B ^B ^B ^B Ml ^B i^B^H KORT NIEUWS wij vernemen Leuke orchidee A.M.ZENTVELD VVV Egmond aan Zee belichtte de gang van zaken Een beroemd verhaal van Charles Dickens leeft in Egmond aan de Hoef Hoog water Rijwielzaak Siem Boersen heropend Donderdag premiere van De Flierefluiters 21 MAART 1979 NUMMER 1394 Belleman ^B Egmonderstraatweg ^^^B Telefoon 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon mm TBij kontrakt belangrijke reduktie. Of ^ni A O en ^pr %4I ^BF ^B ^B^ BB BB Gerard Belleman BBB^B Jaap Eeltink DAT de eerstvolgende raadsverga- ring zal plaatsvinden op1 maandag 26 maart a.s. om 20.00 uur in het o.k. verenigingsgebouw aan de Juliana- straat te Egmond aan Zee. Dit is te vens de eerste vergadering o.l.v. bur gemeester J. Kingma. De agenda overziend, is er niet zoveel aanleiding tot politiek steekspel, maar dat weet je nooit. Er wordt o.a. gesproken over de drank- en horecabelasting. Aan de Zeeweg wil de heer C. J. Lute twee garageboxen bouwen, waartoe een voorbereidingsbesluit moet worden genomen. Dit geldt ook voor het per ceel Vuurtorenplein 1, alwaar de heer Steenbeek 5 appartementen wil bou wen. De raad zal hieraan zijn fiat moeten geven. Aan de Bergstraat 8 wil de heer S. Goudswaard zijn wo ning kopen. Het bedrag is vastge steld op 23.200,Over de grond zal nog het een en ander geregeld moeten worden want het blijkt, dat er niet 98 m2 mee gemoeid is maar 159 m2. De heer Goudswaard wil er een nieuw huis bouwen. Tijdens deze vergadering wordt ook gesproken over de financiële afhandeling van het scholencomplex te Egmond-Binnen terwijl tevens de nieuwe gemeente lijke begroting zal worden aangebo den. En dat lijkt eerder dan men aanvankelijk nogal pessimistisch dacht, aangezien sommige raadsleden als gevolg van de eenwording een nog grotere achterstand verwachtten; DAT de carnavalsvereniging ,,'t Alf El- fie" te Egmond aan Zee een algemene ledenvergadering houdt op zaterdag 24 maart om 20.00 uur in "De Klok". Er wordt o.a. gepraat over het 10- jarig bestaan op 12 maartM980. Er is tevens een bestuursverkiezing, waar bij de heer J. Visser aftreedt; DAT de voetbalvereniging Egmondia 'n grote klaverjasdrive houdt op vrijdag 23 maart om 20.15 uur in de kantine. Er is ook een verloting. Verdere bij zonderheden in de advertentie; DAT de begrafenisvereniging "Memen to Mori" haar jaarvergadering houdt op vrijdag 30 maart in "De Klok", aanvang 20.00 uur. Men leze tevens de in dit blad geplaatste aankondi ging; DAT Herman Foeke deze week het feit herdacht, dat hij 25 jaar lang werk zaam is in "Het Witte Huis", eerst als werkgever, nu als werknemer. Herman is met "Het Witte Huis" ver groeid en dat was voor de heer Ha genbeek meer dan gewone aanleiding om daar extra aandacht aan te beste den tijdens een gezellig feest, dat na tuurlijk in "Het Witte Huis" plaats vond opgemaakt in glazen vaasje DEZE WEEK 2 9C Voor al uw bloemen- en plantendekoraties BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Dinsdags gesloten DAT "Bü Nacht en Ontü" op zondag 25 maart a.s. een viswedstrijd houdt op het strand, tussen 08.00 en 10.00 uur. De hoofdprijs is een gratis vis- "3is naar Denemarken,, die eind april afreizen; v DAT het dames- en herenkoor "Cres cendo" te Egmond-Binnen op 17 juni gaat deelnemen aan een concours voor koren uit geheel Nederland, dat te Diesen (NB) zal plaatsvinden. Voer i optreden gaan de repetities eer- ^ags beginnen en dat is een uitste kende