met de egmonden art apart I® nln Er gaan ernstige dingen gebeuren rond de zomerhuizen Mevrouw Gravemaker ere-lid „Eendracht A.M.ZENTVELD "Voor en door Egmonders" in "Klein Rinnegom' onroerend goed of bedrijf I DE C O MAKELAARDIJ BV Koninginnefeest Egmond-Binnen Stichting Jeugdbelangen Egmond a.d.Hoef Een bijzonder plaatje Hoogwater art apart presenteert het stormglas contact 25 APRIL 1979 NUMMER 1399 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Vele jonge mensen in de drie Eg- monclue dorpskernen wonen in zo merhuizen, omdat zij geen woning hebben. Voor de gemeente is dit een probleem, temeer daar er ook onder zijn die van elders komen. Het zijn dus lang niet altijd Egmonders. Maar het 7,yn wel slachtoffers van de wo ningnood, hoewel het gemeentebe stuur niet verantwoordelijk is voor alle niet-Egmonders, het heeft de handen al vol aan de zorg om voor eigen inwoners woongelegenheid te scheppen. Voor de over het algemeen jonge mensen, die de zomerhuizen bevol ken. komt erbij, dat hun nood nog verhoogd wordt door de dikwijls absurd hoge huurprijzen, die de ei genaars hen in rekening brengen. Het gevolg is, dat ze in sommige gevallen zelfs l>ij de bijstand aan moeten kloppen om de woekerprijzen te kunnen betalen. Bovendien moeten vele bewoners per 1 mei de huisjes weer verlaten. omdat ze in het seizoen aan vakan tiegangers verhuurd zijn. Dit alles werkt grotere frustraties in de hand en dreigt dan ook binnenkort te es caleren in zeer ernstige ongeregeld heden. Raadslid Bob v.d. Ende putte maandagavond uit betrouwbare bronnen en vroeg sterk de aandacht van het college. "Er gaan zeer ern stige dingen gebeuren" zei hij, "er is zelfs sprake van de vorming van knokploegen, die in het geweer ko men, wanneer een der bewoners een huisje moeten verlaten en dat niet wil of kan, omdat er geen ander onderdak aanwezig is." Hij wilde een openbare hearing met alle zomerhuisbewoners, waar in alles openlijk besproken kan wor den. Dit houdt in, dat er binnenkort zowel voor de huurders als voor de verhuurders wel eens ingrijpende maatregelen te verwachten kunnen zijn, waarvan de draagwüdte nog niet is te overzien. KORT NIEUWS wij vernemen DAT wij vorige week vergaten op te nemen, dat de boerenkapel van "Eensgezindheid" ijverig musiceer de bij de opening van tennispark "Hogedijk". Daarop werden wij op merkzaam gemaakt door een te lefoontje. 't Is waar, we hebben het vergeten en daarvoor onze ex cuses, hoewel het nagenoeg onmo gelijk is om van alle gebeurtenis sen alle onderdelen te noemen. Koud op ons dak viel wél de op merking, dat we bijna nooit iets schreven over "Eensgezindheid". Die beoordeling laten we dan graag aan het bestuur en de leden over. (redaktie) DAT de stichting "Hart voor Eg mond" met grote instemming ken nis nam van de schets van het plan voor de bebouwing van het oude Agnes-terrein. De stichting con stateert - voor zover in de schets te zien valt - dat hier inderdaad sprake is van zowel eigentijdse als aan de omgeving aangepaste be bouwing. "Hart voor Egmond" re kent erop dat de bevolking van Egmond aan Zee volop betrokken zal worden bij de definitieve vorm geving van het complex; DAT de bewoners van de Bergstraat te Egmond aan Zee bij de raad een protest hebben ingediend, om dat de woonerffunctie van hun straat vervalt. Zij willen die graag handhaven en vernemen, aan wel ke voorwaarden moet worden vol daan, om het zover te krijgen. Daaraan willen de bewoners des noods zelf werken. Zij vinden bo vendien, dat wanneer de Voor straat weer zal worden afgesloten, de Bergstraat er niet op vooruit gaat. Onder de brief staan 23 handtekeningen; VOORDELIG Tuingereedschap SU€MZAD£IO TuitoPLMTjeS BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Dinsdags gesloten DAT de Karmel, Herenweg 269 tc Egmond aan de Hoef op zondag 6 mei weer z'n jaarlijkse "OPEN DAG" houdt. Tussen 10 en 12 uur 's morgens en van half 3 tot 5 uur ontvangen de zusters iedereen die graag eens met eigen ogen wilt zien, hoe 't er daar van binnen uitziet. Er is gelegenheid voor 'n praatje met de zusters, maar zij willen dit jaar ook de gelegenheid geven