met de egmonden Egmond vierde karnaval "Vuurwerk" tijdens raadsvergadering KORT NIEUWS wij vernemen 1 Wij zijn I 1 met vakantie A.M. ZENTVELD 1 Van Speykschool vierde karnaval 1DECO MAKELAARDIJ BV Egmond aan Zee Postbus 71 Hoog water contact 28 FEBRUARI 1979 NUMMER 1391 Uitgave; Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt' Jaap Eeltink DAT de nieuwe burgemeester van Eg mond, de heer J. Kingma, op vrijdag 2 maart in zijn ambt zal worden ge ïnstalleerd. Dat geschiedt in het dorps huis "De Schulp" te Egmond-Binnen tijdens een buitengewone raadsver gadering om 15.30 uur, welke verga dering alleen voor genodigden toe gankelijk is. Vanaf 17.00 uur tot 18.30 uur is er voor eenieder de gelegen heid om met de burgemeester en zijn echtgenote kennis te maken, eveneens in het dorpshuis; DAT autobeür. Chris Baltus te Egmond- Binnen nogal wat problemen onder vindt door geparkeerde auto's voor de in- en uitrit van het bedrijf, vooral 's avonds. Hij wil graag begrip vragen voor de soms moeilijke situatie, die daardoor tstaat en om iedereen te bereiken, via het "Contact" het vrien delijke verzoek doen, het pleintje vrij te laten. Dit verzoek geven wij gaarne door; DAT zondag 4 maart voor het eerst ge noten kan worden van het optreden van de jazzballetgroep van "Spirit". (vervolg pagina 2) tot en met donderdag 8 maart BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 of Egmond-Binnen Zowel in Egmond aan de Hoef als in Egmond aan Zee heeft men vooral de kinderen weer volop laten genieten van het karnaval, dat tot uiting kwam in twee kleurrijke optochten, die door Eg- monds straten trokken. Zaterdagmiddag zagen we het bonte lint door de straten van Egmond aan de Hoef gaan en ieder kind vond zichzelf het mooist. En dat is dan ook zo, iedereen had zijn best ge daan, speciaal de op de achtergrond toe kijkende ouders, en die zullen er tevens begrip voor hebben dat het organise rende Jeugdbefengen deze keer van het systeem van een prijsuitreiking was af gestapt en het daardoor bespaarde geld iri de feestmiddag stopte, die plaatsvond in het dorpshuis, alwaar het duo Ben Sierhuis op grandioze wijze de klateren de feestvreugde ten top voerde. Daar deed Prins Carnaval en zijn raad van elf er een belangrijk schepje boven op, want in dit gezelschap bleken ook clowns en goochelaars schuil te gaan. Te Egmond aan Zee was het zondag middag raak. Daar was de ondernemers vereniging "Eendracht" organisator, zo als elk jaar. Hoewel het door ziekte en ongemak uitgedunde "Eendracht"-be stuur wat meer zorgen dan anders ken de, hadden ook hier de kinderen weer een groot feest. Het was een bar gezellige boel in Egmonds straten, waar de feestvreugde nog verhoogd werd door "Lamoraal van Egmont", dat ook te Egmond aan de Hoef was te vinden, en drumband "Van Speyk. Prins Jan I en zijn gevolg gaf een extra kleurrijk cachet aan het ge heel en toen eenmaal de prijsuitreiking achter de rug was, waarbij ook olie- bpllen werden uitgereikt, brak de feest vreugde in de diverse etablissementen pas goed los. De carnavalsvereniging "De Doorzak kers" van Egmond aan de Hoef en ,,'t Alf Elfie" van Egmond aan Zee hebben zich bijzonder ingespannen voor de di verse feestelijkheden. Er werden o.a. zo'n dertigtal zieken in de ziekenhuizen en thuis bezocht, terwijl ook de bejaar dentehuizen in de feestvreugde mochten delen. Dat was alles bij elkaar uitstekend werk. y In Egmond aan Zee wonnen de vol- ge^T*n een prijs: Groepen: 1 drie Mus- ketters (Anja Visser en anderen), 2 Kwik, Kwek en Kwak met Donald Duck (na men onbekend), 3 Echte Boter (Tonnie Snijders en anderen); paren: Pinkeltje en Pinkelotje (kinderen Minkema), 2 Da' u voor het voer (kinderen Zwart en :ins), 3 Libanon (Niels Zwart en Hessel den Boer), 4 Alleen op de we reld; enkelingen: 1 monster (Sebastiaan van Loenen) 