Egmond kent nu officieel een brandweerkorps KORT NIEUWS wij vernemen "Cinema 1000" donderdag-special Jeugdoperettever. de Hanswijkertjes spelen Oosters sprookje VVV Egmond aan Zee vergadert Mikromarktvan Gerard Wokke viert feest Galerij "De Kapberg" binnenkort weer open Afscheidsfeest Jan Smit op "Zwartendijk groot succes P.I.E.T.J.E. CONTACT MET DE EGMONDEN"37 MAART 1979 - NUMMER 1392 DAT de toneelgroep Spiegel te Egmond- Binnen voor het voetlicht komt met het toneelspel "Dwaasheid heeft haar eigen recht", een verfrissend stuk, dat hoewel het zich afspeelt in een inrichting voor geestelijk gestoorden, vertroostend en poëtisch is. Hoewel we nog niet zover zijn, delen we al vast de data mee: zaterdag 31 maart, vrijdag 6 april en zaterdag 7 april, in zaal Swart; t DAT de heer H. C. Visser, woonachtig aan de Pr. Bernhardlaan te Egmond aan de Hoef is geslaagd voor het staatsexamen hoofd werktuigkundige te Den Haag. Onze felicitaties; DAT ,,'t Winckeltje" van Dick en Karin van Amstel aan de Voorstraat te Eg- mond aan Zee de alleenverkoop heeft van "Prinseskaas", een unieke Goud se, gemaakt in Ursem. Het zij hier extra vermeld, temeer daar wij het vorige week vergeten hebben in de advertentie te vermelden. Stom, want deze kaas verdient beter; DAT de "Zeesterren", de vrouwelijke kant van de visclub "Bij Nacht en Ontij", een reisje naar Duitsland gaan maken. Het is geen visreis maar ze vinden gewoon dat hun ook wat toe komt. En dat is dan ook zo. De reis vindt plaats van 9-13 maart; DAT pastoor C. P. v.d. Berg, nu werk zaam in de o.k. parochie te Den Hel der, Timorlaan 87, maar in Egmond aan Zee zeker geen onbekende is, op zondag 25 maart zijn 25-jarig priester feest viert tijdens een dienst om 10.30 uur in de kerk en een receptie, die om 12.30 uur begint in de beneden zaal van de kerk. Wilt u iets bijdragen aan het jubileumgeschenk, dan kan dat op gironummer 545364 onder ver melding 'Jubileum" t.n.v. het kerk bestuur van de parochie H. Nikolaas te Den Helder; DAT Ben Zwirs aan de Karei Doorman laan te Egmond aan Zee een groot dierenliefhebber is. Gedurende de hele winter heeft hij bijten gehakt in de vijver op het Winkelmanplantsoen en dat deed hij 's morgens vroeg al rond 6.00 uur, voor hij naar zijn werk ging. De rondomwonenden spreken daarover hun grootste bewondering uit en dat doen wij hiermee ook, door het in onze kolommen te vermelden; DAT het adspirantenteam van Egmond '74 kampioen is geworden in de zaal kompetitie en dat er zondag 11 maart gestreden moet worden om het kam pioenschap van Noord-Holland in N.- Scharwoude; DAT mevrouw E. Bakker-Giskes, ge diplomeerd pedicure zich gevestigd heeft aan de Herenweg 273 te Egmond aan de Hoef. Zij behandelt haar klan ten op afspraak maar als u haar even belt kan zij ook bij u langs komen. Haar telefoonnummer is 1152; DAT in het VARA-programma "Tonny van Verre ontmoet a..s. zondag morgen op Hilversum 3 om 11.30 uur Tony van Verre een ontmoeting zal hebben met de bekende dekorontwer- per/illustrator Wim Bijmoer. Wij zijn voornemens over hem volgende week een artikel te wijden; DAT vrijdag 9 maart de papiercontai- ner bij de Van Speykschool staat. Helpt u 'm vullen Legendarisch James Dean is terug. Toen Eliza Kazan in 1954 de film "East of Eden" maakte, kon hij nog niet beseffen dat de film om meer dan één reden een "klassieker" zou worden. Trieste bijkomstigheid was wel dat juist de dood van de "Rebel der 50-jaren" James Dean de aanleiding hiervoor zou zijn. Na 22 jaar is "East of Eden" nu teruggebracht en trekt volle zalen. Nos- talgie-de-luxe zo te zeggen. Het ver haal speelt zich af in de hete omme landen van het Amerikaanse Califor- nië. Tussen de twee zoons van 'n boer - Aron en Cal - heerst een onverzoen lijke vete. Zaterdag 10 en zondag 11 maart wordt het dorpshuis in Egmond a. d. Hoef weer omgetoverd tot schouwburg. Op het toneel brengt de vermaarde jeugd- operettegroep "De Hanswijkertjes" een onvervalst romantisch sprookje tot le ven. "De Dochter van de Sheik" is een oosterse kinderoperette met prachtige muziek en zang. Geinspireerd door de sfeer van het midden oosten werd door mevr. Ver- wayen een serie schitterende kostuums ontworpen en door de kinderen zijn mooie dansen ingestudeerd. Niemand zal zich de gelegenheid wilen laten ont gaan om de "Dochter van