met de egmonden art apart expo sitie tri si® li Het Egmondse college is weer compleet Wielerronde begint vorm te krijgen KORT NIEUWS I Enige moeite doen om schoon schip te maken, is best de moeite waard Oud-pastoor W. Westerhoven viert Coren Nel Verhoogt in 't zonnetje gezet wij vernemen gouden feest contact 11 JULI 1979 NUMMER 1410 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Zal het nu beter gaan? De toekomst zal leren, hoe de ontwikkelingen zich nu voor zullen doen. Of er nu politieke rust zal zijn, blijft sterk te bezien. Het wapen gekletter van de afgelopen weken en maanden is nog niet helemaal weggestorven en dat kan ook niet, want daarvoor ligt alles nog te ge voelig. Het is voor de PvdA niet gemakkelijk te verteren, om niet meer in het college vertegenwoor digd te zijn. houdt t/m 22 juli een in het o.k. verenigings gebouw, julianastraat 5 egmond aan zee. dagelijks geopend 19.00-22.00 uur, zat. en zon. 14.00 - 21.00 u. Verdeling van taken. Ondertussen weet elke wethouder wat zijn werkterrein is. Burgemees ter Kingma heeft ook een vastom- schreven taak, hij beheert o.a. de portefeuilles van openbare orde en veiligheid, politie, brandweer, strand vonderij en vervuiling, volkshuisves ting en voorlichting. G. G. DAMSTRA (WD) Wethouder Wethouder Damstra houdt finan ciën sport, cultuur en recreatie, ter wijl hij ook sociale zaken en mid denstandszaken onder zijn beheer heeft. Wethouder Luitjes heeft te maken met ruimtelijke ordening, renovatie en onderwijs. zou worden gevolgd. En dat zit er, gezien de voorgeschiedenis, om de woorden van mevrouw Zwart nog maals te citeren, dan ook wel in. Het is echter wél te hopen, en dat in het belang van alle Egmonders, en dan speciaal in dat van hen, die al lang op een woning wachten, dat er nu eens spijkers met koppen wor den geslagen. Toen burgemeester Kingma tenslotte mededeelde, dat de eerstvolgende raadsvergadering eerst op 26 augustus zou zijn, zei hij er bij: "Ik zal niet schromen u terug te roepen, als de ontwikkelingen rond Slot II dat eisen". Brieven gaven gespreksstof. Een vijftiental brieven passeerden zeer snel de revu, hoewel men het niet eens was met de afdoening van enkele daarvan. Jan Apeldoorn vond, dat in de brief van Hart voor Eg mond zinnige suggesties werden ge daan inzake het wegenplan en daar op kon best wat serieuzer ingegaan worden. Oud Egmond had ook een brief geschreven over de Bergstraat als woonerf, dat niet zou voldoen aan de verkeerstechnische eisen. Ing. C. J. LUITJES (CDA) wethouder De wijze waarop alles is verlopen, zit- bij de PvdA-fraktie nog goed hoog. Het CDA had immers met een motie van wantrouwen tegen de PvdA gewapperd en hoewel de PvdA daar vanzelfsprekend tegen had ge stemd, zoals Harry Amerika vorige week zei, trok hij daaruit tijdig zijn conclusie door af te treden. Vóór de wethoudersverkiezing in de raads vergadering van vorige week aan de orde zou komen, eiste hij voor lezing van zijn ontslagbrief, waarin hii een aantal motieven had ver meld, maar burgemeester Kingma ging daar niet op in. Fraktiewoordvoerdster mevr. Zwart kondigde aan, dat haar fractie tegen de kandidatuur van Willem Grave- maker zou stemmen, "gezien de voor geschiedenis". Het was al zó bekend, dat hij kandidaat gesteld zou wor den, dat burgemeester Kingma de stemming reeds aankondigde, zonder te vragen wie zich kandidaat zou stelleir. Bob v.d. Ende haastte zich toen om zijn fractiegenoot naar vo ren te schuiven, die met tien stem men voor en vier tegen achter de collegetafel kon plaats nemen. PvdA- raadslid mevr. Braak-van Kasteel was afwezig. 