met de egmonden mlm "Lamoraal van Egmont" vierde feestelijke hoogtepunten I® Grote veiling ten bate van kerk en verenigingen 'Nacht van Egmond" het succes van de nacht KORT NIEUWS wij vernemen Verwijten in raad van Egmond Moeders houden van bloemen A.M.ZENTVELD art apart zijden bloemen bij art apart onroerend goed of bedrijf contact 9 MEI 1979 NUMMER 1401 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Tijdens sfeervolle momenten in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef herdacht "Lamoraal van Egmont" tijdens het achter ons liggende week end zijn 75-jarig bestaan. Voorzitter Rinus Druiven leek wat nerveus, maar dat kan ook van blijdschap zijn, toen hij na afloop van de receptie en ook 's avonds na de muziekavond allen hartelijk dankte voor de inzet die eenieder op zijn of haar manier had gegeven, om dit jubileum gestalte te geven. Vele handen mochten hij en zijn medebestuursleden drukken, toen de stoelen in het dorpshuis nagenoeg bezet waren, terwijl ceremoniemees ter Theo Hilbers verschillende spre kers naar het podium loodste, waar op als eerste buurtgenoot "Eensge zindheid" werd vertegenwoordigd door voorzitter Herman Admiraal, die collega "Lamoraal" huldigde om zijn rrfuzikale prestaties. Beide corp sen hebben jarenlang dezelfde leer meester gehad, dus hij wist waarover hij sprak. Daaraan voegde de heer Koning van de ANUM, de Algemene Neder landse Unie van Muziekvereniging en, toe, dat deze organisatie geluk kig is met verenigingen als "Lamo raal". Dezelfde heer Koning reikte 's avonds onderscheidingen uit aan o.a. Gerard Wittebrood, die reeds 25 jaar van het corps deel uitmaakt, terwijl de dames Ada Pepping, Het- tie Ulaga, Marja Schuit en Nettie Zentveld-Kleijbroek, deel uitmakend van de drumband, eveens een deco ratie ontvingen wegens hun jaren lange deelname aan het muzikale gebeuren, waaraan zij met hun col lega's, o.l.v. Rita Belleman en Piet Oorthuis op rythmische wijze ook op deze feestdag gestalte gaven. De VVV Egmond aan Zee, verte genwoordigd door G. A. Belleman, zette de grote verdiensten van "La moraal" ook voor Egmond aan Zee in de schijnwerpers, waarbij o.a. werd teruggezien op het 1000-jarig bestaan van Egmond aan Zee, dat bij velen mede dankzij "Lamoraal van Egmont" een goede klank had gekregen. De heer J. Palsma van de ondernemersvereniging "Eendracht" zei: "Onze verenigingen kunnen niet buiten elkaar" en aangezien de 'Een dracht' goed op de hoogte is van de financiële behoeften van een muziek corps, overhandigde hij een enve loppe, waarvan de inhoud een stukje instrumentarium mede helpt finan cieren. "Harmonie is meer dan ooit nodig in het leven" zei burgemeester King- ma, terwyl hy beloofde, dat het corps niet tevergeefs bij de gemeente be hoefde aan te kloppen, "want" zei hy, "een vereniging als de uwe is in onze gemeenschap onmisbaar". Voorzitter Jan Sprenkeling van "Zeevogels" schetste de samenwer king tussen "Zeevogels" en "Lamo raal', waarbij hij de wens uitsprak, dat "Zeevogels" het corps binnen kort weer hoopte nodig te hebben, doelend op het mogelijke kampioen schap van "Zeevogels". Namens de "Hanswijkertjes" en "Horizon" zei Theo de Vré het be lang van "Lamoraal" te onderschrij ven. "Amateuristische kunstbeoefe ning is een groot goed voor een ge meenschap" zei hij, "en daar doet u veel goed mee, omdat u het leef klimaat bevordert". Jan Hopman, sprekend nJqBns "Spirit" en de toneelvereniging "In- ter Nos". doorspekte zijn woorden mot annecdotische vertellingen van uit het Belgische Zottegem, waarmee "Lamoraal" sterke vriendschapsban den onderhoudt. Hierop haakte Ro gier Meulemans uit Zottegem in, terwijl hij tevens in de historie dook van Graaf Lamoraal van Egmont en het ontstaan van de 'Egmont-feesten' in Zottegem, waarbij het muziek corps ook betrokken raakte. Hij her innerde aan de hartelijke ontvang sten die zijn corps steeds in Egmond aan de Hoef ten deel waren gevallen en onderschreef zijn woorden met een drietal