met de egmonden Kort Nieuws GEEFT KADOOS Voor al uw 1 bloemwerk 1 A.M. ZENTVELD DE LAATSTE DAGEN VAN BURGEMEESTER A. G. BAKKER pfLITIE-VARIA DE GRAAFF ELECTRA contact 25 OKTOBER 1978 NUMMER 1373 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman WIJ VERNEMEN DAT de gemeenteraad van Egmond deze maand nog twee keer vergadert. De eerstvolgende vergadering betreft de afscheidsvergadering van burge meester Bakker op vrijdag a.s. (zie voor tijden en het verloop van het af- scheddsprogramma de publ-ikatie el ders in dit blad). De tweede vergade ring wordt gehouden op maandag 30 oktober a.s. en voor het eerst in Eg mond aan Zee, waarvoor het o.k. ver enigingsgebouw is gekozen aan de Julianastraat 5, aanvang 20.00 uur. De in de vorige vergadering benoem de gemeentesecretaris, de heer Th. Broersen, zal in deze raadsvergade ring beëdigd worden. De raad zal zich tevens uitspreken over de aanstelling van de hoer Th. Both tot directeur gemeentewerken per 1 januari. Mo menteel is hij waarnemend hoofd van deze dienst. Als gevolg van de inpas sing wordt afgeweken van de proce dure, waarbij sprake is van een voor dracht van twee personen. Zoals bekend gaat de heer B. Blokker binnenkort met pensioen; DAT de aangekondigde afscheidsrede, die de heer G. Gravemaker namens de Egmondse bevolking zou houden bij het afscheid van de burgemeester, door ziekte van spreker helaas, niet door kan gaan. Dit onderdeel is- dan ook uit het programma geschrapt;. Gulf Gl) LFSTATION "BREDERODE" Hoeverweg Egmond aan de Hoef DAT het CDA afdeling Egmond op woensdag 1 november om 20.00 uur in café 't Haasje te Egmond-Binnen een algemene ledenvergadering houdt, waarop een nieuwe voorzitter en se- Kretaris worden gekozen. De heren C. J. Luitjes en A. A. M. Röpke tre den alszodanig af. De penningmeester Th. Eeltink blijft aan; DAT op maandag 30 oktober en even tueel 31 oktober de jaarlijkse bloe menverkoop zal plaatsvinden, waar van de opbrengst is voor dorpsgenoot pater Anton Pepping, werkzaam in de missie van Brazilië; DAT de voetbalvereniging Egmondia op 27 oktober in de kantine op het sportpark weer een klaverjasdrive houdt met een grote verloting. Aan vang 20.15 uur. Inschrijving zie ad vertentie; DAT de damesvereniging "Ons Genoe gen" van het bejaardencentrum "To renduin" al degenen zeer dankbaar is, die hun belangstelling toonden voor de bazar. Het werd een groot succes dankzij de inspanning van velen. Ook zij die loten kochten of iets beschik baars stelden worden in die dank be trokken; DAT in galerie "De Kapberg" te Eg mond aan de Hoef nog tot zondag 29 oktober de tentoonstelling "Lof der Zotheid" draait. Generaals, zottinnen, narren en ook een koningsdochter, ze zijn nog te bezichtigen van woensdag tot en met zondag van 14.00 - 17.00 uur. DAT de reden waarom de schietvereni ging "De Vrijheid" geen deelnemer is in de vijfkamp niet gelegen is in de Tagere resultaten. Integendeel, de schietvereniging Prins Hendrik en de andere deelnemers schieten op 10 me ter afstand, terwijl "De Vrijheid" al sinds enige jaren op 12 meter schiet en dus een te sterke tegenstander zou zijn orri de vijfkamp sportief te laten verlopen; DAT de kaartclub ,,'t Witte Huis" te Egiuond aan Zee wordt verplaatst van donderdag- naar vrijdagavond. Dit op veler verzoek, zodat er nog een gezellig uitloopuurtje mogelijk is. Dit gaat in op 3 november, op welke da tum ook de klaverjaskompetitie be gint, waarvoor nog enige deelnemers kunnen inschrijven. U weet dus waar: 't Witte Huis, het gezellige tweede huis aan de Voorstraat. Men leze de advertentie in dit blad; RESTAURANT ITALIANO IELLA |§^OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Tele^n 1701. „uWeHig uit eten in een sfeervolle omgeving". door zijn zoons. Aan de wand hing een stilleven, ook gemaakt door ëen van zijn kinderen, Honderduit vertelde hij er over, daar was hij trots op en hij leek te vergeten waar we eigenlijk voor kwamen. Maar even daarna zitten we midden in ons gesprek over inspraak, gemeente politiek. begrip en onbegrip voor ge meentelijke standpunten en beslissing en, zaken waar hij allemaal mee had te maken maar soms ook part noch deel aan had. Maar hij moest de verantwoor ding op zich nemen over alles wat de gemeente betrof, over alle zaken waar een meerderheid achter stond en dat had hij maar te verdedigen. ,,'t Is een geweldige praktijk geweest" zegt hij, „het heeft mijn leven gevuld en inhoud gegeven en ik ben dankbaar, dat ik het in goede gezondheid gehaald heb". Maar het besef, dat zijn burge meestersambt nu vrijwel voorbij is, voelt hij echtêr nauwelijks aan. „Je weet dat het komt" zei hij, „maar je blijft er tot het eind toe bij, het is ei genlijk nog hollen". Van de week moe- en er nog verschillende belangrijke za ken afgehandeld worden, ook moet er nog een bezoek aan Den Haag afgelegd worden en daarna is het ineens over. Of toch ook weer niet helemaal, want als burgemeester heb je door de loop der jaren verschillende taken toebe deeld gekregen en die vragen allemaal om afwerking. Dat duurt het jaar nog wel uit. En op onze vraag, hoe hij als mens de kritiek kon verwerken, die zijn funk- tie onherroepelijk met zich meebrengt, zei hij: ,,'t Is niet zo maar een kleinig heid maar het is ook weer een kwestie van levensstijl; iemand waar je de ene week onenigheid mee had, ontvang je de volgende week weer vriendelijk". „De houding van "en dat zal ik 'm be taald zetten" past niet bij een christelij ke overtuiging", aldus de nog enkele gen in funktie zijnde burgemeester kker. Bijzonder blij was hij met de leg penning van de gemeente Egmond aan Zee, toen hij die kreeg bij de een- «ording als honorering voor zijn inzet lor de gemeente "Semper paratus" aat er op altijd bereid en die toe kenning was een besluit van de wet houders en de raad. En op onze vraag aan mevrouw Bakker, hoe zij zijn vele wegzijn had verwerkt, zei zij: „Ik heb alleen maar gezorgd dat het in huis reilde en zeilde, zodat er op dat punt voor hem geen zorgen bestonden". Maar zij voegde er aan toe, dat aan een van haar acht kinderen eens gevraagd was, of hij ook burgemeester moest worden. „Nee zei hij", „want dan is je moeder altijd alleen". DAT er in de weëk van 30 oktober tot en met 5 november in Egmond een huis-aan-huiskollekte voor "Jantje Beton" zal worden gehouden. De ba ten komen ten goede aan het Natio naal Jeugdfonds. Dit fonds stelt geld beschikbaar voor het jeugdwerk. Ge zien de enorme problemen onder de jeugd is voortzetting van dit werk broodnodig. DAT de Herv. Vrouwenvereniging haar bazar houdt op zaterdag, zondag en maandag a.s. in het dorpshuis te Eg mond aan de Hoef. Tijdens de najaarsvergadering van de Egmondzeeër Reddingsbrigade werden de afgetreden bestuursleden Jan en Kees Zwart met volledige instemming tot ere-lid benoemd. Zij mochten ieder een hand-gecalligrafeerde oorkonde ontvangen uit handen van voorzitter Piet Kager, die op humoristische wijze de loopbaan van voorzitter Jan Zwart en penningmeester Kees Zwart belicht te. G. A. Belleman overhandigde beiden een flesje zeer gewaardeerd geestrijk vocht namens de "Eendracht". Jan dankte mede namens K«^s bestuur en leden voor het in hen gestelde vertrou wen gedurende een groot aantal jaren. BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 a Egmond-Binnen a GROTE SORTERING f DROOGBLOEMEN j» Dinsdags gesloten. 