met de egmonden In een dorp ben je echt nog zo'n "burgervader I Egmonds nieuwe eerste burger: Huilende mensen Vreemd begin Zin doordrijven "Burgervader" OPROEP KO£J NIEUWS wij vernemen Hoogwater Wij ruimen op de helft van de prijsjj A.M. ZENTVELD ran onroerend goed of bedrijf IDECO MAKELAARDIJ BV Egmond Alleen op maandagavond 26 februari contact 14 FEBRUARI 1979 NUMMER 1389 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's:" Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink EGMOND - "Jullie wonen daar in Egmond in zo'n verdomd mooie om geving, hé? En omdat myn hele fa milie bestaat uit natuurmensen en "fietsfanaten", dacht ik: "Vooruit, zal ik 'ns een gokje wagen?" Opgewekt en gemoedelijk. Dat is Jan Kingma (52 geworden met Driekoningen: "En ik ben de vierde"), nu nog burgemeester/ gemeentesecretaris in Gouderak bjj Gouda, maar met ingang van 1 maart de nieuwe burgervader van Egmond. "Ik had niet verwacht dat ik het zou worden. Er waren maar liefst 37 solli citanten. Maar ik werd het, gelukkig, wél. Vanwege de herindeling hier, had ik over anderhalf jaar tóch niet meer kunnen blijven. Dan kun je óf een an der baantje nemen, óf weggaan. En omdat ik tóch altijd al wat "hogerop" heb willen wonen, hebben we het laat ste gedaan". "Mijn vrouw en ik hebben nogal wat familie wonen in Friesland en daar kunnen we vanuit Egmond óók mak kelijker komen. Waar we gaan 'wonen? Tja, dat is nog de vraag. Met loco- burgemeester Harry Amerika en het college moet daar nog over worden ge praat. We hebben wél al de woning van Ds. E. van der Zee, die pas is weg gegaan aangeboden gekregen als tijde lijke oplossing. Want je kunt wel in Egmond gaan werken en dan voorlo pig heen en weer gaan reizen, maar dan kom je er nooit "in". "Mijn wens is zo snel mogelijk Eg mond er met de Egmonders te worden en dat kan alleen maar als je in Eg mond woont, met de mensen kunt pra ten en eens gezellig over straat kunt wandelen of fietsen. Dat zijn de knop pen die de deuren naar de Egmond ers open doen. Bovendien, ik móet "moe der" bij me hebben, lacht Jan Kingma met een knipoog naar zijn vrouw. "Zij is mijn steun en toeverlaat". De bewoners van Gouderak zjjn min der bljj met het vertrek van het echt paar Kingma. "Ja, ik heb wel huilende mensen btf me gehad", zegt Jan King ma. "Ook een oud vrouwtje dat naar me toekwam en zei: "Kijk burgemees ter dat weggaat is erg. Maar dat "moeder" weggaat is verschrikkelijk." Mijn vrouw heeft namelijk het hele bejaardenwerk in Gouderak op poten gezet. Er was hier helemaal niks! Maar dat verdriet over ons vertrek is volgens mij een beetje gedramatiseerd, hoor. Over een jaar of 2 zeggen de Goude rakkers: "Jan Kingma? Wie was dat ook al weer Jan Kingma's ambtelijke loopbaan is op een wel héél vreemde manier be gonnen. "Mijn ambities lagen op zee. Ik wilde dolgraag varen en na in Leeuwarden op school te hebben ge zeten, wilde ik naar de zeevaartschool. Maar dèt ging niet door, ik moest naar Indië. Daar ben ik zwaar gewond ge raakt. Een schot door mijn hoofd. Met het eerste transport "zwaargewonden" kwam ik in 1948 terug naar mijn ge boorteplaats Baarderadeel in Fries land." "Tja", zei de burgemeester thuis, "die jongen moet toch wót doen? Weet je wat, kom maar op het gemeentehuis werken". En zo werd ik dat jaar leer ling-ambtenaar. Ik ging studeren en vertrok naar Gaasterland in 1951. Vier jaar later kwam ik, op verzoek van Baarderadeel terug. In 1964 rondde ik mijn vakstudies af en werd benoemd tot gemeentesecretaris van de gemeen te 's-Gravendeel". "Verschrikkelijk mooi is het daar, ik heb er dan ook met veel liefde