met d g monden art apart expo sitie li mm Egmond aan Zee heeft primeur na de Tour de France Timmerdorp 1979 in Egmond-Binnen Koffieconcert in de Herv. kerk te Egmond-Binnen KORT NIEUWS wij vernemen Enige moeite doen om schoon schip te maken, is best de moeite waard Zaterdag 30 juni a.s. grote rommelmarkt t.b.v. muziekvereniging "Eensgezindheid" 'Juf" Roozen met pensioen contact 27 JUNI 1979 NUMMER 1408 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Egmond aan Zee krijgt op dinsdag 31 juli een wielerspektakel te zien, dat als eerste criterium na de Tour de France in Nederland wordt gehouden. Bekende beroepsrenners, zoals Zoetemelk, Kuiper, Lubber- ding en Raas doen er aan mee. Ook de Duitsers Thureau, Thaler en Brown en de Belgen VanSpringel, Godefroot en Van Impe verschijnen in de wielerarena. Joop Zoetemelk rijdt na de Tour de France slechts drie criteriums in Nederland, waarvan de eerste in Egmond aan Zee. Hij zal daarbij aanwezig zijn met vijf ploeggenoten. HET PARCOURS Hot spreekt voor zich dat er zeer veel organisatiewerk aan deze ronde vooraf gaat. Horecaman Henk Sterk van de "Kooperen Visch" gaat er mee naar bed en staat er mee op. Hij heeft zich echter verzekerd van de technische medewerking van de be kende Limburger Tom Rovers, ter wijl ook de naam van Leo de Klein in dit werk zeer bekend opklinkt. Belangrijk is ook de medewerking van de voetbalvereniging Egmondia, die de afzetting van het parcours voor zijn rekening neemt, een klus die voor de vereniging ook geen windeieren legt. Door de zeer zware bezetting van het rennersveld moet er entree gerekend worden. De toe- gansprijs is nog niet bekend. Het parcours loopt door de volgende straten: start aan de Julianastraat, alwaar Houtenbos bloemhandel door zich als eerste sponsor aan te melden de start en finish opteert. Verder gaat het dan door de Voor straat, Trompstraat, Wilhelmina- straat, Past. v. Kleefstraat, Pr. Hen drikstraat, Dr. W. Beckmanlaan, Dennenlaan, Julianastraat. De ren ners fietsen 80 km. Het evenement begint om 19.00 uur en eindigt rond 24.00 uur. Eerst komen 80 amateurs aan de start, daarna volgt de "dikke- bandenrace" voor iedereen die mee wil doen. Dan gaat een reclameshow vooraf aan de profronde van vijftig deelnemers, die eveneens 80 km af leggen. Er is, om het compleet te maken, ook een rondemiss, welke taak de Egmondse Dina Langedijk op zich neemt. Grote sponsors zijn o.a. Man- tano, Daf en Ila (ijs). Egmondse sponsors kunnen zich binnenkort melden op een nog nader bekend te maken secretariaat. ma A Jeugdbelangen kan terugzien op een zonnig geslaagd weekend in de historische omgeving van 't Slot op de Hoef, waar de jeugd werd bezig gehouden en zelf bezig was onder prima leiding. Voorzitter Jan Seng- ers keek bijzonder gelukkig, toen hij het jonge volkje zo bezig zag. Heuse legertenten kwamen de sfeer van het ingebouwde ridderspel ten goede. Zelfs het opsporen van een schat was er bij en dat moest lukken ook, want die schat betrof het deeg voor de barbecue, die een hoogtepunt vormde in het feestmaal der kinderen. Een waardige lustrumviering van de Stichting Jeugdbelangen, die weet hoe de jeugd, door aktief bezig te zijn, een gezonde ontspanning kan beleven. De zorgen achter de schermen waren voor de organisatoren en die waren voor hun taak berekend. Een muzikaal slot vormde het optreden van „Lamoraal v. Egmont", drumband „Eensgezindheid" en „Van Speyk", welke laatste