met de eg monden Gerard Tebroke winnaar van de zevende marathonloop KORT NIEUWS A.M. ZENTVELD "Crescendo" geeft donateursconcert Sonor Cassettebandjes DEGRAAFFELECTRA contact 10 JANUARI 1979 NUMMER 1384 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymóplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink GERRIE ZWART EERSTE EGMONDER Tijdens de zware 21 km-loop van zondag j.1., die de geschiedenis ingaat als de zevende marathonloop van "Le Champion" te Egmond aan Zee, gehouden tijdens zeer koude weersomstandigheden over een zwaar besneeuwd en daar door moeilijk begaanbaar parcours, presteerde Gerard Tebroke uit Aalten het om als eerste binnen te komen in de onder deze omstandigheden pachtige tijd van 1.12.50. De eerste Egmonder was Gerrie Zwart, die een magnifieke tijd noteerde van 1.16.27 en daarmee zesde werd. De tweede Egmonder en nummer 46 op de ranglijst was C. Bruschke met een tijd van 1.23.35. Vier dames waag den zich ook in deze gigantische wedstrijd en toetsten hun krachten aan die der heren. De eerste was Marja Wokke uit Bergen die als 85e vele honderden mannelijke collega's achter zich liet. En bij de veteranen II ontmoeten we hele maal bovenaan weer een bekende naam, enwel die van de oud-Egmonder Theo Hopman, nu woonachtig te Burgerbrug. MARATHONLOOP ONDANKS KOUDE EEN GROOT SUCCES Duizenden lopers, om precies te zijn totaal 2040, hadden het er zondag j.1. voor over om naar Egmond aan Zee te komen om daar mee te doen aan de marathonloop van "Le Champion", die voor de zevende keer werd georgani seerd. De weersomstandigheden waren allesbehalve gunstig, hoewel er sprake was van dooi. Maar die ging gepaard met een ijzige koude wind, die vooral de wedstrijdlopers parten speelde op hun parcours door de duinen in de rich ting Bakkum, dwars tegen de krachtig uit het zuidwesten waaiende lucht stroom, zodat de lopers ternauwernood op temperatuur konden blijven, on danks hun inspanningen. Gerrie Zwart, eerste Egmonder en zesde in het grote geheel. De meest geoefende lopers hadden er weliswaar minder moeite mee, maar deze handicap, die bovendien nog ver zwaard werd door het dikke sneeuw dek, was vanzelfsprekend van invloed op de gemaakte tijden. Menig loper maakte een duikeling in de harde sneeuw, waarvan de laagdikte op vele punten niet was te peilen. Maar gelukkig stonden onderweg ver schillende posten, die de zwoegers van een hartversterking konden voorzien. De goede zorgen van "Le Champion" maakten het daardoor mogelijk, dat deze marathonloop desondanks door kon gaan, hoewel van de deelnemers het uiterste werd gevergd. DcJjkganisatie had niets aan het toe val ^rergelaten en kon zij de sneeuw massa's op het parcours niet weren, voor het overige was overal aan ge dacht. Was het vorig jaar niet mogelijk om gebruik te maken van de sporthal, alwaar de deelnemers op verhaal kon den Anen, deze keer bleek hoe goed deze^Rcommodatie voldoet als het ook om dit soort evenementen gaat. Het was hier Cees Lansbergen, de man ach ter de schermen van "Le Champion", de prijswinnaars bekend kon maken en hen de trofeeën uit kon reiken. Vele honderden toeschouwers waren naar de finish gekomen, terwijl ze daarvoor reeds getuigen konden zijn van de massale start op de Noord-Bou levard. Bij de finish maakten een tv- ploeg opnamen van dit sportgebeuren, dat landelijk er\ internationaal steeds meèr bekendheid krijgt. Kwamen de deelnemers uit alle hoe ken van het land, er waren op de uit slagenlijsten nu ook buitenlandse na men te lezen, waaronder verschillende Duitse en zelfs uit Zweden. Ook de Eg- mondse deelnemers waren goed ver tegenwoordigd, waaronder ook de com plete trimgroep van "De Klok". De or- gansatie wil graag aan de Egmondse bevolking zijn dank overbrengen voor de spontane hulp en voor de bijdragen in het prijzenpakket, dat zeer omvang rijk was. Hieronder de belangrijkste uitslagen: 1 Gerard Tebroke >.12.50; 2 Theo Ver beek 1.13.30; 3 T. Smid 1.15.43; 4 Nico van Stralen 1.15.52; 5 H. Zeegers 1.16.14; 6 Gerrie Zwart 1.16.27 (1ste Egmonder); 46 C Bruschke 1.23.35 (tweede Egmon der). Eerste bij de dames Marja Wokke uit Bergen. Eerste bij de veteranen de oud-Egmonder Theo Hopman. Organisator Cees Lansbergen en winnaar Gerard Tebroke. wij vernemen DAT de visclub "By Nacht en Ontij" op zondag 14 januari a.s., 's morgens van 8.00 tot 10.00 uur weer gaat vis sen. Het is een kompetitiewedstrijd, die ijs en weder dienende hopen lijk door kan gaan. De volgende wedstrijd is 14 dagen later op zondag 28 ja nuari, ook van 8.00-10.00 uur. Wan neer het niet door kan gaan, wordt dat medegedeeld