met de egmonden Twee reddingsakties RUM P EGMOND-BINNEN DUMP EGMOND-BINNEN mm m ?i OPHEFF1NGS UITVERKOOP Alles moet weg! 39.50 25.- 35.- 1® Het gouden bruidspaar Heddes-Peetoom viert feest op 27 augustus felE'S Gjirdep KORT NIEUWS Belcanto-concert verdiende meer belangstelling CANVAS BROEKEN, NU Kindermaten nu LEVI SPIJKERBROEKEN NU t.e.m. maat 28 39.50 Alle kinderbroeken nu NU BIJ AANKOOP VAN 2 BROEKEN EEN OVERHEMD NAAR KEUZE CADEAU Herenweg 58b - Telefoon 4083 P.S. Wij zijn geopend van dinsdag t.e.m. vrijdag, alleen 's middags zaterdags de gehele dag. contact 22 AUGUSTUS 1979 NUMMER 1416 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Beliemar Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink ^2? Vorige week dinsdag was het voor zowel de reddingsbrigade als voor de KNZHRM een drukke avond. Om ongeveer 4 uur werd de ERB gealar meerd, daar een catamaran door de bemanning finaal in 2 stukken was gezeild. Eerst ging de mast over boord en in de tot ruw aanschieten de zee ging ook de catamaran uit eindelijk kapot. De nieuwe brandingsboot was snel gelanceerd en nadat de mast naar het strand was gebracht, werd wat overgebleven was van de boot op gehaald en de bemanning, die in de hoofdpost wat op verhaal kon ko men bij een warm bakkie koffie. De catamaranbemanning was uiterst dankbaar voor de snelle hulp. Omstreeks 6 uur werd de beman ning van de "UBBO" gealarmeerd De "catamaran" die in nood was. Martin Gul weet er raad mee. voor een catamaran, maar nu verder in zee. Door een technische storing verliep de lancering van de "UBBO" niet zo vlot. Toen de boot dwars op de bootwagen in zee stond, aarzelde men op het strand geen mo ment en gingen velen te water om te trachten de boot hoe dan ook vlot te krijgen en dat lukte. Een prachtig staaltje van hoe men in Egmond met het reddingswezen mee leeft. Toen de "UBBO" ongeveer drie kwartier in zee was, werd via Sche eningen Radio bericht ontvangen dat de catamaran uit de moeilijkheden was. Nauwelijks terug kreeg de be manning de opdracht zich gereed te houden, om weer uit te varen voor weer dezelfde catamaran (de melding aan Scheveningen Radio bleek niet juist). Op verzoek van schipper Cees Zwart ging de ERB op het strand polshoogte nemen, te- temeer daar de catamaran inmiddels door de bemanning was verlaten en de mensen al in de branding lagen. Op hun speurtocht smaakte de E^B het genoegen om twee bemanninj leden uit zee te halen door mii van een redlijn. Teruggekomen in de hoofdpost werden de drie dren kelingen verzorgd (de derde man was door de Castricumse brigade uit zee gehaald). De drenkelingen brad^ ten de nacht door bij een lid vaxiÊÊk ERB. Deze aktie bewees dat de sa menwerking tussen de ERB en de KNZHRM voortreffelijk is. Oefening baart toch kunst. Als men in de Hoef, praat over Jan Heddes, dan weet nagenoeg iedereen over wie het gaat. En past in dat gesprek ook zijn vrouw Ank, dan komt er meestal een lach bjj. Waar om? Omdat ze zelf zo graag lacht. Misschien moet er in de Hoef nog wel een grotere optimist geboren worden. Ze wonen aan de Herenweg vlakbij de Hoeverkerk, al bijna 35 jaar en voor die tjjd woonde de familie Heddes aan de Tiggellaan. Dat was voor de oorlog. In de oorlogsjaren moesten zij als zovelen, evacueren. Dat werd Koedijk, waar vandaan zij in 1945 terugkeerden naar de Hoef en neerstreken op het plekje waar zij nog wonen. De toen malige pastoor De Boer was er niet voor dat zij in het huis kwamen, dat eigendom van de kerk was. "Zo'n groot gezin vlak naast de kerk zou wel eens overlast kunnen veroor zaken" had hij gezegd. Maar goed, hij had wel eens meer vreemde ideeën. Het gouden bruidspaar Heddes spraken wij in hun woonkamer, die zich langzamerhand met bloemen vulde. Tijdens een gezellig gesprek kwam het verleden op tafel. En daar in kwam onvermijdelijk ook de periode voor, dat de bruid nu zo'n tien jaar geleden dit tijdelijke bijna voor de eeuwigheid zou gaan in ruilen. Maar een zware ingreep deed haar kansen keren en daarbij kwam haar onverwoestbaar goed humeur haar te hulp, zij beschikt over een gouden natuur, waarmee zij ook anderen weer een lach op het ge zicht kan toveren. Haar man staat daarvan, na vijftig jaar, nog te kijken. Maar hij is zelf ook niet voor een kleintje vervaard, want met z'n 73 jaar ziet hij er he lemaal niet tegenop, om elke dins dagmorgen om kwart over vier op te staan om daarna om vijf uur te ver trekken naar de veemarkt in Pur- merend. Want