met de egmoriden Egmond aan Zee betaalt minder, Egmond-Binnen en Egmond a. de Hoef betalen meer belasting Voordeel voor Egmond aan Zee Goed optreden van „Crescendo" KORT NIEUWS wij vernemen A.M. ZENTVELD van onroerend goed of bedrijf Spotje incl. comptalux-lamp onze prijs 13.- DE GRAAFF ELECTRA contact 31 JANUARI 1979 NUMMER 1387 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's:" Gerard Belleman Layoüt en montage: Jan de Raadt- Jaap Eeltink Het moest er eens van komen. Hoewel Egmond aan Zee weliswaar nooit hele maal voor de eenwording van de Eg- monden is geweest en Egmond-Binnen wel, toen eenmaal het besluit tot sa mengaan was gevallen, moest de voor malige gemeente Egmond-Binnen tege lijkertijd de consequentie aanvaarden, dat zjj meer moest gaan betalen, om tenminste op geltfk niveau te komen met Egmond aan Zee waar het de ge meentelijke belastingen betreft. En aan gezien het erom gaat, dat er by elkaar niet persé een meeropbrengst uit moet komen - iets waarvan wethouder Dam- stra, de man van financiën, het nut niet inzag, hield dat onmiddellijk in, dat Egmond aan Zee ging profiteren door een verlaging. Toch een voordeel dus voor Egmond aan Zee. Hierbij zij onmiddellijk aan getekend, dat de raadsleden van Eg mond-Binnen het nadeel namens hun kiezers zonder schroom aanvaardden. Dat kon ook niet anders. Wel lag het voor de hand, dat er nog enige politiek steekspel werd gespeeld, dat echter niet tot felle discussies leidde. Maar een en ander nam echter wel zoveel tijd in beslag, dat de raadsver gadering van maandagavond om pl.m. 11.15 uur werd beëindigd, nadat er slechts 13 van de 29 punten tellende agenda de revue waren gepasseerd. In Egmond aan Zee zijn in het ver leden veel bezwaren gerezen tegen de onroerendgoedbelasting, die hier als hoogste ter lande golden. Daarentegen betaalde Egmond-Binnen ongeveer het laagste tarief. Dat gaat natuurlijk nu niet meer op. Maar het nieuwe voor stel oogstte nogal wat kritiek van de PvdA, die bij monde van Van Wijk liet weten 'het absoluut niet eens te zijn met het voorstel van B en W, waarbij de eigenaar 4,per 3.000,waarde gaat betalen en de gebruiker 2,65. In de commissie financiën was de wethouder nota bene met het voorstel gekomen van resp. 4,90 en 1,75, (vervolg op pagina 2) DAT de Egmondse fotoclub DEFA op vrijdag 2 februari haar tweede "dia- porama" houdt, die deze keer ver zorgd wordt door een van haar eigen leden, t.w. Ben Jansen uit Heiloo. Het is voor de eerste keer, dat Ben Jansen naar buiten treedt met een "diapo- rama". Zijn werk is goed, dat weet men. Hij is o.a. ook aangesloten bij de landelijke kleurengroep. Iedereen kan 'n kijkje komen nemen, de avond begint om 20.15 uur in pension "Golf- zang", Boulevard Ir. de Vassy 19 te Egmond aan Zee; DAT Corrie Kljjn op vrijdag 2 februari a.s. haar schoonheidssalon opent aan de Smidstraat 8 te Egmond aan Zee. Deze schoonheidsspecialiste, die goed op de hoogte is van de vrouwelijke schoonheidsidealen, schenkt die avond een openingsborreltje van 19.30 tot 22.00 uur; DAT de voetbal op de buitenvelden nog niet rolt en als de weersomstan digheden zo volhouden, dan ziet het er naar uit, dat dit voorlopig nog lang niet het geval zal zijn. Het ge volg is. dat de kompetitiewedstrijden zich steeds meer naar het voorjaar zullen verplaatsen en ook een late Deze week 5 bosjes hollandse droogbloemen voor de stuntprijs van f 10.- BLOEMSIERKUNST PlN-SI**3S «seSt-OTTSkj Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen afloop zullen krijgen. Voor de voet balverenigingen, evenals voor de an dere buitensportverenigingen betekent dit een geweldig oponthoud, terwijl er meer moeite gedaan moet worden, om het verenigingsverband in stand te houden. Maar daarin slaagt men over het algemeen goed door alter natieve aktiviteiten, die de gezellig heid in een vereniging ten doel heb ben. En dat is ook belangrijk; DAT sigarenmagazijn Jan Twisk te Eg mond aan de Hoef kaarten verkoopt voor de op de zaterdagen 10 en 17 februari op te voeren operette "Ein Walzertraum" door de Heilooër ope rettevereniging in de Schouwburg zaal van het psychiatrisch centrum "St. Willibrord". Het radio-promena- ade-orkest zal haar medewerking verlenen en de balletschool van Tiny Derksen uit Bergen. Deze operette vereniging betrekt steeds meer de Eg- monden in haar aktiviteiten, vandaar dit bericht