't Is geen gemakkelijk begin voor wethouder Gravemaker, want Harry Amerika kondigde aan, dat de han delwijze van dit college zeer kritisch DAT wethouder Damstra met mevr. Wullems (raadslid) een wedden schap wil aangaan. Zij stelde dat er van het rijk meer geld te ver krijgen was voor het opstellen van een educatief plan, waarvoor 10.000,zou uitgetrokken wor den. Wethouder Damstra wist ze ker van niet; DAT de brandweer van Egmond voor een bedrag van 100.000, een nieuw stil alarmsysteem krijgt Hierbij is ook het korps van Eg mond aan Zee betrokken, zodat we binnenkort de sirene niet meer horen, wanneer er brand is; DAT voor het museum van Egmond aan Zee een bedrag van 75.000,- klaar ligt, maar de raad is het over de besteding daarvan nog niet eens, aangezien het museum nog niet met plannen is gekomen. Me vrouw Wullems zag liever wat geld naar de peuterspeelzaal over gebracht. Wethouder Damstra was wat ontstemd over een kritiek van die zijde, aangezien enkele dames hem niet aantroffen op een spreek uur. "Ze hadden me kunnen bel len", zei hij, "en in het "Contact" hadden ze kunnen lezen, wanneer er spreekuur was; DAT er een bijdrageregeling is vast gesteld voor leerlingen, die deel nemen aan de Volksmuziekschool te Heiloo. Raadslid Van Wijk kreeg toegezegd, dat die regeling in het RESTAURANT ITALIANO OSTA ELLA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „GezejÉV uit eten in een sfe^p?lle omgeving". "Contact" gepubliceerd zal wor den, zodat men weet, hoe men daarvan kan profiteren. Op ver zoek var *"ob v.d. Ende zal ook de "Vertekening geldelijke steun huisvesting gehandicapten" gepu bliceerd worden, aangezien men lyiermee ook niet voldoende op de hoogte is; DAT nader overleg met de bouwmij. "Wima", die plan Slot II gestalte moet geven, tot overeenstemming heeft geleid met het gemeente bestuur inzake de tekst van de overeenkomst, maar de prijsopgaaf voor het bouwrijp maken wijkt aanzienlijk af van die van de Hei demaatschappij. Het is ons niet be kend, of daarover reeds overeen stemming is bereikt; DAT raadslid Piet Bakker een posi tief antwoord kreeg op zijn vraag over de aanleg van de Brink aan de Herenweg te Egmond-Binnen, hoek St. Albertsweg, riu de drie huizen op dat punt klaar zijn. Dat stukje dorpskern kan een fraai geheel worden; voorts bepleitte hij een "postzegelplannetje" om de bouw van bejaardenwoningen mogelijk te maken, inhakend op een brief, die de bejaarden aan het gemeentebestuur daarover hadden geschreven. En Jan Apeldoorn kreeg van wethouder Damstra te horen, dat de peuterspeelzaal mis schien half augustus/begin sept. van "Hummelhonk" gebruik kan maken; vervolg pagina 6 AUTORIJLES nu metéén voordat het nóg duurder wordt 0 17-jarigen kunnen nu reeds de theoretische opleiding vol gen en kunnen metéén auto rijles krijgen als ze 18 jaar zijn geworden. Theoretische opleiding elke dinsdagavond van 20.00 tot 22.30 uur in café Swart, He renweg, Egmond-Binnen (in gaande 7 augustus). Vernieuwen van alle rijbewij zen. Wilt u een proef-rijexamen afleggen, ook al lest u