De H oevervaart GEMEENTELIJKE INFORMATIE Jös üan derVoort Sllil WM Beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten Bijdrageregeling t.b.v. leerlingen van de Volksmuziekschool "Heiloo' Subsidie-mogelijkheid brandbeveiliging logiesbedrijven Urine-onderzoek DACRON DEKBEDDEN Jongens eventueel in vaste dienst. Fa HARRYROOZENNzn. ETERY "DE BOMSCHUIT' HOTEL "SUNNY HOME" is dagelijks geopend Bloemen bestellen Siaak en Marian bellen Superreklame Naai-les Verdwijnt opslagplaats Hoogheemraad -,v r "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 15 AUCUSIUS 1979 NUMMER 1415 - A. Woningaanpassing Belangstellenden, die menen in aan merking te komen voor geldelijke steun ingevolge de „Beschikking geldelijke steun huisvesting gehan dicapten" kunnen een formulier aan vragen, het zogenaamde „meldings formulier" bij het G.MJD.-kantoor te Allernaar, Oude Hoeverwcg 10, postbus 71 (1800 BD), telefoon 072- 142550. Na invulling dient dit for- muler geretourneerd te worden naar bovengenoemd G.M.D.-kantoor. Na een onderzoek door de G.M.D., waar bij in gevallen waarin het ingrijpen de aanpassingen betreft ook de ge meente wordt ingeschakeld, wordt 'een advies uitgebracht aan en be sproken met de direktie van de Volkshuisvesting in de provincie Noord-Holland. De gemente ontvangt bericht over het resultaat van het onderzoek. Belanghebbende wordt meegedeeld dat hij zich voor verdere afhandeling van zijn aanvraag tot de gemeente moet wenden. voorgestelde aanpassing van de ning wordt getoetst aan de in de gemeente geldende voorschriften, waarna verzending plaatsvindt naar de de direktie Volkshuisvesting in de provincie Noord-Holland ter vast stelling van de bijdrage. Door de gemeente wordt aan belanghebben den een beschikking afgegeven met de vermelding van de bijdrage, die in het vooruitzicht wordt gesteld. Na gereedkoming van de werkzaam heden dienen betrokkenen zich te melden bij de afdeling bouw- en woningtoezicht van de dienst ge meentewerken Egmond, Voorstraat 83 te Egmond aan Zee, waarbij de volgende bescheiden in viervoud overlegd moeten worden: 1. een specificatie van de definitieve kosten met de daarbij behorende betalingsbewijzen. Onder beta lingsbewijs wordt verstaan dagaf schrift van de bank of giro een kwitantie de voor voldaan getekende nota, voorzien van firmastempel een door het postkantoor gestem peld girostrookje 2. wanneer een jaarlijkse bijdrage wordt verstrekt en de financiering heeft plaatsgevonden via een fi nancieringsinstelling, een verkla ring van deze instelling, waaruit blijkt tegen welk percentage de lening is verstrekt. B. Verhuis- en inrichtingskosten De noodzakelijkheid tot het toeken nen van een bijdrage voor verhuis- en herinrichtingskosten ten behoeve van een gehandicapte, als bedoeld in artikel 17 tot en met artikel 20 van de „Beschikking geldelijke steun huisvestinggehandicapten" moet door de gemeente in overleg met de Ge- meennschappelijke Medische Dienst worden vastgesteld. Belanghebben den die menen voor een dergelijke bijdrage in aanmerking te komen, dienen dit schriftelijk aan te vragen bij het kollege van burgemeester en wethouders, Herenweg 181 te Eg mond aan de Hoef. Voor inlichtingen betreffende boven genoemde regelingen kunnen belang hebbenden zich wenden tot de af deling bouwkunde van de dienst ge meentewerken, Voorstraat 83, Eg mond aan Zee, telefoon 1044. Het gemeentebestuur kan aan ouders van leerligen, afkomstig uit deze gemeente die de volksmuziekschool „Heiloo" bezoeken, een bijdrage ver lenen in de kosten van het muziekonderwijs. Deze bijdrage betreft het verschil tussen het lesgeld dat iemand uit Heiloo moet betalen en hetgeen iemand uit de gemeente Egmond moet betalen. Om voor een bijdrage ingevolge deze regeling in aanmerking te komen geldt als basis, dat het belastbaar inkomen van de ouders waarvan 1 kind deze volksmuziekschool bezoekt beneden de aanslaggrens voor de inkom stenbelasting dient te liggen. Dit bedrag wordt aangepast indien 2 of meer kinderen uit hetzelfde gezin deze volksmuziekschool bezoeken. Voor nadere inlichtingen over deze bijdrageregeling kunt u zich wenden totde afdeling Financien, Pieter Schotsmanstraat 8 te Egmond aan Zee, telefoon 3838. Op de begroting van het Ministerie van Economische Zaken voor het jaar 1979 zün fondsen beschikbaar gesteld voor een tegemoetkoming in de kos ten van het brandveiliger