Tenniscentrum 'Wimmenurrf mag niet weg WIMMENUM Brandweer voorgesteld aan het nieuwe opperhoofd Emmie Jaspars legt het bijltje er bij neer Samenwerking PvdA - CDA verbroken aandacht voor het navolgende het tennispark, zoals aangelegd, intact moet blijven en sterker nog, dat het park moet blijven voortbestaan omdat het zet dan als blijk van steun uw handtekening op speciaal daarvoor neergelegde lijsten in de kantines van de tennisverenigingen "Wimmenum" en "Bergen". TENNISVERENIGING CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 3 197g NUMMER 1400 Vorige week werd de brandweer van Egmond voorgesteld aan burge meester Kingma. In de tuin van de jeugdherberg "Klein Rinnegom" in specteerde hjj manschappen en ma terieel. Commandant C. Blaaubocr sprak de hoop en verwachting uit, dat de samenwerking, zoals die was tussen de gewezen burgemeester A. G. Bakker en het corps op dezelfde voet zou worden voortgezet. Hij bracht meteen de wens naar voren, dat spoedig het gehele corps voorzien zal zijn van het draadloze alarmeringssysteem. Commandant Blaauboer ging verder in op de brandpreventie, op welk gebied in deze gemeente nog zeer veel mank gaat. Dit probleem schetste hij als veel zwaarder dan de aanschaf van het draadloze systeem. "Er zal op z'n minst begonnen moeten worden" zei hij, "of moeten we eerst wachten op een ramp, al vorens dat een krachtige aanpak krijgt?" "De gemeente moet advise ren en controleren" vervolgdij hij, "het is niet gemakkelijk maar toch ligt de verantwoordelijkheid bij ge meente en brandweer." Burgemeester Kingma, zelf oud spuitgast, zei, graag alle medewer king voor zover mogelijk te zullen geven, zonder de commandant voor de voeten te lopen. "Een goed func tioneren van het vrijwillige brand weercorps zag hij als zeer belangrijk en hij besloot: "Kom met uw moei lijkheden en we zullen ze samen op lossen". Die avond kon hij meteen al de eerste diploma's uitreiken, o.a. aan W. T. Apeldoorn, Th. Kraan, J. Ro me ij n, N. Tervoort, C. Tervoort, C. Gaarthuis en .S Ligthart die allen tot le klas brandwacht worden be vorderd. Hierna werden tijdens een ongedwongen sfeer nog verschillen de "binnenbrandjes"- geblvist. te sturen". Hij vervolgde: "met Guus hebben we nooit problemen, integen deel, we ontmoeten hem graag, om dat hij een gewaardeerde gespreks partner en collega is, maar Guus had er moeite mee als er kritiek op de wethouder was, zijn vrouw, en dat kan ik mij levendig voorstellen". Hij voegde er aan toe: "Ik weet dat je functie en persoon van elkaar moet scheiden, maar als ik eerlijk moet zijn, dan is dat menselijk ge sproken niet te doen." Jan Mesu, hoofd van de Tromp- school: "Ik zou het ook niet kunnen, je voelt die kritiek als een aanval op je vrouw en dat neem je niet". Jan v.d. Berg, hoofd van de St Jo zefschool te Egmond aan de Hoef: "Voor het eerst in de schoolgeschie denis van de Egmonden praten de hoofden van het openbaar en het bijzonder onderwijs met elkaar in de beste verstandhouding. Daar hoort ieder hoofd bij, ook Guus Jaspars. "Een wethouder met ervaring" ,,'t Is geen reclame voor de CDA" zei Bob v.d. Ende van Gemeentebe langen. "Tenslotte heeft zij vier jaar ervaring en als je dan een fractie van het CDA bij monde van Th. Groot hoort trekken en duwen om haar te bekritiseren, dan vraag je je af met w;at voor politiek je het te doen hebt." Vanuit de oppositie gezien vond hij haar vertrek niet betreurenswaardig "maar dat is geen kritiek op haar persoon" zei hij, "maar op het col lege, dat we als een krakkemikkig zootje zien" zoals hij zich uitdrukt. "Zij beheerde twee zware portefeuil les en daarbij moet je geholpen wor den, maar die hulp heeft zij niet ge- gekregen, ook -niet van haar frac tie". Th. Groot (CD.A.) Wat ruimtelijke ordening betreft zei hij: "Voor het eerst in de ge schiedenis van Egmond is er een overzicht gekomen van de 17 be stemmingsplannen en daar heeft zij voor