gelegenheid voor hen die mee willen zingen, om zich nu op te ge ven. Het koor kan versterking best gebruiken. Even langs gaan tijdens de repetities bij Th. Swart op maan dagavond om de sfeer van het koor te proeven. Ergens bijhoren geeft in houd aan het leven; DAT de traditionele bejaardenreis van Egmond aan Zee dit jaar op 22 mei is vastgesteld. De dames en heren van het bejaardencomité komen eerdaags voor de 31e keer bij u langs om uw gift in ontvangst te nemen. Voor dit doel wordt ook weer een kermis ge houden die in juni plaatsvindt; DAT men in "La Chatelaine" aan de Smidstraat te Egmond aan Zee weer kan genieten tijdens het weekend, zo wel op zaterdag als op zondag van een diner, waarbij de sfeer nog wordt verhoogd door de gitaristen Richard en Hubert, die met hun Caribian- sound zorgen dat u er echt helemaal even uit bent; DAT de Stichting Jeugdbelangen te Egmond aan de Hoef a.s. zaterdag 24 maart een spannende maar niet moei lijk ridderspel organiseert in de dui nen, aanvang 's-middags om 1.30 uur bij het dorpshuis, begeleiding aan- DRINGEND BEROEP OP ALLE VERENIGINGEN, INZENDERS VAN TEKST EN OP ALE ADVERTEERDERS Om het "Contact met de Egmon- den" steeds weer op tyd te laten verschijnen, moet er veel werk worden verzet. Door de groeiende belangstelling - waar we overi gens blij nee zijn - neemt dit werk toe. Het gevolg is echter dat we tijd te kort komen. Daarom doen wü een dringend beroep op onze adverteerders, verenigingen en andere inzen ders, om zo mogelijk uiterlijk vrij dags in te sturen, zodat we vóór het weekend nog iets kunnen doen. Voor uw medewerking, mede na mens de jongens in de drukkerij, mijn dank. G. A. Belleman, red. "Contact" RESTAURANT ITALIANO ELLA OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Tijdens de in "De Vergulde Valk" gehouden algemene ledenvergadering van de VW Egmond aan Zee hebben voorzitter P. v.d. Schinkel en penning meester P. Stam van het bestuur af scheid genomen. Piet v.d. Schinkel maakte ongeveer 15 jaar deel uit van het bestuur. Voor zijn inzet in het belang van Egmond aan Zee mocht hij bij dit afscheid een prach tige reproductie in ontvangst nemen uit handen van de directrice Machteld Runia. Piet Stam zag zijn werk als fi nancieel deskundige gewaardeerd in een boek over landen, waar hij bijzondere belangstelling voor heeft. Vice-voorzitter G. Belleman, die bei den toesprak namens de leden, zei dat hun werk voor de VW speciaal in het belang van de leden en voor geheel Egmond aan Zee eigenlijk niet in woor den was te vangen en zeker'niet uit te drukken in de aanbieding van een pre sentje. In deze tijd waarin het gewoon moeilijk is, om de vereniging draaiend te houden, betekent de inzet voor dit werk dikwijls een zware tol betalen. Het desondanks zolang vol te houden - Piet Stam zette zich acht jaar in - werd ingegeven door de overtuiging, dat Egmond niet zonder VW kan, wil het toerisme voor deze plaats tenminste betekenis houden. In het bestuur werd gekozen de heer J. Mels. Het penningmeesterschap wordt voor een jaar waargenomen door de heer C. H. M. Freeling, terwijl de post van voorzitter voorlopig onbezet is. G. A. Belleman zal voorlopig van die func tie enkele taken waarnemen tot er een nieuwe voorzitter is gekozen. In het jaarverslag, waarover wij vo rige week reeds iets schreven, stond het wel en wee van de VW uitvoerig beschreven. Hierover was weinig dis cussie. Het bestuur deelde mee, dat de