met de egmonden 1® mm "We gaan er fris tegenaan t "Oliver" beleefde twee succesvolle opvoeringen Burgemeester Kingma: W9& af", KORT NIEUWS Zeemosje A.M.ZENTVELD contact 4 APRIL 1979 NUMMER 1396 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Ff Toen de eerste raadsvergadering onder leiding van burgemeester J. Kingma nog maar net was begonnen, ontdekte elk raadslid en elke toe hoorder, dat er door het optreden van deze voorzitter wel een andere wind door de raadszaal waaide dat men tot nu toe gewend was. Ondanks dat de nieuwe gemeentelijke kapitein ifog maar enkele weken in het Eg- mondse rond schuimt, bleek hij zich de nukken van het Egmondse schip al aardig eigen te hebben gemaakt. Hij liep geen moment uit de koers en dat kwam ook door zijn gemoedelijke opmerking: „Ik heb ontdekt, dat Ik mij hier geen moment hoef te vervelen". Groot wil brieven waarin beroep wordt aangetekend, eerder behan delen en Tabernal had bezwaar tegen het later behandelen van een aan tal ingekomen stukken. "We moeten eerst weten waar het over gaat", zei de voorzitter, "daar hebben inzen ders recht op". J. Kingma burgemeester Hij houdt dan ook van opschieten en maakte zich bijzonder kwaad na de opmerking van Bob v.d. Ende, dat brieven aan het gemeentebestuur zolang onbeantwoord bleven. Hij zou er persoonlijk voor zorgen dat daar een eind aan kwam. Het tempo dat hij daarin wil, legde hij ook aan in de raad. „Je kan twee keer praten over een onderwerp, geen vervelende discussies, het moet dan over zijn en als we het er niet mee eens zijn, dan gaan we stem men". „Makkelijk zat" zouden we hier zeggen. Hij wil o.a. ook geen lange gesprekken over de notulen, wil men een verandering, dan van te voren schriftelijk indienen „zodat we het kunnen bestuderen". „EEN OOR AANGENAAID" De altijd weer met lekker weg te schrijven opmerkingen klaarstaande Bob v.d. Ende vond, dat „de raad door het vorige college een oor was aangenaaid", toen er gesproken werd over de drie ton tekort op het scho lencomplex te Egmond-Binnen. „Ik prijs me gelukkig, dat ik hier niet debet aan ben" zei wethouder Dam- stra. G. G. DAMSTRA (VVD) Wethouder „Ik prijs me gelukkig SLOT II Burgemeester Kingma had zich al aardig vast gebeten in Slot II. "Als Wilma ja zegt, kan de wals een race auto worden" zei hij, waarop wet houder mevrouw Jaspars op verzoek van Bob v.d. Ende gaf overzicht van de soort van huizen gaf. "Er is niets veranderd in de sociale sector" zei zü. Er komen aan ww-woningen, goedkope woningen en duurdere premiebouw ongeveer 140 eenheden plus een aantal woningen in de vrüe sector. Aan de subsidie van een zomer kamp voor gehandicapte kinderen wilde de raad graag meewerken, "maar de ouders moeten vooraf en niet achteraf komen" zei wethouder Damstra. Het voorstel was lager dan de aanvraag, omdat de leiding teveel vraagt. Jan Apeldoorn wilde het totale verzoek honoreren terwijl Van Wijk het voorstel niet in de com- misie had gezien. "Maak er maar een voorstel van" zei burgemeester Kingma, maar tenslotte ging elke fractie mét het college mee. De drank- en horecaverordening werd door de raad aangenomen, hoewel de voorzitter reeds voor aan vang meedeelde, het voorstel in te willen trekken "want als u vraagt: is het in de commissie geweest, dan antwoord ik nee en waarom? Omdat het stomweg vergeten is". Maar de raad vond het voorstel wel goed "en dan kunnen we de onroerendgoed- belasting wel laten zakken" zei Bob v.d. Ende "Nee" zei Damstra, "want de opbrengst is al in de begroting opgenomen". "Dat snap ik ook wel" zei V.d. Ende, "anders zou het een maffia-boekhouding zijn". IN ONDERWIJSCOMMISSIE TWEE MAN MEER In plaats van met vijf werd de