Autobedrijf CHRIS BALTUS b.v. 'Testamenten CorMooy wint tweede prijs World Press-Foto Lachen met 'De Flierefluiters' tgestencfen "Cinema 1000" donderdag-special Steile wandrace ft, v Woninginrichting Theo Burger geopend Opvanggezinnen gezocht Fiat Ritmo bij autobedrijf Chris Baitus DE NIEUWE FIAT RITMO IS HET BEKIJKEN WAARD 1 Uw Flat is een goede service waard bij: Egmond-Binnen Herenweg 65 Tel.02206-2744 "CONTACT MET DE EGMONDEN" 2 28 FEBRUARI 1979 NUMMER 1391 "Lachen is gezond" moet toneelver eniging "De Flierefluiters" gedacht hebben met de keuze van haar nieuwe stuk. De inhoud van het stuk hlykt daarentegen verre van gezond en het gezonde verstand is af en toe zoek b|j de min of meer dubieuze figuren die het toneel zullen bevolken "De Flierefluiters" gaf deze komische thriller de titel 'Toestanden en Testa menten". De technische groep is reeds weken bezig om van latten, board, spijkers en verf een echt oud-engels landhuis te creëren, terwijl de meespe lende duistere figuren maandenlang repeteren onder leiding van regisseur Adri Plomp. Een hele toestand maar ze doen het voor hun plezier, daar zijn ze flie refluiters voor. Thrillen en lachen kunt op 22, 23, 27, 28, 29 en 30 maart in Theater Cinema 1000 (De Verg. Valk). Op 27 maart worden de bewoners van' de bejaardentehuizen uitgenodigd. De adressen voor de kaartverkoop worden nog bekend gemaakt. Een avondje Flie refluiters Doen, da's gezond hoewel Kaartverkoop vanaf a.s. zaterdag bij familie F. Plantinga, Trompstraat 9 en Dierenspeciaalzaak Van Pel, Smidstraat 9. Tevens vanaf a.s. maandag bij de Rabobank, Voorstraat. man in enkele van zijn eerste en latere films gebruikte. Méér dan in zijn andere films laat Bergman zijn kamera bewe gen, zoomen en zwenken maar ook het subtiele spel van grootopnamen van ge zichten blijft de hand van de filmauteur verraden. THE SERPENT's EGG van ING MAR BERGMAN The Serpent's Egg (Het Slangenei) dient zich aan als een persoonlijk dra ma, een politiefilm, een horrorprent, een politieke analyse en een apokaliptisch visioen. Dit is de eerste Bergman-film waarin een welbepaalde politieke samen hang zo herkenbaar op de voorgrond treedt. Het Slangen-ei is minder Berg man's visie op de opkomst van het na zisme dan wel diens angstig voorgevoel voor de opgang van door intellektueel en ander terrorisme gevoed zwart of rood fascisme en diktatuur. Men herkent in deze film de ekspres- sionistische beeldenekspressie die Berg (vervolg van voorpagina) Dat vindt plaats om 20.00 uur in dorps huis De Schulp te Egmond-Binnen. Iedereen is welkom; DAT voorzitter Henk Beukers van de v.v. St. Adelbert te Egmond-Binnen in zijn lijfblad '"t Bindertje" een beroep doet op hen, die in het nachtelijk duister zich niet ontzien om in te breken in de gebouwen op het sportcomplex van St. Adelbert. Hij vraagt - terecht - om die daden achterwege te laten en in plaats daarvan mee te komen helpen om een voetbalvereniging in stand te houden, waarin men zich totaal inzet voor het belang van de jeugd. Boven dien verzoekt hij alle leden en mede werkers van St. Adelbert mede een oogje in het zeil te houden; DAT de voetbalverenigingen, zo gauw de weers- en veldomstandigheden het toelaten, de kompetitie met verdub belde ijver voortzetten, letterlijk wel te verstaan. Want er zullen dan niet alleen wedstrijden plaatsvinden op zondag maar ook op donderdagavond, om de grote achterstand in te lopen; DAT "Eensgezindheid" te Egmond-Bin nen in een uitvoerig programma haar donateursconcert bekend maakt, dat op zaterdag 3 maart in zaal Swart plaatsvindt, aanvang 20.00 uur. Behal ve het fanfare-orkest, zal ook de drum band en het jeugdorkest optreden. Het programma bekijkend, zal deze avond zeer veel te bieden hebben, terwijl aan het slot daarvan bovendien nog gedanst kan worden. Houdt dus deze avond vrij; DAT het NKV de Egmonden op vrijdag 2 maart om 20.00 uur haar traditionele feestkontaktavond houdt in zaal Swart te Egmond-Binnen. Er zal een aantal jubilarissen gehuldigd worden, in het bijzonder de heer N. Zijp uit Egmond aan Zee, die reeds 60 ianr lid is; DAT Jan Smit, na 52 trouwe dienstjaren in het kinderhuis Zwartendijk, met pensioen gaat. Er zal ter gelegenheid hiervan in het kinderhuis een receptie worden