mm a m Bijzondere scholen houden hun vakonderwijzer Slotgracht schaatswedstrijden "CONTACT MET DE EGMONDEN" 31 JANUARI 1979 NUMMER 1387 EGMOND AAN ZEE BETAALT MINDER van pagina 1: waarmee de PvdA akkoord ging. Nu bleek het voorstel ineens weer te luiden zoals eerder genoemd. „Deze tarieven zullen voor de gebruiker verschrikke lijke gevolgen hebben" zei de heer Van Wijk. Volgens hem hield dat in. dat de eigenaar van een permanent verhuurde woning zo'n 36'/i °/o minder zou gaan betalen terwijl de gebruiker of huurder pl.m. 32Vs meer betaalde, omdat er geen rekening was gehouden met de aftrek van het rioolrecht, waarvan een deel reeds in de bestaande te betalen huur was verrekend. B. L. J. VAN WIJK (PvdA) verschrikkelijke gevolgen" Nu zou de gebruiker er nog eens een schepje bovenop krijgen. Met verschil lende percentages lichtte hij zijn stand punt nader toe en hij kreeg bijval van Gemeentebelangen, die tot dezelfde conclusie kwam, volgens Bob v.d. Ende. Deze wilde wel kwijt, dat de hele tariefstelling „je reinste koffiedikkijk- kerij is, daar de begroting nog niet eens klaar is en de rekening van 1978 nog niet is afgesloten". Hij wilde graag we ten wie in het college van het oorspron kelijke standpunt was teruggekomen en steunde onverbloemd het voorstel van de PvdA. De heer Luitjes vond het vrij logisch dat huurders wat meer rioolbelasting zouden gaan betalen, zodat de woning bouwverenigingen over wat meer geld zouden gaan beschikken. Dit ging echter niet op, aangezien er per woning een vastgesteld bedrag voor onderhoud wordt uitgekeerd. G. G. DAMSTRA (VVD) Wethouder „niet extra voor rioolrecht betalen" In het college bleek ook verdeeldheid te bestaan, waarop wethouder Damstra, ook antwoordend op de vraag van Van der Ende, dat Loco Amerika het min derheidsstandpunt oftewel het stand punt, dat nu door de PvdA en Gem. Bel. werd gesteund navolgde en hijzelf en wethouder Jaspars het collegevoor stel handhaafden. Wethouder Damstra betwistte de stelling, dat de huurder van een woning nu extra voor riool recht moest gaan betalen, aangezien de tarieven voor de O.G.B. werden geheven op gegevens van de belastbare op brengst van het kadaster, terwijl in de huur geen volledig rioolrecht is bere kend. Van der Ende was dat niet met hem eens. De heer Tabernal was er voor stander van dat de vervuiler betaalt. „Ik ga de percentages niet na" zei hij, „ik kan wél zeggen dat ze niet kloppen". Hij stelde zich op het standpunt, dat de kleine eigenaars, die in veel gevallen niet eens aan het minimum inkomen toekwamen, als eigenaars van een wo ning voor nog veel meer andere lasten stonden. R. Tabernal (V.V.D.) „ik kan wél zeggen dat ze niet kloppen". Veel woorden werden er nog aan de voorstellen gewijd, waarbij de onroerend- goedbelasting, waarvan het rioolrecht een onmiskenbaar onderdeel uitmaakt, het belangrijkste onderwerp van ge sprek was. Nadat Jan Apeldoorn nog gepleit had voor drie teldatums inzake de tarifi- ering van de toeristenbelasting, waarin hij overigens geen steun kreeg, hoewel hij wel de toezegging kreeg, dat er een nadere studie voor de heffing zal wor den gemaakt, speciaal waar het de mo biele campings betreft, werd er over de verschillende voorstellen gestemd, waarbij de PvdA en Gem. Belangen succes oogstten door de vaststelling van de OGB tarieven van 4,90 per 3000,-- waarde voor eigenaren en 1,75 voor gebruikers van het pand. De andere belastingvoorstellen kwa men er met wat op- en aanmerkingen nagenoeg zonder strubbeling door. Nog voor het eerste agendapunt aan de orde was, werd door de raad einde loos lang gepraat over een vakleer kracht, die tot 31 december nog in funk- tie was op de bijzondere scholen van het voormalige Egmond-Binnen, wel iswaar op eigen kosten. De openbare scholen waren hiervan verstoken, mede als gevolg van de splitsing i.v.m. de in gebruikname van de nieuwe school te Egmond-Binnen. Th. Groot wilde het vakonderwijs op de bijzondere scholen