korps voor het eerst in Egmond aan de Hoef optrad. Voor de eerste keer zal er in Eg mond-Binnen een Timmerdorp wor den georganiseerd, van 23 juli tot 28 juli. Iedere jongen of meisje vanaf 6 tot 12 jaar kan hier aan deelnemen. Iedereen ontvangt bij de krant ingesloten 'n inschrijfformulier, dat ook te verkrijgen is bij mevr. Oort huis, op dezelfde tijd als je kan in schrijven, enwel op: donderdag 28 juni van 16-18 uur, vrijdag 29 juni van 16-18 uur en zaterdag 30 juni van 11-12 uur. Kosten 5,per kind voor de hele week. Inschrijven kan alleen op deze data en niet per te lefoon Het organiserend bestuur: voorzit ter de heer Steeman, Es^oornlaan 10; penningmeesteresse mevrouw De Kroon, Huisweid 35 (rabobank 3157. 36.070) en secretaresse mevr. Oort huis Huisweid 23. RESTAURANT ITALIANO \ELLA^^OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Het Jongerenkoor te Egmond aan de Hoef heeft zijn 10-jarig bestaan gevierd met het optreden van 7 koren uit de omgeving, waaronder het eigen koor. Voorzitter Thomas Pepping heette alle koren har telijk welkom. Deze koren werden later gepresteerd door broeder Piet Stevens die zich uitstekend van zijn taak kweet. Het was trouwens een dankbare taak om het optreden van de zangers aan te kondigen, want de prestaties waren van bijzonder goede klasse. Opvallend was het solistisch optreden, waaraan de verschillende deelnemers zich met opvallend sukses overgaan. De vele belangstellenden, een volle zaal vormde het dankbare gehoor, waren soms laaiend enthousiast, en dit enthousiasme steeg tot een hoog tepunt bij het gezamenlijk zingen van het slotlied onder leiding van Wim Noteboom. De muziekrijke dag werd met een gezellig disco-bal afgesloten. Op zondag 1 juli om 11.30 uur wordt er een concert gegeven in de Herv. kerk te Egmond-Binnen door Rein Verhagen blokfluit, Betteke van den Berg Viola da Gamba en Aldert Winkelman orgel. Op het programma staan werken van o.a. Sybrant van Noordt, Jcan Baptiste Senallié en Georg Telemann. Rein Verhagen studeerde te Haar lem en is thans docent aan de Mu ziekschool Haarlemmermeer. Hij schreef een zeer bekend geworden leergang blokfluit. Betteke van den Berg studeerde aan het Kon. Con servatorium te Den Haag. Zij be kwaamt zich geruime tijd met succes op de Viola da Gamba. Aldert Win kelman studeerde te Amsterdam aan het Sweelinck Conservatorium. Hij is docent aan de Kempische Streek- muziekschool te Bladel (N.Br.) en organist aan de St. Bavokerk te Heemstede. Hij concerteerde veel op historische orgels en o.a. op het orgel van de Cathedral de Santé Maria Spanje, op de instrumenten van het Museum der Karl Marx Universitat te Leipzig en op het orgel van de Sacre-Coeur te Bazel. Toegang vrij. DAT de VVV Egmond aan Zee een evenementenlijst heeft laten ver schijnen, waarop een uitgebreid scala zomeraktiviteiten staat ver meld. De lijst brengt een serie dagelijks terugkerende gebeurte nissen en vervolgt met een aantal excursiemogelijkheden, die als "slecht weer"- recreatiemogelijk heden wellicht voor vele gasten ideeën bieden, als de weergoden het minder goed met hen voor hebben. Vervolgens wordt per dag beschreven, wat er alzo kan plaats vinden. De VW heeft er naar ge streefd zo volledig mogelijk te zijn, maar het is niet uitgesloten, dat er zich wijzigingen voor kunnen doen. Deze worden via het "Con tact" en bij het VW-kantoor be kend gemaakt; Publ. ond.ver. Eendracht (R-39) DAT tijdens de op 25 en 26 