Hoogwater Luisterrijke viering jubileum pastoorBlom Jan Burger -93 jaar- in het veld tijdens pupillentournooi Sint Nicolaas kwam, ondanks barre woensdag 29 2.54—15.09 donderdag 30 3.35—15.52 vrijdag 1 4.18—16.33 zaterdag 2 5.01—17.17 (springtij) zondag 3 5.46—18.02 maandag 4 6.31—18.51 dinsdag 5 7.2119.45 woensdag 6 8.17—20.45 donderdag 7 9.29—21.56 VERVOLG KORT NIEUWS DAT de V.O.S. (Vrouwen Orienteren zich op de Samenleving), die cursus sen geeft aan vrouwen die meer wil- weten dan hun huishouding met zich meebrengt, op verzoek van mevrouw A. Wullems een subsidie krijgt van 250,—; DAT de raadsleden werden uitgenodigd zich te orienteren op mogelijkheden voor een skate-boardbaan en even tueel een crossveldje in de verschil lende dorpskernen. Diit naar aanlei ding van brieven, die sympathiek waren overgekomen en geschreven waren door kinderen, die de hulp van de gemeente inriepen; DAT Jaap Oud Slot II aansneed. Het had hem verwonderd, dat er niets op de agenda stond. Mevrouw Jaspars had de vraag verwacht en las een in dringend aan gedeputeerde V.d. Knoop gericht telegram voor, waarin ver meld: "termijn waarbinnen oplossing op tafel zou komen is met een week overschreden - geen mededeling ontvangen over andere datum - onze geloofwaardigheid (van college) t.o.v. de raad is in 't geding - dringen aan op uw interventie". Dit telegram heeft geresulteerd in een telefoontje de volgende morgen en woensdag 29 november is er een ge sprek met het provinciaal bestuur. „Na woensdag weten we meer" zei loco Amerika. Bob v.d. Ende maakte zich nijdig op V.d. Knoop, die met één pennestreek meent te kunnen (te moeten) beslissen terwijl Willem Gra- vemaker zijn geloofwaardigheid hele maal in twijfel trok. Uit de stemming ln de raad was op te maken dat ge deputeerde Vjd. Knoop tot nu toe in Egmond niet veel goodwill geniet; DAT de raad zich ook uitvoerig bezig hield met de tennisbanen aan de Herenweg. Op dit uitgebreide verhaal hopen we volgende week nog terug te komen; DAT het jongerenkoor van Egmond aan de Hoef een reünie gaat houden bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Daarbij zijn ook alle oud-leden wel kom. Het feest vindt plaats op 13 ja nuari in "Het Rode Hert". Het wordt een knal-avond zegt het jongeren bestuur, dus weest van de partij. Lees ook de advertentie in dit blad; DAT Jacoline Breed van de Pr. Bea- trixlaan 29 te Egmond aan de Hoef de eerste prijs won in een tekenwed strijd van Hendrik Jan de Tuinman. Zij had al een tijd niets meer van haar inzending vernomen totdat het bericht kwam dat zij winnaar was. Haar prijs bestond uit een "Trim- station", zodat Jacoline's conditie voorlopig verzekerd is. Ook haar va der denkt er gebruik van te gaan maken; DAT er in verband met de heropening van het sportcomplex te Egmond aan Zee op vrijdag 1 december open l.o.is wordt gehouden van 14.00 tot 18.00 uur. Zoals bekend wordt het herrezen complex op die morgen om 10.30 uur door de commissaris van de koningin, de heer R. J. de Wit, heropend; DAT er op zondag 3 december om 19.00 uur in "Het Gebouw" naast de Herv. kerk een Brugdienst wordt gehouden, In verband met het begin van de Ad vent is het thema: "Wachten of ver wachten". Aangezien de dienst door zijn afwachtende vorm wellicht reak- ties zal oproepen, is er na afloop ge legenheid om daarover van gedachten te wisselen. De aangekondigde dienst van 17.00 uur in de Gereformeerde kerk komt te vervallen; DAT er maandag 4 december a.s. om 19.00 uur een vergadering wordt ge houden door de commissie financiën in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef. Er komen diverse belasting voorstellen aan de orde. De vergade ring is openbaar; DAT de trekking van de St. Nicolaas- aktie te Egmond aan Zee zal plaats vinden op woensdag 6 december, 's- avonds om 20.00 uur in "De Vergulde Valk". De trekking kan door iedereen worden bijgewoond. Wethouder Dam- stra van Sportzaken zal de trekking verrichten, die door het grote aantal prijzen wel enige tijd in beslag zal gaan nemen. Men leze de advertentie: DAT 131 kleine banketbakkertjes van de 2e klas van de vier bassdscholen van Egmond aan Zee vorige week weer druk bezig waren met kleurig marsepein, dat hun door banketbak kerij V.d. Schinkel beschikbaar was gestéld. Van elke school worden de drie mooiste en origineelste werk stukjes, waarvan de makers leder 'n prijsje ontvangen, in de etalage van genoemde bakkerij tentoongesteld; DAT de werkgroep „Stop de neutro nenbom" afd. Egmond op donderdag 30 november een bijeenkomst houdt