met de egmonden HARTVOOR GM0ND vraagt aandacht van de gemeente rGelukkig dat Th. Broersen het geworden is" Hoogwater Voor al uw bloemwerk A.M. ZENTVELD Ingezonden Kort Nieuws A. Soundmaster Cassetterecorder DEGRAAFFELECTRA I contact NOVEMBER 1978 NUMMER 1375 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's:" Gerard Belleman Layout en montage Jan de Raadt Jaap Eeltink Aan het gemeentebestuur is een brief gezonden met een Ityst van in de loop der tUd door "Hart voor Egmond" ge signaleerde problemen. Deze problemen betreffen vooral het aanzien van en de veiligheid in Egmond. Nu de nieuwe raad enige ttyd funktioneert, vond men het zinvol een aantal zaken, die ook nu nog van belang zün, te inventari seren. Genoemd worden o.a. toezeggingen die nog op uitvoering wachten. Bij voorbeeld verkeersmaatregelen in de dorpskern van Egmond aan den Hoef, zoals het voetgangersoversteeklicht op de Herenweg nabij het gemeentehuis en drempels in de Oude Egmonderstraat weg en het Graaf Dirkplein. Verder zaken waarvoor "Hart voor Egmond" de aandacht heeft gevraagd, maar waarop nog geen reakties ont vangen zijn of waarbij nog geen nieuwe ontwikkelingen zijn gekonstateerd. Bij voorbeeld betreffende de aanplant van bomen en de onveilige situatie voor het fietsverkeer langs de Egmonderstraat weg van en naar Egmond aan Zee. Tenslotte worden nog enkele nieuwe punten naar voren gebracht, waaron der het volgende: de vervallen staat waarin enkele karakteristieke panden in de dorpskern Egmond aan den Hoef verkeren, ziet "Hart voor Egmond" - en naar men veronderstelt ook het ge meentebestuur - met lede ogen aan. Het gaat om Slotweg 7, de vroegere zogeheten Middenhoeve, behorend bij het Slot op den Hoef en om Herenweg 211 (tegenover Slotweg). Er wordt niet alleen aan de bel ge trokken omdat beide panden passen in het beeld van Slotweg en omgeving, maar ook omdat de bouwvallige toe stand gevaar oplevert. Men wil graag -X - - rf weten of de gemeente iets gaat onder nemen, en zo ja wat. "Hart voor Eg mond" heeft de eigenaars brieven ge stuurd waarin gevraagd wordt wat de eventuele (ver) bouwplannen zijn en juicht het toe als het geheel weer in oude stijl zou worden opgeknapt. De eigenaar van Slotweg 7, J. G. Ap pelman B.V. uit Anna Paulowna, deelde mede, dat zij, indien eventuele kontak ten gelegd konden worden met een serieuze gegadigde of koper, geheel open stond voor suggesties omtrent (ver)bouwplannen. Van de andere ei genaar hebben we nog niets vernomen. Het bovenstaande en nog vele andere zaken kunnen ook op de donateurs- avond van 18 december in het dorps huis te Egmond aan den Hoef aan de orde worden gesteld. Hebt u belang stelling? Noteert u dan deze datum al vast in uw agenda mmmsatess&wis: Het pand aan de Slotweg. Met woorden van dank voor de colle giale samenwerking, waarby nu al weer oud-gemeentesecretaris D. T. den Hartog zich speciaal ook richtte tot zyn collega en rivaal Th. Broersen, nam hü definitief afscheid van zün werkkring in Egmond, tijdens een speciale bijeen komst in "De Vergulde Valk". „Geluk kig dat Th. Broersen het geworden is" zei de heer Den Hartog, waarbjj hü niet verhulde, dat zü in een sportieve riva liteit hun wederzijdse kansen hadden afgewogen. Hij prees zich gielukkdg, dat het geen open sollicitatieprocedure werd, een van beiden zou gemeentesecretaris wor den, het werd Th. Broersen, die vorige week tijdens de raadsvergadering in het o.k. verenigingsgebouw te Egmond aan Zee als zodanig door