geschenken. In andere vertrekken van het dorpshuis was een tentoonstelling ingericht, helemaal gewijd aan het leven van Lamoraal van Egmont en aan het oude Egmond aan de Hoef. Een opzet, die vooral zondag veel pu bliek trok. De creatieve geesten ach ter dit alles, toebehorend aan Jan Lute en Jos Hof, oogstten hier zeer veel succes mee. En zo verging het ook de diapresentatie v. Nelly Belle man, waarin leven, werken en ge volgen van het werk van graaf La moraal werden belicht in woord en beeld. Zij mochten 's avonds tijdens het feestconcert uit handen van de voor zitter een LP-coupon, goed voor een plaat met muziek van "Lamoraal van Egmont", in ontvangst nemen. Het concert, onder leiding van Frans Alleman muntte uit door een rijke klankkleur, waarbij het technisch kunnen van het corps op overtuigen de wijze tot uitdrukking kwam. Het optreden van de brassband onder leiding van Meindert Boekei was het waardige slot van een muziekrijk jubiléumfeest, dat bij "Lamoraal" nog lang zal naklinken. Op vrijdag 12 mei a.s. vindt te Egmond aan de Hoef weer de grote veiling plaats, die ten bate van de r.k. kerk en verschillende vereni gingen wordt gehouden. De veiling is in 'Het Rode Hert' en begint om 20.00 uur. Dankzij de vele honderden gevers is er weer een assortiment goederen en diensten aan te bieden, die on getwijfeld hun weg zullen vinden. Zoals bekend zijn deze veilingen al tijd bar gezellig en het veilingcomi té zal er ook alles aan doen om dat te stimuleren. De veilingmeesters be ginnen er direct de gang in te bren gen door de verloting vóór aanvang van de veiling van grote levensmid- lad delenpakketten, waarvan de i'S^J er niet om liegt. Daarna 1 anceren zij de inhoud van de catalogus over de hoofden van de aanwezigen, een lijst die bol staat van allerlei aantrekkelijke ar tikelen, die in veel gevallen voor een klein prijsje van de hand gaan. 't Is de moeite waard om er heen te gaan. Hot traditionele nachtelijke zvvem- festyn. dat jaarlijks in het zwembad wordt gehouden, groeit uit tot een niet meer weg te denken waterfeest, waarbij het niet gaat om prestaties maar gewoon om het doen. Acht verenigingen namen deel, t.w. damesvoetbal van Zeevogels, Egmon- dia. café 't Haasje, de St. Jozefschool uit Egmond aan Zee. volleybalclub Rapide. biljartvereniging 't Witte Huis. tennisclub Egmond en judo club Arie Israël. Allemaal zwem mers. die sport weliswaar als hobby heblpen maar beslist geen topzwem mers zijn. Integendeel, ze doen graag mee. want men kan moeilijk van een bil jarter verlangen, dat hij prestaties in het water levert. Welnu, daar ging het niet om, de bedoeling was alleen gezellig je baantjes zwemmen en tussendoor een uiltje knappen of 'n gezellig glaasje drinken en wat eten. De sfeer was er naar, het was bij zonder gezellig en honderden be langstellenden hebben van dit zwem feest genoten. Zo rond drie uur was het het drukst. Het lag voor de hand dat de stands in de hal goede zaken deden. De uitslag: 1 Egmondia 34.850, 2 Rapide 32.300, 3 Judokwai 32.000, 4 't Witte Huis 29950, tennisclub Eg mond 29.750, 6'7 Zeevogels en 't Haasje 251.800 en 8 St. Jozefschool 27.150 meter. Tevens werd er een verloting gehouden. De nummers waarop prijzen zijn gevallen zijn geel 29, 33, 53, 77, 90, 912, 913. 962, 967. 993 en 994; rose 45. 159, 284, 451, 494. 507. 534. 588, 600, 602, 662, 693, 762. 840 en 841; blauwrgrijs 27. 29. 42. 152, 195, 365, 419, 422, 443, 666, 715. 810. 841. 