en ple zier gewerkt. In 's-Gravendeel heb ik ook, wat ik mijn mooiste "diploma" noem, gehad. "Kijk, dit bedoel ik". In geplakt in een fotoboek zit een brief van het gemeentebestuur van 's-Gra vendeel, ondertekend door alle partij en, met het verzoek aan de minister van binnenlandse zaken, gemeente secretaris Jan Kingma aan te stellen als burgemeester. "Het ging niet door. Maar de minister raadde mij wel aan verder te sollicite ren. En ik dacht: "Ach, als ik zo mans ben dat ze me hier als burgemeester willen, waarom zou ik het dan niet proberen?" Uiteindelijk werd ik be noemd als burgemeester van Gouderak, terwijl ik van het bestaan van het plaatsje nauwelijks afwist "Een aantrekkelijke baan is het nou niet bepaald. Als gemeentesecretaris ben je eigenljjk als de man die in de keuken werkt. Je koopt meel, maakt beslag, je zet het in de oven en je pro beert het baksel te verkopen. En als je daarnaast ook nog burgemeester bent, heb je zo'n grote stem, dat al gauw- het gevaar bestaat dat je probeert je zin door te drijven". Naast zijn werk als gemeentesecre taris en burgemeester is Jan Kingma ook nog voorzitter van een technisch bureau en voorzitter van een bestuur gekozen uit 12 gemeentes en het Hoog heemraadschap, die tesamen een groot archief beheren. Verder nog commis saris van de Goudse Waterleiding NV en voorzitter van het georganiseerd overleg van die NV. "Mensen, mensen, het duizelt me als dat allemaal zo eens opnoem", lacht Jan Kingma. "Er is echter maar één ding dat ik écht zal missen. Ik geeft ook les aan de bestuursschool, dat is een soort hobby van me. Door dat baantje was ik ver plicht alle nieuwe voorschriften bij te houden en dat kwam me in de praktijk mor ^\n pas". Gouderaks eerste burger is wel blij dat Egmond een nog niet zó uit de kluiten gewassen dorp is. "In een klein dorp ben je nog zo betrokken bij alles. Je gaat eens naar een feestje, je kijkt naa A:n sportwedstrijd. Je bent echt nog ^n burgervader!" Een voorstander van avondvergade ringen is Jan Kingma zeker niet. "Wij hebben hier BenW vergadering om 8 uur op de woensdagmorgen. Dan ver gader je een paar uurtjes en de rest van de dag heb je verder voor jezelf". Zijn eerste weken in Egmond zal Jan Kingma, net als waarschijnlijk de Eg- mondse bevolking, eerst nog even de kat uit de boom kijken. "We willen zo snel mogelijk op de gewone manier kennis maken met de mensen, een beetje rondkijken en luisteren. En ja, wat kan ik de Egmonders méér bieden dan mijn hele inzet?" In de gemeenteraadsvergadering van woensdag 14 februari zal beslist wor den wat er met de bovenstaande kleu terschool "Hummelhonk" te Egmond- Binnen gaat gebeuren. Men is voor nemens er een peuterspeelzaal, biblio theek en VVY-kantoor in te vestigen. DONATEURSCONCERT LAMORAAL VAN EGMONT Op zaterdag 17 februari a.s. vindt in het Dorpshuis te Egmond a.s. Hoef het Dona teursconcert plaats van de muziekverenig ing "Lamoraal van Egmont". In dit jaar viert "Lamoraal", sinds de oprichting in 1904, haar 75-jarig jubileum. Om het jubileum luister bij te zetten organiseert de vereniging onder de naam "muziekfeesten'79" een serie muzikale gebeurtenissen waarvan het Donateurscon cert de eerste zal zijn. Het concert zal worden geopend met een optreden door de drumband, o.l.v. instruc teur Dhr. P. Oorthuis. Zij zal o.a. "Trom- varia", een compositie van Dhr. Oorthuis zélf, ten gehore brengen. Dirigent Dhr. F. Alleman zal hierna de dirigeerstok ter hand nemen om met het orkest het programma te vervolgen, het geen van een veelzijdige aard zal zijn. ER zal o.a. muziek van Bach en Haydn worden