gezorgd". Hij wilde er echter niet aan dat de samenwerking tussen haar en het CDA niet goed was, on- Volslagen verrassing" Dat zei de heer Tabernal van dc WD. "Ik vind het jammer dat een vrouw van een hoofdonderwijzer geen wethouder van onderwijs kan zijn". "De WD had wat kritiek op haar beleid en dan neem je aan, dat het beleid wordt omgebogen, maar ik ben bang dat teveel mensen zich ermee bemoeien", doelend op de wens van de zijde van het onderwijs, om de commissie met vijf man uit te breiden. Van het onderwijs noemde hij het "onvolwassen", dat een collega niet goed mee zou kunnen functioneren, omdat zijn vrouw de betreffende portefeuille beheert. Nadat het CDA Egmond in een briefje aan de PvdA meedeelde van verdere samenwerking af te zien "op grond van uitlatingen door de PvdA-fractievoorzitter in de raad", nam de PvdA dinsdagavond in een algemene ledenvergadering het besluit "om van samenwerking in het college van B en W met de CDA af te zien en in overleg met de WD contact op te nemen met Gemeentebelangen". Dc PvdA stelt zich op het standpunt, dat het CDA de afspraken heeft geschonden door aan het college, dat door de eenwording zeer veel extra werk moet verzetten, elke medewerking te weigeren. Een en ander re sulteerde in het vertrek van wethouder mevr. E. Jaspars-Schoonebeek, "met wie wfl in het college een zeer goede samenwerking hadden" aldus Harry Amerika. Er is geen wethouder Jaspars meer, ook niet als raadslid. Zij heeft haar ontslag bij- de voorzitter van de raad ingediend. Het was een moeilijke beslissing voor haar, toen ze aan de brief begon, waarin ze haar besluit meedeelde. In haar brief voert ze als reden aan, dat zij zich niet meer kon verenigen met de werkwijze en opstelling van dc CDA-fractie, die haar het werken onmogelijk maakte. Bovendien dreigde de samenwerking tus sen de hoofden van scholen en haar echtgenoot, Guus Jaspars, die hoofd is van de St. Jozefschool te Egmond aan Zee, verstoord te raken. Zij be heerde naast Ruimtelijke Ordening ook de portefeuille van Onderwijs. Zij zegt dat de minder goede sa menwerking met het CDA niet van vandaag of gister is. Bovendien werd het functioneren van haar man in de schoolsfeer nadelig beinvloed. De druppel die de emmer deed over lopen was Voor haar het feit, dat een en ander in de privésfeer begon door te dringen, waarop zij haar be sluit nam. "Al zou het mogelijk ge weest zijn" zegt ze, "om alleen on derwijs er aan te geven en wel RO te behartigen, dan nog is de druk te groot waaronder je moet werken". Commentaren van de fracties Uit bevoegde kring van het CDA werd ons meegedeeld ,,'t Is geen reclame voor het CDA, het is niet als eenheid naar voren gekomen". Gevraagd naar de mening van frac tievoorzitter Th. Groot, zei hij het te betreuren, dat mevrouw Jaspars er mee stopte. "Ze heeft haar best ge daan voor het CDA en de gemeente". "Ze is wel eens door haar eigen frac tie aangevallen maar er is nooit ge zegd, dat het niet naar 't zin ging". danks dat dit algemeen een bekend feit is. "Wel wordt alles wat zake lijker benaderd" zei hij. Op onze vraag, of het CDA wel eens van waardering voor haar werk heeft laten blijken, zei hij: "We heb ben haar in de fractie nooit bekriti seerd, niet dan normaal ergens de vinger op leggen". Op het moment dat wij onze vra gen stelden, was het CDA in ver gadering bijeen om te praten over haar opvolging. "Jammer dat ze weggaat" Dat zijn de woorden van mevrouw S. Zwart van de PvdA. "Natuurlijk hadden we wel eens kritiek, maar wie ondergaat dat niet?" "Wij heb ben haar beleid altijd coulant bena derd, de PvdA kon haar werk wel waarderen". Zij vervolgde: "Het extra werk door de fusie is zeer omvangrijk, maar als je als wethouder niet eens steun erv. waardering ondervindt van je eigen fractie, dan kan je je alleen maar afvragen: hoe heeft ze het nog zo lang vol kunnen houden?" Commentaar van het onderwijs Ruud Raats, deel uitmakend van