met d g monden Parachute-springen bij halve marathon zondag 7 januari 'HART VOOR EGM0N0"MET HET HART OP DETONG HARTVOOR GM0ND 4 KORT NIEUWS IELLA I^OSTA voor Egmond Voor al uw bloemwerk ook in 1979 A.M. ZENTVELD OLIE-GEVULDE RADIATOR onze prijs f119.- DEGRAAFFELECTRA 7e LE CHAMPION contact 3 JANUARI 1979 NUMMER 1383 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's f Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Ta-or> Keltink Met het oog op Egmond gericht gaven velen vorige week gevolg aan de uit nodiging van "Hart voor Egmond" om naar het Dorpshuis te Egmond aan de Hoef te komen. Daar werd van gedach ten gewisseld over het wel en wee van de Egmonden, waarby het ging over de vraag: "Hoe houden wc Egmond mooi". Is Egmond dan zo mooi? „Ja" zegt Hart voor Egmond, „Egmond is mooi". Iedereen die hier woont kan het we ten en velen van buiten hebben die zelfde overtuiging. Maar als je dan een diaserie voorgeschoteld krijgt, waarin de fotograaf met. een niet mis te ver staan fotogeniek oog vele plekjes van onze dreven heeft vastgelegd, dan ont dek je, dat Egmond nog mooier is dan we dachten. Deze diaserie was een hoogtepunt van de avond en de aan wezigen hebben hier volop van genoten. De prachtige kiekjes, doorkijkjes, dorps gezichten, panorama's en detailopnamen van zomaar een boom bij zomaar een hekje, waren evenzovele staaltjes van dia-opnamen, die bij elkaar een unieke serie vormen om Egmond naar buiten te brengen. „T IS WEL OM MOEDELOOS TE WORDEN" Misschien met die kleurenpracht en de natuurlijke schoonheid van Egmond in het achterhoofd, was het bestuur van "Hart voor Egmond" nogal negatief over het gemeentebestuur, dat er zich blijkens de uitlatingen van voorzitter Ron van Vleuten weinig aan gelegen laat liggen om er wat meer aan te gaan doen. Wel kon hij met optimisme meedelen, dat er op 5 januari een hoor zitting wordt gehouden in het Provin ciehuis te Haarlem, als gevolg van het bezwaarschrift dat "Hart voor Egmond" heeft ingediend inzake het bestem mingsplan "Beschermd Dorpsgezicht". Deze hoorzitting kan door iedere be langstellende worden gevolgd. Voor het overige noemde hij de reak- tie van B en W op de brieven van "Hart voor Egmond" uitgesproken te leurstellend. Ware het zo, dat "Hart voor Egmond" zijn hoop had gesteld op een totaal nieuw gemeentebestuur, ook deze verwachting was niet uitgekomen. De hoop was nu gesteld op een nieuwe burgemeester, die er binnenkort wel zal zijn. De aanwezige raadsleden spitsten hun oren en konden oog in oog met "Hart voor Egmond" de grieven aanhoren, die er "met het oog op Egmond" leven. Raadslid Luitjes ontlokte het de vraag: „B en W doet niets, u krijgt geen ant woord, wat doet u nu, afwachten?" Voorzitter Van Vleuten zei: „we kun nen bepaald niet stellen, dat er iets gebeurd, maar we hebben het huidige college en de raad de gelegenheid ge geven om te reageren". „Reacties uit de wandelgangen van het gemeentehuis, ons via via ter ore gekomen, zijn nogal JÉ/ervelend", vervolgde hij. „Wat moet ^e met zo'n waslijst" wordt er dan ge zegd, „maar dankzij een van de raads leden is het niet een "voor kennisge ving aangenomen" geworden maar naar ruimtelijke ordening doorgestuurd". Hij vervolgde: „Toch is het om moe- leloos te worden, soms zijn drie vier brieven onderweg en er wordt nog geen antwoord ontvangen, wel het kaartje dat het stuk is aangekomen". „Moeten we gaan protesteren, spandoeken, re volutionair optreden?" vroeg Ron van