advertentie-campagne vooral op het buitenland was uitgebreid. Met zijn 475 leden blijft Egmond aan Zee een van de grootste VW's, maar om goed te kun nen werken zouden allen die verhuren of op andere wijze van het toerisme profiteren, lid moeten kunnen zijn. Het is zelfs zo, dat de VW vooral in het voorjaar over te weinig bedden beschikt om aan de aanvragen van de busondernemingen te kunnen voldoen. Daarentegen zou de VW veel meer willen doen, om vooral voor juni meer aandacht te trekken voor Egmond ter wijl er ook betere evenementen moeten komen. Het een is soms financieel niet haal baar, in het andere geval ontbreekt het aan mankracht. Er wordt daarom ge dacht aan het (weer) in het leven roe pen van een evenementencommissie. Er gaan ook steeds meer stemmen op over een eventueel samengaan van de drie Egmondse VW's, maar voor het zo ver is, zal er nog wel heel wat Noord zeewater langs Egmonds kust stromen. In een volgende uitgave hopen wij nog enkele andere punten van het VW- werk en het toerisme naar Egmond te belichten. De musical "Oliver" van Lionel Bart, naar het beroemde verhaal van Char les Dickens, wordt zaterdag en zondag a.s. in Egmond aan de Hoef tot leven gebracht. De opvoering van deze mee slepende musical in een dorp als Eg mond aan de Hoef heeft menig theater- kenner met de ogen doen knipperen, terwijl men zich afvroeg of hersen schimmen hun vertwijfeld brein parten speelden. Want is hier sprake van die musical, die reeds 5000 keer opgevoerd is in Lon den, daarna nog eens 1500 keer op Broadway? Waarvan het draaiend to neel en de rekwisieten daarna aan een toneelmuseum te Tokio werden ver kocht? Waar ze tenslotte weer vandaan werden gehaald omdat de opvoeringen op veler vraag weer hervat moesten worden? De musical "Oliver" die nu weer in Londen dagelijks duizenden toeschouwers trekt? Inderdaad is het dezelfde musical, die het komende weekend in het dorps huis te Egmond aan de Hoef speelt en dat wordt aangedurfd door "Horizon", de operettegroep waarvan jong en oud lid is en nu meespeelt. Het spreekt van zelf dat het wel even anders moest worden opgezet, maar onder de bekwa me leiding van Theo de Vré en de mu zikale repetitoren Wim Noteboom en Lucas Hikke, om er maar enkelen te noemen, is er sprake van opvallende vondsten, waardoor de opvoering van dit prachtige verhaal over Oliver Twist, het jongetje uit het weeshuis, spring levend wordt. Het verhaal begint in het weeshuis, waar Oliver als jongen van veertien jaar het bestaat, om na de dagelijkse maaltijd van watergort nog wat meer te vragen. Dat was ongehoord, hoe durfde hij, hij verpeste daarmee de sfeer en er moesten straffe maatregelen worden genomen. Maar Oliver vluchtte en kwam op zijn zwerftocht door Lon den een zakkenroller tegen, waarmee hij vriendschap sloot. Deze gaf hem onderdak in de dievenkeuken, een ge zelschap van onderwereldfiguren. Het verhaal is hiermee geboren en Charles Dickens, de Engelse meester verteller maakte er een van zijn klas sieke meesterwerken van. Een andere meester, Lionel Bart, maakte zijn eigen klassieker met de musical "Oliver". Het stuk bestaat uit 16 scenes en 2 akten. Een verteller zal de donkere draad weven door dit aangrijpende verhaal, dat desondanks met humor doorspekt is. We spraken even met enkele ijve- raars, o.a. Theo de Vré, Jan Hopman en de jonge medespeler Mare Smit, die de rol van linke Dodger speelt. Er is be slist geen sprake van een kinderopvoe