"Cinema 1000" donderdagspecial wij vernemen O Eensgezindheid vraagt rommel ROMMELMARKT OP 30 JUNI Sasja zegent het huwelijk in van zus Yvonne en haar Frans GEMEENTE EGMOND Wijziging ophalen huisvuil en containers De Voorstraat ter sprake Anders bekeken Rommelmarkt van Eensgezindheid Ingezonden "CONTACT MET DE EGMONDEN" I 3 16 MEI 1979 NUMMER 1402 "Roma, Citta Aperta", een menselijk document "Rome, open stad", een verzetsfilm van Roberto Rosselinni, is een van de weinige zogenaamde "klassieke" films, die bij terugzien niet geda teerd werken. Na dertig jaar heeft de film niets van z'n direktheid ver loren. De beelden van "Roma, Citta Aperta" treffen door hun documen taire karakter. Rossellinni heeft ner gens, zo lijkt het, kunstgrepen toe gepast. De karakters zijn niet aan gedikt. Donderdagavond om 20.30 uur in "Cinema 1000". Lj<ortnieuwsJ DAT het verenigingszwemroen prak tisch ten einde is. Dit betekent con creet dat er 's avonds veel meer vrije zwemuren beschikbaar zijn tot en met september. Eenieder kan dus nu wel een rustig uurtje uitzoeken. Zie voor uren de agen da van het sportcentrum op pagina 8; EEN BEROEP OP ALLE INWONERS Bel een van onderstaande adressen wan neer u voor de rommelmarkt wat kwijt wil, zoals tuingereedschap, fietsen, brom fietsen, radio- en t.v.-toestellen, speel goed, kunst, curiosa, potten, pannen enz. Elke zaterdag komen we bij u langs, als u even belt naar: C. Lute, tel. 1414; J. Zonneveld, tel. 1753; D. Zentveld, tel. 1741 of H. Admiraal, tel. 3715. DAT op donderdag 17 mei a.s. het bekende café St. Adelbert te Eg- mond-Binnen zal worden her opend. Zoals bekend hebben Cor en Ria Beers het café overgedaan aan Kees en Yvonne Mooy, die als Egmond-Binners weten hoe café St. Adelbert altijd heeft gereild en gezeild in de dorpsgemeenschap. Dit plekje, dat op een stukje grond, staat waar al eeuwen geschiedenis is geschreven, zal dat blijven doen. Kees en Yvonne ontvangen u graag tijdens de openingsuren op don derdag 17 mei van 19.30-21.30 uur en natuurlijk ook daarna. In een speciale advertentie in dit blad brengen zij St. Adelbert in beeld; DAT Jos en Trees van der Voort woensdagavond (vanavond) om 20 uur aan de Herenweg te Egmond aan de Hoef hun nieuwe zaak ope nen, waar voor kort De Goede Hoevermarkt was gevestigd, aan de Herenweg nr. 207. Dag en nacht hebben zij daar gewerk om er een zaak van te maken, die een uit gebreid assortiment brengt op het gebied van vrijetijdskleding. En als u moe van 't winkelen, welnu, dan leveren zij u ook een slaapzak en een dekbed om de ledematen behaaglijk te strekken. Voor Eg- mond a. de Hoef een totaal nieuwe zaak dus, die perspectieven biedt; DAT Ad en Marian de Wit van "Ci nema 1000" u nog drie maal in de gelegenheid stellen de film "Ju- liana, m zeventig bewogen jaren" te kunnen gaan zien. Landelijk heeft deze unieke film een zeer groot publiek naar de bioscopen getrokken. De dagbladen schreven zelfs over maar liefst anderhalf miljoen bezoekers. Niet alleen ons koningshuis wordt in deze film belicht. Na de film gezien te heb ben zouden wij de titel willen wij zigen in: "Nederland en haar mo narchie in zeventig bewogen jaren". Noemen we de donderdag spe cial van "Cinema 1000" een "men selijk document", ook op deze film is deze waardering van toepassing. Maak van de gelegenheid gebruik op donderdag vrijdag of zaterdag a.s. (Zie de advertentie op pagina 2); DAT de bejaarden van Egmond aan Zee 22 mei uitgaan. Zij vertrekken vanaf het oJc. verenigingsgebouw om 8.15 uur; DAT de kollekte van het Rode Kruis wordt gehouden van 21 mei tot 2 juni. Het behoeft geen betoog, dat het werk van het Rode Kruis na tionaal en internationaal hoog staat aangeschreven. Dus geven voor leven is goed besteed; DAT de kinderen van het kinder jeugdkoor "De Derpertjes" op vrij dag 18 mei de musical "Jan Klaas- sen in speelgoedland" opvoeren. Het begint om 19.00 uur in het oJc. verenigingsgebouw te Egmond aan Zee; DAT de musical "Oliver" waarmee de operettevereniging "Horizon" te Egmond aan de Hoef veel succes sen boekt, op zaterdag 26 mei weer een opvoering zal beleven, nu in de "Blinkerd" te Schoorl. Een goede gelegenheid voor hen die het stuk alsnog willen zien of weer willen zien. Kaarten zijn verkrijg baar bij sigarenmagazijn J. Twisk en bij Lucas Hikke, tel. 1383, bei den te Egmond aan de Hoef; DAT de bekende paardetram van Zuurbier te Egmond-Binnen niet meer zal rijden. Vorige week vond er een ongeluk plaats. Door schrik gingen de twee paarden, die wer den ingespannen, er vandoor. Men zou juist een proeftocht maken, om een van de dieren, waarvoor dit werk nieuw was, te laten wen- - nen. Dit paard sleepte het andere, reeds met de paardetram ver trouwd zijnde paard mee. Bij res taurant 'De Boerewagen" viel het oude paard en kwam met het hoofd tegen een op dat punt staande "paddestoel" van het PWN, waar door het op slag dood was. De paardetram kwam in een sloot met een schok tot stilstand, waardoor de op de bok gezeten 12-jarige zoon van de familie Glorie in het wei land werd geslingerd maar onge deerd weer opstond. De paarde tram zelf werd niet beschadigd; DAT donderdagavond om 18.59 uur het tv-programma "Bij ons in Eg mond aan Zee" wordt uitgezonden op Nederland I. Dit programma werd vorige week opgenomen in en om "d'Oude Clipper" aan de Smidstraat. Behalve -een aantal be kende artiesten heeft ook "Lamo raal van Egmont" meegewerkt; DAT de VVV Egmond aan Zee de leden verzoekt om opgave van vrije kamers, zomerhuizen, flats en ap partementen voor de komende Pinksterdagen; DAT sinds kort ook NJHC-informa- tie en lidmaatschapskaarten bij de ze VW verkrijgbaar zijn. De kos ten van een NJHC-lidmaatschaps- kaart zijn 17,50. Bij aanmelding dient men een pasfoto mee te ne men. Volgende week vindt u meer informatie over de NJHC en an dere VW-zaken in het "Contact". In verband met Hemelvaartsdag 24 mei 1979, 2e Pinksterdag 4 juni 1979 en de uitgaansdag van het gemeentepersoneel, 13 juni 1979 wordt het inzamelen van huisvuil en containers als volgt geregeld 1. Het huisvuil in de Noordwijk kern Eg mond aan Zee wordt gehaald op woens dag 23 mei 1979; 2. De containers in de gehele gemeente Eg mond worden geleegd op dinsdag 5 juni 1979; 3. Het huisvuil in de kern Egmond aan de Hoef wordt gehaald op vrijdag 15 juni 1979. Wilt u deze mededeling uitknippen en goed bewaren, omdat deze niet herhaald wordt. Egmond aan Zee, 16 mei 1979 De direkteur van Gemeentewerken, Th. Both Het gemeentebestuur is van plan de Voorstraat niet gedurende de volle drie zomermaanden af te sluiten. Gehleki*i is, dat in de eerste weken van juni en in de laatste weken van augustus hiermee niets be reikt wordt, aangezien er dan van geen seizoendrukte sprake is. Het voorstel aan de raad is voorlopig van 11 juni tot 18 augustus. Mevrouw Zwart zag bezwaren in de uitstalling van sommige winke liers op het trottoir. Oud vindt, dat er zowel met de winkeliers als met het winkelend publiek rekening ge houden moet worden, terwijl Groot alleen een afsluiting nuttig vond tij dens een zeer druk weekend, bijvoor beeld met Pinkster. Het meest verstrekkend voorstel kwam van Piet Bakker, die in het midden bracht om de Voorstraat in juni alleen in het weekend af te slui ten, de maand juli geheel en na 11 augustus weer in het weekend tot het einde van de maand. Dit voor stel heeft als kans in de raad seri eus genomen te worden. Mensen met wat meer geld maken het anderen met minder geld mo gelijk, om ook te wonen, want in de praktijk komt het er op neer, dat zij een stukje van de grond voor ande ren mee betalen, 't Is de praktijk, het kan niet anders, 't Is door de jaren heen bewezen en laten we eer lijk zijn, zit daar dan kwaad in? De heer Bokhorst van "Stad en Landschap" was duidelijk van het gezicht af te lezen, dat hij het met de uitlatingen van onze eigen Eg- mondse raadsleden verre van eens was. "Men moet van de gemeente voorstellen krijgen, waarmee GS iets kan doen" zei hij, "de gemeente moet wél zijn goede wil tonen" en verder: '"Je bent verplicht vrije sector te bouwen om sociale bouw uit te kun nen voeren". Zijn berekeningen kwamen er op neer, dat er pl.m. 55% woningwet woningen zouden kunnen komen, De ondernemersvereniging ziet lie ver van 