voor 'n wat langer gesprek. Wie graag wat beter ingelicht wordt over 't leven van gebed dat zij leiden, kan zich hiervoor op geven, dan kan er 'n datum voor worden bepaald; Polaroid bij BAKKER BRILMODE waarover u meer kunt lezen in de advertentie; DAT dc Hanswykertjcs van Egmond aan de Hoef op zondagmiddag 29 april met "Turn Turn en de gouden roos" om 14.00 uur in "De Vest" te Alkmaar optreden. De muziek werd speciaal door Jules de Corte voor de ondertussen befaamde operettegroep geschreven. Er wer ken meer dan 50 kinderen mee. Ieder kind vanaf 6 jaar zal er veel Sportbrillen bij BAKKER BRILMODE Egmond aan Zee plezier aan kunnen beleven om deze opvoering te gaan zien of weer te zien. Voor dit spel van kinderen voor kinderen zijn de kosten slechts 4,en elke dag van 10.00-22.00 uur zijn de kaarten aan "De Vest" verkrijgbaar, tele foon 072-127344; DAT Fiat-autobedrijf Chris Baltus bv haar filiaal te Egmond-Binnen heeft overgedragen aan autobedrijf J. Stofberg, die al jaren werkzaam is.in de Fiat-personenauto's. Auto bedrijf "Stofberg" gaat als Fiat agent in de organisatie deelnemen. Een grote openingsreceptie zal worden gehouden op 26 april van af 15.30 uur aan de Herenweg 65 te Egmond-Binnen, waarmee te vens een uitgebreide Fiat-Auto- biar '»ie-show begint, die wordt geh .en op 26, 28 en 30 april, DAT Egmondse lopers mee kunnen doen aan een op zaterdag 28 en zondag 29 april te houden bloem bol yandeltocht over verschil lende afstanden. Start op beide dagen voor de 25 km van 10-11 u. De afstanden van 5, 10 en 15 km op zaterdag van 10-14 uur en op zondag van 10-12.30 uur. Plaats: Pax Christie school, Hogeweg 23. Limmen. Tel. meldingen o.a. op nummer 072-135636. DAT in verband met de langere paasvakantie van de r.k. kleuter school te Egmond-Binnen, de kleu ters hun ballonkaartjes zaterdag middag van 2 tot 3 uur in het dorpshuis "De Schulp" kunnen af halen; (vervolg pagina 3) Tijdens een sfeervolle vergadering van do ondernemersvereniging 'Een dracht' is dc echtgenote van de over leden voorzitter Gerrit Gravemaker, mevr. II. Gravemaker-Lustcnouwcr, tot. erelid benoemd. De in deze ver gadering benoemde nieuwe voozitter, de heer J. Falsma, overhandigde haar een kostbaar collier, aan de achter zijde waarvan de periode is gegra veerd, waarin haar echtgenoot voor zitter van de "Eendracht" was, n.I. van 1962-1979. Het erelidmaatschap werd haar aangeboden in het bijzijn van baar kinderen. De vergadering stond in het teken van de herdenking van de man, die zich voor dc "Eendracht" zeer ver dienstelijk had gemaakt. Door de verkiezing met algemene stemmen van de heer C. v. Pel is het bestuur van de "Eendracht" weer voltallig. RESTAURANT ITALIANO Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Wie tijdens het voorbije weekend een kijkje kwam nemen in de jeugd herberg "Klein Rinnegom", kon met eigen ogen aanschouwen, hoe groot de kreativiteit in de Egmonden is. terwijl bovendien de aktiviteiten van o.a. de brandweer, de reddingsmaat schappij. de EHBO. fanfare "Eens gezindheid", de strandreddingsbriga- de en de voetbalvereniging St. Adel- bert boeiende onderdelen uitmaakten van deze tentoonstelling. Bovendien waren er foto's van DEFA en van Frans Thijssens. Om iedereen tot zijn recht te laten ko men zou je een pagina vol kunnen schrijven, vooral omdat het hier kre ativiteit en inspanning betreft van amateurs, die door hun inzet een stuk leefmilieu waar maken, waar Egmond mee vooruit kan. Smaakvol handwerk in allerlei variëteiten, o.a. van Janny Veenstra en houtsnijwerk van Pé Melker, modelbotenbouw van Jaspar Zwaan om er maar enkelen te noemen, het was alles de moeite waard. En het initiatief van Johan Romeijn met zijn medewerkers van de jeugd herberg, die dit alles organiseerden bij gelegenheid van het 50-jarig jubileum v. de jeugdherbergen in Ne derland verdient hierbij veel hulde. Dat hij bij het tot stand brengen hiervan de jeugd tevens wilde be trekken, kwam duidelijk tot uiting, omdat hij ook de basisscholen van Egmond-Binnen in de show had be trokken. Een goed initiatief, dat voor herhaling reeds vast staat. Wanneer, dat hoort u nog. y.: -''■«reL I van 1 Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur Marshallstraat 55 Egmond aan Zee TH" (02206) 2249 Postbus 71 PROGRAMMA-OVERZICHT 9.30 uur: Start optocht vanaf Kerk plein; 10.15 uur Aankomst bij De Schulp, openingswoord en loslaten van de ballonnen; 10.30 uur: Start van de spelen voor de klassen 4, 5. 