2 Pino (Simon Hopman), 3 Trim je slank (naam onbekend), 4 Kiss (Yno Heida). In de voorgaande dagen werd het karnaval gevierd op de scholen van Eg mond, zodat de verklede figuren ver schillende dagen werden waargenomen. Verder in dit blad plaatsen wij een aantal foto's van allerlei uitdossingen Lv.m. het karnaval. DANKBETUIGING Ik ben weer thuis. Mijn verblijf in het ziekenhuis leek op een korte onderbreking van de dagelijkse werkzaamheden, maar in die veertien dagen en ook bij mijn thuiskomst heb ik zoveel prachtige attenties mogen beleven, dat ik eerlijk gezegd naar woorden zoek, om mijn dankbaarheid uit te drukken. Meer dan eens heb ik tegen mijn vrouw gezegd: ,,'t Is onbetaalbaar om in zo'n gemeenschap te mogen leven". Als ik dan u allen, mede namens haar, met deze regels mijn hartelijke dank wil overbrengen, weest er dan van overtuigd, dat dat gevoel uit het diepst van mijn hart komt. En hoewel ik misschien over een paar maanden pas weer een beetje uït de voeten kan, probeer ik, zij het wat "krukkerig", alweer een bescheiden bijdrage te leveren aan de totstandkoming van het "Con tact". Mede in verband daarmee wil ik hier mijn dankbaarheid en bewondering uitspreken voor allen, mijn familie, de jongens in de drukkerij en mijn kennissen en vrienden, die met hun spontane inzet en hulp alles gewoon door lieten gaan alsof er niets aan de hand was. Dat is leven en daarbij moet een mens zich goed voelen. Dat doe ik dan ook. Hartelijk dank G. A. BELLEMAN Egmond aan Zee, februari 1979 Burg. Eymaplein 2 (Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur van onroerend goed of bedrijf van Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. „Ik zal geen georuik maken van de rondvraag om vragen te stellen maar ik wil meedelen dat het opmerkelijk is dat de voorzitter elke discussie binnen v(jf minuten afhamert. Ook dat hij liefst twintig minuten uittrekt om een breed voerige verhandeling aan te gaan over het al dan niet plaatsen van bootjes op een parkeerterrein maar dat een belang rijk onderwerp als een bestemmings plan (Kennedyboulcvard) botweg wordt afgehamerd", aldus in dergelijke be woordingen raadslid Theo Groot n.a.v. een heftige woordenwisselling tussen raadsvoorzitter Harry Amerika en Jaap Oud. J. Oud (V.VJ3.): „Ik word geboycot" Laatstgenoemde sloeg zijn raadspor- tefeuille met een slag dicht nadat hij de heer Amerika had toegebeten dat hij de- pers zou inlichten over de procedure van het bestemmingsplan Kennedybou- levard. Tussen het ijverig hamerkloppen van de waarnemend burgemeester door schreeuwde Oud dat er kennelijk meer achter de trage behandeling van ge noemd plan zat. Hij zei te waarschuwen in het belang van de gemeente dat GS na 9 juni a.s. zelf bedoeld bestem mingsplan gaat concretiseren indien de raad niet de nodige stappen onderneemt. „Ik word geboycot" aldus de heer Oud, die mede door zijn partijgenoot Tabernal werd bijgevallen. En dit alles omdat Amerika meende dat Oud inzake het betreffende bestemmingsplan schriftelijk afdoend was beantwoord. Voorts vond hij zichzelf vrij inschikkelijk m.b.t. de toepassing van de spelregels voor de door hem geleide raadsvergaderingen waarvan hij deze laatste zich ongetwij feld nog enige tijd zal heugen. In de sombere stemming werd enigs zins licht gebracht door de vragen van raadslid Piet Bakker betreffende de ver lichting in de gemeente. Het college zag dat niet duister in. Dit was wel het ge val met de verzoekschriften van de heer C. J. Lute Zeeweg 88, Egmond aan Zee en de heer A. M. van Tellingen, Tiggel- laan 2, Egmond aan de Hoef, die beiden garages wensten te bouwen. Na kant tekeningen van de raadsleden Groot, Tabernal, V.d. Ende, Oud, mevr. Zwart en wethouder mevr. Jaspars mogen de garages worden gebouwd. Diep in het stof gebogen met herhaalde excuses door de