in het dorpshuis te Egmond a.d. Hoef. Aanvang 20.00 uur, iedereen is wel kom. Op deze bijeenkomst worden verdere aktiviieiten bespreken; DAT de Stichting Jeugdbelangen te Eg mond aan de Hoef zondagmiddag a.s. om 2 uur voor de kinderen een prach tige film laat zien in het dorpshuis; DAT Ds F. E. van der Zee, predikant van de Hervormde Gemeente in Eg mond-Binnen en leraar Godsdienst onderwijs in Alkmaar een beroep heeft aangenomen naar de Hervorm de GFemeente Arnhem. Met een on derbreking van 8 jaren in Heemstede woont hij sinds 1957 in de Egmonden. Het vertrek naar Arnhem zal ednd februari plaatsvinden. De bewoners beklagen zich erover, „dat zij daar de hele winter tegenaan moeten kijken en dat is niet prettig, speciaal niet voor mensen die het gehele jaar aan huis gekluisterd zijn", zo staat er in de brief, die elf van de tegenover het* terrein wonende ingezetenen heb ben ondertekend. Zij willen graag dat hec gemeentebestuur er iets aan gaat doen. Wy dachten altijd dat je om pupil te zijn, nog tamelijk jong moest zijn. Dat is dan ook zo, maar de organisatie van het pupillentournooi, dat zaterdagmor gen in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef van start ging, kan er ook wel eens anders over denken, als het er om gaat. dat een goed en opvallend begin reeds het halve werk is. Vandaar ook, dat men de 93-jarige heer Jan Burger had gevraagd om de aftrap te verrichten. En toen de heer Burger zich had laten uitleggen waar om het ging, was hij er direct helemaal voor in. Want deze krasse baas zit ner gens mee, hoewel hij aanvankelijk dacht, dat hij voor dat karwei toch minstens zijn werkschoenen aan zou moeten trekken. Maar dat bleek niet nodig en zo kon het gebeuren, dat Jan Burger 's mor gens in het dorpshuis stond aangetre den, nadat hij door een erehaag van pupillen naar de middenstip was geleid, alwaar hij zijn jasje uittrok om het karweitje even te klaren. We konden net op tijd opzij springen, omdat het hapte schot ons fototoestel dreigde te veijKveren, maar het liep goed af. Een ovationeel applaus viel de heer Burger ten deel voor deze opval- lende start van een bijzonder geslaagd toumooi, dat de tientallen voetballer tjes veel plezier bracht. die door het KNMI wordt opgelaten. De politie heeft hem ingepakt en voor verzending gereed gemaakt. Het is ge bruikelijk dat de vinder dan 5, krijgt overgemaakt. Hoewel dat wat weinig ljjkt, is Martin er bltf mee. Voor dat de zender werd opgestuurd maakten we van Martin nog even bijgaand plaatje. Door de hoge ramen van de oud- katholieke kerk aan de Voorstraat te Egmond aan Zee speelde wat zonlicht naar binnen, toen daar op de frisse morgen van zaterdag 25 november de eucharistieviering plaatsvond, die werd opgedragen bij gelegenheid van het zil veren priesterfeest van pastoor George Blom. Met heldere stem zong de so praan Monika Heiligers tijdens de com munie: "Hy laaft mijn smachtend ge moed en voert mij langs de goede weg". Die momenten waren voor pastoor Blom hoogtepunten, want vele aanwezigen kwamen ter communie, waarmee men. pastoor Blom wel het grootste jubi leumgeschenk kon geven dat denkbaar was. In zijn feestrede schetste de jubilaris zijn levensloop, hoe hij tot de kerk was gekomen en hoe hij tenslotte tot het besluit kwam om priester te wonden. Hij wikte geroepen worden maar hij "gevoekte geen roeping" en toen hij met zijn adviseurs daarover sprak, werd hem het advies gegeven: „Als u geen roeping hebt, zorgt dan dat u geroepen wordt". Dat betekende voor hem, dat hij zich nog meer toe moest leggen op een werkelijke beleving, op een nog sterkere gerichtheid op God. In soortgelijke bewoordingen be schreef hij, hoe hij strijd voerde met zichzelf maar hij wilde één doel voor ogen houden, het priesterschap, omdat hij daarin voldoening wist te vinden. En toen hij het eenmaal gevonden had, maakte hij een zeer zware tijd door, depressies werden hem niet gespaard, omdat hij tot de ontdekking moest ko men, dat wat hij ook deed, het leverde geen resultaat op. Die tijd lag echter al weer ver achter hem, daar was hij overheen. Nu kon hij in grote dankbaarheid terugzien op de voorbije jaren en bijzonder ver heugd was hij over de goede samen werking de hij hier in Egmond aan Zee- had gevonden met zijn kerkbestuur en met zijn oollega's van de andere ker ken. Na de mis bood zijn voorgangier pas toor T. Horstman hem een oude foto aan van het seminarie, waarop zij bei den hadden gestudeerd, terwijl hii uit die tijd verschillende annecdotische voorvallen aanhaalde. Ook