RondSlot II nog veel haken en ogen .Kort Nieuws Rondvlucht boven Egmond aan de Hoef maakt diepe indruk POLITIE-VARIA I ''CONTACT MET DE EGMONDEN" 1 1 NOVEMBER 1978 NUMMER 1374 Als de tijd, die in de raad besteed werd aan de problemen rond de realisering Tan Plan Slot II symbolisch is voor de uitvoering van het plan, dan ziet het er voor de woningzoekenden slecht uit. De stemming is niet optimistisch, want de problemen zijn nog lang niet van de baan, hoewel het college, dat nu voorlopig onder leiding staat van loco-burgemeester Harry Amerika, wel door de raad naar huis is gestuurd met de opdracht tot een spoedige verwezenlijking. Het college had een voorstel van Coplan moeten verkopen bij GS, dat inhield, dat 25 gemeen te-garantiewoningen werden overgeheveld naar de premiekoopwoningsfeer, waar door ze duurder werden. Dan zou Coplan met de uitvoering beginnen. Maar gede puteerde V.d. Knoop ging daar niet op in, wel als er 30 woningwetwoningen aan het plan werden toegevoegd, waartoe minstens een ha. grond nodig is. Coplan eist ook vier van de vijf vrije kavels op. Volgens voorzitter Amerika zou Coplan waarschijnlijk ingaan op de eis van de 30 woningwetwoningen en dat kan in dat geval snel bouwen betekenen. Maar Jaap Oud zag dat helemaal niet zijtten. Hij voorzag, dat de hele exploi tatie zodoende op losse schroeven kwam te staan. Bovendien wist hij, dat de bouwmaatschappijen op elke w.w.-wo ning 10.000,toelegden, zodat de an dere huizen belangrijk meer moesten op gaan brengen, waardoor weer belang rijke vertragingen ontstaan. Hij wenste daarvoor geen verantwoording te ne men. „Betekent dat, dat wij het voorstel van GS niet moeten accepteren" vroeg de voorzitter. Waarop Oud zed, dat hij het plan eerst weer terug wilde zien in de oommissie RO. Luitjes was zeer kritisch t.o.v. van Coplan, GS en Stad en Landschap terwijl Bob v.d. Ende „een vieze smaak in zijn mond kreeg" zoals hij ontstemd zei, ook over een al dan niet aanwezige brief, waarin GS een nadere verklaring over heit plan gaf, maar hij had hem altijd bij de stukken gemist. V.d. Knoop kon in zijn ogen helemaal geen genade vinden, want die wist niet „hoeveel oude mensen in koude en tochtige huizen zitten, hij is niet op de hoogte met de situatie". Zowel Luitjes als hij hadden geen brieven gezien, maar mevrouw Zwart bleek ze wel gezien te hebben en zij kon verschillende de len letterlijk citeren, die er op neer kwamen, dat GS in het verleden reeds bezwaar maakte tegen het feit, dat meer niet-inwoners van het plan zou den profiteren. (Dit is overigens een bekend feit, want het is in het verleden de aanleiding geworden tot een zich traag voortslepende zaak, waarin de gemeente tegenover Coplan in een moei lijke onderhandelingspositie zat. Ook het al dan niet te bebouwen plein aan de Prins Bernhardlaan was daarbij in het geding. De bewoners daar hebben er nu speelwerktuigen op gezet. Red.). Heit ging voorzitter Amerika eigenlijk te ver en zei tegenover mevrouw Zwart, „dat het een moeilijke zaak voor hem ging worden, als u te ver terug grijpt". Wethouder Damstra zei, dat er bin nen veertien dagen een beslissing moest komen over het doorgaan van het plan of het eventueel stopzetten. Theo Groot vond het van GS „gewoon politieke dwingelandij". „In het verleden had de raad al uitgesproken dat men tegen een te dichte bebouwing was en de bewo ners moeten er tenslotte voor bloeden" zed hij. „Vrijer in keuze en opeet zou men zijn, wanneer de huizen in de so ciale premie koopsfeer werden ge bouwd". Amerika stelde dat het het beleid was van het vorige college en dat de stukken daarover in Haarlem lagen. Maar dat werd fel door Oud bestreden, daar de bedoelde bouwnota nog niet eens door de raad was goedgekeurd. Er kon volgens hem dan ook niet van een vast beleid gesproken worden. Het hele plan zal nog eens in RO worden bekeken terwijl tevens de sug gestie zal worden besproken, of er in plaats van w.w.