917 en,998. DAT er te Egmond aan Zee een duik- vereniging wordt opgericht, die voorlopig de naam zal dragen onderwatersportvereniging "Eg mond". Er wordt elke donderdag avond van 21.30-22.30 u. geoefend in het zwembad onder deskundige leiding. Serieuze gegadigden kun nen zich dan opgeven of een kijkje komen nemen. Er is reeds mate riaal aanwezig terwijl voor nieuwe leden een basisuitrusting ter be schikking is; DAT Bob v.d. Ende vorige week twee moties door de raad aan vaard zag, t.w. om aan GS en aan met Ministerie van Volkhuisves ting en Ruimtelijke Ordening te verzoeken, om zo snel mogelijk Plan Slot II goedgekeurd te krij gen en om het woningtekort in de gemeente zo snel mogelijk tot het aanvaardbare terug te brengen. In de aanhef stond: door vertraging van GS van Noord-Holland is er nog steeds geen goedgekeurd plan. Dat wilde de PvdA schrappen, maar daar ging men niet op in. De motie won het met 9 tegen 5. Zijn volgende motie, gericht aan het Ministerie van Justitie en Bin nenlandse Zaken ging over het te kort aan politiemankracht in het seizoen. Met klem werd aangera den daarin te voorzien en daar was iedereen het mee eens; DAT wethouder Harry Amerika by het punt Volkshuisvesting nog eens diep inging op de problemen rond de zomerhuizen. Hij verheelde zich niet om het ambtelijk apparaat van Alkmaar rechtstreeks te be schuldigen. om het feit dat dit mensen uit Alkmaar naar hier stuurt met adressen, om in het bezit van een zomerhuis te komen. Het probleem hier neemt sterk toe. "We ^spreken onze veroorde ling uit over de woekerprijzen, die eigen inwoners durven vragen van mensen die in nood zijn" zei hij. Hij vroeg de raad dringend om met oplossingen te komen voor dit probleem. "Iedereen die zijn steentje denkt bij te kunnen dra gen kome er mee"; DAT wethouder Damstra in de be antwoording van de vragen rond de gemeentelijke begroting zei, dat er een subsidie-aanvraag weg is i.v.m. de renovatie van de Voor straat. Vooralsnog achtte hij een jeugdcentrum niet haalbaar op bet Agnesterrein. Over de aankoop van grond voor een handbalterrein ko men binnenkort gesprekken op gang. Over het toerisme zei hij, dat het gemeentebestuur de waar de daarvan niet onderschat maar integendeel hoog genoteerd staat i.v.m. de werkgelegenheid. "Voor de VVV ligt hier een belangrijke taak. waarom de subsidie hieraan weer een punt van discussie is, waarbij vooral ook de voorlichten de taak van de VW in aanmer king wordt genomen". "Dit zal binenkort in de commissie behan deld worden" zei hij, waarbij de werkzaamheden van de VVV toe ristisch en algemeen worden be handeld"; DAT de film "Juliana, 70 jaar be wogen jaren" in "Cinema 1000" naast de avondvoorstellingen ook vertoond wordt op maandag- en dinsdagmiddag. Dit om ook de oudere inwoners van De Egmonden en de bewoners van de bejaarden huizen de gelegenheid te geven deze unieke film te gaan zien. Men leze ook de advertentie op pag. 2; DAT de collecte voor het Astmafonds in Egmond het mooie bedrag van ƒ1608,opbracht. Een resultaat dat alle medewerkers tot dank baarheid stemt; DAT het 40-jarige Egmondia op vry- dag 11 mei a.s. een reünie houdt van oud-leden. Rond de feestelijk heden vinden verschillende tour- nooien plaats en filmvoorstellling- en voor de jeugd. Op zaterdag 18 mei is de officiële viering waarop wij volgende week terugkomen; DAT er dinsdag 15 mei a.s. om 20. uur in het o.k. verenigingsgebouw een vergadering zal worden ge houden voor alle communiserende leden van de o.k. kerk; DAT een schoorsteenbrandje by Cees Imming aan de Watertorenweg te Egmond a. Zee vrijdagavond rond 20.00 uur nogal wat publieke be langstelling trok. Na het aansteken van de open haard vatte 'n kraaie- nest vlam. De brandweer was er vrijwel direct bij en na het ragen van de schoorsteen was het leed geleden, hoewel er nog vele sporen opgeruimd moesten worden. Zon dagmorgen rond half negen was er loos alarm. Een kind belde de brandweer met de melding dat Noorderstraat 5 in brand stond. Toevallig woont onze medewerker Jaap Eeltink daar, die toch maar eens boven ging kijken, toen de brandweer voor de deur stond, want je kunt maar nooit weten. Maar alles bleek normaal, geen spoortje rook, dus voor de brand weer geen werk, waarover Jaap en Nettie Eeltink overigens niet rou wig waren; DAT Johan de Groot van het Jac. Scholplantsoen 12 te Egmond aan Zee momenteel de jongste "vino loog van de wijnacademie" is. Hij behaalde zijn brevet na een schrif telijk en proeftechnisch