juli te houden fancy fair en rommelmarkt ^en bate van de o.k. kerk te Eg- jfciond aan Zee, ook een speelgoed- markt wordt gehouden. Alles wat speelgoed is, zoals puzzels, boek jes, blokkendozen, knutselwerk, spoortreintjes autootjes enz. zullen er verhandeld worden, als er ten minste voldoende ingebracht wordt. En daar rekent de organisatie op, want er moet zeer veel speelgoed ongebruikt maar toch nog zeer goed op de zolders en in kasten opgeborgen zijn. Een prachtige manier om er van af te komen, terwijl u weet dat het goed be steed is. Wilt u het dan brengen bij onderstaande dames? Zij ont vangen u met open armen Truus van der Steen, Trompenbergstraat 12; M. Schimmel-Stam, Roosevelt- straat 2, beiden te Egmond aan Zee of bij A. Dekker-Gouda, La- moraalweg 44 te Egmond aan de Hoef; fclE'S GflRÜKP Vond u hel vandaag beter dan gister Morgen zijn we nog beter dan vandaag (ondanks dat het niet beter kan). DAT Egmond-Binnen op zaterdag 30 juni reeds 'n rommelmarkt brengt. Het muziekkorps "Eensgezindheid" staat daarachter en die jongens weten van wanten, dat hebben ze al vele jaren bewezen. Elders in onze kolommen leest u er meer over; DAT de ondernemersvereniging Een dracht boven de Voorstraat en boven gedeelten van de Juliana straat, de Smidstraat, Zuiderstraat en Noorderstraat, een vlagversie- ring heeft aangebracht. Dit jaar is voor het eerst na 12 jaar geen verlichting opgehangen, mede met het oog op de energiebesparing. Om toch het seizoen extra te on derstrepen, werd besloten deze vlagversiering aan te brengen, die speciaal overdag een kleurrijk schouwspel biedt. Door de zomer tijd was de verlichting bovendien niet direct noodzakelijk voor de braderie. Een en ander heeft in de hand gewerkt, om tot deze versie ring over te gaan; DAT zondag a-s. weer de jaarlijkse viering zal plaatsvinden van het patroonsfeest van St. Adelbert op de St. Adelbertusakker te Egmond- Binnen. 's Morgens om 7.00 en om 10.00 uur zal er tijdens een speciale misviering in de openlucht aan- Reeds meer dan een half jaar wordt er in Egmond-Binnen keihard gewerkt om de rommelmarkt, die a.s. zaterdag t.b.v. muziekvereniging „Eensgezindheid" wordt gehouden, op „poten" te zetten. Het organi- satic-team, bestaande uit leden van de muziekvereniging en andere vrijwillige krachten die „Eensgezindheid" een warm hart toedragen, heeft talloze artikelen opgehaald en deze zullen a.s. zaterdag op de markt te koop worden aangeboden. Als speciale attraktie zullen een aantal van de opgehaalde spullen per opbod worden verkocht. Markt meester George Weyers zal rond elf uur van een aantal stands enkele artikelen publiek verkopen. Ook andere attrakties zullen op deze negende rommelmarkt in suc cessie aanwezig zijn. Zo zal er on dermeer een schiettent, een ballen- gooi-tent, een dartsspel, een vlot- brugspel, een rad van avontuur, een speciale verloting zijn. Ook is er voor de kinderen gelegenheid voor een rit op de rug van een heuse pony. Tijdens de markt zal er een draai orgel spelen hetgeen de marktsfeer zal veraangenamen. Buiten deze attrakties valt er nog heel wat te "rommelen" door en voor "Eensgezindheid". Een greep uit de dacht aan de historische betekenis van dit feest worden gewijd; DAT de Voorstraat sinds maandag 18 juni voor alle verkeer gesloten is vanaf het Burg. Eymaplein tot aan het Westeinde. Tevens is het gedeelte afgesloten van de Smid straat, gelegen tussen de Voor straat en hergunt waar