-woningen niet wat meer premiekoopwoningen kunnen worden ingedeeld. NOG WAT RAADSFLITSEN De heer Th. Both werd met elf stem men voor en drie blanco als directeur van de dienst Openbare Werken aan gewezen met ingang van 1 januari. Op voorstel van Th. Groot kan de heer Hamersma te Egmond aan Zee een stuk je grond kopen tegen 1,inplaats van 400,—. In de notulen was opgenomen, dat de aanleg van het slotpark zou worden aanbesteed Dit was ook zo gesteld in de vorige vergadering, maar men bleek het er nu niet mee eens. Wethouder Damstra toonde aan, dat het plan, dat bijna een half miljoen moet gaan kos ten, momenteel nog niet financieel ge dekt kan worden. Wel als Slot II wordt uitgevoerd. Men besloot het uit de no tulen te schrappen. Groot was het er niet mee eens en toonde aan, dat het wel kon. Piet Bakker brak een lans voor een beter onderkomen voor de peuterspeel zaal en de bibliotheek. Willem Grave- maker vond de aanleg van de tennis velden aan de Herenweg te Egmond a. d. Hoef "een schandelijke zaak" en wees verwijtend naar het vorige gemeente bestuur, dat er niets aan had gedaan om dat te voorkomen. Voorzitter Amerika zei: „In principe moeten ze ook weg maar betrokkene heeft een brief in zijn zak, waarin staat, dat er geen aanlegvergunning nodig is en dat betekent: ga je gang". Bob v.d. Ende zed: „We staan achter elk parti culier initiatief, mits dat legaal gebeurt, maar hier moet ingegrepen worden, we zijn als raadsleden heel voorzichtig in gepakt". Maar voorzitter Amerika wen ste niet mee te gaan met een besluit tot afbreken alvorens was bekeken welke financiële konsekwenties er voor de ge meente uit zouden voortvloeden. ST. ADELBERT WIL WETEN WAAR HET AAN TOE IS Een brief van St. Adelbert was aan leiding voor Jan Apeldoorn -*n sterke druk op het college uit te oefenen om eindelek eens stappen te ondernemen over de uitbreiding van het complet „Het ïykt wel alsof het probleem nieuw is" zei hy, „maar Adelbert heeft het enige jaren terug al voorgelegd". Wethouder Damstra had intussen een gesprek gevoerd met de voorzitter van Adelbert. Hij bleek echter niet te be schikken over de stukken, die reeds 21 maanden geleden waren ingestuurd door Adelbert. Maar op de vraag van Jan Apeldoorn, wanneer er iets zou gaan gebeuren, moest Damstra antwoorden: „Ik zie nog zóveel werk, dat het er dit jaar niet in zit". Bovendien blijkt de afdeling "welzijn" ten gemeentehuize slechts door één man bezet te worden, zodat ook daardoor vertraging ontstaat. -3. WU VEKNEMTOt DAT het afscheid nemen in de gemeen te Egmond nog niet helemaal achter de rug is. Betrof het vorige week de burgemeester, vrijdag 3 november a.s. is het mogelijk om ook de nu al weer zich oud-secretaris kunnende noemen, de heer D. T. den Hartog de hand te drukken. Door de een wording van Egmond is zijn funktae als gemeentesecretaris hier beëindigd. Het afscheid vindt plaats op vrijdag 3 november a.s. in 'De Vergulde Valk', waar het gemeentepers oneel van 16.00-17.00 uur aanwezig is, terwijl van 17.00-17.30 uur aan vertegen woordigers van verenigingen en in stellingen en allen die in de enkele jaren van zijn funktioneren hier met hem te maken hadden, de gelegenheid wordt geboden, hem sukses te wensen voor de toekomst; DAT op 9 november in het dorpshuis aan de Hanswijk te Egmond aan den Hoef na de algemene ledenvergade ring van de Kruisvereniging De Eg monden, meivrouw Van Liere een le zing houdt omtrent Gezondheidsvoor lichting en -opvoeding. Mevrouw Van Liere is districtsconsulente G.V.O. van de Provinciale Kruisvereniging Noord- Holland; DAT Mw. Zr. C. G. Duineveld uit Eg mond aan den Hoef ons per 1 decem ber a.s. "gaat verlaten. Het bestuur van de Kruisvereniging De Egmonden zal tijdens de algemene ledenverga dering van 9 