voorzitter, toonde het college zich t.a.v. de behandeling rond de verpachting aan de heer B. Radema ker te Alkmaar van de patates-frites- kraam hoek Egmonderstraatweg/Sport- laan. Rademaker was bijna zeker op een zijspoor gezet door een ambtelijke ver gissing. Naar aanleiding van dit punt pleitte de heer Groot om een gedrags regel vast te stellen voor alle te ver pachten objecten in de gemeente ter bescherming van pachter en gemeente. Voor 12.500,worden beide gemeente lijke parkeerterreinen bij het strand ver pacht aan A. Lover te Alkmaar. Het voorstel om een krediet beschik baar te stellen voor een sneeuwschuiver ontlokte raadslid Groot de opmerking dat de gemeente Alkmaar de toegangs weg tot Egmond aan de Hoef slecht sneeuwvrij heeft gehouden. Hjj stelde voor Alkmaar schriftelijk op zijn tekort koming te wyzen wat mevr. I. Braak- Van de Kasteel deed opmerken eenzelfde brief naar Bergen te sturen. Th. Groot (CJXA.): toegangsweg slecht sneeuwvrij gehouden De gemeente gaat tot de grote vakan tie 1 uur en 30 minuten per week vak onderwijs vergoeden aan b.z.-scholen te Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef per verplichte leerkracht. Bij monde van mevr. Wullems toonde de P.v.d.A. zich tegen ondanks een amandementje op het voorstel, door de heer Tabernal om de aanstelling alleen voor dit jaar te doen geschieden Desgevraagd vernam raadslid Luitjes dat makelaardij Vlieg Bregman te Bergen alleen aan ingezetenen te bouwen wo ningen aan de Eisenhowerstraat mocht verkopen. Luitjes had vernomen dat kopers in spe door de gemeente werden tegengewerkt welke bewering voos bleek te zijn na uitleg van wethouder Dam- stra. De raad legde het college het vuur na aan de schenen onder meer in de persoon van raadslid Groot, die mevr. Jaspars vroeg waarom er geen planning van werkzaamheden per bestemmings plan kon worden geproduceerd. Het ge bakkelei dat tussen Groot en mevrouw Jaspars ontrtond ontlokte de heer V.d. Ende de opmerking: „Houdt de CDA- fractie wel feeling met elkaar". Ook Jaap Oud vond dat er wel het een en ander schortte aan de procedure rond de bestemmingsplannen. Hij drong erop aan de raad meer te betrekken bij de voorbereidingen er van. A. VAN DER ENDE (Gemeentebelangen) „Houdt de CDA- fractie wel feeling met elkaar". Groot repliceerde op een mededeling terzake van Amerika met de woorden: „Ik dacht dat u mij al bijna begrepen had", waarna wethouder Jaspars de gesprekken samenvatte en toezegde de raad het gevraagde te overleggen. Bijna was de raadsvergadering met echt vuurwerk besloten. Op de publieke tribune ontstond enige beroering toen een aanwezige brandweerman door mid del van het stille (maar schril piepende) alarm werd opgeroepen. Het bleek loos alarm te zijn geweest en er hoefde geen vuur te worden geblust althans niet buiten de raadszaal. Vrijdag is er in de Van Speykschool te Egmond aan Zee op gezellige wijze karnaval gevierd, 's Morgens was er een grote kinderkermis met veel attraktics en vele prijzen. Een lokaal was als bar ingericht waar de kinderen rustig konden genieten van oliebollen en een flesje prik. Ook de grabbelkoe en de verftonnen, van de karnavals-vereniging, waren een groot sukses. 's Middags was er een gezamen lijke optocht met de kleuterschool Kleu terduin. Dit geheel trok in een bonte stoet onder gezellige karnavalsmuziek door het dorp, opgeluisterd door Prins Jan de eerste en zijn gevolg, die hiermee hun eerste officiële daad verrichtten. RESTAURANT ITALIANO LA %gK)STf PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". woensdag 28 5.06—17.19 (spring-tij) donderdag 1 5.48—18.0t vrijdag 2 6.33—18.51 zaterdag 3 7.18—19.40 zondag 4 8.03—20.26 maandag 8.48—21.17 dinsdag 6 9.4522.23 woensdag 7 10.5823.46 (dood-tij) donderdag 8 0.29—12.20

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1