loco-burge meester Harry Amerika werd beëdigd. Veel collega's waren aanwezig en de scheidende gemeentesecretaris mocht verschillende geschenken in ontvangst nemen, waarbij de heer B. Blokker na mens allen nog eens zijn waardering uitsprak voor het enthousiasme van zijn oud-collega in de slechts 2V* jaar van zijn dienstverband. Oud-burgemeester Bakker vervulde hier ook een van zijn laatste taken. „Je gaf voortreffelijk leiding" zed hij, „je wist dat je loopbaan hier wel eens van De heer Den Hartog en zün echtgenote in gesprek met brandweercommandant Blaauboer. korte duur kon zijn maar je deed je werk met groot enthousiasme, waarbij je niet naar tijd keek". Hij dankte hem tenslotte voor zijn inspanning voor de gemeente Egmond aan Zee en voor de zeer plezierige samenwerking, waarbij hij hem veel goeds voor de toekomst toewenste. Ook oud-gemeenteontvanger P. J. Rol stak zijn waardering niet onder stoelen of banken en greep terug naar voor hem "benarde omstandigheden", waarbij hij veel steun van de heer Den Hartog had ontvangen. „Ik slikte wel iets weg" zei Dick den Hartog tenslotte, „toen in de nacht van 30 juni op 1 juli 1978 de vlag van Egmond aan Zee werd gestreken, want in die luttele 2Vs jaar is Egmond aan Zee mij lief geworden, omdat ik er in een korte spanne tijds veel heb mo gen meemaken". Hierbij dacht hij terug aan de inspanningen rond plan Sport- laan en speciaal ook aan de viering van het 1000-jarig jubileum van# Egmond aan Zee. Hij wenste de gemeente Eg mond tenslotte een goede toekorpst en hij sprak de wens uit, dat er spoedig een goede huisvesting kou komen, om de gemeentelijke werkzaamheden opti maal te kunnen vervullen. woensdag 8 9.28—22.06 donderdag 9 10.54—23.37 (dood-tij) vrijdag 10 11.59—12.20 zat Jtag zon^l 11 0.51—13.20 12 1.47—14.10 maandag 13 2.35—14.54 dinsdag 14 3.19—15.36 woensdag" 15 4.01—16.17 donderdag 16 4.42—16.55 BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen AANBIEDING Glazen koffie- lootjes uit Grootmoederstijd, opgemaakt met plantje DEZE WEEK 3." aDinsdags gesloten. ALVAST HARTELIJK DANK VOOR DE MOEITE van alle jongens en meisjes Onderstaand briefje ontvingen wü ter plaatsing. Het is vermoedelük ge richt aan het gemeentebestuur, hoewel het er niet bij staat. Het is een redelük verzoek van de jeugd. Het wordt hard tüd, dat er meer aandacht wordt be steed aan sportmogeiükheden anders dan voetbal, handbal enz. Het verzoek om een schaatsbordbaantje is net zo redelük als een verzoek om een cross baan. De laatste is er nog steeds niet, omdat er altijd mensen zün, die bezwa ren moeten maken. Maar steeds aan be zwaren tegemoet komen, bouwt niets op. De jeugd wat meer ruimte geven zal, dachten wü, meer waardering kwe ken voor de overheid, omdat zü zich wat begrüpelü'ker opstelt. Ziezo, dat staat er. We wilden met het briefje tegelük nog eens een lans breken voor de crossers. Redaktie Hier het briefje Egmond, 28 oktober 1978 Mijnheer Zou u voor ons een stukje asfaltweg (liefst glad) of een deel van een par keerterrein willen reserveren of afzet ten. Wij willen graag met onze skate boarden spelen en oefenen, zoinder een gevaar voor anderen te zijn. Het laatste stuk asfaltweg van de Julianastraat naar de Boulevard lijkt ons zeer ge schikt. We hopen dat u ons wilt helpen en dat u een oplossing weet. Alvast hartelijk bedankt, voor de moeite, van alle meisjes en jongens die hun naam hier onder hebben geschreven. ONDERTEKEND DOOR BIJNA 60 JONGENS EN MEISJES. Met