de Sheik" persoolijk te leren kennen. Kaarten 4,50 met gratis programma bij mevr. Rem, Herenweg 212, Egmond a.d. Hoef, telefoon 02206-1380. Ondanks de slechte zomer van het afgelopen jaar, waardoor natuurlijk minder toeristen Egmond aan Zee be zochten, is het volgends de VW nog niet zó slecht gegaan. In haar jaarver slag constateerde directrice M. B. Ru- nia dat, hoewel het voorseizoen traag van start ging en het weer met de Paas dagen ook al niet erg meezat, de sprei ding van reizen op tussenliggende da gen wel iéts opving. Het zomerseizoen kan met een beetje geluk nog veel opvangen, dacht men bij de VVV. "Maar dat geluk was er nou net niet", aldus het jaarverslag. Het vaak gehoorde gezegde: "De gasten ko men tóch wel", gaat volgens de VW al lang niet meer op. Want de gasten kwamen niet. Volgens de toeristenvereniging wordt het tijd dat er eens kritisch bekeken wordt wat Egmond aan Zee de toerist voor extra's kan gaan bieden. Betere akkommodaties, redelijke prijzen en misschien het verbeteren van het dien stenpakket van de VW. Egmond aan Zee moet zich zo langzamerhand gaan afvragen of het nog wel zo'n aantrek kelijke badplaats is. Als één goede manier om toeristen te blijven trekken ziet de VW de uit gave van een regionale brochure door de streek-VVV. De plaatselijke VW's kunnen die brochure aanvullen met meer informatie over de eigen plaats en de folders aan de -toeristen uitreiken. Over alle moeilijkheden en mogelijk heden zullen bestuur en leden op dins dagavond 13 maart om 8 uur tijdens de jaarvergadering buigen. De vergadering wordt gehouden in "De Vergulde Valk" aan de Voorstraat te Egmond aan Zee. De Mikromarkt te Egmond aan Zee viert feest daar de organisatie 5 jaar bestaat. Omdat met allure te kunnen vieren, krijgt deze bekende zaak een flinke opknapbeurt, waarom hjj op 5 en 6 maart gesloten is. De heropening vindt plaats op woensdag 7 maart (van daag). De winkel is er dan beslist overzich telijker en gezelliger op geworden. Ter verhoging van de feestvreugde verlaagt de Mikromarkt de prijzen van maar liefst 105 artikelen. Dit is geen jubi leum stunt van tijdelijke aard, maar voorgoed. En 't gaat beslist niet om "buitenissige" artikelen, zoals Gerard Wokke vertelde. Hij zei verder dat men verrast zal zijn over het grote aantal produkten, dat wekelijks of dagelijks nodig is, waarvoor men nóg minder gaat betalen. Vandaag, woensdag 7 maart staan zijn deuren weer wijd voor u open. Gerard Wokke heet u welkom. Tijdens eens enerverende schiet- avond in "De Klok" te Egmond aan Zee wist s.v. "Prins Hendrik" haar rivaal "De Vrijheid" van zich af1 te houden. Zou dit gekomen zijn door de mentale training die "Prins Hendrik" voor de aanvang onderging? Kwam het misschien door de strakke discipline? Hoe dan ook, maar het spek takel dat zich van te voren afspeelde werkte op de lachspieren van vele toe schouwers, die er getuigen van waren hoe "Prins Hendrik" met militaire voer tuigen, zijn gewonden meevoerden naar "De Klok", begeleid door verpleegsters en verzorgers, onder commando van zijn Schotse commandant. Het werd een schietavond, die velen zich nog lang zullen heugen. Binnenkort zal Galerij "de Kapberg" in Egmond aan de Hoef heropend wor den. Momenteel wordt er druk ver bouwd en verbeterd. De openingsten toonstelling zal worden samengesteld onder de titel "Kunst door Egmonders". Er hebben zich al een vijftiental kun stenaressen en kunstenaars (amateur én professioneel) aangemeld met teke ningen, keramiek, textiel, kastjes, beeldjes, aquarellen, olieverfschilderij en, wandkleden en poppen. Er kunnen er nog altijd bij. Hiervoor kan men bel len met Els Bleijs, 02206-2983 of schrij ven naar "de Kapberg", Slotweg 17 te Egmond aan de Hoef. Deze Egmondse Punk Band komt uit Egmond-Binnen en bestaat uit: Johnie the Buckett, sologitaar en zang; Funky Freddie, slaggitaar en zang; Billie the Bullet, basgitaar en Robbie Beton, slag werk. De "Lolita Chicks" verzorgen de back-ground vocals en Pietje (u allen welbekend een sensationele stage- act. Aanvang 15.00 uur, entree slechts 4,leden 2, De brandweer van Egmond heeft tydens een vergadering in jeugdher berg "Klein Rinnegom" zich verder verdiept in de bijzonderheden, die te maken met de eenwording van Egmond en de gevolgen daarvan voor de oor spronkelijk bestaande twee