de Noor derstraat vr iomt op de Smid straat. Voor het bevoorraden van winkels wordt ontheffing van dit verbod verleend van s' morgens 06.00-10.00 uur. Deze verkeers maatregel ggldt tot zaterdag 13 augustus. I^ajje seizoenen '77 en '78 was de 'orstraat gedurende de volle drie zomermaanden af gesloten. Dit bleek op teveel be zwaren te stuiten bij de onderne mers, zodat het gemeentebestuur besloot om de af te sluiten periode met totaal vier weken in te krim pen, met name drie weken, waarin nog geen sprake is van extra sei- zoendrukte; DAT op donderdag 28 juni bloem- sierkunst "Ilona" zijn deuren zal openen. Zoals u in een aankondi ging in dit nummer van het Con tact kunt lezen, nodigen Bouke en Yvonne Hendriks eenieder uit, om op dit bekende bloemenplekje aan de Voorstraat met hen een glaasje te komen drinken op het voortzet ten van een jarenlange traditie, die daar door Janus Schuit en zijn vrouw in stand werd gehou den onder de veel zeggende naam "Nimmer Dor". Weer een bloemen- zaak op dit bekende punt, nu on der de naam "Ilona", en dat is de welsprekende klank van een zeer mooie roos, waaraan Bouke en Yvonne Hendriks de naam ont-« leende voor hun zaak. De verkoop begint vrijdagmorgen maar don derdagavond rekenen zij ook op uw belangstelling, want zij willen graag kennis maken; DAT op zondag 1 juli in de r.k. kerk aan de Wilhelminastraat te Eg mond aan Zee "The Laurens Com bo Singers" de Eucharistieviering van 11.00 uur muzikaal zullen komen opluisteren; DAT de raad van Egmond op 3 juli vergadert in het dorpshuis te Eg mond-Binnen, aanvang 20.00 uur. De agenda nemen wij elders in dit blad op. Tijdens deze raadsverga dering zullen verschillende stukjes grond verkocht worden aan inge zetenen, die of daaraan een garage willen bouwen, danwel een stukje woningverbetering uit willen voe ren. In de "bespreking voortgang wegenstructuur" zal de te verleng en Zeeweg aan de orde komen, die de verbinding moet gaan vormen artikelen welke zullen worden ver handeld leert dat er voor "elk wat wils" is. Er komt o.a. een complete veehoek op de markt waar zowel groot- als klein-vee te koop wordt aangeboden. Maar ook vindt u er een stand met groot meubilair, zoals bankstellen, slaapbanken, tafels, kas ten etc. etc. Er is een klein-meubilair stand, een boekenstand, een antiek en schilderijenstand, kunst en hand werk, glas en aardewerk, potten en pannen, elektrische apparatuur, tuin gereedschappen, gaskachels, fietsen en bromfietsen, radio's en t.v.'s, kle- van de Zeeweg vanuit Egmond aan Zee naar de Heilooër Zeeweg. B en W adviseert de raad nu een besluit te nemen tot eventuele aanleg van die weg, in samenhang met het overig deel van de toe komstige wegenstructuur rond Egmond aan de Hoef; DAT Jos Abbo uit Egmond-Binnen na een vijfjarige studie aan de Rietveldacademie te Amsterdam slaagde als binnenhuisarchitect; DAT op het appartementenbouwwerk aan de Kennedyboulevard in de nacht van zondag op maandag drie muren zijn omgewaaid als gevolg van de sterke zuidwesten wind. Deze windrichting was voor het perceel van de familie Pranger zeer gunstig, aangezien de gevolgen niet te overzien zouden zijn ge weest, wanneer de wind uit tegen overgestelde richting zou zijn ge komen. De buitenmuur zou dan vanaf de tweede verdieping op het perceel van de familie Pranger zijn gevallen; DAT een badgaste aan de Nachte gaallaan te Egmond aan de Hoef drie nog zeer jonge katjes vond, die nog maar