uitgevoerd, maar ook lichte muziek als "Fascinating Drums" en "Pavana in Blue"- van Ted Huggens. Verder wordt het programma gevuld met vermaaksmuziek uit de vorige en deze eeuw, uit alle hoeken van Europa. De "Kleine Kapel", o.l.v. Martin Witte brood, zal zich op deze avond voor de eerste maal aan het publiek presenteren. Vanzelfsprekend zal dit gehele gebeuren met een gezellig bal, wat in het teken van het komende carnaval zal komen te staan, w orden besloten. Tijdens dit bal zal name lijk Prins Willem de le met zijn gevolg, van de carnavalsvereniging "De Doorzakkers", zich middels een lied aan het Egmondse publiek voorstellen. 17 februari dus, de opening van het jubileumjaar van "Lamoraal" met het Donateursconcert in het Dorpshuis te Egmond a.d. Hoef. Aanvang van het concert 20.00 uur. Geveld door motorisch geweld ligt daar onze heid van het wekelijks Contact. In het nachtelijk duister, ontdaan van alle luister is hij hard teneer gesmakt. Gerard kop op en ook je poot, wij schrijven wel voor je dagelijks brood. HET MOBIELE REDAKTIE-TEAM P.S. Tijdelijk St. Elisabeth-ziekenhuis Alkmaar In verband met een tijdelijke wijziging in de redaktietop van het Contact, verzoeken wij u zoveel mogelijk uw kopie voor het weekend in te leveren op de bekende adressen I DAT er enkele verlengsnoeren wegge haald zijn bij de Slotgracht van de ijsorganis?^ Zeevogels. Mocht men ze niet m>™ nodig hebben, dan zou Zeevogels ze weer graag terug ont vangen; DAT zaterdagavond 17 februari a.s. in "Het Gebouw" van de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee een lezing wordt gehouden met als inhoud "Wat wil en hoe werkt Amnesty In ternational?". Iedereen ls van harte welkom; DAT de o.k. vereniging St. Jan donder- avond om 8 uur in het o.k. vereni gingsgebouw aan de Julianastraat te Egmond aan Zee een filmavond houdt met als hoofdfilm: "Het werken en leven bij de Hoogovens". Belangstel lenden buiten de vereniging zijn van harte welkom; DAT de uitgestelde jaarvergadering van de Algemene Bond Onderwijzers personeel nu plaatsvindt op maandag 19 februari a.s. om 20.00 uur in het Parkhotel te Bergen; DAT u karnaval kunt vieren in "De Meerpaal" op maandag 26 en dinsdag 27 februari met muziek van de Ro deo Boys. Zie volgende week de ad vertentie in dit blad; DAT een gemeenteraadsvergadering gehou den zal worden op woensdag 14 februari, heden dus, 's avonds om acht uur in het O.K. Verenigingsgebouw te Egmond aan Zee. (vervolg pagina 8 RESTAURANT ITALIANO pella %&osta PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". woensdag 14 5.35—17.42 (spring-tij) donderdag 15 6.05—18.14 vrijdag 16 6.38—18.48 zaterdag 17 7.11—19.25 zondag 18 7.49—20.05 maandag 19 8.29—21.47 dinsdag 20 9.17—23.01 woensdag 21 10.17—12.20 donderdag 22 (dood-tij 11.41—13.09 Bij ons is afgeprijsd de gehele voorraad Engels en Italiaans AARDEWERK met opgelegde rozen enz., waarvan veel voor BLOEMSIERKUNST PlNSPAGS caeSLOTOg Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen f' Heelt u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur Dan belt u ons toch even l Uiteraard geheel vrijblijvend. y Marshallstraat 55 i aan Zee 31-(02206) 2249 Postbus 71 (v.h. Sea Palace) van 20.00 tot 01.00 uur. ALS EERSTE CHINEZEN IN NEDERLAND willen wij samen met U een bijzondere karnavalsavond vieren. Muzikale medewerking van de Europese kampioen hammond-orgel Janssen, die voor U speelt in het komt met uw Duo Janssen en Duyff s vereniging of 5 karnavalsgroep! Die avond geen gelegenheid om te eten in het restaurant, wel om eten af te halen.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1