voortzetten in het belang van de kinderen, zoals hij zei, alvorens er definitieve besluiten zouden worden genomen. Van der Ende wilde dat ook graag, maar hij vroeg zich af waarom dat 100,per uur moest kosten. Het verzoek van de scholen was net binnen en het college bleek zich er nog niet over te hebben beraden. Wethou der van onderwijs mevrouw Jaspars wilde elke school gelijk stellen, dus ook de openbare scholen moesten van dit onderwijs kunnen profiteren. Daar was Groot niet tegen, maar vooruitlopend op die regeling wilde hij in ieder geval het bestaande vakonderwijs op de bij zondere scholen voortzetten. Tabernal wilde wel even kwijt, dat de vakleerkracht per augustus 1978 was ontslagen, maar dat de bijzondere scho len op eigen initiatief besloten om er mee door te gaan tot 1 januari, terwijl mevrouw Wullems vond, dat een be slissing niet ondergeschikt gemaakt moest worden aan wat het bijzonder onderwijs wenste. Mevrouw Jaspars legde uit, dat het college eerst de begroting af wilde wachten. De vakleerkracht was nu door de bijzondere scholen ontslagen terwijl de vier onderwijzers nu per brief ver zochten om weer tot een vakleerkracht te komen, maar wel voor alle scholen. Zij probeerde met ingang van het nieuwe leerjaar weer tot een aanstel ling te komen. Groot was het daar niet mee eens. ,,'t Is onze schuld" zei hij, dat de begro ting nog niet klaar is maar daar mag het onderwijs niet de dupe van worden. Loco Amerika wilde er in een volgende vergadering op terugkomen terwijl me vrouw Zwart het standpunt van wet houder Jaspars steunde. Th. Groot (C.D.A.): ,,'t Is onze schuld" Na een op verzoek van Tabernal ge houden onderbreking deelde deze mee Groot te steunen op voorwaarde dat er voor het bijzonder onderwijs spoedig ook een vakleerkracht werd aangesteld. Mevrouw Wullems probeerde het nog, om voorlopig voor een rhaand het vak onderwijs aan de bijzondere scholen te continueren om zo ondertussen een be slissing te kunnen maken voor alle scholen. Wethouder E. J. M. M. JASPARS- SCHOONEBEEK (CDA) "zo spoedig mogelijk met een regeling" Maar tenslotte kreeg Groot de steun van 10 raadsleden, zodat het vakonder wijs voor de bijzondere scholen gewaar borgd werd, terwijl mevrouw Jaspars toezegde zo spoedig mogelijk met een regeling voor de andere scholen te ko men. Het was een sfeertje maandagmiddag om uren van te genieten, maar er moest gewerkt worden om ook onderstaande winnaars te kunnen vermelden. Hier komen ze le klas: meisjes: 1 Karin Wittebrood, 2 Hester Zwart, 3 Ester Weyers; jongens: 1 Niels Eilander, 2 Karlo Du Pont, 3 Martijn Mulder; 2e klas: meisjes: 1 Anita Veldt, 2 Thea van Loenen, 3 Dynana Torleson; jongens: 1 Jan Vleugel, 2 Otto Idema, 3 Danny Hof; 3e klas: meisjes: 1 Inge Groot, 2 Judit Heddes, 3 Robecca Nauta; jongens: 1 Erik Groot, 2 Paul Sengers, 3 René Bisschop; 4e klas: meisjes: 1 Ellen Kareis, 2 San dra Broersen, 3 Linda Liefting; jongens: 1 Remko Vos, 2 Kees Bras, 3 Erik Koster; 5e klas: meisjes: Ester Valkering, 2 As- trid Baltus, 3 Anita Ligthart; jongens: Willie Karstanje, 2 René Filp- sen, 3 Mark Swart; 6e klas: meisjes: 1 Mieke Admiraal, 2 Joselien Groot, 3 Irene de Wit; jongens: 1 Lou Groot, 2 Erwin Holmans, 3 Kees Groot. De organisatie was in prima handen van het onderwijzend personeel en de v.v. Zeevogels, terwijl de zakenmensen van Egmond aan de Hoef de prijzen en 't Rode Hert voor alle deelnemertjes een vaantje beschikbaar stelden. Een prachtige middag voor jong en oud. De scholen van Egmond aan de Hoef hielden maandagmiddag schaatswed strijden op de Slotgracht. Voor de jeugd een spannend gebeuren, voor de oude ren een ouderwetse sfeer, waarvan veel werd genoten. Velen konden zich niet herinneren ooit zulke wedstrijden op de Slotgracht meegemaakt te hebben. De redakteur van het "Contact" wel, hjj nam vroeger zelf deel en zou het gewonnen hebben als alle andere deel nemertjes waren gevallen. 1

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 2