23 juni tot 11 augustus. Over het algemeen voelt men wel iets voor de inkorting van de afgesloten peri ode, aangezien er duidelijk bezwaren aan de afsluiting kleven, hoewel er ook weer voordelen zijn. Er is win kelend publiek, dat het als een wel daad ervaart, anderen daarentegen ervaren het als zeer bezwaarlijk, om dat de auto te ver weg staat, waar door met zware boodschappen lang gesjouwd moet worden. P. A. BAKKER (Gemeentebelangen) NOG LANG GEEN WONING IN DE NOORDLOB Eeriyk gezegd zie ik nog lang geen woning uit het duinzand verrazen aan de noordkant van Egmond aan Zee. Het stuk duinterrein ligt er al zeven jaar voor klaar. Al die tjjd is er niets gedaan om er woningen te bouwen en nu is er eindeiyk weer eens over gepraat maar hoe Als het maken van plannen in hetzelfde tempo verloopt als de ge sprekken in de commissie Ruimte lijke Ordening, dan ziet het er voor de woningzoekenden somber uit. Eg mond is er steeds op uit, om alles in het politieke sfeertje te trekken maar men heeft niet door, dat dit verschrikkelijk vertragend werkt. "Gehakketak" zou burgemeester Kingma in een andere vergadering zeggen, hij heeft gelijk, 't is gehar rewar op niets af. In alle gemeenten om ons heen verrijzen huizen, plan netje na plannetje komt van de grond maar hier kan dat niet. Hier moet een eindeloos en nutteloos steekspel geleverd worden om het toelaten van enkele, in dit geval pl.m. 15 duurdere huizen om 500 tot 600 goed kopere huizen mogelijk te maken. 35% premiekoopwoningen, waarvan een groot deel goedkope woningen, bijvoorbeeld zoals in plan Sportlaan en 10% vrije sector. Kortweg ver taald: zeker 85% woningen van het hele plan, die betaalbaar zijn. Zo'n plan zou haalbaar zijn, maar we vrezen het ergste, want er moet in Egmond weer teveel politiek spel bij komen, waardoor de woningzoe kende moet wachten, want politiek spel is zó mooi We gaan niet in op wie wat zei, 't is de tendens van het gesprek wat wie hier weergeven. Maar als er eerst gekeken moet worden of so ciale woningbouw mogelijk is "zon der die idioot dure dingen" zoals letterlijk werd gezegd, dan kan het lang duren, 't Is makkelijk om lang durige politiek te bedrijven als jezelf gerieflijk woont, maar de woning zoekende wacht op een uitslag die nu al vast staat, 't Is beter om het plan meteen aan te pakken, want "je kunt geen omelet bakken zonder een ei te breken", om dit "anders be keken" met de woorden van de heer Bokhorst te besluiten. G. A. Belleman Vorige week waren we mede getuige van de huwelijksinzegening van Yvonne Martel en Frans van Zijl in de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee. Op zich niets bijzonders, ware het niet, dat zij elkaar trouw beloofden ten overstaan van zusje Sasja, die als 24-jarige dominee dit bruidspaar de handen oplegde en daarmee de zegen over deze ver bintenis uitsprak. Van dat moment maakten wij bijgaande foto. Sasja Martel, dochter van dominee B. Martel, die hier in Egmond aan Zee verschillende jaren heeft gewerkt, studeert momenteel voor haar doc toraal aan de theologische faculteit te Amsterdam. H. Bosman Zeeweg 14, Egmond aan Zee Noot van de redaktie Plaatsing van ingezonden stukken heeft niets te maken met het al dan niet eens zijn over de inhoud daar van. Wij geven alleen iedereen het recht zijn mening te uiten. Toch nopen allerlei reacties ons er op te wijzen, zich eerst goed op de hoogte te stellen van situaties en omstandig heden. Overigens zijn wij van me ning, dat betreffende instanties, in dit geval van gemeentelijke zijde, zouden kunnen reageren met een verklaring. Redactie 'Contact met de Egmonden' DAT een duinbrandje by de Chur- chill-laan gauw was bedwongen door de brandweer, hoewel enige kinderen reeds de eerste blus- singswerkzaamheden ter hand had den genomen. Wie of wat de oor zaak was, nou ja, 't kwam niet vanzelf. Maar brandweerman en dierenspecialist Cees van Pel voelt zich bezwaard. Hij liep tijdens het alarm in het Robbezand te wan delen met zijn hond, die niet meer zo snel als zijn baas is. Een jonge tje bracht het dier naar huis, maar Cees weet niet wie het was. Hij zou hem graag