met de egmonden mm I® Egmond-Binnen gaat weer drie dagen op z'n kop staan Fancy-fairecht mensenwerk Vuurwerk kort maar hevig 'Egmond-Binnen op z'n kop" De Abdijlaan liMF.'S G^RDEP Evenementen igmond aan Zee _KORTNIEUW^J sporthal k Egmond Zwb&uurtje voorouderen Zwem vierdaagse een groot succes Ronde van Egmond Hoogwater contact Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 1 AUGUSTUS 1979 NUMMER 1413 Adverten t ie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 augustus is de dorpskern van Egmond-Binnen weer het toneel van allerlei gebeurtenissen, die zich tot in de nacht voortzetten. Daar ziet men helemaal niet tegenop, temeer daar in dit historische dorp reeds de nodige ervaring is opge daan met dit soort evenementen. Voor de vijfde keer is men er mee bezig en als je erover praat met George Weijers, de man die in Eg mond-Binnen al neel wat organisatie op zijn naam heeft staan, na tuurlijk met vele medewerkers om hem heen, dan krijg je weer zin om er zoveel mogelijk bij te zijn. Wielerronde voor de jeugd en nachtelijke estafette Vrijdagmiddag is er een rustige start, maar de markt van oude am bachten die dan aan de Abdijlaan vanaf 12.00 uur wordt gehouden zal veel publiek trekken. Tot 's avonds 19.00 uur kan men er kijken naar mandenvlechten, klompenmaken, houtdraaien, tingieten, zeefdrukken, koperslaan. weven, glasblazen, Hin delopen schilderen, spinnen, potten bakken, beeldhouwen, kaasmaken, kaarsenmaken en andere ambachten. Ook op zaterdag vanaf 14.00 uur vindt u die stalletjes aan de Abdij laan. Vrijdagavond om 20.00 uur is de start van twee wielerronden voor de j^ugd van 14-15 jaar. Groepen van vier personen, waaronder een meisje, nemen er aan deel. De eerste krijgt de gele trui terwijl elke groep een joker kan inzetten voor dubbele punten. V/at dat betekent, zal bij de opgave wel verteld worden. Om 23.00 uur komt het grote klap stuk van de avond. Dan wordt het startsein gegeven voor de grote Fakkel-estafette hardloopwedstrijd. Het parcours wordt verlicht door middel van fakkels. De bewoners langs het parcours aan de Abdij laan, Herenweg, Boonakkersteeg, de Krijt, Dom Huybenlaan, Hollander- steeg en Peperstraat worden ver zocht om in hun tuintjes fakkels te ontsteken en brandend te houden, zodat er een romantisch sfeertje ont staat. Deze estafette zal tot pl.m. 02.30 uur 'snachts duren. Ondertussen kunnen de toeschouwers ook even bij de ge opende café's langs wippen, om even op verhaal te komen. Deelname staat nog open en men kan zich opgeven bij Nico v.d. Molen, Luilaantje 20, tel. 1425. Er zijn natuurlijk mooie prijzen. Zaterdagmiddag zullen aan de He renweg weer de kortebaandraverijen worden gehouden, die jaarlijks veel publiek trekken. Ondertussen kan men een bezoek brengen aan de oude ambachtenmarkt. Boerenkapel en zeepkistenrace Zondagmiddag om 12.00 uur speelt de Boerenkapel aan de Abd|jlaan en brengt de stemming er in voor de komende uren. Want om 14.00 uur zal de grote zeepkistenrace plaatsvinden, waaraan velen deel nemen met dem eest vreemdsoortige vehicles. Ondertussen zal Akkie de clown de boel vermaken of roet in het eten gooien. Dat weet je met zulke personen nooit. Er zit volop muziek in Zij die hun hart willen ophalen bij pop en rock en misschien ook punck, kunnen terecht in café Swart, waar vrijdag de "Howling Hurrica- nes" optreden, zaterdag "Shorline" en zondag "Razor Blade". In café 't Haasje vinden we het Duo BenW en bij Niek Tervoort het Duo Theo Kok. Het is een