Vleuten aan de vergadering. „Dat is iets waar ik totaal niet voor voel". Hij be sloot: „Wel vinden we zo langzamer hand, dat er heel wat goed te maken is en we wachten nog steeds met on geduld op dit gemeentebesuur". Deze kritieken waren te beluisteren op de druk bezochte avond van "Hart voor Egmond", waarop ook nog ver schillende verkeersvraagstukken wer den doorgenomen, die bij de bevolking als steeds nijpender worden ervaren. "Hart voor Egmond" houdt elke laatste dinsdag van de maand een kernavond bij de familie Smit aan de Julianaweg 25. In de wandelgangen van het dorps huis waren tijdens de bijeenkomst werkstukken te bewonderen van Cees Broersen, Marjan de Glopper, Bob Den- neboom, Jan Blonk en Thijs Oorthuis. wij vernemen DAT zaterdagmiddag 6- januari a^. de traditionele kerstboomverbranding weer zal plaatsvinden. Om drie uur is dat te Egmond-Binnen op het crossveldje aan de zuidzijde van de r.k. kerk. Op dezelfde tijd is de kerst boomverbranding te Egmond aan de Hoef tegenover de r.k. school aan de Pr. Marijkelaan. De brandweer ver zoekt de bomen niet eerder aan te voeren dan die middag vanaf twee uur. Het spreekt vanzelf, dat ieder kind dat met een boom aan komt sjouwen een traktatie ontvangt. In lichtingen kunnen worden verkregen bij J. C. Apeldoorn, Esdoornlaan 24 te Egmond-Binnen, tel. 1398 en bij A. M. Druiven, Herenweg 220 te Eg mond aan de Hoef, tel. 1905; Voor Egmond aan Zee gaat het an ders. Daar slepen de kinderen de ge hele week kerstbomen naar het strand waar ze alle ruimte hebben om ze te verbranden. Wel uitkijken jongens; Zomerhuisbewoners kunnen het 'Contact met de Egmonden' gratis afhalen Te Egmond aan Zee by Foto Jonker; Boekhandel Dekker; Hoekschop "Rondo", het WV- kantoor; Chin.-Ind. rest. "Sea Palace" en drukkery Belleman; te Egmond-Binnen by: Gaarthuis supermarkt; Apeldoorn zelfbediening; te Egmond aan de Hoef by: drukkery Belleman. DAT ajs. zondag de halve marathon wordt gelopen te Egmond aan Zee. De afstanden zijn 3, 7 en 21 kilometer. Voor alle categorieën is de start om 11.00 mir op de Noord-Boulevard. De geh-Jpiag staat de sporthal met zijn gehele akkommodatie ter beschikking. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij naar de publikaties in dit blad; DAT deze week een uitwisseling plaats vindt tussen de jeugdsoos van Eg mond aan Zee en een Duitse jeugd club uit Bochum. Dit is een uitvloei sel van een bezoek van de Egmondse jeugdclub aan Duitsland in februari van vorig jaar. De gasten worden in gastgezinnen ondergebracht. Het pro gramma van deze week is helemaal gebaseerd op het elkaar beter leren kennen. Het ligt in de bedoeling om fiets- en wandeltochten te gaan hou den. De weersomstandigheden zullen misschien wijzigingen noodzakelijk maken, terwijl het op het moment dat wij dit schreven zelfs nog een vraag was of de gasten dinsdag zou den arriveren en hoe laat, aangezien de weersomstandigheden, o.a. zware sneeuwval in het oosten van het land, het reisschema danig in de war gooi den. Op het programma prijkt ook een schaatsmiddag op de Meent, maar als alles goed gaat, is dat waarschijn lijk ook elders mogelijk, bijvoorbeeld op de Slotgracht; RESTAURANT ITALIANO PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een steervolle omgeving" DAT er van de St. Nicolaas-aktie te Egmond aan Zee nog steeds prijzen afgehaald worden. Het blijkt dat nog niet iedereen zijn loten goed heeft nagekeken. Een grote hoeveelheid prijzen is reeds afgehaald