wat geven, aange zien hij de hond keurig thuis had bezorgd. Wie was 't? DAT de AVO-kollekte in Egmond- Binnen en Rinnegom 962,45 op bracht, waarvoor de organisatie zeer dankbaar is; Koning-schutter van de s.v. Prins Hendrik 1979 Is Cor Wijker Czn., broer van Arie Wijker Cz., die hij hiermee onttroonde. Op de foto wordt hij- gefeliciteerd door voorzitter Klaas Lampe, die hem even daarna dc trofee overhandigde. Het schietseizoen van Prins Hendrik is hiermee afgesloten, hoewel de vereniging tijdens het seizoen telkens weer te vinden is in ziin schiettent op de braderie. Om dit voor Egmond-Binnen inmiddels traditionele evenement suc cesvol te kunnen organiseren, doet het bestuur van "Eensgezindheid" een beroep op u. Met de opbrengst van de rommelarkt hoopt het be stuur van "Eensgezindheid" de opleiding van jeugdige muzikanten, de vernieuwing van het instrumentarium en de aanpassing van het uni formenbestand te kunnen bekostigen. Voordat dit echter zover is, heeft de muziekvereniging vele spullen nodig om tijdens de "marktdag" te kunnen "verhandelen". Wanneer tij dens de grote schoonmaak spullen voor de dag komen die toch niet meer worden gebruikt en waarvan u vindt dat het "eigenlijk zonde is om weg te gooien", dan kunt u 'Eensgezindheid' er blij mee maken. Hebt u o.a. tuingereedschap, fiet- .sen en bromfietsen, radio- en t.v.- toestellen, boeken, geluidsapparatuur en muziekinstrumenten, electrische toestellen, speelgoed kunstvoorwer pen, potten en pannen, glas- en aar dewerk, kleding of curiosa enz., geef dan een berichtje aan van de in de advertentie genoemde personen. Piet Zwart werd 50 jaar Tegelijk vierde het echtpaar Zwart zijn 25- jarig huwelijksfeest, 's Nachts hadden vrienden een taxi voor hun huis gereden waarop een levensgrote Abraham en op hun feestdag 's mor gens maakten we deze foto, die wij hierbij plaatsen, met onze felici taties. HOUDT EGMOND SCHOON Op mijn verzoek aan een ambte naar van Openbare Werken om de strook struikgewas, wildgroei, vuil nis en andere rommel gelegen langs de Zeeweg tegenover mijn woning uit te dunnen en op te ruimen, kreeg ik als antwoord dat ondanks zijn ongetwijfeld goede voornemens, er driftig in zijn post groenvoorziening en onderhoud is gesnoeid. Geldge brek dus. Als ik nu in de "Contact" lees dat de algemene reserve voor beide ker nen 500.000,bedraagt en reserve algemene dienst 2.665.000,dan ben ik of is de desbetreffende amb tenaar voor de gek gehouden. Nee, heren, eens per jaar school kinderen de rotzooi op te laten rui- men is beslist onvoldoende. Vooral in een altijd winderig dorp als Eg mond moet er regelmatig geruimd worden. Misschien heeft onze nieuwe burgemeester al eens een rondje door Egmond aan Zee gewandeld? In dat geval heeft hij met eigen ogen kunnen constateren dat het nage noeg overal in ons dorp een grote bende is. Ik ben het volledig eens met het artikeltje van de heer K. Groen. DAT het gemeentebestuur voorne mens is om het aantal zwemles- groepen van de scholen te verlagen van 40 naar 14 klassen. De kosten daarvan komen geheel ten laste van de gemeente en dat is onge veer 65.000,Door de ouder bijdrage van voorheen konden echter 40 klassen zwemmen. Als de ouders bereid zijn de bijdrage te blijven betalen, dan bestaat de kans, dat het gemeentebestuur be slist om 40 klassen te laten zwem men. Gebeurt dat niet, dan zal Sportcentrum Egmond proberen om scholen uit Heiloo of Alkmaar te interesseren, wat inhoudt, dat de Egmondse kinderen veel minder zwemmogelijkheden hebben. Daar om wordt er nu een enquete ge houden onder de ouders, om hun mening te peilen. Aan de hand van de uitslag kan de gemeente wellicht haar beleid aanpassen. De kosten voor de gemeente blijven in dat geval, dus wanneer de ou ders beslissen om 40 klassen te laten zwemmen met ouderbijdra ge, eveneens 65.000,omdat de ouders het andere deel voor hun rekening nemen. En dat lijkt ons geen bezwaar; DAT B.C. Hanebalken ook de jeugd van 8-11 jaar gelegenheid geeft om badminton te spelen. Zie voor verdere informatie het verenigings- nieuws;

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3