elders? Wij rijden alle examens met u mee en bespreken met de examinator uw examen (dat deden wij u lang!), 'vandaar "nieuwe stijl Autorijschool" VAMOR-VAR AUTORIJSCHOOL "DE EGMONDEN" "Nieuwe stijl rij-opleiding nieuwe stijl rij-instructeur" Duinroos 2, Egmond-Binnen. Tel. 02206-4200. (R.42G) I)e organisatie van de wielerronde die op dinsdag 31 juli tc Egmond aan Zee wordt verreden, verloopt goed. Gecontracteerd werden de T.I. Ral- leighploeg met Jan Raas, Leo van Vliet, Kees Priem, Jan v.d. Velden en K. Thaler; de Miko-ploeg met Joop Zoetemelk, Frits Pirard en 3 Franse renners. Bij een touroverwinning van Joop Zoetemelk komt de vol ledige tourploeg naar Egmond. Tevens komt de ploeg van Hoge- boom met W. Ruiter, H. Langerijs, Th. Smit, J.v.d. Meer, C. Horits en J. Breur; de Kondorploeg (Dld.) van Rudy Altig; de Peugeotploeg met Henny Kuiper, J. de Cauwer en Braun. De inschrijving en de prijsuitrei king zullen plaatsvinden in "Het Witte Huis" van de heer Haagebeek. Voor de "dikke banden-race" kan worden ingeschreven tegen een be drag van 25,in het Rode Hert te Egmond aan de Hoef en te Egmond aan Zee bij "De Kooperen Visch". Premiecommissaris is G. Bielfeldt, Marshallstraat 79, tel. 1384, Egmond aan Zee. Dit is Dina Langcdijk, die als ronde- toebedeeld. Dit plaatje werd van miss een aparte taak tjjdens het wie- haar genomen op het strand, lerspektakel te Egmond aan Zee is De raad in korte trekjes. Een aantal aanvragen van scholen ging er zonder problemen door. Aan M. M. Lobée en S. A. M. Gaarthuis werd een stukje grond verkocht aan de Fazantenlaan. Aan mevr. Blok- Groen werd een huis met erf ver kocht, gelegen in het renovatiegebied aan de Zuiderstraat 4. Aan het appartementenhotel, Bou levard 20 en aan mevr. Slob-Peper werd resp. 370 m en 50 m van het aangrenzende parkeerterrein ver kocht, gelegen op de hoek Boule- vard/Wilhelminastraat. Aan E. Sloot, Julianastraat 4, werd een strookje grond verkocht, teneinde een spouw muur tegen zijn huis te kunnen bouwen. Langdurig stond de raad stil bij de wegenstructuur, het plan, of liever de procedure die gevolgd moet wor den rond de tenslotte definitief vast te stellen plannen voor de wegen aanleg in en rond de Egmonden, die uiteindelijk een oplossing voor het verkeersvraagstuk inhouden. De Hei- looër Zeeweg en de doortrekking daarvan naar Egmond aan Zee is daarvan een belangrijk onderdeel. Tegen die aanleg zijn vanuit de voormalige gemeente Egmond-Bin nen veel bezwaren ingebracht. De heer Tabernal wilde dit onderdeel dan ook uit het geheel lichten en daaraan speciaal voorrang verlenen, "aangezien de bezwaarschriften er tegen gebaseerd waren op niet aan getoonde behoeften". De raad be streed, zij het niet algemeen, de voorgestelde procedure, die inhoudt, dat het college eerst een hearing wil voor het publiek om de resultate>' daarvan in de opzet van het wegenïï" plan te verwerken. Jl Enkele raadsleden wilden eerst de raad zijn mening laten vormen waar na pas het publiek. Mevr. Zwart wil de plannen in de bibliotheken ter inzage leggen, omdat er bij de hea^ rings nooit veel belangstelling kom" Groot wil echter eerst de raad vol-R ledig geinformeerd zien, maar Ame rika vindt het belangrijk, dat de raadsleden eerst luisteren naar wat de mensen hebben in te brengen. Tabernal steunt Groot en wil het plan eerst