noven^w- as. afscheid van haar nemen. WaRpaar opvolgster zal worden, zal t.z.t. bekend gemaakt worden; DAT er zaterdagavond sprake was van een schoorsteenbrandje bij restaurant La Chatelaine aan de Smidstraat te Egmond aan Zee. De enige mogelijk heid was om de brandweer van Eg mond aan den Hoef snel in te scha kelen, die hoewel op een receptie, door middel van zijn walky talky snel op de hoogte was en onmiddellijk daarna aanwezig. De sirene van de brand weer van Egmond aan Zee bleek te weigeren. Maandagmorgen kwam er geluid uit het ding, nadat Cees Zeile- maker en Cees van Pel hun deskun dig brandweeroog er over hadden la ten gaan; DAT in de week van 6 tot 11 november weer de jaarlijkse kollekte wordt ge houden voor de geestelijk gehandi capten. Een aanbeveling is nauwelijks nodig, wel een waarschuwing. Er wordt uitsluitend gecollecteerd met bussen, elke andere vorm van geld- inzamelen komt de geestelijk gehan dicapten niet ten goede. Bij dit "Con tact" wordt tevens een informatie folder verspreid, waarin foto's en tekst Ben Glorie en Renee en Gerard Pep ping beleefden onlangs de dag van hun leven. Als prijswinnaars van een Duy- vis-aktie maakten zij een. rondvlucht boven hun eigen woonplaats. De pretletter-, fuifnummer- en lach- bekjesf abrikant heeft in september ruim een miljoen Nederlandse kinderen gevraagd in een opstel of gedichtje te vertellen waarom zij vliegen leuk vin den. Duizend winnaars stappen deze week aan boord van de vliegtuigen van de Martinair Vliegschool om te bekijken hoe de wereld er van boven uit ziet. De veegwagen van Egmond zakte weg aan de Boulevard te Egmond aan Zee. Ook dat is mogelijk, maar moeilijker was om weer uit het gat los te komen. Martin Gul wist er echter raad op. ZÜn ingeschakeld materieel stond wel iswaar te steigeren van inspanning maar het lukte om de veegwagen weer vlot te slepen, waarna deze alsof er niets gebeurd was zijn werk voort zette. Door omwonenden werd een insluiper gepakt, die zich toegang tot een zomer huisje had verschaft. Deze mensen lie ten de politie dus niet alleen werken. Een persoon, die de afgelopen week in Egmond in schuren en bouwketen etc. sliep - wat neigt naar landloperij - werd onderdak verschaft in Warmen - huizen. De man had weinig middelen van bestaan en heeft o.a. bij de Prins Hendrik-Stichting aangebeld om onder dak. Tijdens de afscheidsreceptie van een bekende plaatselijke persoonlijkheid, werd de brievenbus met inbegrip van de paal, ontvreemd. Verder vond een aantal "flinke" mensen het nodig om een aantal verkeersborden uit de grond te trekken en in het bos van de Eg- monderstraatweg te deponeren. In een plaatselijke horeoa-inrichting woedde een klein schoorsteenbrandje, wat door de plaatselijke brandweer werd geblust. Van een winkelpand in de Voorstraat werd een ruit ingegooid. Er is kennelijk een aantal mensen dat het geluid van brekend glas zo mooi vindt. Zij vergeten echter dat de eigenaar gedupeerd is. Van een jonge plaatsgenoot werd een aantal illegale zenders in beslag geno men. Vanuit een plaatselijke horeca-in- ri.ch.ting werd een 3-tal kledingstukken ontvreemd, door iemand die zeker naar Siberië moest. Op de Herenweg, op het bochtige ge deelte ten noorden van camping "Oase" liepen een aantal pinken op de rijbaan. Dit leverde uiteraard gevaar op. De pinken zijn in het weiland teruggedi- rigeerd en het hek is door de eigenaar gerepareerd. In Egmond-Binnen werd uit een land- bouwschuur een carburateur ontvreemd van een spinaziezaaimachine. De dief, afkomstig uit Egmond-Binnen, had ech ter nog wat nodig en keerde, toen het donker was, vergezeld van een kame raad terug. Met een brommer werd bijgelicht maar in een donkere hoek was de eigenaar werkzaam, die behoed zaam op zijn klompen naderbij slui pend, ondertussen bedacht dat diezelfde klompen als wapen gebruikt konden worden. Voorlopig