maar en nu komt het, nog niet één hoofd prijs. Het is dus alleszins de moeite waard om uw loten nog eens goed na te kijken. De nummers van de hoofdprijzen laten we hier nog eens volgen: serie 29 nr. 2811 reis naar Parijs voor 2 personen; serie 6 nr. 23130 stereo-installatie met 2 boxen; serie 16 nr. 18281 een reis naar Ame rika voor 2 personen. De prijzen zijn af te halen-bij Willem's Drankensuper alwaar ook nog volledige trekkings- lijsten aanwezig zijn; DAT, hoewel het nieuwe jaar pas is begonnen, reeds weer aan carnaval gedacht wordt. Waarom ook niet, lachen is gezond en gezondheid wen sen we elka'ar allemaal toe. Te Eg mond aan de Hoef bijvoorbeeld heeft de carnavalsvereniging "De Doorzak- kers" een kennismakingsavond ge pland op vrijdag 26 januari, 's avonds om 8 uur in café Beemsterboer, al waar iedereen die lid is en lid wil worden, welkom is. Voor of op die avond kan de komtributie betaald worden aan een van de bestuursleden, t.w. Kees en Jopie Baay, Riet Ligt- hart, Guus de Waard of Willem Kun nen. Op die avond wordt er gezellig gekiend en vindt de verkiezing plaats van Prins Carnaval; vervolg pagina 3 BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen 0 adviesprijs 174, Duinstraat 2 alleen zaterdag Egmond aan Zee Telefoon 1093 By voldoende gunstige omstandighe den zal de nationale halve marathon van "Le Champion" a.s. zondag in Eg mond aan Zee opgeluisterd worden door een demonstratie parachutespringen op het strand. Deze zal omstreeks één uur in de middag plaatsvinden tijdens de binnenkomst van de lopers van de 21 kilometer. Het belooft overigens erg druk te worden a.s zondag. Vanaf 9.00 uur kan men voor de inschrijving van de 3 en 7 km terecht in de sporthal waar de deel nemers gebruik kunnen maken van de gehele daar aanwezige akkommodatie. Om 11.00 uur starten de kortste afstan den dan op het noordelijkste gedeelte van de Noordboulevard. De 3 km lopers gaan over het strand .terwijl die van de 7 km ook een drietal kilometers door de duinen afleggen. De finish-van belde afstanden is vanaf 11.10 uur op het Pompplein. Het inschrijfgeld voor de 3 km bedraagt voor de jeugd Lm. 15 jaar 2,—; ouderen betalen 3,Deel nemers aan de 7 km betalen 1, extra voor de verplichte duinkaart. Deze afstanden zijn uitermate geschikt voor de echte trimmer. Voor de halve marathon-prestatieloop kan men nog na-inschrijven vanaf 9.00 uur in de sporthal. Het inschrijfgeld bedraagt voor de na-inschrijving 9. en een geïllustreerde uitslagenlijst kost 2,extra. De start van de halve ma rathon vindt ook om 11.00 uur plaats op de Noordboulevard. Het parkoers van de 21 km is uitermate fraai en gaat voor het grootste gedeelte door het Noordhollandse Duinreservaat De deel nemers zullen onderweg diverse ver- zorgingsposten vinden waar mandarij nen en citroenthee aangeboden worden. Voorts is het Rode Kruis met Ver bindingsdienst op een vijftal punten aanwezig. Terug op het Pompplein zal men de gelopen tijd elektronisch kun nen aflezen. Aan de wedstrijdloop zul len vele bekende atleten uit het gehele land en zelfs uit het buitenland deel nemen. In de verschillende kategorieën zal er een spannende strijd uitgevochten worden. De Egmonder bevolking wordt har telijk welkom geheten bij dit grootse sportgebeuren. Loopt u zelf niet mee, kom dan even kijken, het is beslist de moeite waard. IN 1978 MEER DAN 3700 DEELNEMERS .Dringen aan de start, januari 1978.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1