commissie onderwijs met twee man uitgebreid. Dit gesprek duurde erg lang volgens de voorzitter. "Het gaat mij om het kind" zei V.d. Ende, "en niet om politiek". Maar hij bleek "een roepende in de woestijn", uit breiding met een lid namens het openbaar en een van het bijzonder onderwijs is voldoende. Mevrouw Wullems voelde V.d. Ende wel aan en stelde voor dat het bijzonder on derwijs ook een soort ouderraad in het leven zou roepen. PIET BLOK GAAT KAMPEERTERREIN NOORD WEER EXPLOITEREN We hadden de indruk, dat deze vergadering een vroegertje zou wor den, totdat de verhuur van gemeen telijke gronden aan de orde kwam, waarbij, zoals nog al eens de ge woonte is in de raad, een schorsing werd ingelast op verzoek van Harry Amerika. Dat kwam door het voor stel Tabernal, die het kampeerter rein noord (strand) uit de delegatie bevoegdheid aan B en W wilde schrappen. Bovendien wilde hij over de an dere gronden opgenomen zien, dat het college alleen het recht tot huren kreeg in 1979, om da] weer verder te zien. Met dit la. wilde het college accoord gaan maar niet over het Noorderstrand. ,,'t Is hoog tijd, dat betrokkene(n) weet(eri) waar men aan toe is", zei de voor zitter. fcj Gemeentebelangen en Pv.d.A. wil den gewoon weer verhuren aan P. Blok" en zo denkt ook de meerder heid van het college" zei de voorzit ter. "Maar als u stemming wilt, dan doen we dat" en zo geschiedde. Wet houder Damstra zei, dat men in de commissie wilde, dat het kampeer terrein in handen van de gemeente zou blijven, die het weer verhuurt aan de kampeervereniging, omdat de provinciale commissie niet aan een en dezelfde persoon wilde ver pachten. Maar commissielid Piet Bakker zei, dat wethouder Damstra dat fout zag. Goed was: in handen van de gemeente maar niet verhuren aan een kampeervereniging. De stemming wees het voorstel Tabernal - ge deeltelijk - van de hand, het werd 9-6 voor het collegevoorstel, inhou dende dus de verhuur door het col lege van alle gemeentegronden, in clusief het Noorderstrand maar met de beperking: alleen voor 1979. En dat hield in, dat Piet Blok zijn strand voor dit jaar weer kan exploiteren. wij vernemen DAT de commissie Ruimtelijke Or dening vergadert op donderdag 5 april, 's avonds om 19.30 uur in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef. Op deze vergadering komt de bebouwing van het oude Agnes- terrein aan de orde. Tevens wordt gepraat over een voorbereidings- besluit Gereformeerde kerk (Eg- mond aan Zee). Voorts staat ook de te volgen procedure inzake we genstructuur ter bespreking, ter wijl de ANWB een rapport heeft gestuurd over de oversteekplaats bij het gemeentehuis, i.v.m. be veiliging. Hoewel niet op de agenda vermeld, zal hierbij ook de drie sprong Herenweg/Egmonderstraat- weg ter sprake kunnen komen, want het is onbegrijpelijk, dat er in deze bijzonder op de zenuwen werkende verkeerssituatie nog niet met verkeerslichten wordt ge werkt. Hoewel geen ideale oplos sing, geeft het door het rode licht tot stoppen gedwongen verkeer aan de Herenweg een, zij het kleine gelegenheid voor voetgangers om over te steken, vooral als het ze brapad iets verder wordt gelegd. En van de Egmonderstraatweg kunnen er zeker een twintig tot 25 auto's oprijden. Misschien komt er iets meer uit deze commissie vergadering, want een andere op lossing is er nog niet; 'n klein plantje, wat groeit zonder water en licht. OOC DEZE WEEK Voor al uw bloemen- en plantendekoraties BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Dinsdags gesloten DAT het Ned. Rode Kruis afdeling De Egmonden op donderdag 12 april, 's avonds om 20.00 uur haar algemene ledenvergadering houdt in de zaal van "Speeltuin De Eg