ring, het is een stuk voor volwassenen, waaraan echter jongeren mee moeten doen, omdat het verhaal zo luidt. To taal 40 mensen werken aan het stuk mee, de jongste is negen, de oudste is ruim de vijftig gepasseerd. Speciaal voor dit stuk werd de ver eniging "Horizon" opgericht. Het was een heksentoer om de nodige mensen te vinden voor de rolbezetting, ondanks dat er reeds twaalf enthousiastelingen waren. Het begin was zeer moeilijk ondanks de reeds gedegen voorbereiding van Theo de Vré, die verschillende teksten reeds aangepast had. Toevallig streek er een Amerikaanse dame in Egmond aan de Hoef neer, die balletpedagoge bleek te zijn. Zij wilde zonder vergoeding de dansscènes instu deren. Maar helaas moest zij plotseling weer vertrekken maar op haar grond slagen werkt Karin de Vré door en met succes. Wel zal zij aanwezig zijn bij de opvoering op 31 maart. De opvoering wordt begeleid door twee vleugels, ze ven blazers, een fluitiste en door slag werk. De voorverkoop van kaarten a 6, is by kapsalon Jan Twisk, de Rabo bank en de Oude Pastorie. Rest ons nog te vermelden, dat het stuk zijn sfeer onmogelijk zou kunnen krijgen zonder de inspanningen van de dames Catha- rien van Beek, Corrie Broersen en Els Bleüs, die de totale costumering voor hun rekening namen. "Oliver" Twist moet u beslist gaan meebeleven. wezig. Na afloop van het spel film in het dorpshuis; DAT het Jan Kuuttournooi, waaraan handbalvereniging Egmond *74 ook heeft deelgenomen, in sporthal Eg mond c bondag j.1., een prachtig sportief gebeuren is geworden. In dit tournooi van regio Noord-West werd 's morgens door de adspiranten ge speeld en 's middags door de junioren. Niet alleen de jongeren maar ook vele ouders kijken met genoegen op deze dag teru DAT, teneinde de loopafstand tussen de halten Tiggellaan en gemeente huis te bekorten, een extra bushalte is gevestigd aan de Herenweg ter hoogte van de P. Beatrixlaan te Eg mond aan de Hoef. De halte heet ook "Beatrixlaan"; vervolg "Kort Nieuws" op pagina 2. woensdag 21 8.49—21.21 donderdag 22 9.52—22.38 vrijdag 23 11.52—23.59 (dood-tij) zaterdag 24 1.00—13.20 zondag 25 1.37—14.03 maandag 26 2.31—14.51 dinsdag 27 3.18—15.39 woensdag 28 4.02—16.21 donderdag 29 4.46—17.03 Onder grote belangstelling van fa milie, vrienden en bekenden opende burgemeester J. Kingma de geheel her stelde rijwielzaak van de heer S. Boer sen te Egmond-Binnen. Burgemeester Kingma toonde in zün openingswoord veel te weten van de situatie waarin de familie Boersen heeft verkeerd tij dens de brand en van de aktiviteiten van de heer Boersen. Hij sprak zijn bewondering uit voor het snelle herstel van het bedrijf. Deze lofuiting uitte ook de heer Th. Apel doorn van de ondernemersvereniging te Egmond-Binnen. Het is de moeite waard een kijkje te gaan nemen in de rijwielzaak van Siem Boersen. Het is voor toneelvereniging De Flie refluiters zeer stimulerend te weten dat na maandenlange voorbereiding het werk bekroond gaat worden met zes volle zalen. Van de zes uitvoeringsavonden zijn nu reeds vier avonden uitverkocht, ter wijl voor de overige twee nog slechts enkele kaarten te verkrijgen zijn. A.s. donderdag vindt de premiere plaats van de knotsgekke thriller "Toestanden en Testamenten". Wij wensen De Fliere fluiters vanaf deze plaats toi, toi, toi. KOMISCHE THRILLER op 22,23.27,28,29 en 30 maart in Theater Cinema 1000 te Egmond aan Zee

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1