weekend waar volop muziek in zit. Egmond-Binnen weet daar weg mee. En we kunnen ons voorstellen, dat de organisatie, die gevormd door George Weijers, Cor Tervoort, Bob v.d. Ende, Nico v.d. Molen, Jos Apeldoorn, Wim Apel doorn en Jan Admiraal na afloop wel enige zweetdruppeltjes weg zul len vegen maar dat hebben ze er graag voor over. RESTAURANT ITALIANO i^^ELLA ^^ioSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Vond u het vand3ag beter dan gister Morgen mn we nog beter dan vandaag (ondanks dat het niet beter kan). (Zie ook de evenementenl|jst in div. alages en b|j de WV). Vrijdag 3 augustus: Spuitbalwed- strijden georganiseerd door WV m. m.v. de Egmondse Vrijwillige Brand weer. Voor kinderen vanaf 10 jaar. Aanvang 19.30 uur op het Burg. Ey maplein. Inschrijven bij VW-kan- toor vanaf 30 juli, deelname gratis. Zaterdag 4 en zondag 5 augustus: Internationale Catamaran wedstrij den. Start aan het Noorderstrand. Aanvang 10.00 uur. Dinsdag 7 augustus: Theater Am sterdam. Openlucht-straat-toneel voorstellingen met een programma van vrolijke, luchtige schetsjes. Aan vang middagoptredens ca. 14.00 uur, avondoptredens ca. 19.30 uur. Plaats in het dorp en op het Pompplein. Terwijl kermis-sirencs loeiden en een massale slinger mensen door de Voorstraat schuifelde langs de tal rijke braderie-stands, was het ver rukkelijk om even te vertoeven in het o.k. verenigingsgebouw. Het was er rustig toen wjj daar een kijkje namen. Van de rommelmarkt was al wei nig meer over. Want bij de opening van de fancy-fair annex rommel markt waren honderden derpers en gasten gekomen met één gedachte: "Wie het eerst komt, die het eerst maalt". De talloze snuisterijen, was bakken, grootmoeders-kastjes en noem maar op, vonden gretig af trek. Naast deze "rommel" die uitgestald stond in de voormalige bibliotheek, kon men in het verenigingsgebouw vele gokjes wagen om fraaie hand werken, levensmiddelen etc. te win nen. Ook kon men bieden op een schitterende kinderwagen. Wij boden niet, want aan een kinderwagen zit meer vast. De rust die wij net beschreven was van korte duur. Het was stilte voor de storm, want toen om acht uur Rong Zwemmer het toneeltje betrad en zich ontpopte als een ras echte rad-draaier, was het gebouw te klein. Met sneltreinvaart gingen de fraaie prijzen, veelal beschikbaar gesteld door de Egmondse onderne mers. van de hand. Sirene-geloei was hiervoor niet nodig maar wel liefde voor het doel van deze fancy-fair, de o.k. kerk. De mensen die zich hiervoor hebben ingezet kunnen te rugzien op een goed geslaagde on derneming, voor herhaling vatbaar wij vernemen DAT de oud-katholieke kerk aan de Voorstraat wegens aanleg van een nieuwe verwarmingsinstallatie voor enige weken is gesloten. De parochie heeft gastvrijheid gevon den in de hervormde kerk, waar de gezongen heilige dienst we kelijks zal worden gevierd op za terdagavond om 7 uur; DAT Bowlingbond Egmond samen met het bowlingcentrum een bow- ling-tournooi organiseert op zon dag 5 augustus. Het tournooi staat open voor iedereen van 's morgens 10 tot 's avonds 9 uur; DAT i.v.m. het evenement "Egmond op z'n kop" de route van de NZH- buslijn "160" op 3, 4 en 5 augustus als volgt is gewijzigd: komende vanaf Alkmaar wordt gereden via Herenweg, linksaf Kerkplein, rechtsaf Haagdoomlaan, linksaf St. Albertsweg, rijden tot Rand weg en vervolgens rechtsaf naar Egmond aan Zee v.v. De halten Kerklaan en Sporthal komen tij delijk te vervallen. Teneinde onze passagiers zo min mogelijk