, tel. 1377 of tot de tijdelijk gemeentesecretaris Th. Broersen, Pr. Ma- rijkelaan 25, tel. 2156, beiden te Egmond aan de Hoef. dat de personeelsverenigingen van de beide gemeenten op vrijdag a.s. hun laatste feestavond vieren in afzonderlijk gemeente lijke sfeer. Egmönd aan Zee doet dat in speeltuin "De Egmonden" en Egmond-Binnen in café Swart. Het ligt voor de hand dat beide personeelsverenigingen na de le juli tot één versmelten; dat de heer R.v.d. Haring, ambtenaar Alg. zaken ter gemeentesecretarie te Eg mond aan Zee de dienst gaat verlaten. Van hem wordt vrijdagmiddag afscheid geno men. Interne personeelswisselingen ver melden wij normaliter niet maar hier betreft het toch weer een uitzondering, aangezieh hij niet alleen met o.a. ruimtelij ke ordening had te maken, een onderdeel waarmee vele Egmonders met plannen in aanraking kwamen, maar hij was ook steeds de nijvere notulist bij elke raadsver gadering, zodat iedereen die daar belang stelling voor heeft, hem 's avonds in de raadszaal kon aantreffen. dat het eerste fotoboek van "Egmond aan Zee 1000 jaar" vrijdagmiddag om 14.00 uur aan burgemeester Bakker zal worden overhandigd. Dit zal gebeuren in aanwe zigheid van het stichtingsbestuur ten ge meentehuize. De verdere verspreiding wordt in het volgende contact bekend gemaakt. dat de abdij van Egmond vanaf vrijdag 30 juni t§m zondag 2 juli tussen 21.00 en 24.00 uur volop in de schijnwerpers zal staan bij gelegenheid van de samenvoeging. Eveneens daarom zijn er op zaterdag 1 juli 's avonds verschillende evenementen. Op de Slotgracht te Egmond aan de Hoef, 's avonds van 21.30-21.45 treedt de drum band van Lamoraal op. Daarna volgt een feestelijk concert door het fanfare-orkest van Lamoraal tot 22.15 uur. Vanaf dat tijdstip zijn er demonstraties karate en jazzballet door leden van de sportverenig ing "Spirit". Dit duurt tot 22.45 uur, op welk moment een waterorgel een spel van muziek, licht en water begeleidt, waaraan gestalte wordt gegeven door de nog beide brandweercorpsen van Egmond, die bin nenkort ook in één verband georganiseerd zullen zijn. Dit muziek-, licht- en water feest sluit omstreeks 23.00 uur, waarna er voldoende gelegenheid bestaat om naar Egmond aan Zee te gaan alwaar op het strand om 0.00 uur een groot vuurwerk wordt afgestoken t.o. de hoofdingang, dat de laatste zangavond van het Eg- monds Gemengd Koor te Egmond aan Zee wordt gehouden op donderdag 29 juni. Hiervoor kunnen genodigden worden mee gebracht, daar er na afloop een gezellig potje gekiend wordt en dat alles vindt plaats in "Het Gebouw" naast de kerk aan de Trompstraat. POLITIE PROZA Dennenlaan: Ook deze week was er weer werk voor de mijnopruimingsdienst. Deze keer werd een tuin schoongemaakt en een granaatje van 15 centimeter aangetroffen. Amsterdam: De vorige week gestolen Fia 850 werd daar teruggevonden. Er is 50 kilometer Illegaal meegereden. De eigenaresse heeft hem opgehaald. In Egmond aan Zee werd van een grote Amerikaanse auto een poemakop gestolen en aan een kleine Franse eend schade toegebracht bij een inbraakpoging. Diverse gestolen sportfietsen kwamen deze week weer bij hun rechtmatige eigenaar terug en diverse jongere Egmonders raak ten hun gestolen sportfiets kwijt. Egmond aan den Hoef: Twaalf bestuurders van motorvoertuigen reden te snel, bij een snelheidscontrole op de Herenweg. In totaal moesten zij 440,- boetegeld betalen, slechts een bestuurder stond op een proces-verbaal, dat uiteraard werd gemaakt. Hoogst gemeten snelheid: 72 km. per uur. Toegestaan 50 km./ uur. Een Duitse vrouw hield het strand voor gezien en zette haar vakantie voort in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Zij strui kelde over een paal en brak