het hoofdencontact als leider van de Van Speykschool: "Politieke partüen kunnen er vreemde standpunten op na houden, zo wordt er in de com missie onderwijs afgesproken, dat er een uitbreiding met vijf man zou komen en zo hoor je in de raad dat de mening veranderd is en er een uitbreiding met slechts twee man wordt ondersteund". "Het onderwijs was niet tevreden met de gang van zaken, maar dat was niet de schuld van de wethouder maar ook van mevrouw Wullems (PvdA) en de heer Oud (WD), die namens hun partijen een andere me ning ondersteunden dan afgespro ken, alleen Gemeentebelangen hield zich aan de afspraak". Bovendien wilde hij graag kwijt, dat zij collega Guus Jaspars graag in hun midden zagen, "hij is door ons nooit gemeden omdat zijn vrouw onderwijs beheerde, hoewel we er moeite mee hadden en daarom heb ben we hem gevraagd om een ander AAN ALLE BELANGHEBBENDEN, Gaarne vraagt het voorlopig bestuur van tennisver eniging "WIMMENUM" langs deze weg de om de zaken rondom de aanleg van de tennisbanen aan de Herenweg te Egmond aan de Hoef eens op een rijtje te zetten. Voor wat betreft de z.g. "illegale" aanleg der banen op 25 mei 1977 werd door de heer P. Tervoort, als eigenaar, aan het College van burgemeester en wethouders der toenmalige Gemeente Egmond- Binnen toestemming gevraagd voor de aanleg van tennisbanen met daarbij behorende aan- en afvoer- wegen en parkeergelegenheid op het voormalige Zeevogelsterrein; op 6 februari 1978 liet het College als antwoord op dit verzoek weten, dat de Wet op de Ruimtelijke Ordening zich niet langer verzette (voordien ken nelijk wel) tegen aanleg van open tennisbanen en dat voor aanleg derhalve GEEN vergunning vereist was. Na ontvangst van dit schrijven werd de aanleg van in totaal twaalf banen in drie fasen gerealiseerd; tijdens deze aanleg liet het College echter weten, om voor ons onduidelijke redenen, op het besluit van 6 februari 1978 terug te willen komen en gelastte de werkzaam heden onmiddellijk te staken. Aangezien de heer Tervoort meende dat hij, naar aan leiding van eerder gedane uitspraken, het recht had de aanleg te voltooien, heeft hij de wens van het Col lege naast zich neergelegd en is om zijn rechten te waarborgen een procedure tegen de Gemeente begonnen. Wij zijn nu van mening, dat hangende deze procedure duidelijk in een behoefte voorziet getuige de in middels ruim 450 leden van de tennisverenigingen WIMMENUMen "BERGEN", en gelet op de lange wachtlijsten en wachttijden van de ver enigingen "DE DUINPAN" (ruim 100 op de lijst, gemiddelde wachttijd drie jaar) en "T.C. HOOGE- DIJK" (ruim 90), het geheel, hoewel het volgens sommigen zijn omgeving zou ontsieren (het is zelfs al vergeleken met een concentratiekamp er naar onze me ning zeer verzorgd uitziet; Egmond zou trots moeten zijn op dergelijk partikulier initiatief. Er werd ten slotte geen cent gemeenschapsgeld voor gebruikt. wanneer de Gemeente haar zin wenst door te drij ven (onder druk van hogerhand?) en de banen zul len moeten verdwijnen dit de gemeenschapskas naar alle waarschijnlijkheid een flinke duit zal gaan kosten, geld dat ongetwijfeld een veel betere be stemming kan hebben. Indien U, lezer, deze mening met ons deelt en vindt, dat 450 tennisport-liefhebbers (en een capaciteit van nog eens 350) niet de dupe moeten worden van een politiek steekspel en zeker niet opgeofferd zouden moeten worden aan het prestige van een Gemeente bestuur, De lijst ligt ook ter tekening bij onderstaand adres en te Egmond aan Zee bij H. Zedel, Boul. Ir. de Vassy 9, telefoon 1156. Een petitie met als doel het behoud der banen zal, vergezeld van deze handtekeningen, aan het College worden aangeboden. Wij danken u bij voorbaat voor de te nemen moeite. Namens het voorlopig bestuur, E. VRIESEMA, penn. Pr. Bernhardlaan 9 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206 - 3736

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3