gehouden op woensdag 28 fe bruari van 3 tot 5 uur. Alle bekenden, oud-collega's en leveranciers zijn hier bij van harte welkom. De middag zal worden besloten met een programma, dat door de kinderen en leidsters spe ciaal voor "Oom Jan" is ingestudeerd; DAT de schietverenigingen Prins Hen drik en De Vrijheid tegen elkaar in het veld treden. De eerste avond vindt plaats in "De Klok" op 5 maart, de tweede op 12 maart in "De Speel tuin". Prins Hendrik deelt mee - en of het waar is weten^B niet - dat de overheid belangstelling toont voor de prestaties van Prins Hendrik. Zelfs zo sterk, dat er een uitnodiging is binnen gekomen om het gehalte nog even op te gaan vijzelen in het sporttrainings- kamp "Papendal", waarbij ook de oud gedienden van "Bronbeek" hun mede werking hebben toegezegd met hun bronzen kanonnen. Nou beginnen we helemaal te twijfelen maar leuk blijft het. Zeker is, dat de schietwedstrijden zoals boven aangehaald zullen plaats vinden, zoals ons officieel werd mee gedeeld. ■W Oh wat is het een zaligheid als je van die duinen glijdt... Aan deze eerste regel van een overbekend lied en ook aan de naam van de kermisattractie boven dit artikel moest ik denken, toen ik een jeugdleider/ leraar met een groep dartele jonge meiden van de zeeduinen ten Noorden van Eg- mond aan Zee naar beneden zag komen. Aanvankelijk keurig in een groepje bij elkaar gezeten boven op het duin, waar schijnlijk sprekend over de flora en fauna van het duingebied werd alle eerbied voor wat groeit en bloeit in een klap teniet gedaan door deze voor de duinen zo verwoestende afdaling. Zomaar eens langs het strand wandelend zie je dit soort taferelen meer dan eens. En telkens weer vraag je je dan af of deze grote mensen dan absoluut niet begrijpen met welke verwoestende werking zij bezig zijn. In een pas verschenen scriptie, waarmee Voor de tweede keer heeft Cor Moofj te Egmond aan Zee een opvallend hoge pr|js gewonnen in de World Pressfoto- wedstrijd. Met zjjn vakwerk t|jdens de wereldkampioenschappen voetbal te Ar gentinië viel hy reeds op, maar een van de foto's, waarop aanvoerder Passarella van Argentinië de wereldbeker omklemd houdt, kreeg grote vermaardheid. En het is die foto waarmee Cor de tweede pr|js in de categorie sport won. Deze foto komt ook voor in het door hem uitgegeven boek, dat o.a. nog steeds verkrijgbaar is b|j Foto Jonker en Boekhandel Dekker. De prijsuitreiking vindt plaats in maart. twee jonge Egmonders te wéten A.P. Blok en L. Ranzijn, hun studie in de sociale geografie aan de Universiteit van Amster dam afgesloten wordt met name deze verwoestende werking aangehaald. Waar zij spreken over het reliëf van de duinen (pag.55) zeggen zij: ''Het reliëf van de duinen is in hoge mate mede bepalend voor de kwetsbaarheid. Hoe steiler de helling is, hoe meer kans er bestaat op mechanische beschadiging (erosie) bij betreding". Welnu dit is volledig van toepassing op de zeeduinen ten Noorden en Zuiden van Egmond aan Zee. Enkele regels verder in hun scriptie spreken zij de hoop uit, dat het P.W.N. stelling neemt tegen alle mogelijke vormen van aantasting. Zullen wij met zijn allen het P.W.N. hierbij een handje helpen? Het is toch ook ons belang de duinen te behouden. Wandelaar De voormalige bierbrouwerij van de heer Nieuwenhuizen aan de Herenweg te Egmond aan de Hoef is omgetoverd in een show room waar het goed toeven is. Door de exclusiviteit van de meu belen ontstaan er verscheidene gezellige hoèkjés. De moeite waard om eens binnen te lopen bij Theo Burgers Woninginrich ting. Het is ruim anderhalf jaar geleden, dat de werkgroep "Opvanggezinnen" een aktie gevoerd heeft om opvanggezinnen te krygen voor mensen, die tijdelijk een onderdak nodig hebben. De werkgroep "Opvanggezinnen" bestaat uit vertegen woordigers van verschillende maat schappelijke werkinstellingen uit Alk maar en omgeving, w.o. het Algemeen Maatschappelijk Werk, de Sociale Dienst enz. Zij komen veelvuldig in aanraking met mensen, die onderdak nodig heb-- ben voor een paar dagen tot en met enkele maanden. De oorzaak hiervan is uiteenlopend. Jonge mensen, die moeilijkheden thuis hebben, mensen met huwelijksproblemen, meisjes die zwanger zijn en waarvan de omgeving dit niet kan opvangen, mensen die uit