maken van logiesbedryven. Hiertoe is een subsidieregelig door de Staatssecretaris van Economische Zaken vastgesteld, die ter inzage ligt op de afdeling Algemene Zaken der gemeentesecretarie, Herenweg 196 te Egmond aan de Hoef. In de maand mei heeft er in samen werking met het Centraal bureau voor keuringen in de gemeente een borst- en urine-onderzoek plaats gevonden. Gebleken is, door een sto ring in de electronische apparatuur, dat van een aantal personen de uri netest is mislukt. Deze personen zijn daarvan schrifte lijk op de hoogte gesteld en aan hen wordt opnieuw de gelegenheid ge boden een nieuw onderzoek te laten uitvoeren. Dit onderzoek zal plaatsvinden op donderdag 16 augustus a.s. in - Egmond aan Zee, Kruisgebouw, Prins Hendrikstraat Wilhclmina- straat van10.30-12.00 uur; - Egmond-Binnen, Kruisgebouw, Herenweg 45a, van 13.30-17.00 u. Aan dit hernieuwde onderzoek zijn uiteraard geen kosten verbonden. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de afdeling Burger zaken, Gementehuis Egmond a.d, Hoef, tel. 1154. pracht kwaliteit LEKKER ZACHT EN WARM 1 pers. 59.95 voor kinderledikant 2 pers. 89-95 Litsjumeaux 125.- Gevraagd BLOEM BOLLEN B EDR IJ F Herenweg 15a, Egmond-Binnen Telefoon 1290 of 2548 het a la carte restaurant van Parallelweg 2 onder de vuurtoren) Egmond aan Zee, telefoon 02206-1368 Tussen de middag hebben wij een lunch- kaart. 'sAvonds kunt u kiezen uit onze vis en vleesgerechten met garnituren, ook van de houtskool-barbecue. U kunt weer reserveren voor ons NOORS BUFFET a 28.50 p. couvert op zaterdag 18 augustus a.s. Plaats voor 75 personen Julianastraat 7. Egmond aan Zee, tel. 3230 DE LAATSTE WEEK 5 PLANTEN VOOR 10,— 3 BOS DROOGBLOEMEN 1." Iedere dag verse.aanvoer van snijbloemen en planten in het dorpshuis in F.gmond aan de Hoef Elke dinsdag en donderdagmorgen, van 9.00 tot 11.30 uur. Maximaal 6 dames per ochtend. Aanvang 4 september. Lesgeld 150,(15 ochtenden). Inlichtingen R. van Os-Bakker, Tel 072-331108 Het begint steeds meer op een kikkersloot te lijken maar vroeger was de Hoevervaart een belangrijke aan- en afvoerader voor de Egmon- den van en naar Alkmaar. Door deze vaart vaarden motorboten, o.a. van Dirk Belleman. die een geregelde vrachttfienst onderhield op Alkmaar. Later ging dat met de T-Ford met van die lepeltjes oder het stuur, die te maken hadden met de compressie in de cylinders. Maar het gaat over de Hoevervaart, want niet alleen Dirk Belleman ploegde daar door heen maar ook Jan Burger, Jac. de Graaff en Chris Duinmeijer. Het was dus een druk bevaren water, die re gelmatig werd uitgediept en schoon- gehouden. Dat was noodzakelijk, want als er enkele jaren niets meer aan werd gedaan, liepen de schepen wast. De foto (1979) spreekt daarover duidelij ke taal. De Hoevervaart is geen vaar water meer en als de kanten niet tijdig worden ontdaan van riet en flab, zoals dat in poldertermen heet, dan kon zelfs de doorstroomfunktie wel eens in gevaar komen. Vroeger kwamen er ook plezier vaartuigjes door van Alkmaar naar 1979 Egmond. Ze meerden dan af aan de Julianaweg, toen het Mollegat ge heten. Ze lagen dan tegenover de kruidenierswinkel van Giel en Dorus Butter en het grote witte huis van Cor en Neeltje Kraakman. Als de dag van gister kunnen we ons nog herinneren, dat enkele jongens op een van de keurig gelakte bootjes takken haden gegooid. Giel Butter zag dat gebeuren en hoe klein hij ook was, hij scheurde de jongens er eigenhandig bij en zag er op toe dat alles keurig verwijderd werd. Vele Hoevers zullen zich de situatie van vroeger nog herinneren. "Het oude kleine haventje in de Hoevervaart" g |j Bi - mm Sinds jaar cn dag ligt aan dc Hoeverweg de opslagplaats van het Hoogheemraad. Meestel ligt er grind, zand en ander materiaal, terwijl er voor de winter een gigantische berg zout lag opgeslagen, die echter sterk geslonken is. Dat is allemaal op en langs de Egmondse wegen verdwenen, om de gladheid te bestrijden. En als het nu allemaal gaat naar verwachting van het Hoogheemraad, dan kon het wel eens zijn, dat daar geen andere opslag meer komt. Want het Hoogheemraad heeft ook plannen om naar het industrieterrein te verhuizen. Het zal dan ook wel opknappen aan de Hoeverweg, want zo*n fraai geheel, vlak voor de entree van de dorpskern Egmond aan de Hoef. was het nu ook weer niet.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3