gedeelte. In Egmond aan Zee is hij de derde. Zoals bekend bezitten Jacques Schalkwijk en Wil Reemst dit brevet; OAT dc Alg. Ned. Bond voor Oude ren op vrijdag 11 mei om 15.15 uurt een ledenvergadering houdt in de zaal van de Pr. Hendrik-Stichting. De heer J. v.d. Schinkel treedt af, terwijl de heer A. Bosman bereid is zijn plaats in te nemen. Het be stuur vraagt aan elk lid een nieuw lid mee te brengen. Het zal dus druk worden in de Prins Hendrik Stichting; Nog voor dar de beantwoording van de vragen rond de begroting ge steld, door burgemeester Kingma beantwoord konden worden, begonnen de diverse raadsleden elkaar met verwijten om dc oren te slaan n.a.v. het vertrek van wethouder mevrouw K. M. Jaspars-Schoonebeek. Theo Groot sprak over "de grote trukendoos" van de PvdA naar aanleiding van het feit, dat de PvdA het vertrouwen in hef CDA had opgezegd. Het CDA deed dat trouwens schriftelijk van zijn kant en zo is het duidelijk, dat die twee fracties elkaar niet moeten, voorlopig althans niet, want je weet nooit hoe een politiek balletje rolt. Maar de PvdA zal zeker niet met een CDA-wethouder nog in het college willen samenwerken, hoewel de VVD vond, dat het voor de hand lag dat het CDA wél een wethouder zou leveren. Zorgen Hoewel de voorzitter zelf niet di rect die indruk maakte, uitte hy zich zorgelyk over de problemen waarvoor het college zich gesteld zag. i.v.m. de druk op het ambtelijk apparaat. Hy deed een dringend be roep op de raad de druk daarop niet te vergroten, "want dan barst het", zei hij. Voor zover mogelijk beantwoordde hij vragen over Ruimtelijke Ordening en Onderwijs, de portefeuilles van wethouder Jaspars. Hij deelde mee, dat het gemeentehuis elke woensdag avond van 7-8 uur is geopend, al leen voor de afdeling bevolking, w.o. ook paspoorten e.d. vallen. De com missievergaderingen worden eerder bekendgemaakt. Hij was het met V.d. Ende eens dat de brandweer zelfstandig moet blijven, ondanks de regiovorming. Uitbreiding van inspraak acht het college een goede zaak. Het college weet niet met wie het te doen heeft m.b.t. plan Luilaantje'dorp West te Egmond-Binnen. Op vragen zijn geen ^ntwoorden binnengekomen. Over Noordlob zijn binnenkort meer inlichtingen te verwachten ter wijl de bouw van het Agnesterrein voor eigen inwoners gaat geschie den, waarbij aan de sociale sfeer grote ^ndacht wordt besteed. De (Menging van de Zeeweg staat op een laag pitje en komt in het herzieningsrapport 'Wegenstructuur'. Het beleid rond het leegkomen van schoollokalen, waarmee Egmond ge confronteerd wordt vraagt extra aandacht en over het vakonderwijs komen binnenkort voorstellen. Be studeerd wordt de mogelijkheid om het schoolzwemmen .voor 100%) voor rekening van de gemeente te laten DAT een broedende duif al het la waai tart, dat veroorzaakt wordt bij de verbouw van de broodjes zaak van de heer Niwzeck, die binnenkort aan de Voorstraat nr. 118 wordt gevestigd. Het beestje heeft zijn nest gebouwd in een stalen U-balk. De timmerlieden bouwen er voorzichtig omheen en laten ruimte open, om de duif de kans te geven uit te kunnen vlie gen; DAT op vrijdagavond a.s. de laatste klaverjasdrive plaatsvindt van dit seizoen in "Het Witte Huis". Om de winnaar zal het spannen, aan gezien er verschillende mogelijk heden zijn. Overigens kan iedereen deelnemen; DAT er mensen worden opgeroepen, die iets weten van of zich kunnen herinneren over de Amerikaanse kunstschilder Gari Melchers, die omstreeks de jaarwisseling in de Egmonden verbleef en o.a. ver toefde in huize "Schuylenburg". In Amerika was hij een zeer bekend schilder, er is o.a. een heel museum aan hem gewijd, alwaar verschil lende stukken van zijn hand zijn te bewonderen. Het gaat dus om herinneringen, werkjes van zijn hand, plekjes die hij heeft bezocht, kortom om alles wat met hem heeft te maken. U kunt zich in verbinding stellen met Ron van Vleuten, tel. 3151 of Ron Ranzijn, tel. 1264. komen Het college stemt in met de publikatie