met de egmonden SPORTCENTRUM EGMOND 3 kamerplanten voor 10.- A.M.ZENTVELD Aanleg tennisvelden aan de Hogedijk begonnen Kort Nieuws Hoogwater Grote Najaarsbraderie te Egmond a.d. Hoef van onroerend goed of bedrijf MAKELAARDIJ BV contact 4 OKTOBER 1978 NUMMER 1370 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Overal om het Sportcentrum Egmond staan en liggen materialen, die nog in het complex verwerkt moeten worden of voor de eindfase moeten worden aan gewend. Wie nu al even naar binnen stapt, moet tot de conclusie komen, dat er voor het eind van de werkzaamhe den zich aandient, nog zeer veel moet gebeuren. Er wordt in verhoogd tempo gewerkt maar er is een scheeuwend gebrek aan vakmensen, die de vitale delen van het bouwwerk voor hun rekening nemen. En juist op vakwerk komt het aan, hoewel alle andere werkzaamheden on ontbeerlijk zijn om het vakwerk uit te kunnen voeren. De scholen moeten op 15 oktober van de sporthal gebruik kunnen maken. Dat heeft te maken met de teldaiEum, waarop het aantal leerlingen wordt vastgesteld, dat van de hal gebruik maakt, aan de hand waar van de rijksvergoedingen worden gesteld. Wanneer die datum niet wordt ge haald, dan kan dat de gemeenschap 170.000,kosten en dat is niet niks. Woensdag 4 oktober begint men hoe dan ook met de aanleg van de vloer, die door de fa. Konijn uit Alkmaar zal worden geconstrueerd. Er wordt met twee ploegen gewerkt, om het grote oppervlak tijdig klaar te krijgen. De onderlaag moet dan wel goed droog zijn. Daarom staan op verschil lende punten in de gigantische hal hete luchtkachels. Door middel van aan jagers wordt de lucht door de hal ver spreid, om een goede doordroging te verkrijgen. Op 15 oktober zullen de eerste school kinderen de hal betreden. Er zullen dan ook enkele kleedkamers gereed zijn, terwijl ook de riolering en watervoor ziening dan, althans voor die delen van het gebouw, in werking zijn. Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee; te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktle Grote sortering droogbloemen Dinsdags gesloten BLOEMSIERKUNST Telefoon 2075 St.Albertsweg 27-Egmond-Binnen Aan de Hogedyk, naast de Zeevogels terreinen, is men begonnen met de aan leg van de tennisvelden. Zware machi nes verplaatsen massa's grond, die van elders worden aangevoerd, om de bodem ter plekke geschikt te maken voor de aanleg. De werkzaamheden omvat zes gravelbanen terwyl er op den duur een uitbreiding tot acht banen kan plaats vinden. De ruimte is er. Tevens zal hot Zeevogelscomplex met een veld worden uitgebreid. De moge lijkheid is niet uitgesloten, dat er ook een trainingsveldje komt, eventueel ook te gebruiken door scholen, bedrijfsvoet bal e.d. maar di.t is nu nog niet in de aanleg opgenomen. De kosten zijn daar van niet ingecalculeerd. De akkommodatie, zoals kleedruim ten, toiletten, kantine enz. is een zaak van de vereniging, die de banen gaat huren, in dit geval de T.C. Egmond. De kosten daarvan zijn niet ingecal culeerd bij de terreinaanleg, die onge veer 550.000,bedragen. Wel inbegrepen zijn de riolering, het opnieuw banen van sloten, de draine ring, de omrastering en de beplanting rond het complex. Er zal voorlopig wel een noodakkommodatie worden opge trokken, al dan niet bestaand van el ders overgenomen, en al dan niet op getrokken in samenwerking met de gemeente. De streefdatum voor ople vering is gesteld op 1 april 1979. Zoals bekend is er een bezwaar tegen de aanleg binnengekomen, maar GS heeft een 'verklaring van geen bezwaar' afgegeven, zodat de aanleg kon begin nen. Van de zijde van de gemeente werd ons meegedeeld, dat men de werkzaam heden ongestoord hoopt voort te zetten, hoewel bezwaarde via de wet AROB (Administratieve Rechtspraak Over- heidsbeslissingen) altijd nog het recht heeft zijn bezwaar voor de Raad van State (de Kroon) te brengen. In zo'n geval zou er stagnatie kunnen optreden. „Wij weten dus niet, hoe het verdere verloop zal zijn", zegt de heer Th. Both van Openbare Werken, „maar wij vertrouwen er op, dat er geen op onthoud zal ontstaan". WIJ VERNEMEN DAT burgemeester Bakker op vrydag 27 oktober officieel afscheid zal ne men als burgemeester van Egmond. Op die dag zal er 's morgens een bij eenkomst plaatsvinden met al het gemeentepersoneel in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. 