te du peren zal op verzoek worden ge stopt op de Herenweg t.h.v. de Kerklaan; DAT de ex-schommelzitter Andres tijdens de feestelijkheden te Eg mond-Binnen tekeningen en schil derstukjes aanbiedt speciaal kin derkopjes. De baten zullen zijn voor 't kind, in dit geval voor de opzet van de nieuwe peuterspeel zaal te Egmond-Binnen; Vrijdagavond j.l. was het rondom de hoofdstrandafgang één mierennest van mensen. Het was een stralende zomeravond die de duizenden uit hun huizen lokte om van een kort, doch hevig vuurwerk te genieten. De "aan stekers" hadden eer van hun werk. Een hartelijk applaus weerklonk toen "Egmond uw badplaats" doofde. Met als dekor de feestelijk verlichte ker mis was het weer ouderwets gezellig in onze badplaats. Als proef z|jn we enige maanden geleden gestart met een zwemuurtje voor ouderen en/of gezinnen met kinderen. De vrijdagavond werd uit gekozen en het tijdstip werd 20.30- 21.30 uur. Het doel was een rustig uurtje te organiseren waarin de ou deren rustig konden zwemmen. Nu blijkt echter dat een aantal ouderen veel kinderen meenemen met het gevolg dat er van rustig zwemmen geen sprake meer is. Aan gezien de kinderen wat vrij zwem men betreft volop gelegenheid heb ben, is besloten om het uurtje van vrijdagavond alleen te bestemmen voor personen vanaf 24 jaar vanaf a.s. vrijdag hebben deze alleen om 20.30 uur toegangs tot het zwem bad. De afgelopen week hebben hon derden kinderen en volwassenen hun proeve van bekwaamheid afgelegd. Vier avonden lang zwommen zjj hun baantjes in het zwembad dat voor deze gelegenheid fraai was versierd. De tellingen van de baantjes wer den nauwkeurig bijgehouden door de medewerkers van het zwembad, die de zwemmers enthousiast aan moedigden als zij dreigden op te geven. Door bloemenhandel "Llona" werd spontaan aan alle deelnemers een ruikertje bloemen aangeboden, een geste die bijzonder op prijs werd gesteld. Aan het einde van de week kon den de deelnemers hun felbegeerde medaille in ontvangst nemen. De grootste prijs blijft echter dat zij spelenderwijs meegewerkt hebben aan hun konditie pn zo hun lichaam een verantwoorde opkikker hebben gegeven. Wanneer u de kolommen van dit "Contact" leest, zal de "Ronde van Egmond" reeds verreden z|jn. Over hoe het was kunnen we in deze uit gave niets vermelden. (Dit blad komt dinsdagsmiddags van de pers). Uiteraard besteden we volgende week hier aandacht aan. Over de weg bij de Blauwe Paal werd een spandoek geplaatst en gezien de aan dacht van de pers hieraan besteed en de talrijke raambiljetten zullen velen het parcours gevonden hebben. woensdag 1 10.03—22.30 donderdag 2 11.03—23.34 vrijdag 3 12.10—24.06 (dood-tij) zaterdag 4 1.25—13.20 zondag 5 1.55—14.37 maandag 6 2.58—15.34 dinsdag 7 3.52—16.24 woensdag 8 4.39—17.09 donderdag 9 5.28—17.57 Aan de Wilhelminastraat te Egmond aan Zee, vlak bij de hoek van de Watertorenwcg ligt een plantsoentje, waarop Gemeentewerken zijn best wil doen om het leuk te houden. Maar dat gaat moeiijk als men zich niet ontziet om er bouwmatcrialenafval te deponeren, zoals hier op de foto blijkt. Omwonenden hebben zich erover beklaagd bij Ge meentewerken, omdat het al eens eerder gebeurd schijnt te zijn. De troep die er vorige week lag, was er zeker niet zomaar aan komen waaien. Waarom dat nu moet is iedereen een raadsel, temeer daar men zelfs bij Gemeentewerken aan kan kloppen, die het voor een gering bedrag bij iemand weg wil halen.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1