monden", Sportlaan 1 te Egmond aan Zee. Men leze de advertentie in dit blad; DAT de klaverjasdrive in "Het Rode Hert" i.v.m. Goede Vrijdag niet op vrijdag 13 maar op vrijdag 6 april wordt gehouden. De baten van deze drive zijn voor de Zee- vogelsjeugd en voor Jeugdbelang- en; DAT op donderdag 5 april een be slissingswedstrijd biljarten wordt gespeeld tussen Cos Zwart (gem. 5.35) en Jaap Dekker (gem. 3.75) om het kampioenschap van De Meerpaal. Op vrijdag 6 april is de beslissingswedstrijd van het 3- Egmondentournooi tussen De West en Het Rode Hert om de 2e en 3e plaats, eveneens in De Meerpaal. Aanvang 20.00 uur. Een medede ling vooraf: op vrijdag 13 april is hier een open klaverjasdrive; DAT in café 't Vlack aan de Juliana- straat 29 op vrijdag 6 april een grote kienavond plaatsvindt, waar bij een verloting de aantrekkelijk heid nog meer verhoogt; DAT op vrijdag 6 april in Het Witte Huis aan de Voorstraat een aan trekkelijke klaverjasdrive wordt gehouden door de supportersver eniging Egmondia en de klaverjas- club Het Witte Huis. Iedereen kan hier aan meedoen; DAT jjssalon Pravisani aan de Voor straat te Egmond aan Zee op don derdag 5 april om 18.00 uur een geheel nieuwe zaak opent, die is verrezen naast het oude pand, waarin nu nog reisbureau Noord zee huist. Op zaterdag d.a.v. be gint de ijsverkoop. In verband met de feestelijke opening verwijzen wij naar de advertentie in dit blad; DAT de opbrengst van de Simavi- kollekte te Egmond aan Zee de mooie opbrengst noteerde van 1681,78. De organisatie dankt medewerkers en schenkers namens het doel voor dit waardevolle re sultaat: DAT de T#e\voners van het bejaar dencentrum Heegemunde te Eg- mond-R'inen zeer verrast waren door de spontane uitnodiging van restaurant Altenburg te Egmond aan Z/tf om aldaar aan te zitten aan h^.diner. En deze geste wist men naar waarde te schatten. Dat heeft men dan ook aan de heer Middelbeek onomwonden laten blijken; DAT in bet bejaardencentrum Hee gemunde op donderdag 5 april om 14.00 uur een modeshow wordt ge houden, waarbij ook andere be langstellenden een kijkje mogen komen nemen; DAT alle bewoners van de bejaar dentehuizen plus de andere 65- plussers bijzonder genoten hebben van de opvoering van "Toestanden en Testamenten", die de Fliereflui ters gratis voor hen brachten; DAT de ou der commissie van de o.I. school en kleuterschool "De Bos- waid" te Egmond aan Öe Hoef op donderdag 5 april om 19.30 uur een openbare vergadering houdt in de Boswaid; vervolg "Kort Nieuws" op pagina 2. Gerrit Gravemaker is fen grave gedragen. De geweldige belangstel ling, de bloemenzee, de aan de Voorstraat halfstok hangende vlag gen, het waren alle stille uitingen van waardering voor een man, die in Egmond aan Zee zoveel van zich heeft doen spreken. Tijdens de plechtigheid waren vele zaken ge sloten als ode aan de man, die in de ondernemersvereniging grote verdiensten heeft verworven. De kleurrijke bloemenpracht waren een symbool van het kleurrijke leven van Gerrit Gravemaker, die met al zijn menselijkheid zich inzette voor zijn medemens. Hij werd daardoor een persoonlijkheid, die aan zijn geliefde Egmond aan Zee mede vorm gaf. Zijn woorden, op zovele plaatsen uitgesproken bij zovele gelegenheden, zullen hun uitwerking niet missen. Hij laat een leegte achter, niet al leen bij zijn familie maar ook in Egmond aan Zèe, zijn dorp, waar hij is geboren en getogen. Zeer veel dorpsgenoten hebben hem de laatste eer bewezen. Het van leven bruisen de Egmond aan Zee werd er even stil van, want het dorp weet zijn zonen naar waarde te schatten en dat bleek op die zonnige zater dagmorgen, toen de rouwstoet zich langs Egmonds straten bewoog. Voor