's Middags is er een buitengewone raadsvergade ring, waarbij alleen de raadsleden en genodigden aanwezig zullen zijn. Deze raadsvergadering vindt plaats in dorpshuis "De Schulp" te Egmond- Binnen. En "s avonds zal de bevolking van de drie Egmonden afscheid van hem kunnen nemen tijdens een re ceptie, die plaats zal vinden in de grote zaal van de Prins Hendrik- Stichting te Egmond aan Zee. Deze afscheidsreceptie zal muzikaal worden omlijst tijdens een buitengebeuren door de drie Egmondse korpsen in de tuin van de Prins Hendrik-Stichting. Over de tijden enz. volgen nog nadere mededelingen; DAT de gesprekken van de gemeente raadsvergadering van vorige week nog nasudderen in de gemeente. Vandaar dat we dit ook in onze kolommen nog wat verder uitdiepen. Velen waren het er niet mee eens. dat deze ver gadering niet in Egmond aan Zee plaatsvond maar in Rinnegom, ter wijl Egmond aan Zee aan de beurt was. Want zoals afgesproken, zullen de vergaderingen bij toerbeurt in een van de drie dorpskernen worden ge houden. Maar dit ging niet. aangezien het gemeentebestuur op de reeds vast gestelde datum geen geschikte ruimte in Egmondaan Zee kon vinden. De gemeentesecretaris, de heer Th. Broer- sen zei ons desgevraagd, dat men er wel mee zat pn dat allerlei mogelijk heden waren onderzocht doch zonder K resultaat. Men heeft toen voor de P tussenweg gekozen, de jeugdherherg "Klein Rinnegom", temeer daar de beide dorpshuizen ook bezet waren; DAT de aanbesteding van de aanleg k van het Slotpark op aandringen van P Th. Groot, binnenkort zal geschieden, ondanks dat eerst nog uitgezocht moet worden, hoe een en ander gefinan- cieerd zal worden, zei wethouder Damstra. Maar Groot vond dat het wel mogelijk was, temeer daar GS tenslotte reeds lang de toestemming tot aanleg had gegeven; DAT het bestemmingsplan "Kinderte huizen" door de raad werd aangeno men. Mevrouw Zwart sprak hier over haar tevredenheid uit, aange zien zo ongewenste ontwikkelingen werden voorkomen. Jaap Oud was het daar ook mee eens, hoewel hij wel vond, dat het gemeentebestuur los van dit plan, een passend plan moet kunnen accepteren, wanneer zicht bepaalde ontwikkelingen voor doen, waardoor het wenselijk is de bestemming te veranderen. Hij vond ook, dat de huidige kindertehuizen de mogelijkheid moet behouden om eventueel uit te kunnen breiden. Dit zal er niet direct in zitten maar zijn woorden grepen terug naar die van Groot, die het wat al te simpel vond om door middel van een potloodlijntje aan te geven waar gebouwd mocht worden en waar een tuintje moet ko men. Bovendien vond hij het van weinig werkelijkheidszin getuigen, om de bestemming "Kindertehuizen" te geven op een terrein, waar die be stemming steeds meer een aflopende zaak dreigt te worden; DAT Jan Apeldoorn naar een regeling vroeg in verband met de subsidie toekenning in het algemeen, dit naar aanleiding van de aanvraag van het opgerichte koor "Horizon", dat op de gevraagde subsidie kan rekenen. Die belofte kreeg hij van wethouder Dam stra, ook om "natte vingerwerk" te voorkomen, zoals Bob v.d. Ende dat zei, want vond hij: „als volgende week de visvereniging "Het Natte Dobbertje" komt, dan kunnen we in dat geval ook niet achterblijven"; DAT