haar been. Doorrijders: Een nieuwe mode? Deze week in totaal drie aanrijdingen gemeld, waarbij de veroorzaker doorreed, zonder naam en adres achter te laten. Een inwoner uit Schoorl en een inwoner uit Alkmaar werden achter haald. Een ander onbekend gebleven figuur wordt nog ge zocht. Gestolen verzekeringsplaatjes voor bromfietsen: FDH-250 en HXT-945. Kijkt U even rond? Laat de politie niet alléén werken. De Rijkspolitie, Egmond aan Zee SFEERVOL PIANOCONCERT IN DE SLOTKAPEL ln het kader van de zomeravondcon certen dartelden heldere pianokh'.nken in htt stemmige interieur van de slot kapel te Egmond aan den Hoef. Velen waren erheen gegaan, om in de historische omgeving zich even terug te trekken uit het gewoel van elke dag, want hier ben je ineen andere wereld. En wanneer je dan wordt meegenomen door het gevoelige spel van twee pia nisten, o.a. Raymonda de Mul en de van Egmondse bodem komende Sjoerd Bak ker, dan geniet je volop, ondanks het feit, dat hun namen aan het muziek- firmament nog niet geschreven staan. Maar deze avond bleek, dat dat niet alleen een garantie is, om van goede muziek te genieten. Want wat deze Imensen presteerden, was bijzondere klasse. Een goed idee om hun die kans te ge ven. Zo zien en horen we graag meer avonden en we weten zeker dat velen zo denken. De sfeer in de slotkapel is bovendien uitstekend, maar die ver maardheid is reeds lang verbreid. beeld. Dit kwam niet door 'n storm maar hier werd domme kracht uitgeleefd. TWEE MAAL GOUD IN HET KLOOSTER. In Huize Agnes troffen we twee zus ters aan, die beiden. 50 jaar van hun leven hebben doorgebracht in de kloosterorde van de „Kleine zusters van de h. Jozef", zoals dat heet. Dat „kleine" wil eigenlijk zeggen nede rige, maar als je er achter komt, wat die zogenaamde kleine zusters alle maal gepresteerd hebben in hun le ven, dan z^n ze groots. Zelf vertel len ze er weinig over, maar zuster Fabiola o.a. was verpleegster en zjj heeft zich vele uren verdienstelijk gemaakt in de operatiekamer van verschillende ziekenhuizen en dat alles zonder er zelf iets beter van te worden. Maar dat is een aards be grip. zjj ziet dat heel anders. Zuster Hospitia heeft 40 van de 50 kloosterjaren in Egmond aan Zee doorgebracht, waar zjj zich inzette voor de bleekneusjes in huize „st. Jozef". Duizenden kledingstukken heeft zü door haar handen laten gaan om ze te verstellen en als er nieuw moest komen, dan zat ze daar ook niet mee. Zjj weet er van. dat de Prins Hendrikstraat nog duin was. Ze kent Egmond aan Zee op een prik en velen kennen haar. Op maandag 3 juli vieren beide zus ters hun feest, na de mis eerst met de bewoners van „Agnes" en tussen 17.00 en 18.00 uur verwachten zjj hen. die hun de hand willen drukken op de koffie. Vanaf deze plaats onze hartelijke felicitaties enze zien u graag even langs komen. Juffrouw Locs tussen „haar" kinderen Juffrouw Loes van kleuterschool „Torensduin gaat weg en dat vinden haar kinderen helemaal niet leuk. Toen we hun dat vroegen, schreeuw den ze om het hardst dat ze niet weg mocht. En dat kunnen we ons voor stellen, zo'n juf laat je niet zomaar gaan. Maar ze heeft haar besluit ge nomen „en het zal me niet meeval len" zegt ze, „als ik de kinderen niet meer zie." Acht jaar heeft ze haar beste krachten aan de school gege ven en haar werk is een stuk van haar leven geworden. Ze zou ook best in Egmond willen wonen „maar ik kan hier geen huis krijgen." In Zuidscharwoude lukte dat wel, waar ze met haar man is neergestreken. Op vrijdag 7 juli zal haar een af scheidsreceptie worden gegeven, die om 14.45 uur begint voor de ouders van de kinderen die nu op school zitten. Maar daar vele ouders haar kennen, is er vanaf 15.30 uur gele genheid voor