9 oktober 16 oktober: Diverse ondernemers in Egmond wer den voor aanzienlijke bedragen opge licht door een bij de politie bekend staande man. Door het vertellen van geloofwaardige verhalen slaagde hij er in om bij de Egmondse middenstanders artikelen mee te krijgen zonder dat daarvoor een betaling werd gedaan. De politie is bekend met de verblijfplaats van de man, doch aangezien dat in het buitenland is, zal Interpol worden in geschakeld. Dat een café gebonden is aan een sluitingstijd ondervonden een horeca ondernemer uit Egmond. Hij was niet op tijd dicht, waardoor een procesver baal werd opgemaakt. Vaak is de oor zaak te zoeken bij de bezoekers, die niet op het verzoek van de horeca-exploitant de zaak verlaten. Maak het als bezoeker de horeca niet moeilijker dan het al is. Als ze u vragen dat "het de hoogste tijd is", blijf dan niet langer zitten. In de nacht van 11 op 12 oktober is getracht in te breken bij de 'Harvi-bar', doch daar bleek het bouwmateriaal te sterk. Bij de bar ,,'t Zwintje" had(den) de onbekende(n) meer succes. Na het forceren van een achterdeur eigende men zich een bedrag toe ter hoogte van ongeveer 1200,aan los geld afkom stig uit de flipperkasten, kassa, gokkast en de "Tiptuba" oftewel een tuba al waar men de fooien in deponeerde. Ook bij een familie te Egmond aan de Hoef wordt ongeveer 1800,vermist en een bijna complete verzameling post zegels van Nederland en de Koloniën van 1900 tot heden ter waarde van enige duizenden guldens. De verzamelaar is erg gedupeerd. Een aantal lefschoppers uit Egmond aan Zee reed te hard. In de bocht Zee- weg-Adm. de Ruyterweg kon de be stuurder de auto niet meer houden en vloog er uit. Resultaat: een auto total- loss, een blaas- en bloedproef voor de bestuurder, die ook nog geen rijbewijs bezat, schade aan het plantsoen en een PEN-kast. Een Duitse toerist was in de nacht van vrijdag op zaterdag de dupe van vandalen, die zijn auto beschadigden. Nare ervaring van deze badgast. Geen reklame voor Egmond, heren (of dames) vandalen. Vergeet niet dat een groot deel van Egmond inkomsten geniet uit de toeristenindustrie. Misschien u ook wel. Waakt u voor anti-reklame over Egmond. Tijdens de kermis te Egmond-Binnen hebben op de laatste avond een aantal jongelui nabij de kruising Herenweg- St. Albertsweg de alom bekende paling- kraam van de heer Van der Stok ver nield. De palingkraam werd zondenneer op zijn kop gezet. Hierbij werd de heer Van der Stok gewond en met inwen dige kneuzingen in het ziekenhuis opge nomen. Zij die getuige zijn geweest van de zeer laffe daad en de politie inlich tingen kunnen verschaffen, worden ver zocht kontakt op te nemen met de po- lie Egmond, tussen 9.00 en 18.00 uur, telefoon 1439. 16 oktober 22 oktober: In Egmond-Binnen aan de Limmer- weg werd een aantal personenauto's vernield. Spiegels en antennes moesten het ontgelden. In Egmond aan Zee, in de Kennedy- fiat, werd 'n brandje gemeld. De brand weer was snel ter plaatse en de schade vervolg pagina 3 Terwijl we in de Egmonden in de dagen verkeren, waarin nog maar een profielschets gemaakt kan worden van een nieuwe burgemeester, omdat nog onbekend is, welke man op ons wordt afgestuurd, is het wél mogelijk om een foto te maken van de magistraat die heengaat, hoewel zijn gezicht zich uiter mate leent voor een profielschets. Iedereen kent zo ondertussen burgemeester A. G. Bakker, want in de 17 jaar, die hij in de Egmonden heeft doorgebracht, zal nagenoeg iedereen wel eens iets met hem te maken hebben gemaakt. Dat tekent dan meteen het omvangrijke van een burgemeestersbaan, want er zal waarschijnlijk geen andere ambt denkbaar zijn in een gemeente, dat zó veel inhoudt. Op 16 febrbari 1961 werd hij hier geinstalleerd, op vrijdag a.s. 27 ok tober 1978 neemt hij afscheid. Op dat afscheid zal bij verschillende bijeenkomsten de nadruk worden ge legd. 