op het raam bij Huib Konijn. Nu reeds wordt mee gedeeld, dat er een kienavond wordt gehouden op 17 februari in café ,,'t Vlack"; Een zwaan in de boks, op de vliering hy de familie Rens aan de Pr. Bern- hardlaan 31 te Egmond aan de Hoef. Het dier was volkomen versufd door de koude toen de hr. Rens het 's avonds laat uit een bevroren weiland plukte en er zelfs een nat pak voor over had. Hy droeg het dier naar huis, waar het door de goede zorgen van vrouw en kinde ren er weer helemaal bovenop kwam. DAT er voor de feestavond van het jon gerenkoor te Egmond aan de Hoef veel belangstelling bestaat. Nog even een herinnering voor leden en -oud leden, de avond vindt plaats op 13 januari in het Rode Hert na de rit mische misviering van 19.15 uur. Oud-leden die mee willen zingen, worden verzocht op donderdag 11 ja nuari naar de repetitie te komen om 19.30 uur; DAT er aan de Kerkstraat 3 te Egmond aan Zee een stoffenzolder is gevestigd onder de naam "Olly's Stoffenzolder". Een nieuwe zaak defhalve die het bij de Egmondse huismoeders en allen die de edele naaldkunst beoefenen wel zal gaan doen, want er is een verbijsterende keus. En volgens de advertentie is alles zeer voordelig, dus een kijkje aldaar is nooit weg; DAT, wanneer u het zingen niet kan laten, het eens moet gaan proberen bij de zangvereniging Soli Deo Gloria te Egmond aan de Hoef. Zij zouden graag nog meer dames en heren op het koor willen zien. Inlichtingen tel. 1276 en 28^6; DAT vrydag 12 januari a.s. weer de jaarlijkse klaverjasdrive wordt geor ganiseerd voor de bejaarden te Eg mond aan de Hoef. Er zijn mooie prijzen te "winnen en u kaart voor een goed doel. Komt dus allen naar "Het Rode Hert", aanvang 8 uur; DAT de Egmondzeeër Reddingsbrigade een EHBO-herhalingscursus organi seert die ook door niet-leden kan worden gevolgd, om voor verlenging van het EHBO-diploma in aanmer king te kunnen komen. De cursus Deze week 5 bosjes hollandse droogbloemen voor de stuntprijs van f 10.- BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen wordt elke maandagavond gegeven in het wijkgebouw aan de Wilhel- minastraat van 19.00 tot 21.30 uur; DAT de brandweer van Egmond-Binnen zaterdags omstreeks het middernach telijk uur nog in aktie moest komen, aangezien een open haard van Cor Gaarthuis aan de Abdijlaan moeilijk heden gaf. Het bleek dat een balk, die deel uit maakte van de haard, was gaan branden. Het was moeilijk om er bij te komen, maar tenslotte kon men het vuur toch in de kiem smoren. De haard moet voor een groot deel weer worden hergeconstru- eerd; DAT de carnavalsvereniging ,,'t Alf Elfie" te Egmond aan Zee op zater dag 13 januari a.s., 's avonds om 20.00 uur een grote instuifavond organiseert in restaurant "De Klok". Buiten de vanzelfsprekende gezelligheid van ,,'t Alf Elfie" zal men ook kunnen vlot bruggen, balgooien en het geluk be proeven bij het rad van avontuur; DAT de kerstboomverbranding, die j.1. zaterdag plaatsvond te Egmond aan de Hoef en te Egmond-Binnen min der belangstelling trok dan voorgaan de jaren. Of dit nu komt, doordat er minder kerstbomen verkocht zijn of omdat er veel belangstelling was voor het schaatsen, zodat de aandacht ver deeld werd, wie zal liet zeggen. Ove rigens zijn er ook bomen met kluit verkocht, die dus in de hardbevroren bodem een plaatsje moesten krijgen. En daarvoor moest het nog wel enkele dagen dooien; DAT "Het Witte Huis" te Egmond aan Zee het plan heeft om wegens veel succes in het afgelopen jaar voortaan op elke zaterdagavond levende mu ziek te brengen. Men leze daartoe de aankondiging, die dan ook elke week in het "Contact" vermeld staat; RESTAURANT ITALIANO IELLA ^gfOSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". DAT de voetbalvereniging St. Adel bert te Egmond-Binnen/en daarvan speci aal de jeugdafdeling en het dames voetbal, a.s. zaterdag weer zijn maan delijkse oud-papieraktie houdt. Ook kunt u da» vodden kwijt. Lees onder verenigingsnieuws meer hierover. Ook wordt daar verhaald over de grote verloting die het damesvoetbal orga niseert; Vervolg pagina 2 Op 27 januari geeft het gemengd koor "Crescendo" te Egmond-Binnen haar eerste donateurs-concert o.l.v. Piet Groot. Solisten zijn Lida van Zijl, sopraan en Bart Jansen, tenor. Verder zal mede werking worden verleend door het ac cordeon-orkest "Vita Nova" uit Alk maar o.l.v. Wim Cornelissen. Het con cert vind plaats in de zaal van Theo Swart, aanvang 20.00 uur. Voor inlich tingen telefoon 02206-1130. alleen zaterdag w Duinstraat 2 - Egmond aan Zee Telefoon 1093

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1