in voorbespreking in de commissie. Maar tenslotte bleek de meerderheid voor een publieke opiniepeiling vooraf. Men streeft er naar, om de opdracht tot uitwerking van de definitieve plannen in okto ber te kunnen geven. Wanneer de bezwaren tegen de aanleg van de verlengde Heilooër Zeeweg onge grond verklaard zouden worden, zou de aanleg daarvan wellicht reeds kunnen geschieden. In ieder geval was het afgelopen zondag in Egmond aan Zee weer een hopeloze situatie, die aan een dienstdoende politieman de opmerking ontlokte: "Ik heb nog nooit zo'n bende meegemaakt". (Vervolg raadsflitsen in "Kort Nieuws"). DAT op donderdag 12 juli een vis wedstrijd voor de jeugd wordt ge houden in de Slotgracht te Eg mond aan de Hoef. De wedstrijd begint om 18.30 uur en eindigt om 20.00 uur. Leeftijd tot 15 jaar. De deelname is gratis en er zijn mooie prijzen, die mede mogelijk werden door café 't Rode Hert te Egmond aan de Hoef. De organisatie is van visclub De Egmonden; DAT Meinard Groefsema te Egmond aan Zee zijn doctoraal II tand heelkunde behaalde aan de uni versiteit van Groningen. Dat is een felicitatie waard; Publ. ond.ver. Eendracht (R-39) DAT op zaterdag 14 juli vanuit Eg mond aan Zee een duinfietstocht wordt gehouden, waaraan ieder een deel kan nemen. Keuze uit afstanden van 25 en 50 km. Ver trek tussen 9.00 en 12.00 uur bij "Lido". Westeinde. De jeugd be taalt 2,en oudfe-en 3,Ook de duinkaart, die verplicht is, kan men bij de start verkrijgen. Na afloop ontvangt elke deelnemer 'n leuke herinnering; DAT de raad een voorbereldings- besluit heeft genomen, waardoor het mogelijk wordt, dat de bewo ners van "Huis ter Duin" binnen- kort waarschijnlijk hun achter het huis liggende berging tot 18 m2 kunnen uitbreiden; Op zondag 15 juli a.s. viert oud pastoor Wilhelmus Christianus Wes terhoven te Egmond-Binnen zijn gouden priesterfeest. Deze man, die z(jn leven in dienst stelde van de kerk, heeft zich sinds 1948 ook in tensief bezig gehouden met het Ho- recawczen in Nederland, in welk jaar hjj me de-oprichter was en sindsdien bestuurslid van de Stich ting Katholieke Vakschoolonderwijs Horecabedrijven in Nederland, waar uit in 1950 de katholieke hogere Hotelschool te Maastricht voort kwam. Tot enkele jaren geleden was hij o.a. ook nog geestelijk adviseur van de ARKA, de katholieke bond van ambtenaren. Diverse andere functies heeft hij nog bekleed, o.a. ook in het gevangeniswezen. De nu 73-jarige jubilaris werd op 23-jarige leeftijd priester gewijd. Zondag a.s. wordt het feest gevierd te Egmond-Binnen, wanneer in de kerk om 9.30 uur een plechtige h. mis wordt opgedragen. Om 15.00 uur is er receptie in café Swart, waarbij iedereen de gelegenheid heeft hem de hand te drukken. Deze receptie duurt tot 17.00 uur. Velen in Eg mond-Binnen kennen hem nog van zijn pastoraat ter plaatse gedurende 37a jaar van 20 januari 1967 tot 1 september 1970. Het was voor de muziekvereniging "Eensgezindheid" te Egmond- Binnen een welkome aanleiding, om Nel en Cor Verhoogt een muzikale hulde te brengen tijdens de viering van hun 25-jarig huwelijksfeest. Dit echtpaar is zeer aktief in het muzikale leven van Egmond-Binnen, de bruidegom in "Eensgezindheid" en de bruid in „Crescendo", het dames- en herenkoor, waarvan zij penningmeesteresse is. Met de verkiezing van de heer VV. Gravemaker tot