van de raadsagenda en het instellen van een voorlichtings- Harry Amerika: "Er werd vertrouwen uitgesproken' "Toen wy met ons werk begonnen' zei Harry Amerika, "werd gevraagd om vertrouwen in het college dat zich voor de problemen zag gesteld, om van twee gemeenten één te ma ken". Een zware opgave derhalve, die door de raadsfracties werd be grepen. "Dat vertrouwen werd nadruk kelijk uitgesproken" zei hij, "men beloofde elkaar geen moeilijkheden te maken". Maar niets is minder waar geworden. Hijzelf zat met het pro bleem, dat zijn begroting voor ge meentewerken dreigde afgestemd te worden. En wat gebeurd? Een van de grote opponenten tegen dit onderdeel van het huishoudboek, n.1. Gemeente belangen, stemde voor, maar niet eerder dan nadat Bob v.d. Ende op herhaaldelijk verzoek toezeggingen loskreeg over het inschakelen van de fracties, hoewel hij andere toezeg gingen wilde, o.a. behandeling in de commissie en bovendien inschake ling daarvan wanneer er een uitgaaf gedaan moest worden de 25.000, tebovengaand. Maar Harry Amerika was taai op dat punt, gaf niet toe en verklaarde hoe een en ander nu tot stand was gekomen, waarbij soms vooruit ge lopen moest worden op sommige onderdelen i.v.m. besluiten van ho gere overheden. Hij ontkende niet dat de commissie zelden bijeen was geweest en voegde er aan toe, dat de commissie op geen enkele wijze buitenspel zou worden gezet. Hij schreef de gang van zaken ook toe aan de directeurswisseling en omdat de civieltechnische dienst eerst pas geformeerd was, de dienst die de bedragen begroot. Op de achtergronden speelden dus belangrijke moeilijkheden, die het werk belemmerden, dit is ook zo op welzijnsgebied, waarvoor geen en kele ambtenaar beschikbaar was. De WD vond in de begroting nog een hiaat van 90.000,die er niet in opgenomen bleek te zijn. Op dat mo ment was er geen duidelijke verkla ring voor handen. Overigens wilde de WD niet meegaan met de opzet van de begroting voor Openbare Werken, terwijl ook het CDA zich er van wilde distantiëren. Harry Amerika constateerde dat en verbond er konsekwenties aan, m.a.w. hij zou aftreden, als zijn be leid werd afgestemd. "Niet zo zwaar op de hand doen" zei Bob v.d. Ende, "u had zich veel problemen kunnen besparen, als u wat eerder deze uit leg had gegeven" Hij vervolgde: "Als u als wethouder met een stelletje mafkezen in de raad geconfronteerd wil worden, dan kan je beter op Rottumeroog gaan zitten". Na veel geharrewar over en weer, naar aanleiding waarvan burgemees ter Kingma later het woord "ge hakketak" in de mond nam, werd de stemming gehouden, waarbij bleek dat het onderdeel Openbare Werken 5 stemmen tegen kreeg, drie van het CDA en twee van de WD. De grote verrassing was dat Gemeen tebelangen, niet bevredigd zijnde, toch voor stemde. Harry Amerika zei toch over deze uitslag na te moeten denken, aangezien de "WD als fractie tegen het collegebeleid, stemde, waar WD-wethouder Dam stra vóór stemde. Dit jaar weer SPECIALE MOEDERDAGATTENTIES, ook de kleintjes kunnen bij ons hun keus doen Leuke bloemen- en planten- decoraties. Veel keramiek, waaronder dierenfiguren in wit aardewerk. Dagel. verse snijbloemen. Bestrijding en bemesting voor binnen en buiten. Tuinplantjes en zaden. w.o. geraniums enz. Buitenbakken voor tuin en balkon, potgrond, compost, stalmest enz. enz. BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Dinsdags gesloten RESTAURANT ITALIANO PELLA I^Iosta PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". heeft veel leuke dingen voor moederdag, o.a. niet van echt te onder scheiden, afwasbaar en door niets dan de natuur zelf te evenaren. De bloemen zijn er al vanaf 2,50 per stuk. Bloemstukjes vanaf 17,50 Achterom 1 (t/o pol.-buro), Egmond aan Zee, tel. 4128 c Heelt u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. Inp rn MAI/TI AADDII DM Marshallstraat 55 tST(02206) 2249 ÜLtU MAKELAARDIJ BV Egmond aan Zee Postbus 71

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1