5/6, 6 4; 10.30 uur: Puzzeltocht voor de klas sen ls lr 2g 2'3g 3; 10.30 uur: Kinderkabaret in J.O.E.B. voor de kleuters; 12.45 uur: Pauze; 13.45 uur: Hervatting van de spelen voor de klassen ls lr 2g 2/3g 3; 13.45 uur: Puzzeltocht voor de klas sen 4, 5 5/6, 6 4 16.45 uur: Prijsuitreiking; 17.15 uur: Ronde van Egmond-Bin nen t.m. 15 jaar; 17.20 uur: Ronde van Egmond-Binnen voor senioren (alleen deelnemers uit de dorps ken Egmond-Binnen); 17.35 uur: Prijsuitreiking v. de ronde KONINGINNEDAG 30 april 1979 9.15 uur: Optocht m.m.v. Lamoraal van Egmont. Verzamelpunt Sint Jozefschool (Pr. Marijkelaan 1). Te vens uitdeling van kaarten voor de spelen; 9.45 uur: Toespraak van de bur gemeester en muzikale hulde La moraal van Egmont bij het ge meentehuis; 10.00-12.00 uur: Buitenspelen bij het dorpshuis. Een en ander onder de vrolijke klanken van een draai orgel 14.00-16.00 uur: Jaconi's Variété, w.o. buikspreken en goochelen enz. enz. in de grote zaal van het dorpshuis. Ouders en belangstellenden zijn de gehele dag van harte welkom. Bertus Broek van de Adm. de Ruy- terweg te Egmond aan Zee herin nert zich nog als de dag van gister, hoe hij in de oorlogsjaren op zyn landje in duin aan het werk was, om te proberen aan de schrale duin- grond enig voedsel te ontfutselen. Egmond aan Zee was voor een groot deel geëvacueerd, er woonde nog 'n handjevol mensen die te maken hadden met de reddingsboot of de voedselvoorziening. We zouden nu zeggen: Economisch gehondenen. Hij hoorde daar ook hij, door de ander halve liter melk. die hij te bezorgen had. In die dagen kwamen er drommen vliegtuigen over met bestemming Duitsland om er dood en verderf te zaaien, maar zo werd dat toen niet gezien. "Je dacht eigenlijk niet aan de menselijke ellende" zegt de heer Broek, "we waren achteraf gezien door alle narigheid gewetenloos ge worden". "Je hoopte, dat de oorlog zo gauw mogelijk over zou zijn en die vliegtuigen zag jc toen als de redders in nood". Nu kan men zich afvragen, hoe veel ellende er geweest zou zijn, als het allemaal niet was gebeurd, wan neer Duitsland wél het overwicht had behouden. Maar daar gaat het in dit verhaaltje niet om. In zijn hand had de heer Broek twee por tretjes. "Ik lag in een duindalletje" zei hij "en keek naar de honderden overvliegende machines". "Ineens werd het zicht anders, ik vroeg mij af wat ik op dat moment waarnam, totdat ik ineens verschillende kaart jes om mij heen zag neerdwarrelen". Het bleken foto's te zijn van toen nog prinses Juliana met de prinses jes Beatrix en Irene, die toen in Ca nada woonden. Ze werden door de vliegtuigen uitgegooid bij gelegen heid van de verjaardag van prinses Juliana. Plotsehng kwamen er van verschillende kanten Duitse soldaten aanrennen, wanl die portretjes moch ten niet in handen vallen van de Canada Hollanders. Bertus Broek wist er nog gauw enkele weg te moffelen. En die foto's heeft hij zuinig bewaard als herinnering aan een tijd, die bij ve len nog als een boze droom voort leeft. Wij drukken hierbij een van de foto's af, die voor de heer Broek zeer veel waard zijn. woensdag 25 2.58—15.32 donderdag 26 3.43—16.05 vrijdag 27 4.25—16.47 zaterdag 28 5.04—17.29 (springtij) zondag 29 5.45—18.08 maandag 30 6.24—18.48 dinsdag 1 7.05—19.29 woensdag 2 7.45—20.10 donderdag 3 8.31—21.03 de allereerste vorm van de baro meter, zoals die eeuwen geleden al gebruikt werd op de zeilsche pen. Werkt bijzonder nauwkeurig. Het stormglas bestaat uit een mondgeblazen glazen houder met tuitje, die gevuld dient te worden met water. Opgehangen aan een massieve mahoniehouten plank, afgezet met koperen hoeken, bedraagt de prijs 115,zonder koperen hoeken 97,50. Achterom 1 (t/o politieburo) k Egmond aan Zee, tel. 4128

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1