zal' de dader dan ook piet meer stelen Er kwam nog iets aan het licht, want ook een ver dwenen carburateur van een brommer kwam meteen boven water. Tenslotte: "Denk aan uw verlichting". DE RIJKSPOLITIE EGMOND Tel. 02206-1439 van 9-18 uur; daarna de Meldkamer Rijkspolitie te Alkmaar, teL 072-116444. Hoog op de schouders wordt Daniël Gouda gedragen door bestuursleden, van Egmondia. Wat was er aan de hand? Het ging niet om de prestatie die Daniël reeds geleverd zou hebben, want hjj zet pas de eerste schreden op het voetbal veld van Egmondia. Nee, het ging er om, dat Daniël het 400ste lid was van Egmondia en dat betekende een vreug devol feit. Ook zjjn kornuitjes dachten er zo over, vandaar dat we die meteen even met hem op dit plaatje vereeuw igden. Daniël werd toegesproken door de voorzitter van de bekende Egmondse club, Joop Dekker en jeugdvoor- zitter Cor Zwart voegde er het zijne aan toe. En een goed begin is het halve werk, want met de wens dat Daniël maar veel doelpunten zou maken, werd hem in het bjjzün van zijjn ouders, een paar voetbalschoenen overhandigd, die de zelfde dag nog werden uitgepro beerd. november te Egmond aan den Hoef zal plaatsvinden. Organisatie Stich ting Jeugdbelangen; DAT de Alkmaarse ysclub "De Zwaai- ers en Zwierders" eenmaal in de 14 dagen, te beginnen 4 november a.s. van 18.00-19.30 uur eenieder in de gelegenheid stelt rustig te kunnen schaatsen (alleen kunstrijders en rondrijders). Entreeprijs 3,p.p.; DAT de toneelgroep "Spiegel" op 11, 17 en 18 november met het blijspel "Hooikoorts" ten tonele komt in zaal Swart. "Hooikoorts" veroorzaakt on verwachte reakties, men doet altijd anders dan men verwacht. Welnu, van die onverwachte voorvallen staat dit stuk bol, alles loopt anders af dan werd verwacht. En dat op zich is al reden om te gaan zien hoe het dan wél afloopt. U moet er heengaan voor een plezierige avond; DAT de afdeling Gemeentebelangen haar algemene ledenvergadering houdt op donderdag 9 november om 20.00 uur in het dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. van 23 t.m. 30 oktober: "Voor de verandering" zijn er deze week weer 2 personenauto's vernield. Tevens is getracht een vrachtauto te ontvreemden. Vanuit de pas geopende school de "Windhoek" is tijdens de herfstvakantie een schrijfmachine ontvreemd. De schrijfmachine bevond zich in een kof fer. Achter het oude Tolhuis reed een auto, een "lelijk eendje", dat kennelijk heimwee naar het water kreeg, pardoes de sloot in. De bestuurder heeft zich gemeld. Op de Herenweg werd een plaats- genote geconfronteerd met een "sohen- I nispleger". De dader werd opgespoord. voor zich spreken. Nogmaals, tele foontjes met allerlei aanbiedingen hebben niets met deze aktie te ma ken. In de meeste gevallen is het mooi weer spelen en misbruik ma ken van de handicap van uuytoede- mens. Geef aan de busserw^pekte, dat is goed besteed; DAT het NKV de Egmonden afscheid heeft genomen van haar voorzatter Th. de Groot. De heer G. Abbo volgde hem op. De heer J. de Waard werd in het bestuur opgenomen. De be- bestuurssamenstelling ziet er nu als volgt uit: G. Abbo, voorzitter; C. Scholten, secretaris; R. Zoon, pen ningmeester; J. C. de Boer, H. Leijen, H. Scholten en J. de Waard leden. De vergadering ging akkoord met het in stellen van een werkgroep, die met het NW de mogelijkheden tot sa menwerking in het kader van het FNV gaat onderzoeken; DAT deze week in Egmond een huis- aan-huiskollekte voor "Jantje Beton" zal worden gehouden. De baten ko men' ten goede aan het Nationaal Jeugdfonds. Dit fonds stelt geld be schikbaar voor het jeugdwerk. Gezien de enorme problemen onder de jeugd is voortzetting van dit werk brood nodig; DAT de St. Nicolaas-intocht m.m.v. "Lamoraal van Egmont" en de rijver- eniging "De Princerudters" zondag 26

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 2