voor de verschillende hier wonenden, die deze vereniging een warm hart toedragen; DAT de VVV Egmond-Binnen op maan dag 5 februari, te beginnen om 20.15 uur haar algemene ledenvergadering houdt in café Swart. Het jaarverslag geeft een batig saldo te zien van 2877,33. De begroting voor 1979 daarentegen toont een tekort aan van 4500,Dit tekort wordt voor een belangrijk deel veroorzaakt door de ophanden zijnde verhuizing van het kantoor en de bijdrage die zal moe ten worden betaald aan de streek- VW en de ANW. Voor reklame en advertenties kan ook deze VW te weinig uittrekken, ondanks het feit dat de VW in principe daartoe in het leven is geroepen. De VW Egmond-Binnen telt 69 leden en donateurs. Vorig jaar waren dat er 85. Het aantal inllich- tingen bedroeg 2276 in 1978. In 1977 4008. Het aantal overnachtingen in 1978 bedroeg 17260. In 1977 waren dat er 15012. Hier een vooruitgang dus. Tijdens de vergadering zullen de di verse aangelegenheden het toerisme betreffend worden doorgesproken. Uw opkomst is derhalve zeer gewenst; DAT de bewoners van de Montgomery- straat zeer erkentelijk zijn voor de medewerking van politie en gemeente bij het in standhouden van hun ijs baan. De weg was afgezet met drang hekken, zodat het ijsplezier onge stoord voortgang kon vinden; DAT de Egmonders worden verzocht meer aandacht te schenken aan hun brievenbussen. Dit nuttige klepje valt nagenoeg niet op maar in deze vorstperiode hebben de postbode en de krantenbezorger er veel moeite mee. Sommige brievenbussen zijn niet open te krijgen terwijl bij anderen, om tocht te voorkomen er een thee doek o.i.d. achter is gespannen, zo dat er niets door kan. Bovendien heeft menig bezorger zich bezeerd aan buskleppen met te sterke veren of moeilijk te openen exemplaren, aan gezien ze als gevolg van occidatie bijna niet in beweging zijn te krijgen. We letten er meestal niet op maar het bovenstaande is maar al te waar. Kijk even of uw brievenbus goed is, 't is een kleine moeite en hoewel wat moeilijker te veranderen, een brievenbus zeer laag bij de grond is ook vragen om moeilijkheden; DAT dominee F. E. van der Zee te Egmond aan de Hoef zondag 4 fe bruari om 10.00 uur in de Slotkapel afscheid zal nemen van de hervormde gemeente Egmond-Binnen c.a., we gens zijn vertrek naar Arnhem. Voor allen betekent dit een groot verlies maar het is de wens van zijn ge meenteleden dat het in Arnhem even als tijdens de 7 jaren in Egmond een prettige werkkring zal Worden; DAT op vrijdag 2 februari een open klaverj asdrive plaatsvindt in "De Meerpaal" te Egmond aan Zee. Het Om een avondje muzikaliteit te ge nieten, weten we reeds lang, dat je daarvoor in Egmond-Binnen goed te recht kunt. En toen enkele jaren gele den daar ook het dames- en herenkoor "Crescendo" werd opgericht, wisten we reeds, dat er vroeg of laat speciale avonden zouden gaan komen, om naar dit koor te luisteren. ^0 koor had haar naam reeds ge vestigd door de verschillende optredens tijdens de Belcanto-concerten van "EensgezindheidEn zaterdag kon men hetperste optreden beluisteren tijdens ee^jjfcigen donateursconcert in zaal S\^K, voor welke avond het zich ver zekerd had van de medewerking van de sopraan Lida van Zijl en de tenor Bart Jansen, terwijl het accordeonorkest Vita Nova aan deze avond een aparte di mensie gaf. "Crescendo", dat op het podium deze avond naar hartelust musiceerde onder leiding van de waarnemend dirigent Piet Groot, gaf de aanwezigen veel luis tergenot. De sfeer in zaal Swart was weer bijzonder gezellig en daarin kwa men de verschillende uitvoeringen van een zeer gevarieerd progamma goed tot hun recht. Aanvankelijk vroeg men zich af, of de geluidsweergave in dé zaal het zou doen bij het optreden van dit koor, dat over een groot aantal leden beschikt. Maar het "Crescendo" dat hier voor ons stond, was uitgedund. Door ver schillende oneindigheden kon een aan tal leden deze avond niet meewerken. Het daardoor minder volumineuze ver mogen leek door deze oorzaak meer in verhouding tot de zaalinhoud en speelde het geheel di^toch nog in de kaart. De aanwezen konden dan ook veel genieten deze avond, terwijl vooral het optreden van Lida van Zijl een geluk kige keuze bleek te zijn. Haar ijle stem geluid, dat opvallend zuiver was, miste soms wel eens wat voordracht, maar de weergave van de soli tegen de ach tergrond van een enthousiast