Een feestelijke maandag in dedrieEgmonden KORT NIEUWS l Derde nacht van Egmond in Sportcentrum Egmond wij vernemen Drie jubilarissen bij bloembollencultuur Jan Stofberg opende zijn Fiat autobedrijf "CONTACT MET DE EGMONDEN" 9 3 MEI 1979 NUMMER 1400 Tc Egmond-Binnen waren we getuige \an dc fecstelykheden op Koning innedag in het dorpshuis, ahvaar allerlei wedstrijden werden georganiseerd. Daarbij was het aantrekkelijk voor de leerlingen van de basisschool om op de "houten" hoofden te kunnen gooien van hun onderwijzers, terwijl anderen zich met een balspel bezig hielden. Elders in het dorp was een wandelpuzzel- tocht aan de gang en werden de allerkleinsten in JOEB bezig gehouden met een kindercabaret, 's Avonds besloot een stratenloop deze voor het comité zeer drukke dag, die door haar inzet goed slaagde, mede door de onmisbare inzet van "Eensgezindheid". Te Egmond aan de Hoef zagen we een schandpaal, waarin de jeugd zich kon laten vereeuwigen, terwjjl ondertussen allerlei spelen plaatsvonden. De 's morgens gehouden aubade met "Lamoraal" was een feestelijke aangelegen heid en in het dorpshuis was er voor de kinderen een filmvoorstelling. De Stichting Jeugdbelangcn zal zich hier ook menig zweetdruppeltje van het voorhoofd gewist hebben, ondanks de frisse wind, die de aandacht van de feestelijkheden dreigde af te leiden. Te Egmond aan Zee zagen we 's morgens een ballonoptocht met drum band Van Speyk", terwyl even daarna een stratenloop door het dorp plaats vond, waaraan zeer velen deelnamen. Terwijl de kinderspelen voortgang vonden, genoot een enthousiast volkje in de Prins Hendrik-Stichting van een kinderprogramma, 's Avonds was het nijvere Oranjecomité, daarbij ge assisteerd door burgemeester Kingma, op het Doms Rykersplein voor de uitvoering van de duwcarrace, waaraan veel deelnamen, terwijl veel toe schouwers zich langs de hekken verdrongen. De frisse wind gooide ook hier geen roet in het eten en zeker niet bij de declnemertjcs, die met rode wangen hun uiterste best deden om alle hindernissen te overwinnen. Zaterdag 5 mei om 19.00 uur start de 3e «wemmarathon, waarvoor bur gemeester J. Kingma het sein zal geven. De afgelopen weken is veel werk verzet door het zwemteam om alles voor deze nacht op rolletjes te laten verlopen. De zwemploegen van de Egmondse verenigingen hebben er vele uurtjes opzitten om deze nacht zo goed mogelijk aan de start te kunnen verschijnen. Er is verwoed aan de conditie gewerkt en vroeg naar bed was de afgelopen weken het parool. Er wordt aan deelgenomen door 8 ploegen t.w.: voetbalvereniging Egmondia; voetb.- vereniging Zeevogels; tennisclub Eg mond; biljartvereniging Het Witte Huis; zaalvoetbalvereniging 't Haas je; judoclub Israël; schoolteam St. Jozef en vollebalvereniging Rapide. Om de Egmondse sporters dichter bij elkaar te brengen, is de zwem- marathon met "niet" zwemmers een succesformule gebleken. Het orga niserende zwemteam rekent weer op veel belangstelling, ook in de kleine uurtjes, want dan kunnen de zwem mers aanmoedigingen juist goed ge bruiken Het restaurant is de gehele nacht geopend. De schietvereniging Prins Hendrik is er weer met de bekende schiettent. De gehele nacht is er vro lijke muziek terwijl Jan Zwart alles weer op zijn deskundige, enthousiaste wijze aan elkaar zal praten. Alles is aanwezig om u aangename uur tjes te bezorgen, zodat u de zorg van alle dag even kunt vergeten. U komt toch ook NIET PRATEN, MAAR DOEN DAT de biljartclub "Tikkie Toe" een grote kienavond organiseert op vrijdag 4 mei in café 't Vlack te Egmond aan Zee. Men leze de ad vertentie; DAT de collecte van AVO-Nederland afdeling de Egmonden, zal worden gehouden van 7-13 mei. De op brengst is bestemd om het wel zijn van minder-validen te be vorderen; DAT zondag a.s. een open dag wordt gehouden in het klooster van de zusters Karmelitessen te Egmond aan de Hoef..Men is daar van harte welkom tussen 10 en 12 uur 's mor gens en 's middags van 3 tot 5 uur. U kunt er een praatje maken met de zusters en als u een langer ge sprek wilt, ook dat kan. De zusters zijn gaarne bereid een afspraak daartoe te maken; DAT de openbare bibliotheek aan de Herenweg 196 te Egmond aan de Hoef vanaf heden maandelijks een lijst met nieuwe boekenaan- winst beschikbaar stelt, die ieder een gratis kan