het college van BenW volmacht van de raad kreeg inzake de verdere inpassing van het personeel. Hier is geen sprake van benoemingen maar alleen van inpassing van mensen die reeds werkzaam bij gemeentewerken en nog geen vast omschreven funktie hebben. De benoeming van de direc teur - in de wandel directeur ge noemd maar officieel is hij hoofd gemeentewerken - is gedelegeerd aan de raad, aldus wethouder Amerika het vragende raadslid Tabernal ant woordend. Er ontspon tussen beiden nog een steekspelletje, toen Amerika niet wilde antwoorden op een vraag van Tabernal, of hij de belangen van het personeel, waarover steeds werd gesproken stelde boven die van de gemeente. „Ik heb bij de aanvaarding van mijn funktie een belofte gedaan" zei Amerika. Maar Tabernal wilde graag een "ja" of "nee" horen. „Daar ga ik niet op in" zei wethouder Ame rika"; DAT de raad zo spoedig mogelijk in lichtingen zal krijgen over de stand van zaken met betrekking tot de wo ningbouw in Plan Slot II. Jan Apel doorn zei, dat er veel "illusies" onder de woningzoekenden zijn gewekt, waarom grote spoed betracht moet worden. Voor de woningzoekenden is het te wensen, dat de droomwereld van de illusie spoedig in een werke lijkheid verandert. Op een vraag van Bob v.d. Ende antwoordde de voor zitter, d'at er binnenkort een inven tarisatie plaatsvindt inzake de vor deringen van de plannen, bekend on der de naam plan "Luilaantje en Dorp West" Er is nog geen gesprek geweest met de partners (lees de bouwers en bouwexploitanten) DAT Jaap Oud voor eind november een ontwerp bestemmingsplan vastgesteld wil zien voor dc Kennedyboulevard. waarvan het vorig jaar genomen Kon. Besluit tegen de hoogbouw gaat af lopen. Bovendien wou hij wel even kwijt, voor wat betreft de gestagneer de bouw in plan Slot II. dat het be leid van gedeputeerde V.d. Knoop bij hem overkwam als meer gericht op het partijbelang dan op het belang van Egmond en zijn inwoners. Voorts waren er nog vragen over de streef datum van de bouw van de sport hal, die waar het de scholen betreft kost wat kost gehaald moet worden, vond de raad, „want anders gaat het tonnen kosten"; DAT Smits Bouwbedrijf tc Beverwijk binnenkort de Prins Hendrik-Stich ting zal gaan verbouwen. Dit staat te lezen in de Prins Hendrikkoerier. Eerst zal de westkant van het gebouw onderhanden genomen worden. Aan deze kr.nt ligt de Wertheimvleugel, waarin o.a de ziekehboeg is onder gebracht. Deze zal tijdens de bouw werkzaamheden in de bestuurskamer worden ondergebracht. Voor de be woners komt er een periode van veel ove^Bt en interne verhuizingen, maar al die perikelen zullen door de staf van de stichting zo goed mo gelijk opgevangen worden, zodat de overlast voor de bewoners tot een mirüAim beperkt zal worden. En watJWe ook in de koerier lazen is, dat Engel Visser, die onlangs een electrowagentje kreeg, binnenkort zelfstandig in- en uit kan rijden DAT de heer R. Verbeek te Egmond aan Zee aan de Technische Hoge school te Twente slaagde voor het ingenieursdiploma werktuigkunde. Gefeliciteerd; DAT de handwerkciub "Ons Genoegen" van het bejaardencentrum "Toren - duin" haar jaarlijkse bazar houdt op dinsdag 10 en woensdag 11 oktober. Iedereen is van harte welkom op dinsdag van 20.00-21.30 uur en op woensdag van 15.00-17.00 uur, terwijl op deze dag 's avonds de grote ver loting wordt gehouden; DAT dc o.k. manncnvereniging 'St. Jan' op donderdag a.s. weer begint met zijn wekelijkse klaverjasavanden, die zoals bekend plaatsvinden in het o.k. verenigingsgebouw aan de Juliana- straat nr. 5, aanvang 8.00 uur; DAT de Beatrixkollekte in de Egmon den een prachtig resuLtaa.t is gewor den. De opbrengsten zijn: te Egmond aan Zee 1358,te Egmond-Binnen 968,34 en te Egmond aan de Hoef 697,58. De gulle gevers maar ook