vee kopen en verko pen zit hem in het bloed en daarvan profiteert ook zijn zoon Acjrie, die als slager steeds van de beste kwa liteit voorzien wordt. Jan Heddes kan smakelijk vertel len over zijn kippen, die aan de Nachtegaal ergens achter de Karmel lopen. Velen kunnen hem om zijn echte scharreleieren vinden. Vroe ger verkochten ze veertig eieren voor een gulden maar hij raakte een klant soms toch kwijt, omdat men Vond u het vandaag beter dan gister Morgen zi|n we nog beter dan vandaag (ondanks dat het niet beter kan). er elders 42 kreeg. Hij heeft ook zo'n vijftien jaar bij het Hoogheem raad gewerkt. Tijdens teerwerk aan de Hoeverweg vatte zijn geleende overall vlam. Het bleek door iemand te zijn gedragen, die natrium had gespoten en dat bleek nog in de stof aanwezig te zijn. Ineens zag hij overal vlammen om zich heen. Prompt dook hij in de sloot en dat werd zijn redding, hoewel de ge volgen zich maandenlang lieten gel den. Maar beiden verkeren momenteel in goede gezondheid, hoewel de bruid een arm in het gips heeft we gens een gebroken pols. Maar haar "feliciteer"-hand is gezond en daar mee zal zij vele handen te drukken krijgen, wanneer beiden recipiëren op maandag 27 augustus van 16.30 tot 18.30 uur in "Het Rode Hert". Het feest begint om 14.30 uur met eeri kerkdienst. En ongetwijfeld zul len ook vele bridgeliefhebbers op de receptie aanwezig zijn, want in die sport verdient hij al jarenlang zijn sporen. Vanaf deze plaats onze fe licitaties. (red. "Contact"). wii vernemen DAT Bowlingbond Egmond, in sa menwerking met het Bowlingcen trum, op zaterdag 25 augustus van 11.00 tot 15.00 uur Open Huis houdt voor jongens en meisjes van 10 tot 16 jaar. De toegang en het spelen is geheel gratis. Tijdens deze open dag zullen leden van de bond instruktie geven en is er informatie over de te starten jeugdafdeling. Zie verder onder verenigingsnieuws en lees de ad vertentie in dit blad; DAT tijdens het a.s. zondag plaats vindende senioren voetbaltournooi van de w St. Adelbert te Egmond- Binnen om 14.00 uur een demon stratie rugby wordt gegeven door Castricum, met o.a. international W. Peperkamp. Castricum speelt tegen Den Helder. Hierna zal de finale van het tournooi volgen. Dit alles vindt plaats op sportpark De Kwekerij DAT van maandag 27 augustus t.m. zaterdag 8 september de jaarlijkse kollekte van het Kon. Wilhelmina- fonds in de Egmonden wordt ge houden. Zoals bekend vormt de opbrengst uit de landelijke kol lekte een hechte basis van waaruit de strijd tegen kanker kan worden gefinancierd. Kankerbestrijding is een zaak van ons allen. Je kunt en mag er niet omheen. De op brengst uit de Egmonden is dan ook belangrijk. Er worden ook nog kollektanten gevraagd, die zich kunnen vervoegen bij mevr. Ab- bing, Pr. Margrietlaan 20 te Eg mond aan de Hoef; DAT door de kampeervereniging De Golfbreker op het Noorderstrand een inzameling is gehouden voor de Egmondzeeër Reddingsbrigade. Voorzitter Piet Kager mocht een bedrag van 1300,in ontvangst nemen. Een belangrijke financiële steun, waaruit tevens waardering spreekt voor het werk van de bri gade, die daar zeer dankbaar voor is; DAT in het verslag van de viswed strijd tussen Bij Nacht en Ontij en visclub De Egmonden stond dat ene Bas van Pel de winnaar was. Dat klopte niet, het moet zijn Cees van Pel en dat ligt meer voor de hand, omdat hij uiteindelijk die- renspecialist is, die veel van hen gelen af weet. Bij deze herstellen wij die fout, die ons overigens op papier had bereikt; DAT de gemeenteraad van Egmond op maandag 27 augustus 's avonds om 20.00 u. vergadert in het dorps huis te Egmond aan de Hoef. Het is de eerste bijeenkomst na het zomerreces; DAT de voetbalvereniging Egmondia op vrijdag 24 augustus een grote klaverjasdrive houdt in de kantine op het sportterrein. Aanvang 20.15 uur. Verdere bijzonderheden in de advertentie; DAT vuilnisemmers die niet deugen worden voorzien van een kruis door de gemeentelijke ophaal dienst. Wordt de emmer de vol gende keer weer bij de straat ge zet, dan wordt aangenomen dat men hem afgevoerd wenst te zien," wat dan ook prompt gebeurt. Men leze daarover de gemeentelijke mededeling; DAT bq De Wering, het gebouw met de lange oprijweg, nu ook een PTT-brievenbus is geplaatst en dat voorkomt een behoorlijk aan tal meters lopen; DAT de overvallers van het post kantoor te Egmond aan Zee in Doetinchem zijn gepakt. Direkt na de overval had de politie een ver moeden in welke