de familie moet deze belangstelling en die in de dagen ervoor een grote steun zijn. „Terugsturen naar de commissie" zei Th. Groot, die overigens vond, dat het tekort wel overtrokken was met pl.m. 122.000,„U lijkt het zich wel persoonlijk aan te trekken" zei Damstra, doelend op het voor malige collegelidmaatschap van Groot en wethouder Amerika voegde er nog aan toe: „Het begrotingste kort is in de raad van Egmond- Binnen nooit aan de orde geweest. De voorzitter vond het zo mooi. „We sturen het terug naar de commissie Openbare Werken" en daarmee is de vrede weer getekend. HET COLLEGE WIL DE TIJD HEBBEN Bob v.d. Ende stak een pluim op de hoed van Harry Amerika voor zijn "coulante houding" bij he't op treden tegen de (op dat moment) clandestiene bouw van de kantine. Ondertussen is de vergunning bin nen, dus er is niets meer aan de hand. De voorzitter wil voortaan vragen aan wethouders schriftelijk ingediend hebben, want hebt de tijd, die willen wij ook hebben". Een doorslaand succes werd het optreden van de theatergroep "Hori zon" met het eerste optreden in de zeker niet gemakkelijke opgave van Lionel Bart, die Charles Dickens' Oliver Twist met veel muziek omgaf. Dit theatergebeuren in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef heeft velen geboeid en het is zeker toe te schrijven aan de niet aflatende ijver van mensen zoals Theo de Vré, Wim Noteboom, Lucas Hikke, Karin de Vré en Jeanny Swartelé, dat deze musical met zoveel vaart en verve het dorps huis vulde. Het verhaal van Dickens speelt in een weeshuis en daarom doen er veel jongeren, mee. Het enthousiasme van deze groep was spreekwoorde lijk. Ze leefden zich 'totaal in en de samenwerking met hun volwassen tegenspelers was een harmonieus ge beuren. RESTAURANT ITALIANO WELLA %gfOSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezel lig uit eten in een sfeervolle omgeving". Aan dit spel werd bijzonder bij gedragen door de bijzonder goed be studeerde costumering, die door het nijvere werk van Catharina van Beek, Corrie Broersen, Els Bleys en Marijke Burges tot stand kwam. En dit alles werd geplaatst in het decor, dat vorm kreeg door Cees Tervoort, Ben ten Berge. Joop Groot e.a. Theo de Vré, die de produktie to taal aangepast had en het daardoor mogelijk maakte, vond in Jan Hopman een belangrijke steun, terwijl laatste zelf mede op de planken was te zien in zijn rol van mijnheer Brownlow. Enthousiast was het spel van Mark Smit, die een zakkenroller Linke Dodger schetste en zich helemaal uit kon leven door het spel van Jacques Burges, die de bende-hoofdman Fa- gin bracht, een goede vertolking van een mooi type. Bij deze figuren kon Arielle Veerman, het meisje dat de jongensrol Oliver Twist speelde, zich zeer goed waarmaken. In dit spel komt opvallend veel solowerk voor en tijdens dit optre den bleek, dat "Horizon" over veel belovende krachten beschikt. Zonder anderen iets te kort te doen, viel daarbij de heldere en duidelijke stem op van Corrie Broersen, de bloemen verkoopster, die met Catharina van Beek als het melkmeisje, Cora van» Dantzig als het aardbeienmeisje en Philip Hopman als de scharesliep een keurig kwartet bracht. De mu zikale begeleiding van dit onderdeel en van het grote geheel was su bliem. Uitstekend was de vertolking van Jan Hopman Pz. in zijn rol van de begrafenisondernemer Sowerberry. Charles Dickens moet hem niet an ders gezien hebben. De vertolking van Oliver kreeg een aparte sfeer door de goed doorvoelde verteltrant van Ad van Drongelen. Het lag voor de hand, dat het gehele optreden met een ovationeel applaus door de vele aanwezigen werd beloond.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1