nauwelijks in staat waren om zich op de zeer wankele pootjes staande te houden. Zij nam de uitgemergelde diertjes mee, waarna de familie Van Beek aan de Julianaweg verder de verzor ging van de katjes op zich nam. Volgens de vindster wees alles er op, dat iemand zich moedwillig daar van de diertjes heeft willen ontdoen. Met zeer veel zorg zijn ze nu omringd en de resultaten daarvan komen in speelse spel tot uitdrukking; DAT vandaag, woensdag 27 juni, op de Trompschool afscheid wordt genomen van mevr. G. F. van Weert-Meijer en mevrouw C. J. Goedel-van de Boogaard. Daartoe wordt een informele bijeenkomst belegd van 19.30-21.30 uur in de aula van het schoolgebouw. Te vens kan dan kennis gemaakt wor ding, schoeisel enz., kortom teveel om op te noemen. Daarnaast wordt uiteraard de in wendige mens niet vergeten. Men kan pannekoek eten, want er is ook een pannekoek-kraam, warme worst of soep, men kan zijn dorst lessen in de bar welke in het midden van het plein wordt opgesteld. Wanneer men naar Egmond-Binnen komt op za terdag 30 juni is men van harte wel kom. De aanvang van de markt is om 10.00 uur en als u soms niets van uw gading kunt vinden, dan is er toch iets waarvoor het de moeite loont naar Egmond-Binnen te zijn gekomen. De imkervereniging uit Castricum e.o. houdt namelijk in een daarvoor speciaal ingerichte stand een lezing over het houden van bijen. Voor dit doel brengen bijenhouders een gla zen bijenkorf mee zodat eenieder kan zien hoe het in zo'n bijenkorf toegaat. De mensen van "Eensge zindheid" hopen dat het op de markt net zo wordt als in een bijenkorf: gezellig druk. Tevens hopen ze dat de opbrengst van de markt hun in spanningen zal belonen. organiseert een in het o.k. verenigings gebouw, julianastraat 5 egmond aan zee. openingstijden: 19.00-22.00 uur, zat. en zon. 14.00 - 21.00 u. den met de nieuwe hoofdleidster mej. T. de Klerk; DAT de r.k. bond van bejaarden, afdeling Egmond-Binnen een brief heeft geschreven aan het gemeen tebestuur van Egmond, waarin men zijn ontevredenheid uitspreekt over de woningbouw in Egmond-Binnen dorp, speciaal waar het de bejaar denwoningen betreft. Deze ontbre ken in Egmond-Binnen geheel, in tegenstelling tot de aanwezigheid daarvan in de twee andere dorps kernen. De bond van bejaarden vraagt zich af hoe lang het nog moet duren voor in Egmond-Bin nen bejaardenwoningen van de grond komen en doet een dringend beroep op allen, die daar iets aan kunnen doen, zich in te willen zetten, om het probleem op te los sen. "In elk geval wordt het de hoogste tijd dat er iets gebeurt", zo besluit de brief. Donderdag 5 juli neemt mevrouw Roozen afscheid van het onderwijs en daarmee van haar laatste klas, waarmee zü op deze foto werd ver eeuwigd. 15 Jaar lang heeft zij in Egmond-Binnen de eerste klassertjes de beginselen van het lezen, schrtf- ven en rekenen bijgebracht. Jaren, die voor totaal zo'n 400 kleine "bindertjes" de start beteken de voor hun verdere schooljaren. Nu gaat zij genieten van een ver diende - en hopelijk heel lange - rust, omdat ze van de mogelijkheid gebruik maakt een jaartje eerder met pensioen te gaan. Voor alle be langstellenden bestaat nog één maal de gelegenheid om haar als "juf" te ontmoeten, want na de laatste school dag van dit jaar zal het dagelijks omgaan met kinderen voor "mevr." Roozen tot het verleden behoren (Zie advertentie op pag. 2 in dit blad)

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1