korpsen. Elk groeiproces gaat met groeipijnen ge paard, maar die waren hier niet van dien aard, dat ze problemen oplever den. Commandant Cees Blaauboer zag het als een eerste taak, dat er een totaal stil-arlarmsysteem komt, dat momen teel alleen in funktie is te Egmond- Binnen en Egmond aan de Hoef. Voorts werd er gesproken over het niet een voudige begin, toen beide korpsen tot één versmolten, maar er is een goede samenwerking opgebouwd, waarbij bei de korpsen als zelfstandige eenheid voorlopig blijven werken. Commandant is de heer Blaauboer, waarnemend commandant de heer A. Druiven. Ondercommandant voor Eg mond aan Zee is de heer C. Visser en voor Egmond-Binnen de heer J. Apel doorn. In het afgelopen jaar rukte het korps van Egmond-Binnen 18 keer uit voor grotere en kleine akties. Het korps van Egmond aan Zee rukte 14 keer uit, to taal dus 32 keer. Bovendien heeft het korps Egmond diverse keren assistentie verleend bij aktivitei'ten, waarvoor de hulp van de organisatie werd ingeroe pen. In het jaarverslag staat, dat er sinds de eenwording in de korpsen heel wat is gepasseerd, "maar het is nog maar een begin van onze taak om de korpsen tot één geheel te maken". "Dit vereist geduld, takt en begrip van ons allemaal, van de höogs'te tot de laagste en uiteraard ons aller inzet". Op de foto v.l.n.r.: C. Blaaubaer, J. Apeldoorn, A. Druiven en C. Visser. Onder grote belangstelling nam "Zwartendijk" afscheid van Jan Smit, die na 32 jaar huismeester te zjjn ge weest met pension ging. Hoe hecht de band van "oom Jan" en zyn vrouw met "Zwartendijk" wel is, werd op deze dag goed duidelijk. Receptie De receptie werd druk bezocht door bekenden, oud-leidsters en kinderen. Verschillende mensen voerden 't woord: de directrice mevr. A. H. Wünker, de heer L. Peereboom namens het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings oorden en prin Jan I van t Alf Elfie, die met de bijna voltallige Raad van Elf ook van de partij was. Vele bloemstukken en geschenken onderstreepten de waardering voor Jan. Smit en zijn vrouw voor het vele werk dat er al die tijd voor de kinderuitzen ding werd verzet. 32 jaar: Van K'lonie tot Kinderhuis De anecdotes die door de "oudere garde" nog eens werden herhaald zorg den voor veel hilariteit. De eisen, die indertijd aan medewerkers werden ge steld, zijn wel anders geworden Ook het werk is in 32 jaar veel veran derd. Vroeger draaide alles op kolen en Jan Smit gtond voor dag en dauw op om alles zonder onderbreking te laten werken. Nu zorgt alléén de C.V.-instal- latie voor hetzelfde. Maar in zo'n oud huis bleven er klus sen genoeg over. Ook de kinderen ver anderden in die tijd: van 180 zes-weekse bleekneusjes toén, naar 48 kinderen nü. Kinderen die langer blijven en een in tensievere behandeling nodig hebben. Pop In Egmond Terwille van Jeugd Egmond organiseert op zondagmiddag 11 maart in zaal Swart 'n Funk Punk happening, dat wordt verzorgd door "Discothequc Bla Bla en "PIETJE's PUNK BAND" Wat echter nooit veranderde was oom Jan's warme belangstelling en geduld voor deze kinderen. Niet alleen voor hén, maar ook voor de leidsters, wps hij een onmisbare "vader" die hen hielp met 't eerste baantje en ook één die hen wegwijs kon maken in de speciale der per "way of life". Musical Iedere medewerker van het kinder huis zette zijn beste beentje voor op dit afscheidsfeest. De kok en zijn staf had den voor een uitstekend koud buffet gezorgd. In snel tempo werd daarna de zaal omgetoverd in een heus theater. Het doek ging open voor de musical "Conservatief - Progressief", waarin 'n gedisciplineerde koloniegroep uit 1947 s.v. "Prins Hendrik" het aan de stok kreeg met een losge laten groep Zwartendijk-kinderen uit de jaren tachtig. "Grease" was niet van de lucht en pas toen met veel lawaai en (stank)rook enige "vadertjes tijd" zich als scheidsrechter opwierpen, kwam er wat rust op het toneel. Schilderen Na deze musical, die met veel verve door de leidsters en kinderen op de planken werd gezet, boden de kinderen hun oom Jan kado's aan. Het zal hem geen moeite meer kosten zijn vrije tijd te vullen. Oom Jan kreeg namelijk al lemaal kunstschildersmateriaal. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn voor het laatst met oom Jan. Ze zullen hem missen.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3