's Morgens van 10.00-12.00 uur komt het personeel in dienst van de gemeente bijeen in het dorpshuis "Hans- wijk" te Egmond aan de Hoef. 's Mid dags vindt tussen 15.30 en 17.30 uur een buitengewone raadsvergadering plaats in dorpshuis "De Schulp" te Egmond- Binnen en 's avonds van 19.30-21.30 uur is in de Prins Hendrik-Stichting een afscheidsreceptie voor de bevolking van de drie Egmonden. Om 21.45 uur wordt in de tuin van de Prins Hendrik-Stich ting een afscheidsserenade gegeven door drumbafid "Van Speyk" en door de muziekverenigingen "Lamoraal van Egmont" en "Eensgezindheid". het prille begin van een nieuw tydperk van het Sportcentrum Egmond, dat we even daarna met penningmeester Cees Wijn totaal doorkruisten, inklusief een wandeling over het dak van het com plex, dat in zjjn afwerkingsfase ver keert. Op 1 december is de officiële opening. Duinstraat 2 - Egmond aan Zee Telefoon 1093 Over het wethouderschap werd eens gezegd: het is een fascinerende honde- baan. Hetzelfde is van toepassing op het burgemeestersambt. Wanneer je bereid bent om je dag en nacht in te zetten, een groot uithoudingsvermogen paart aan het bewustzijn, dat je het nooit he lemaal goed kunt doen, het nooit ieder een naar de zin kan maken en' daarbij over een groot incasseringsvermogen beschikt om kritiek te aanhoren en als mens te verwerken zonder er onderdoor te gaan, dan ben je geschikt voor het burgemeesters ambt. Burgeme^ter Bakker is zo'n mens maar onaauKs dat hij zelf zegt, dat hij als burgemeester sommige dingen wel afstandelijk moest zien, voegt hij er onmiddellijk aan toe, dat hij behalve op de zeer veel plezierige ervaringen ook terugziet op onplezierige momenten. En iedereen die hem van nabij kent en met hem over vele zaken van de gemeente heeft moeten praten en mede beslissen, die zal kunnen vertellen, dat deze sterke man ook wel eens danig ge deprimeerd kan raken door soms botte houdingen, die al dan niet gebaseerd waren op goede motieven. „Als burgemeester moet je weten wat je zeggen moet en weten waar te zwij gen", zegt hij. „Als burgemeester moet je wel eens een standpunt verdedigen, bijvoorbeeld in de raad, omdat het de mening van 't college is, maar soms niet de mijne, maar daarvoor ben je voor zitter van de raad en dan moet je je los maken van persoonlijke gevoelens, ook al merk je dat men het er in het algemeen niet mee eens is." „Je moet je dan los maken van de mens die jezelf bent, dan ben je burgemeester". En dat men het wel eens niet met hem eens was, werd soms gedemonstreerd met een steen door de ruiten van zijn huis. Daar kan je niets aan doen, „ook dat moet je incasseren". Het was een gezellig gesprek dat wij thuis bij hem hadden. Met enthousiasme liet hij verschillende houtsnijwerken zien, die op verschillende punten van de kfimer prijken en gemaakt waren Maandagmorgen 23 oktober werd de nieuwe sporthal te Egmond aan Zee reeds in gebruik genomen door de leer lingen van de zesde klas van de Tromp- school, die daar onder leiding van mees ter Jan Mesu de eerste voorzichtige sprongen maakten over de nog maag delijke nieuwe vloer van de nieuwe hal. Beheerder Piet Dekker was getuige van alleen zaterdag MENTOR PORTABLE T.V., 31 cm. adviesprijs 495, ONZE PRIJS

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1