wethouder, is het college van burgemeester en wethouders weer compleet. Tot voor enkele weken geleden heeft burgemeester Kingma, zelf volslagen nieuweling in de Egmondse aangelegenheden, zijn medewerkers om zich weg zien vallen. Alleen wethouder Damstra bleef nog op zijn post. Toen mevrouw Jaspars het bijltje er bij neerlegde, kwam de heer Luitjes als nieuweling in het college en toen tenslotte ook Harry Amerika het welletjes vond, toen kwam er tevens een andere politieke samenstelling door de benoeming sinds vorige week van Willem Gra vemaker, die uit Gemeentebelangen komt. In het college van Egmond is hij nieuw maar in de voormalige gemeente Egmond aan Zee maakte hij ook deel van het college uit, waarin hij de post Openbare Werken beheerde. Ook nu is hem deze taak toebedeeld, terwijl hij zich tevens bezig houdt met milieuzaken. Cor en Nel Verhoogt tijdens de huldiging door de drie korpsen. W. GRAVEMAKER (Gemeentebelangen) wethouder Volgens mevr. Zwart zou een klei ne ingreep voldoende zijn om aan die eisen tegemoet te komen. Bob v.d. Ende vond, dat aan J. Genet, die al jaren strijdt voor een bouw vergunning op zijn land, zodat hij van een moeilijk vervoersprobleem af is, een vergunning verstrekt moest worden. Burgemeester Kingma zag wél een aanhouder in J. Genet, die niet van plan was de moed te ver liezen. Waarop Groot zei: "U moest eens weten hoe taai Egmonders zijn". Cor Verhoogt maakt al meer dan 28 jaar deel uit van "Eensgezind heid" en hij roert daarin letterlijk en figuurlijk de trom. Zelf aktief tambour zijnde, met welke kennis hij ook meer dan eens een welkom assistent was tijdens concerten, ont popte hij zich tenslotte als instruk- teur van het sinds tien jaar geleden zelfstandig optredende tambourkorps. Met zijn blijmoedige instelling is hij een bijzonder gewaardeerd lid van "Eensgezindheid", waaraan hij gedurende die 28 jaren steeds zijn positieve bijdrage heeft geleverd. En als hij eens een andere sound wil horen, dan neemt hij thuis zijn ac cordeon, om ook daarmee uiting te geven aan zijn liefde voor de mu ziek. Heel die zonnige instelling moet van invloed geweest zijn op zijn gezin, want toen in Egmond-Binnen stemmen opgingen, om tot de op richting van een dames- en heren- koor te komen, een koor dat zich niet alleen met kerkelijke muziek zou bezig houden maar met een veel breder scala, toen was Nel onmid dellijk een van de stimulerende krachten, om zo'n koor leven in te blazen. En het koor is er en menig keer heeft niet alleen Egm.-Binnen maar hebben ook velen van buiten de plaats van het optreden kunnen genieten. Het lag voor de hand, dat dit 25- jarig bruidspaar een muzikale hulde ten deel zou vallen en van de hulde door "Eensgezindheid" plus de drum band en het tambourcorps 'Timergo" uit Castricum, waarvan Cor tevens instrukteur is, waren wij getuige in café Swart. Voorzitter Herman Ad miraal overhandigde hierbij het bruidspaar een enveloppe met in houd, waarbij hij zijn waardering uitsprak voor dit echtpaar, dat haar sporen op muzikaal gebied en in het verenigingsleven van Egmond-Bin nen dubbel en dwars heeft verdiend. ->\v\u\\v\\\\uuuvwu\Mvu\\\\vuuuimuvviuMw^vi; Vond u het vand3ag beter dan gister Morgen znn we nog beter dan vandaag (ondanks dat het niet beter kan) 4

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1