richting het ge zocht moest worden, vandaar dat daarover geen mededeling werd gedaan. Achteraf bleek dat ver moeden juist te zijn. Na de over val op woensdag 1 augustus volg de prompt een indentieke overval op vrijdag 3 augustus in Nijmegen. Vandaar leiddé het spoor naar Doetinchem, waar de daders op heterdaad werden betrapt bij een volgende aktie. Een van hen was voortvluchtig uit een inrichting; DAT het informatiebureau van het Ned. Rode Kruis hulp verleent bij het opsporen van verwanten en daarvoor soms een beroep doet op de plaatselijke afdelingen. Ook andersom, bijv. wanneer inwoners van Egmond nasporing willen doen naar familieleden, waarvan niet bekend is waar zij verblijven, kan de afdeling worden ingeschakeld. Men kan zich in voorkomende gevallen wenden tot H. den Boer, Helmlaan 2 te Egmond aan Zee, telefoon 1991. Het jaarlijks terugkerend Belcanto concert te Egmond-Binnen heeft vrij dagavond zijn opvoering weer be leefd. De sfeer zoals we die van jaren kennen, was deze keer anders. Kwam dat omdat het publiek maar matig naar de St. Adelbertuskerk was gekomen of moet de oorzaak gezocht worden in het overigens ver dienstelijk optreden van het Urker Mannenkoor "Hallelujah". Feit is, dat vele lege plaatsen bij het betreden van de kerk de indruk gaven, dat er een zomaar tussen door-concertje werd gegeven, waar normaal niet veel belangstelling voor bestaat. Maar niets was minder waar. Hier werd een concert gegeven, dat op zeer hoog peil stond. "Eensgezind heid" bracht met veel techniek een zeer beluisterenswaardig optreden, waarme dirigent Karei Bruin veel sukses oogstte. Het Urker Mannenkoor o.l.v. Alle Roodbergen is ook overal waar het optreedt, een grote trekker. In de sfeer van het Belcanto- concert echter was hun gekozen repertoire niet helemaal in overeen stemming met de overige werken, die orkest en solisten met namen als Willy Caron, Henny May en Henk Smit, brachten. Hun optreden waren als vanouds hoogtepunten in de se rie Belcanto-concerten, die "Eens gezindheid" tot nu toe heeft gegeven. Zij die naar dit concert waren gekomen, hebben met volle teugen kunnen genieten. De klanken van koor en orkest, die afwisselend door het kerkgbouw weergalmden, vulden tenslotte de lege plekken en naar mate het programma meer gestalte kreeg na een wat gespannen sfeer, liet het publiek zijn waardering steeds enthousiaster blijken. De solisten zijn in de Adelbertus kerk geen onbekenden. Reeds eerder hebben zij voor volle kerken hun oeuvre gebracht en hun optreden ontlokte aan het publiek meer dan eens een ovationeel applaus. Bijzon der goed daarbij was het werk achter de vleugel van Frits Kox, in Egmond- Binnen wèl een nieuw gezicht. Met zijn muziek droeg hij het optreden van de solisten, dat steeds veel waar dering oogstte. Dit Belcanto-concert had meer be langstelling verdiend, ook om de inspanning van "Eensgezindheid" meer te waarderen, want dit plaat selijk muziekgezelschap is het ten slotte, dat het ieder jaar weer op zich durft nemen, om in Egmond-Binnen het puikje uit de Nederlandse mu ziekwereld te brengen. Voorzitter Herman Admiraal zei, dat de organisatie binnenskamers reeds gepraat had over dit gebeuren. Men vroeg zich af, of er een soort oververzadiging bij het publiek be stond, temeer daar in de directe omgeving, o.a. in De Vest te Alkmaar ook regelmatig concerten worden gegeven. Een andere mogelijke oor zaak zou kunnen zijn, dat men te laat met de voorbereidingen kon starten, omdat de gemeentelijke ga rantie zeer laat kwam. In voorgaan de jaren was dat steeds twee tot drie maanden eerder. Nu konden er niet eerder contracten worden afgesloten dan na 20 juli, de dag waarop het gemeentelijke bericht kwam. Toen was het ook niet meer mogelijk om meer intensief contact met het koor te hebben over de voorbereidingen. Ook kon toen pas het programma worden vastgesteld, waarna de re clamecampagne ook vrij laat op g mg kon komen. Herman Admiraal zegt het moeilijk te vinden om de juiste oorzaak aan te wijzen, maar bovengenoemde fac toren waren voor een organisatie als deze niet bevorderlijk. Desalniette min heeft "Eensgezindheid" het ge presteerd om aan Egmond-Binnen en omgeving weer een hoogstaande avond te bieden, die hopenlijk in de komende jaren als een bijzonder goede traditie zal worden voortge zet. RESTAURANT ITALIANO jLl.LA I^OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving"

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1