allen, die Loes nog graag even de hand willen drukken. U bent welkom, zet het alvast maar in uw agenda. B.C. "De Hanebalken" Deze week zijn de laatste speelavonden en gaat de badmintonclub "de Hanebalken" zich prepareren voor het seizoen 78/79 welke stant in week 33 (14-20 augustus). Vanaf deze plaats dank aan onze sponsor "de Bikkerij" waarvan wij het afgelopen seizoen veel steun mochten ontvangen en onze wens is dan ook, dat dit gecontinueerd zal worden in het komende zo belangrijk seizoen voor "de Hanebalken" waarin getracht zal worden om diverse teams te laten promoveren naar een hogere afde ling. Namens het bestuur aan alle leden een prettige en zonnige vakantie toegewenst en wij zien jullie gaarne weer half augustus terug in "de Schulp". EGMONDS LUCHTPOST Niet zaterdag maar zondag om 6.10 uur werden de duiven gelost in Coippiegne. Met een snelheid van 98 km. per uur kwam de le duif om 10.01.42 thuis. De uitslag is: Kok Groot 1-7 N.W. Groot 2-9-13 R.W. Spit 3-4 D.A. Spit 5-10 A. Groot 6-8-11 P. de Waard 12 Jos Pepping 14 Het blijkt dat er een duivenmelker was die nodig een boodschap moest doen en later zijn duif vond. Volgende keer beter. NOG EVEN 50 JAAR ERB Zaterdagavond jl. was er op uitnodiging van het comité 50 jaar E.R.B. een gezellig avondje met etentje in Hotel Sunny Home. Na een welkomstwoord door de voorzit ter van het comité de hr. G. Gravemaker spraken nog de voorzitter der E.R.B. P. Kager en de oudvoorzitter J. Zwart. Het is mede door het voortreffelijk dinertje een zeer gezellige avond geworden. Tijdens dit avondje ontstond spontaan nog een vere niging. De aanwezige dames vatten het plan op om na het seizoen een lang weekend er op uit te "trekken". Als eerste reisdoel is het bekende eiland Terschelling gekozen. Willen diegenen die zich hebben opgegeven voor dit weekend met "de Trekkertjes" nog even contact opnemen met de organiserende dames? Zondagmiddag jl. moest de E.R.B. in actie komen voor een kanovaarder, die omge slagen was en hulpeloos ronddreef. Gezien de weersomstandigheden besloot men niet per boot maar door middel van een redlijn dus zwemmend de kanovaarder hulp te bieden. Toen de redploeg op gelijke hoogte met de kanovaarder was, werd deze door een flinke golf in één keer op het strand gezet. Met het toenemen van deze kano sport zullen dergelijke reddingen wel meer toegepast gaan worden. Hoewel het kano varen bij slechte weersomstandigheden zeker niet verantwoord is. PV DE TOEKOMST Verslag Compienge 375 km. Wind Z.W. 1010 duiven in concours, snelheid le duif 1664.30 m per min is plm. 100 km per uur. jan Apeldoorn 1-10-23, John Apeldoorn 2-6-24, H. Admiraal 3, A.Kuulman 4-26, A. Admiraal 5-25, Jos Liefting 7-8-21. A.Mekuur 9-12-13-19, P.Zentveld 11, H.Zentveld 14-17, G.Vreeburg 15, G.Duin- meyer 16, C.H. Diemer 18, Jan Zentveld 20, P.Laan 22. "Gymn. Ver. Aktief" De wandeling in samenwerking met de Nederl. Hartstichting was zondag j.1. op nieuw een succes (ca. 400 deelnemers/sters) Nogmaals dank aan allen die zich hiervoor hebben ingezet. I.v.m. de zomervakantie hierbij een over zicht van de laatste les per groep: jeugdgroep - za. 8 juli dames, heren, jazzgymn. - dinsdag 11 juli turngroep zaterdag 14 juli. De eerste lessen beginnen weer na half augustus bericht volgt t.z.t. in dit blad. Prettige vakantie en tot ziens!" Door uit de hand lopende drukte, is het aankondigend artikel over de wandeling niet opgenomen. Weest er van overtuigd, dat dit buiten onze wil was. Desondanks onze excuses, Redactie Contact. Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee; te Egmond-Bitmen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktle EVENEMENTEN EGMOND BINNEN 1 juli KIENEN VOOR DE JEUGD in het Dorpshuis de Schulp Aanvang 14.30 uur Deelname gratis Egmond aan den Hoef Zondag 2 juli zingt het gemengd koor 't Kyrië, Sanctus en Benedictus uit Die heilige Messe van Joseph Haydn en het Ave Verum van Mozart. WEEKENDDIENST ARTSEN 30 juni - 2 juli Dokter Helle, Tel. 1252. WEEKENDDIENST WIJKVERPLEEGSTERS 1-2 juli Zr. A. de Jager, Batenburg 171 Heiloo. Tel. 072 - 336365. Badgasten Volleybal toernooi Omdat we nog niet over een sporthal beschikken, is het voor vv Rapide haast niet meer mogelijk de succesvolle volleybal toernooien te houden. De organisatoren voelen dit toch als een gemis, temeer ook door de persoonlijke contacten één van de belangrijke factoren was om deze toer nooien steeds weer te doen plaatsvinden en er verscheidende teams waren die al jaren mee speelden. Nu is er nog wel de mogelijkheid om een paar avonden in augustus de sporthal van Heiloo te huren en wel op 5 en 9 aug. De huurprijs is echter aanzienlijk, en zou bij niet voldoende deelname een te grote verliespost voor onze penningmeester zijn. Om dit te voorkomen zou het wenselijk zijn dat wij van te voren weten welke teams er op deze data mee willen doen aan een badgasten toernooi in de sporthal van Heiloo. Opgave bij de onderstaande adressen: C.A.Heeres, Meeuwenlaan 17 tel. 2693. J.E. Kuipers Meeuwenlaan 3, tel. 2910. Drumband Van Speyk Tot nader order repetities in de Van Speykschool. Hel bestuur OPENBARE BIBLIOTHEEK Egmond a. Zee, Zuiderstraat 14: maan dagavond 18.30-20.00 uur, woensdag morgen 10.30-11.30 uur, woensdagavond 19.00-20.00 u., vrijdagmiddag 16.00-17.30 uur, vrijdagavond 18.30-20.00 uur; Egmond a. d. Hoef, Herenweg 196: dins dag 19.00-20.00 u., woensdag 10.00-11.30 u., donderd. 15.45-17.00 en 19.00-20.00 u; Egmond-Binnen, Herenweg 45: maan dag 19.00-20.00 uur, woensdag 14.00- 16.00 uur, donderdag 19.00-20.00 uur. STICHTING BELANGENGROEP OUD-EGMOND Bouwburo geopend elke donderdag avond 19.30 tot 20.30 uur, bijgebouw oud-kath. verenigingsgebouw. GEZINS BEJAARDENVERZORGING IN DE EGMONDEN Wilhelminastraat 14, teleft 02206-1671, Egmond aan Zee. Spreekuur dagelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Voor dringende* gevallen zijn wij van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur be reikbaar op Nassauplein 8 te Alkmaar, telefoon 072-127066. SOCIAAL WERK IN DE EGMONDEN Mevr. K. B. - v.d. Ende; Huisweid .16 te Egmond-Binnen, telefoon 02206-1^3 5.' Spreekuur: FJgfnond aan Zee, wijkgé- bouw, le en 3e woensdag in'de maand van 14.00-14.30 uur; Egmond a.d. Hoef, dorpshuis, le en 3e donderdag in de maand van 10.00 - 10.30 uur; Egmond- Binnen, wijkgebouw, le en 3e vrijdag in-de maand van 14.00 - 14.30 ünf. KERKDIENSTEN IN DE EGMONDEN EGMOND AAN ZEE oJc. kerk v.d. Agnes, Voorstraat: zondag 8 uur (vroegmis), 10 uur hoogmis; herv. kerk, Trompstraat, elke zondag 10 uur; gereformeerde kerk, Adm. de Ruyterw.: elke zondag 10 en 19 uur; EGMOND-BINNEN herv. kerk, Abdijlaan: 2 juli -10.00 u., ds. F. E. v.d. Zee; Rooms Kath. Kerk Römisch Kath. Kirche Roman Cath. Church Eglise Cath. Romain Egmond aan Zee (Wilhelminastraat 12) zaterdag 19.00 en 20.00 uur (düitste mis) zondag 9.30, 1,1.00 en 19.30 uur (duitste mis). Egmond a.d. Hoef (Herenweg 188) zaterdag 19.15 uur, zondag 8.00, 9.30, 11.15 uur. Egmond a.d. Hoef Carmelklooster dagelijks 8.00 uur, zondag 8.00 gezamelij- ke misviering Egmond Binnen (Kerkplein 25) zaterdag 19.15 uur, zondag 8.00, 9.30 en 11.15 uur. Egmond Binnen Abdij zondag 9.30 uur (eucharistie), 17.00 (verspers) en 20.30 (dagsluiting). Egmond Binnen Lioba-klooster: dagelijks 10.00 uur gez. lauden, 17.00 uur latijnse mis. BIOSCOOP "CINEMA 1000" Zie advertentie op pagina 2

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 8