vriendelijk groeten van Menno Schaiekamp, Pr. Beatrixstraat 5 en Frans Hager, Dennenlaan 6. WIJ VERNEMEN DAT de collecte van 't nationaal jeugd- fonds "Jantje Beton" in Egmond 1918,heeft opgebracht. De helft van de opbrengst gaat naar het jeugdwerk in Egmond, waardoor ver schillende wensen in vervulling gaan. Op landelijk niveau geeft het fonds steun aan tientallen projecten van het jeugd- en jongerenwerk, zoals club huizen, speelplaatsen, kinderboerde rijen, speel-o-theken enz. Sinds de start van het fonds kan reeds ca. 10 miljoen gulden worden uitgekeerd. Het plaatselijk comité dankt eenieder hartelijk voor zijn bijdrage en mede werking: DAT onze plaatsgenoot, de heer M. A. Haas, een boekje uitgegeven heeft van het geslacht Haas en wel in de Stich ting "West-Friese Families". Deze Stichting heeft ten doel het bevorde ren van genealogische onderzoekingen alsmede het publiceren van de resul taten daarvan, speciaal met betrek king tot West-Friese Families. Zij tracht haar doel te verwezenlijken door het uitgeven van een blad - 4x p. jaar - waarin gegevens over West- Friese Families worden bekend ge maakt en al hetgeen in de ruimste zin daarmede verband houdt. Geïnteres seerden in deze Stichting, die het vol gend jaar 25 jaar bestaat, kunnen zich wenden tot de heer Haas, Kenne- dy Boulevard 518, Egmond aan Zee, telefoon 2627; DAT de aktie voor de Nierstichting te Egmond aan Zee het bedrag opbracht van 2455,05. Het comité dankt alle medewerkers en schenkers van harte voor dit mooie resultaat; DAT a.s dofl^dag om acht uur in het o.k. verenigingsgebouw een gemeen tevergadering wordt gehouden voor alle meelevende oud-katholieken. De mannenvereniging St. Jan heeft hier voor haar eigen vergaderavond be schikbaar -,l Jteld DAT zondag 12 november a.s om 10 u. in de oud-katholieke kerk een oogst - dienst" gehouden wordt door de ge zamenlijke kerken van Egmond aan Zee. Zaterdag 11 november kan men van 11-2 uur in de oud-kath. kerk fruit afgeven voor deze dienst. Dit fruit vindt na afloop zijn weg via de kinderen, die vele mensen in het dorp ermee hopen te verblijden; DAT de bloemenverkoop t.b.v. het mis- siewerk van pater Antoon Pepping in Brasilië 955,52 opbracht. Het comité dankt allen heel hartelijk voor de medewerking; DAT Kruisvereniging "De Egmonden" donderdagavond 9 november verga dert om 20.00 uur in het dorpshuis te Egmond aan den Hoef. We plaatsen dit nog even als geheugensteuntje, temeer omdat verschillenden wellicht de vertrekkende zuster Duineveld nog even de hand willen drukken. Boven dien zal mevrouw Van Liere, GVO- consulente een veelzeggende lezing houden over gezondheidsvoorlichting en -opvoeding; DAT de ondernemers van Egmond- Binnen een aantrekkelijke St. Nico- laasaktie beginnen op maandag 13 no vember a.s. Bij deze aktie wordt bij aankoop van elke 2,50 een lot ver strekt, waarop prachtige prijzen zijn te winnen, o.a. reizen naar Parijs of Londen. Er is dus veel voor om bij de ondernemers van Egmond-Binnen te kopen; DAT ook te Egmond aan den Hoef een St. Nicolaasaktie van start is gegaan. Hier wordt 'n attraktief St. Nicolaas- feest gevierd op zaterdag 2 december, waarvoor men kassabonnen kan spa ren. Wij verwijzen naar de adver tentie; DAT de St. Nicolaasaktie te Egmond aan Zee, waarbij o.a. een twee-pers. reis naar Amerika is te winnen, een grote deelname kent. Zoals bekend draait de aktie ten gunste van de bij na veertig jaar bestaande v.v. Eg- mondia, die bovendien de mogelijk heid heeft