afhalen; DAT de schoolraad op 8 mei a.s. om 20.00 uur een openbare verga dering houdt in de openbare la gere school te Egmond a. de Hoef. De schoolraad deelt mee, dat men de schoolgrenzen in de gemeente Egmond als vervallen wenst te zien; DAT er een Egmonds comité opge richt is van woningzoeken. Men is hiertoe overgegaan om zich sterk te maken tegenover het gemeente bestuur, waarvan het comité eist, dat het zo snel mogelijk begint met de bouw van betaalbare'wo ningen voor eigen inwoners. Te vens wil het comité zo snel mo gelijk een uitspraak over het per manent bewonen van zomerhuis jes door woningzoekenden. In de brief staat verder, dat velen zijn onderworpen aan de willekeur van de eigenaren, dat in de praktijk vaak leidt tot schandelijke uitbui ting. Het aantal geregistreerde woningzoekenden bedraagt momen teel 486 DAT de collecte voor het Astmafonds dit jaar alleen in de Hoef reeds 982,46 opbracht, ondanks het slechte weer. Het comité dankt alle gevers en de collectrices, zon der wie het geld niet was binnen gekomen; DAT de visclub "Bij nacht en onty" haar laatste competitiewedstrijd houdt op zondag 6 mei, 's mor gens van 8-10 uur; DAT mevrouw Dekker-Pluimgraaf, Voorstraat 45 te Egmond aan Zee zich al van haar 14e jaar bezig houdt met activiteiten voor de epilepsiebestrijding. Epilepsie is een ziekte van het zenuwstelsel en bezorgt aan veel mensen onnoem lijk veel leed. Mevrouw Dekker weet er alles van en zij spant zich graag in om u als donateur van het fonds in te schrijven voor slechts 5,per jaar. Zij is er al 60 jaar mee bezig. U zoudt haar met uw inschrijving dus een dia manten geschenk kunnen geven, dat zij onmiddellijk doorstuurt naar hen die er veel mee kunnen doen; DAT de siertuinenvereniging zater dag 5 mei op excursie gaat naar de Keukenhof in Lisse. Opgave bij G. Stam, Wilhelminastraat 18, Eg mond aan Zee, tel. 2330. Voor de regionale bloemschikwedstr. die op vijijdag 11 mei wordt gehouden, Traf Egmond weer enkele van zijn beste bloemschiksters afvaardigen; DAT op vrydag 4 mei 's avonds om 19.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Egmond aan Zee een oecume nische herdenkingsdienst wordt gehouden; DAT de voetbalvereniging Zeevogels dames en meisjes vanaf 8 jaar vraagt die de voetbalsport willen beoefenen. Gaarne opgave binnen 14 dagen i.v.m. opgave aan de KNVB voor het nieuwe seizoen 79-'30. Opgave Elly Bart, Mar grietlaan 18. Te Egmond-Binnen is het autobe drijf van Chris Baltus overgenomen door Jan Stofberg, afkomstig uit Julianadorp. Als Fiat-specialist weet hij waarover hij praat. Bovendien kent hij verschillende van de vroe gere klanten van het autobedrijf, aangezien hy hier vroeger vijf jaar heeft gewerkt. Met enthousiasme hoopt hij het autobedrijf onder de Binners te brengen, temeer daar hij op veel ervaring kan bogen. Er zijn veel Fiatrijders en het is zijn streven dat het ook allen blijde rijders zijn. Hij hoopt binnenkort ook in Egmond- Binnen te gaan wonen, zo gauw zich daartoe de gelegenheid voordoet. Tussen de nieuwe glanzende auto mobielen maakten wij van hem, zijn vrouw en dochtertje een foto, om al vast te weten wie het echtpaar Stof berg is. Wij wensen hen beiden hier veel succes. De 71 jaar bestaande vereniging voor bloembollencultuur in de Eg- monden huldigden drie van haar leden, t.w. dc heren Jaap Burger. Piet Hopman en Antoon Klaver om hun meer dan vijftig jaar lidmaat schap. Bovendien werden beide eer sten ere-lid, aangezien zy geruime tijd deel uitmaakten van het bestuur. Jaap Burger trad tijdens deze ver gadering af als bestuurslid. De drie jubilarissen kregen een ingelijste kleurenreproductie van de plek waar zij wonen. Voorzitter Jaap Hopman gaf een historisch overzicht van de ontwikkeling van de bloem bollenteelt in de Egmonden tot he den. Opvallend hierbij was, dat wat vroeger als vaste regel gold in de bloembollenteelt, nu soms als over bodig wordt gezien. Vroeger zag men mannen op het land gebogen lopen zoeken naar zieke planten, tegen woordig is dat nagenoeg verdwenen onder invloed van sociale en econo mische redenen. Van een van haar leden kreeg de vereniging een groot aantal ingebon den jaargangen van het blad van Bloembollencultuur, waarvan de eer ste exemplaren dateerden uit 1880.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 2