was daar zuster Leonie, die pastoor Blom vanuit Rotterdam kende wegens haar grote inzet bij de practische evangelisering. Zij Is nu werkzaam te Alkmaar en dit priesterjubileum wilde zij niet missen. In haar hulde betrok zij ook mevrouw Blom als de stimulerende kracht op de achtergrond. Ds. J. Prins voegde aan zijn felicita tie namens de plaatselijke hervormde en ge reform eerde kerk de wens toe, dat de jubilaris eens een keer per maand een vrij weekend kreeg, omdat zijn werkweek uit zeven dagen bestond. Hij vond het tijd worden, dat Leen Kok en Arie Groeneveld zich daar eens voor inspanden Pastoor A. Stolk namens de r.k. kerk van Egmond aan Zee, was er van over tuigd, dat er ondanks het soms vruch teloos pogen van de voorgangers der kerk toch veel goeds zal overblijven van dat steeds weer opnieuw proberen terwijl hij ook veel goeds zag in de samenwerking, die tussen de vier ker ken was gegroeid. Sprekers uiten hun waardering jegens pastoor Blom voor de collegiale samen werking, waarin zij de uitwisseling van ervaringen hoog op prijs stelden. Na mens de oud-katholieke parochie bood de heer H. Stam de jubilaris een jubi leumgeschenk aan onder couvert. Dit stoffelijk blijk van waardering bege leidde hij met de woorden„U bent wel geplaatst naar een zilte en ruige uit hoek van God's wijngaard, maar dit plekkie is toch wel vruchtbaar Onder de verschillende woordvoerders schaarden zich ook mgr. G. A. van Kleef, die de juridische geaardheid van de jubilaris aantipte, een instelling die hij zelf ook bezat, „alleen gebruikte hij die kennis om na te gaan hoe hij die toe kon passen om ergens onderuit te komen en de jubilaris gebruikte die net andersom" merkte hij op. Hierna kregen de vele aanwezigen de gelegenheid om pastoor en mevrouw Blom persoonlijk te feliciteren, in welke hulde hun kinderen Bart en Lianne volop deelden. Toen Sint Nicolaas in Egmond-Binnen zijn intrede dacht te maken, ging dat anders dan men in petto had. Zijn triom fale intocht moest vervallen, want hagel en natte sneeuw zou voor de oude man wel eens nadelige gevolgen kunnen hebben en zijn paard zou veel te los- voetig worden. Nee, het ging allemaal anders, de Sint werd direct naar het dorpshuis gebracht om er in ieder geval zeker van te zijn, dat het feest doorgang kon vinden. En dat ging uitstekend, want hier was ook "Eensgezindheid" present, om met mu zikale begeleiding de honderden kin deren te ondersteunen in hun enthou siast gezongen welkomstlied. Loco-bur gemeester Harry Amerika was ook hier, om de Sint toe te spreken en ook voor de kindertjes van Egmond-Binnen was er veel lekkere. Ondanks regen en wind is hij gelukkig toch gekomen. En hij was er ook 's middags te Eg mond aan de Hoef, alwaar het weer tijdens zijn intocht gelukkig beter was. "Lamoraal" kon hem onder vrolijke St. Nicolaasklanken langs de straten leiden, om hem vervolgens naar het dorpshuis te brengen, alwaar een programma werd gegeven, dat de vele honderden kinderen tot puur enthousiasme bracht. De 15 zwarte knechten van de Sint gooiden daar' zo nu en dan nog eens een schepje bovenop, zodat het feest com pleet werd. Ook hier sprak de loco burgemeester de Sint toe, terwijl de heer Amerika het feest van begin tot eind meemaakte. De organiserende camité's van beide dorpskernen hebben met hun inspan ningen veel eer behaald en dankbaar heid manifesteerde zich vooral ook van de zijde der ouders. Een elftal bewoners van de Zeeweg te Egmond aan Zee hebben aan het college van Ben W een schriftelijk be zwaar gericht over het parkeerterrein, dat schuin tegenover hun woningen is gelegen. Zjj vinden het "een janboel" zoals in hun brief staat, „omdat er van alles wordt geparkeerd, zoals caravans, een sta-caravan, boten, onderstellen van boten, vrachtauto's, een tractor, een directiekeet enz.". Zomerhuisbewoners kunnen het 'Contact met de Egmonden' gratis afhalen Te Egmond aan Zee bij: Foto Jonker; Boekhandel Dekker; Boekschop "Rondo", het VVV- kantoor; Chin.-Ind. rest. "Sea Palace" en drukkerij Belleman; te £Lnond-Binnen bij Ga*™nuLs supermarkt; Apeldoorn zelfbediening; te Egmond aan de Hoef bij drukkerij Belleman. De 12-jarige Martin Zwart van de Julianastraat 29 te Egmond aan Zee loopt graag op het strand. Op een van z\jn tochten zag hij een wit apparaat liggen, waarop een soort antenne. Bljj met zijn vondst toog hij naar de po litie en weldra bleek dat hy een zoge naamde weersonde had gevonden, die onder een weerballon pleegt te hangen.

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 3