vooral de kollektanten en kollektrices heel hartelijk dank; DAT de Egmondse strandlopers weer mee kunnen doen aan de Omloop van Petten, die plaatsvindt op (kermis) zondag 15 oktober. Er worden zo'n 1500 deelnemers verwacht. De in schrijving is vanaf 's morgens 8.00 uur in hotel "Het Wapen van Petten". Start 10.00 uur voor dames en meis jes en jongens op de 4300 meter. En om 11.00 uur start de 4300 meter voor de heren, tevens de prestatieloop op 8600 meter; DAT Zeevogels en Jeugdbclangen tc Egmond aan de Hoef op zaterdag 7 oktober langs komen om een prijsjs op te halen voor de loterij, die tijdens de pauze van een klaverjasdrive wordt gehouden. Het is allemaal ten bate van het jeugdwerk te Egmond aan de Hoef, dus laat u de jeugd niet in de kou staan. Leest u meer bijzonder heden onder verenigingsnieuws; DAT de Egmondse Foto-amateur op vrijdag 6 oktober een open avond houdt in pension Golfzang aan de Boulevard Ir. de Vassy 19 te Egmond aan Zee. Daar moet u eens heen gaan, om het werk van de fotoclub eens van nader-bij te leren kennen. De bekende Gerard Bijwaard uit Alk maar laat dan ook zijn eigen werk zien en u kunt als amateur tevens zien, waartoe u zelf in staat bent. Het begint om 8.00 uur. Een pracht hobby, waar u geen spijt van zult krijgen, als u er meer van opsteekt. Lees ook even de advertentie; DAT de tennisclub 'Hogedyk' op maan dag 9 oktober om 20.00 uur zijn jaar lijkse ledenvergadering houdt. De da tum is vervroegd i.vjn. mededelingen, die wethouder Damstra van Sport zaken gedaan heeft aan het bestuur, zo staat op de agende te lezen. Ook worden er mededelingen gedaan door de voorzitter, die verband houden met het begin van de aanleg van de tennisvelden aan de Hogedijk. De vergadering vindt plaats in café Swart; DAT de bridgclub "De Egmonden" haar jaarvergadering houdt op woensdag 11 oktober. Mevrouw Vermeer legt haar funktie van sekretaresse neer. Het bestuur zoekt dan ook een nieuwe kandidaat om deze funktie te vervul len. Voor de leden is belangrijk dat er een voorstel wordt behandeld van de technische kommissie; DAT er op zaterdag 7 oktober a.s. een voetbalwedstrijd zal worden gespeeld tussen de leiders van de elftallen van Zeevogels en Egmondia op het Zee vogelsterrein. Aanvang 10.30 uur; DAT op vrydag 13 oktober de nieuwe school te Egmond-Binnen officieel in gebruik zal worden genomen. RESTAURANT ITALIANO ELLA OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". woensdag 4 5.02—17.20 (spring-tij) donderdag 5 5.37—17.56 vrijdag 6 6.14—18.31 zaterdag 7 6.54—19.12 zondag 8 7.39—19.59 maandag 9 8.34—21.02 dinsdag 10 9.46—22.22 woensdag 11 11.0623.56 (dood-tij) donderdag 12 12.41—12.20 Op het moment dat ik deze laatste aanmoediging schrijf voor de grote na jaarsbraderie 1978, waaien' b^na de laatste haren van myn gryze schedel. Over haren gesproken, iedere bezoeker die op 7 en 8 oktober a.s. de grote zaal betreedt, grijpt vol bewondering naar zyn hoofd wanneer men de enorme pry- zen en koopjes ziet die voor enkele guldens te verkrygen zUn. De feestelijke klanken van de draai en zweefmolen plus de kostelijke geuren van oliebollen enz., brengen u buiten al in stemming. Heel veel dank aan de familie Braak die dit gaat organi seren. Wij wijzen u op het prachtige stencil waar verder alles op vermeld staat. Iedereen van harte welkom en tot 7 en 8 oktober a.s. In het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. De zaal is open op beide dagen vanaf 14.00 uur. Comité Najaarsbraderie 1978 Jac. Belleman Jac. Burger S. Wittebrood Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur I Dan belt u ons toch even J| I Uiteraard geheel vrijblijvend. IVl.arshallstraat 55 Egmond aan Zee <3$ (02206) 2249 Postbus 71

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1