met de egmonden Uitstekend concert "Eensgezindheid" Het mag wel even gezegd worden Burgemeester Jan Kingma: 'We zijn allemaal medewerkers' Hoogwater contact 7 MAART 1979 NUMMER 1392 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's:' Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Ondanks myn handicap kan ik schrijven. Dankbaar voor de hulp die ik desondanks nodig heb en ontvang, blijft het nemen van foto's moeilijk, aangezien ik een paar krukken vast moet houden. Maar de foto's worden voor een groot deel genomen door mijn naamgenoot Gerard Belleman André-zoon. Voor de wijze waar op hij dat doet heb ik alle be wondering. En dat wou ik hier graag even kwijt. Let u maar eens op zijn werk. G. A. Belleman, red. "Contact" RESTAURANT ITALIANO VjELLA %&OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Zomerhuisbewoners kunnen het 'Contact met de Egmonden' gratis afhalen Te Egmond aan Zee bij: Foto Jonker; Boekhandel Dekker; Boekschop "Rondo", het WV- kantoor; Chin.-Ind. rest. "Lie's Garden", drukkerij Belleman; te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis supermarkt; Apeldoorn zelfbediening; te Egmond aan de Hoef bij: drukkerij Belleman. Loco Harrie Amerika draagt gezag over aan burgemeester Kingma. zou kunnen zetten. Hij wenste hem een voortvarend beleid, mede namens de voorzitter, de heer G. Gravemaker, die wegens ziekte verhinderd was. Ook mr. Abspoel, hoofdofficier van justitie te Alkmaar en overste Stok- reef, waarnemend groepscommandant van politie droegen hun felicitaties aan, waarbij zij beiden zinspeelden op een spoedige en zeer noodzakelijke verbe tering van de verkeerssituatie van de Egmonden, die steeds moeilijker bereik baar worden en nog minder mogelijk heden bieden om ze weer te verlaten. De vele gelukwensen hielden even- zovele wensen en opdrachten in voor de nieuwe burgemeester, die, zo hij het al niet was, tijdens deze middag wel over tuigd raakte van de veelheid van ta ken die hem wachten. Na afloop van deze officiële eerste raadsvergadering kwamen vele burgers met hem en zyn vrouw kennis maken. G. A. Belleman Het leek op een herhaling in het dorps huis "De Schulp" te Egmond-Binnen. Vier maanden geleden werd er afscheid genomen van burgemeester Bakker en vrijdagmiddag de tweede maart 1979 sprak Egmonds nieuwe burgemeester, de uit Gouderak afkomstige heer J. Kingma daar de woorden: "Ik hoop met u allen naar best vermogen mee te den ken en te werken, zonder dat we het hopenlyk altijd met elkaar eens zijn, want dan zou het maar een saai hu welijk zyn en komt er uiteindelijk geen goede meningvorming uit de bus". En daarmee gaf de heer Kingma te kennen geen strijd te schuwen wanneer dat noodzakelijk is. Het verleden overdenkend en de woor den beluisterend van de diverse frac tievoorzitters zit die strijd er wel in, daarover hoeft hij geen zorgen te ma ken. "Als het maar wel met hetzelfde doel voor ogen is" zo zei hij, "namelijk het beste voor de gemeentelijke huis houding". Het waren behartigenswaardige woor den, geuit nadat de heer Amerika hem de ambtsketen had omgehangen, waar mee hij, na het verzoek: "En wil de echte burgemeester nu opstaan", offi cieel werd geïnstalleerd. Zij toonde zich verheugd, dat de wens van de PvdA in vervulling was gegaan waar het de politieke kleur betrof". De verdere gegevens van de profielschets zijn aan u" zei zij. Hierna bood zij hem, overeenkomstig zijn wens, een korte speech aan. „Het had niet veel gescheeld of we waren met z'n allen de bocht uitgevlogen" Dat zei Th. Groot namens het CDA, waarmee hij kennelijk nog eens terug greep naar de laatste raadsvergadering, waarin enig vuurwerk voor het enerve rend slot zorgde. Had ook Harrie Ame rika het daar niet over in zijn welkom? Hij weet er alles van. Maar Th. Groot is aan het woord, die namens het CDA wel even zijn teleurstelling kwijt wou waar het de kleur betreft, maar "de Commissaris van de Koningin zou ook het beste met ons voor kunnen hebben" en daar wilde hij het graag op houden. Hij vroeg aandacht voor de woning bouw. "Het ontbreekt ons aan degene die het laatste duwtje geeft". Na een lans gebroken te hebben voor de moei lijke verkeerssituatie in Egmond vroeg hij hem "de beleidslijnen aan elkaar te knopen", waarbij hij hem veel sukses wenste. "We hebben ons zin gekregen" En dat waren woorden van Bob v.d. Ende, de vurige aanvoerder van Ge meentebelangen, die de wer)s uitsprak, dat burgemeester Kingma zich boven, de partijen zou stellen. "We gaan samen op de barricaden" zei hij en hij doelde speciaal op het woningbouwprobleem, waar hij de nationale woningraad graag bij gehaald wil zien. Hij hoopte op een goede samenwerking met "deze nieuwe kapitein op het gemeenteschip". "U won een lot uit de loterij" "en daarbij behoort een felicitatie", zei de heer Tabernal namens de WD. "Ik hoop dat het een goede prijs is" zei hij. Hij had er geen enkele behoefte aan te "discrimineren", zodat hij hem namens zijn fractie alle steun kon toe zeggen, "wat niet wil zeggen, dat we het altijd met u eens zullen zijn". Hij sprak de wens uit, dat burgemeester Kingma veel voldoening in zijn werk zou vinden. Burgemeester Kingma zal zeker zyn zin krijgen, dat blijkt wel uit de woor den van de divërse fractievoorzitters. Hij houdt immers niet van een saai huwelijk, zoals hij zei. Hy kan zyn hart ophalen, daar weten we hier alles van. De heer^jin Vliet, de loco van Gou derak, die "het boek Kingma had ge sloten" "terwijl hij voor u een open boek is, waarvan de eerste bladzijde open ligt" zei: "hij heeft een hekel aan mensen di^de lijn trekken, hij is bereid iedereen tÉBdpen die er voor wil wer ken, waarbij" hij, en dit ter geruststel ling, boven alle partijen staat". "Hij houdt van groen" "en daarmee worden wij door som migen gefeliciteerd" zei de voorzitter van Hart voor Egmond, Ron van Vleu ten, die tevens vertelde, dat HvE een aanvullende profielschets had gemaakt, die zeer serieus werd genomen, hoewel hij ook wel even kwijt wou, dat hun wensen niet altijd op het prioriteiten lijstje van de partijen staan. Hij stak hem een hart onder de riem voor zijn taakvervulling en prees zich gelukkig gelezen te hebben, dat burgemeester Kingma een zo informeel en intensief mogelijk contact voorstond. "Wij hebben gebeden dat de keuze door God begeleid zou worden" "en we zullen ^net gebed blijven begeleiden" zei pastoor G. Blom van de o.k. kerk namens de kerken van Egm- mond. "We hebben geen profielschets gemaakt" zei hij, "maar aangezien de overheid ons door God is gegeven, heb ben wij daarin vertrouwen". Hij wenste burgemees^F Kingma een goe de tijd in Egmond en een gezonde sa menwerking met de kerken, wat ove rigens wel zal lukken, want zo zei hij: "we gaan hier als broeders en vrienden met elkaar om". "Moge u uw taak in goede gezond heid volbrengen" Woorden van de heer J. Palsma, van de ondernemersvereniging "Eendracht". Hij herinnerde aan de goede contacten met het gemeentebestuur en hoopte dat de ondertussen 40 jaar bestaande "Eendracht" die in de toekomst voort Op dat punt was de raad ook niet teleurgesteld. Bovendien had het college gemerkt, dat burgemeester Kingma zich in zijn vrouw gesteund zag door een fijne partner. Ook de an dere door de raad geuite wensen wer den in de persoon van de heer Kingma beantwoord. Hij voegde er echter aan toe: "U zult de steun nodig hebben van anderen en de medewerking van ve len". Direkt en indirekt werd met deze woorden een zware taak gelegd op de schouders van de nieuwe magistraat, maar hij bleek zich reeds terdege op de hoogte gesteld te hebben van de pro blemen die hier spelen, waarbij hij uit het "Contact met de Egmonden" "een schat aan informatie had opgedaan", zoals hij zei. Aan de raadsleden en het personeel vroeg hij "de deur van zijn werkkamer niet alleen te wilen zien als die van de burgemeester maar als een van uw medewerkers, want dat zijn we allemaal". Een opgeluchte Harrie Amerika heette burgemeester Kingma welkom. Hij was immers van zijn niet benijdenswaardige, tijdelijke taak ontheven. Hij vond dat de nieuwe burgemeester aan de pro fielschets beantwoordde, bovendien was hij goed voor twee ambtstermijnen, hoewel "kiele kiele". Ook was hij re presentatief en de korstondige kontak ten hadden geleerd, dat dat ook van binnenuit zo was. woensdag 7 10.58—23.46 (dood-tij) donderdag 8 12.29 vrijdag 9 1.16—13.46 zaterdag 10 2.21—14.39 zondag 11 3.03—15.15 maandag 12 3.37—15.49 dinsdag 13 4.06—16.17 woensdag 14 4.38—16.50 donderdag 15 5.08—19.17 En tot de inwoners zei hij: "U alle maal, Derpers, Hoevers en Binders, help ons er een soort "drieëenheid" van te maken, het is het beste voor ons alle maal." Hij besloot zijn toespraak met twee regels uit het geschiedenisboek over de abdij van pater Jan Hof: "Són- der favele (=begunstiger), sonder liegh- en ende sonder iemand te bedrieghen", "zo willen mijn vrouw en ik gaarne onze taak in Egmond aanvangen". „Wij hopen dat u een burgervader bent" Woorden van mevrouw S. Zwart- Schrier, namens de PvdA uitgesproken. In een tot de nok gevulde zaal van café Swart verzorgde muziekvereniging "Eensgezindheid" zaterdagavond een uitstekend donateursconcert. Het geheel stond onder leiding van Karei Bruin. Ook al heeft "Eensgezindheid" kort geleden een andere dirigent gekregen, waardoor er een kleine verandering in het muzikale patroon ontstond, de ver eniging deze ingrijpende verandering op te kunnen vangen. Het voorprogramma werd verzorgd door de drumband onder leiding van Marja Sentveld en het jeugdorkest on der leiding van Nico Duinmeyer, die een wervelende show ten beste gaven, die het beste beloofde voor de rest van de avond. De donateurs van "Eensge zindheid" hebben er al met al een ge zellige en muzikale avond voorgescho teld gekregen. Burgemeester Kingma.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1