aan de loten extra te ver dienen, daar buiten de loten die men bij de deelnemende zaken verkrijgt, door Egmondia verkooploten worden aangeboden, die in de hele aktie de zelfde kansen op alle prijzen hebben. Ze worden aan de deur aangeboden, koopt ze voor extra kansen, boven dien steunt u Egmopdia; DAT de toneelvereniging "Spiegel" te Egmond-Binnen op zaterdag 11 no vember a.s de première brengt van "Hooikoorts", een stuk waarin alles anders uitvalt dan men verwacht. Het spel was zelfs voor "Spiegel" een ver rassing en het heeft er dan ook alles uitgehaald wat er inzit. En dat is zo veel, dat het raadzaam is zelf te gaan kijken in zaal Swart, want onze ko lommen bieden daarvoor te weinig ruimte. Kaarten, tijden, kosten en noem maar op, u kunt het allemaal lezen in de advertentie in dit blad; RESTAURANT ITALIANO $ELLA f^OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". DAT in Egmond aan Zee van 13 - 19 november een kollekte plaatsvindt t.b.v. het nationaal fonds sport ge handicapten. En het is de voetbal vereniging Egmondia, zelf van een lichamelijke handicap helemaal geen last hebbend, die voor zijn welgehan- dicapte sportgenoten zich gaat in zetten. Zij die met hun gezonde lede maten iets voor hun minder bedeelde sportbroeders en -zusters willen doen. laten die zich even melden bij Joop Dekker, de voorzitter van Egmondia, telefoon 2040, Helmlaan 10; DAT de carnavalsvereniging ,,'t Alf Elfie" op zaterdag de elfde van de elfde zijn nieuwe prins Carnaval kiest. Dat geschiedt in "De- Klok" op een spektakulaire wijze. Hoe? Dat merken we dan nog wel; DAT de oudste inwoner van Egmond, Tjerk Nooitgedagt, inwoner van de Prins Hendrik-Stichting, op dinsdag 14 november a.s. 102 jaar wordt; DAT de schoenmakerij van de heer G. Gravemaker ondanks zijn ziekte toch wordt voortgezet. De opgetreden stag natie heeft de familie Gravemaker weten te ondervangen. In verband hiermede verwijzen wij ook naar een mededeling in de advertentie in dit nummer; DAT op 17 en 18 juni een bazar wordt gehouden in "Heegemunde" te Egm.- Binnen. Er zijn veel zelfgemaakte handwerken terwijl dè bazar met di verse attrakties wordt opgevrolijkt, zoals vlotbruggen, een Amerikaanse verloting en een foto-expositie over Egmond-Binnen DAT de grote Adelbertvciling te Eg mond-Binnen, een groot sukses werd. Er werd voor ruim 11.000,ver kocht, welk bedrag een geweldige bijdrage vormt voor de sterk in ont wikkeling zijnde voetbalvereniging. De geweldige medewerking, die Adel- bert van vele zijden mocht ondervin den, heeft het bestuur een krachtige steun in de rug gegeven, om hun werk met enthousiasme voort te zetten; DAT in "Het Rode Hert" te Egmond aan de Hoef de derde klaverjasmara thon werd gewonnen door Leo Haller. Deze kaartuitputtingsslag werd ge organiseerd door mensen van Zeevo gels en Sprenkelingboys, o.a. Cees Baay, daarbij geassisteerd door Men no Mors, Tiim en Jaap Walta en Nico Groot. Deze "grootklaverjassers" maakten er weer een apart weekend van, waarbij o.a. de pony werd ge wonnen door Astrid Baltus; DAT op maandag 13 november a.s. een openbare gecombineerde commissie vergadering plaatsvindt van Openbare Werken en Financiën. Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis te Egmond aan den Hoef. Op 14 november vindt de vervolgvergadering plaats over de subsidies, ook aanvang 19.30 uur. adviesoriis 138- alleen J zaterdag w Duinstraat 2 - Egmond aan Zee Telefoon 1093

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1