koor was een goede verhouding, die zich bijzon der goed aanpaste aan het optreden van "Crescendo", dat eigenlijk zelf over zo'n kracht zou moeten beschikken. Maar de toekomst kan dat nog wel eens met zich meebrengen, want in het koor beschikt men over goede krachten. De lady-speaker Agatha Beukers, die evenals de andere dames-leden van het koor gekleed was in een nieuwe robe, die door kleur en uitvoering het geheel een vrolijk aanzien gaf, kondigde steeds weer de uit te voeren werken aan, waarbij de korte uitleg de daarna te beluisteren muziek meer verduide lijkte. De aanwezigen hebben deze avond veel kunnen genieten van de prestaties van hun eigen koor. En misschien is het wel goed, om te besluiten met een op wekking voor anderen die graag mee zingen: ga eens langs, want het koor kan best wat versterking gebruiken, zowel aan de heren- als aan de dames kant. Want zolang u zingt, gaat alles goed. "Crescendo" is een vereniging, waarvan we in de toekomst nog veel kunnen verwachten. RESTAURANT ITALIANO 9/ELLA^&OSTA PIZZERIA Pompplein.3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving" is bekend dat daarvoor steeds aan trekkelijke prijzen beschikbaar zijn, dus een gezellig kaartje leggen in De Meerpaal doet het. Men leze de ad vertentie; DAT toneelvereniging 'De Flierefuiters' op 22, 23, 28, 29 en 30 maart een dol komische thriller op de planken van "Cinema 1000" brengt. "De Fliere fluiters" gaf het stuk de titel "Toe standen en Testamenten". Meestal is dit laatste "dood"ernstig, maar wan neer "De Flierefluiters er mee om gaan wordt het lachen, gieren, brul len. Tezijnertijd verneemt u meer. Donateurs ontvangen t.z.t. de pro gramma/plaatsbewijzen thuis; DAT de heren A. Blaauboer eq L. Wjj- ker, beiden hoofdcommies ten ge meentehuize van de voormalige ge meente Egmond aan Zee, met ingang van 1 februari de dienst zullen ver laten. Voor beiden was in de nieuwe gemeente Egmond geen passende funktie aanwezig, met het gevolg dat zij op wachtgeld gaan. De heer Blaau boer is 56 jaar. Hij trad op 29 juni 1945 in dienst van de gemeente Eg mond aan Zee en was daar derhalve 34 jaar werkzaam. Hij neemt afscheid als hoofdcommies van de afdeling fi nanciën. De heer L. Wijker was te Egmond aan Zee werkzaam met in begrip van enkele onderbrekingen i.v.m. een dienstverband bij de be lastingen vanaf 16 juli 1945. Hij is 52 jaar. Hij neemt afscheid als hoofd commies van afdeling sociale zaken en belastingen. Het afscheid van bei den zal in interne kring plaatsvinden; DAT vanaf zaterdag a.s. voorlopig elke zaterdag de zanger/gitarist Richard Ilario zijn spel zal spelen tijdens het etentje dat u zich heeft toebedeeld in La Chatelaine aan de Smidstraat te Egmond aan Zee. Zoals bekend treedt daar elke zondag het Trio Hel- lenique op, waarvan velen reeds heb ben genoten. Nu kan men ook elke zaterdag in La Chatelaine genieten van levende zang en muziek tijdens een dinertje bij kaarslicht en een knapperend houtvuur. Soms zouden we twee levens willen hebben want het is goed om ook daar eens van te genieten; DAT "Lamoraal van Egmont" op zater dag 17 februari zijn donateursconcert geeft. Dit concert is het begin van een reeks aktiviteiten, die plaats vinden in dit jubileumjaar, waarin de vereni ging 75 jaar bestaat. Vanaf heden zul len wij aan het jubileum van "Lamo raal" regelmatig aandacht schenken, omdat gedurende het gehele jaar, te beginnen de 17e februari en voorlopig eindigend in november, allerlei eve nementen gestalte krijgen. Tijdens het donateursconcert zal Martin Witte brood zijn 'Kleine Kapel' presenteren. Plaats van handeling: Dorpshuis Eg mond aan de Hoef. Een speciale ju- bileum-L.P. zal gaan verschijnen met werken-van "Lamoraal van Egmont". De voorverkoop wordt tijdens het do- nateursconc^rt begonnen; DAT de gymnastiekvereniging Achilles te Egmond aan Zee op vrijdag 2 fe bruari zijn jaarvergadering houdt, aanvang 20.00 uur in "De Klok". Er zal een nieuwe voorzitter worden ge kozen, i.v.m. het vertrek van Tj. Gar denier. Het bestuur stelt kandidaat de heer G. Jaspars. Mevr. Van Balen- Hopman zal mevr. Groot-Klerks op volgen; (Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. Marshallstraat 55 I aan Zee SB (02206) 2249 Postbus 71 adviesprijs 19,75 alleen zaterdag Duinstraat 2 - Egmond aan Zee Telefoon 1093

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1