het ziekenhuis kunnen, maar geen on derdak meer hebben. Zo zijn er nog verschillende situaties te noemen. Uit bovengenoemde aktie is een kern van 13 "opvanggezinnen" ontstaan, waarmee nu anderhalf jaar met sukses woedt gewerkt. Op het ogenblik zitten we met een groot gebrek aan opvang- mogelijheden. Het is daarom, dat wij dringend een beroep op u willen doen, als u denkt dat u in staat bent om als "opvanggezin" te kunnen dienen. Als u meer hierover wilt weten, dan kunt u ons bellen of schrijven. Onze kontakt- persoon is mevr. Van Roozendaal, p/a Buro voor (a.s.) alleenstaande ouders van het Fiom Noord-Holland, v.d. Meij- straat 2 te Alkmaaf. Telefonisch te be reiken van dinsdag t.m. vrijdag van 9 tot 5 uur onder nummer 072-114911. Het instappen in de nieuwe Fiat-telg is op zich al een openbaring. Zeer ruim en een mooie stoffen bekleding, zelfs in de standaarduitvoering. Een ruime zit op de comfortabele stoelen geven een fijn gevoel op de weg. Een fraai uitgevoerd dashbord met toerenteller en elektrische klok zijn o.a. de extra's die in de CL uitvoering zitten. In elke uitvoering zitten hppfdsteunep aan de stoelen, wij hebben gereden met de Ritmo 75 CL, de luxere uitvoe ring dus. Het wegrijden met deze wagen is erg fijn mede doordat de 5 versnel lingsbak zeer licht schakelt. Na enige gewenning aan deze 5 versnellingen was het een fijn gevoel om in deze uitsteken de wagen te rijden. De wegligging, door de voorwielaandrijving, was uitstekend, de akseleratie prima en het zitcomfort op de achterbank is duidelijk beter dan in de Fiat 128. Al met al een wagen die echt een auto is voor degene i-die voor betrekkelijk weinig geld een fraaie auto wil hebben. HET ONTWERP Het ontwerp van deze wagen verschilt geheel van de andere wagens in de Fiat-stal. Een fraaie lijn met kunststof schildbumpers die voor de extra veilig heid zijn aangebracht. Voor ogen heeft gestaan bij de ontwerpers van deze wagen o.a. bruikbare ruimte bij gelijke buitenmaten, geruisloosheid ^n meer rijkomfort, prestatievermogen bij gelij ke cylinderinhoud, lager brandstofver bruik t.o.v. modellen met kleinere cilinderinhoud, kwaliteit waardoor een langere levensduur en eenvoudiger on derhoud. Dit alles geeft de auto een eigen karakter en persoonlijkheid. RUIMTE Voor een auto in de middenklasse biedt het model een optimale ruimteverde ling. De gunstige verdeling 82% bruik bare ruimte en 18% voor het mechani sche gedeelte. De wagen is nog geen vier meter lang en toch geeft hij inzijnja; klasse het hoogste persentage bruikbare ruimte. KWALITEIT De kwaliteit van de Ritmo is o.a. de langere levensduur van de wagen die wordt gegarandeerd. Ook is de geluids-. demping door geluidwerende lagen te gen het dak een vorm van kwaliteit. Ook de slijtvaste bekleding in alle typen hoort hierbij. VEELZIJDIGHEID De auto beantwoordt aan de meest actuele eisen van de moderne automobi- list. Originele oplossingen in de karros serie en karakteristieke eigenschappen in het gedrag van de Ritmo zijn een paar voorbeelden van de veelzijdigheid. In de 3 en 5-deurs uitvoering zit een vrij ruime klep voor een gemakkelijke toegang Voor de laadruimte. De wagen is voor vele doeleinden door de gemakkelijk uit te breiden laadruimte, wat deels het geval is door de twee-delige achterbank die afzonderlijk neergeklapt kan worden. DIVERSEN Door de aërodynamische vormgeving van de wagen is het mogelijk om zo weinig mogelijk weerstand op te lopen en ook is de geruisloosheid hier het gevolg van. Door speciale technieken is.i ook de mechanische geruisloosheid tot een minimum beperkt gebleven. Het hoge rendement van de motoren en de vormgeving zijn er oorzaak van dat het benzineverbruik zeer laag is gebleven in vergelijking met andere wagens in zijn klasse. De schildbumpers van elastisch hars geven nog een bepaalde veiligheid omdat ze bij een aanrijding met geringe snelheid weer terugveren in de oor- spronkelijke staat. Door de ligging van de motor in de karrosserie is de techni sche ruimte beperkt gebleven ten op zichte van de bruikbare ruimte. KOM NAAR ONZE SHOWROOMS Castricum Heemskerk Stetweg 66 Tel. 02518-54917 Jan van Kuikweg 14b Tel. 02510-41044 Vrijdag - Koopavond Egmond.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 2