met de egmonden Donderdagavond misschien meer bekend over Slot II F mm En de Noordlob? Hoe zit het daarmee? Leen Blok veertig jaar langs de weg KORT NIEUWS 1 wij vernemen contact Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg, Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 5 SEPTEMBER 1979 NUMMER 1418 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct.-per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman* Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Donderdag 6 september a.s. zal de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Egmond misschien iets meer vernemen over de ontwikke lingen rond plan Slot II. Agenda punt 3 vermeldt dat en alleen al dit punt zal de nodige belangstelling trekken. Want als èr iets in de ak- tualiteit staat, dan is het Slot II, het meest slepende en ondertussen dra matische bouwplan, dat al vele jaren in voorbereiding is. Tijdens de laat ste raadsvergadering kon burgemees ter Kingma meedelen, dat er een akkoord bereikt was met de bouw onderneming over het bouwrijpma- ken. Over de financiële onderdelen moest echter nog nader worden be raden, waarover de raad in besloten vergadering nog wat verder sprak. De Noordlob vergeten De leden van de commissie kun nen kennis nemen van een brief, die het gemeentebestuur aan Gedepu teerde Staten heeft gestuurd inzake deNoordlob, het', noordelijk duin gebied van Egmond aan Zee, dat 7 jaar geleden werd aangekocht om er woningen te gaan bouwen. Er is toen een uitgebreide ver kenning geweest naar de haalbaar heid, terwijl er onder voorzitter schap van oudgedeputeerde Bosman een beraadsgroep werd ingesteld, waarin een wethouder van Egmond- Binnen en een wethouder van Eg mond aan Zee zitting hadden. Dat waren de heren J. Ykel en P. Zwart. Toen waren er al pessimisten die zeiden, dat de eerste spade voorlopig niet de grond in zou gaan. Ze heb ben gelijk gekregen. Maar Egmond had zijn derde wethouder en dat was wel gemakkelijk, want de werkzaam heden rond de eenwording dienden zich aan en die waren ook omvang rijk. In 1977, vijf jaar na de aankoop van het duinterrein, kwam er een economische verkenning, een onder zoek dus naar de haalbaarheid van woningbouw voor redelijke prijzen, die voor iedereen te betalen zou zijn. Die verkenning vond plaats in ja nuari 1977, waarvan de uitslag in juli 1977 aan GS werd toegestuurd. Er volgde verschillende keren over leg met de provinciale diensten, de laatste keer op 11 november 1977. Door GS werd een termijn gesteld van 4 maanden om de stukken van de gemeente te bestuderen, waarna gereageerd zou worden. Toen hebben ze bij GS de stukken vermoedelijk in een laadje gelegd en Egmond ver geten, want over de noodlob werd niets meer vernomen. Ondertussen heeft het gemeente bestuur de draad weer trachten op te vatten en aangezien de prijzen van 1977 in 1979 niet meer haalbaar zijn, volgde er begin dit jaar een nieuwe economische verkenning, waarbij te vens werd nagegaan op welke wijze de kavels voor de sociale woning bouw goedkoper zouden kunnen worden. Er rolde een kavelprijs van 14.000,uit de bus maar die prijs bleek nog niet haalbaar. Er werd nog wat aan het plan gesleuteld, waarbij minder groen werd inge calculeerd en wat meer dure vrije sektorwoningen tot een totaal van 29 stuks, zodat de raad tenslotte kon besluiten tot goedkeuring van deze opzet, waarbij totaal 540 woningen waren betrokken, waarvan ca 80% in de sociale sfeer valt. Op 23 augustus 1979 heeft het ge meentebestuur van Egmond de uit slag van de tweede economische verkenning aan GS verzonden met het verzoek binnen twee maanden te mogen vernemen, of het op basis van deze verkenning op de mede werking van GS mag rekenen. De vraag is hoe lang er nu op antwoord gewacht moet worden. Dat lijkt ons een goeie voor de rondvraag van deze vergadering, die op donderdag 6 september a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis te Egmond a.d. Hoef wordt gehouden. Het is trouwens een bekend feit, dat lang niet iedereen gecharmeerd is door de bebouwing van het noor delijk duingebied. Het stilzwijgen van GS kon daar wel eens door in gegeven worden, daar behoud van natuurgebied steeds meer gewicht in de schaal gaat leggen. Dat zou ver dedigbaar zijn, ware het niet dat velen als gevolg daarvan geen dak boven het hoofd kunnen krijgen. Het ligt dus voor de hand, dat het ge meentebestuur blijft streven naar een spoedige bebouwing, omdat het nood zaak is zolang de woningnood nog als een grauwgrijze wolkenmassa boven het Egmondse natuurgebied blijft hangen. "Hart voor Egmond" heeft een periodeverslag ingezonden, dat ook op de agenda staat. Burgemeester Kingma heeft "Hart voor Egmond" een brief geschreven, waarin hij zijn standpunt uiteenzet over de gemeen telijke benadering van belangen groepen, zoals hij ook "Hart voor Egmond" ziet. Genoemde stichting had namenlijk kritiek geuit op het feit, dat het niet meer betrokken werd bij voorstudies, die aan be leidsbeslissingen voorafgaan. De heer Kingma huldigt het stre ven van "Hart voor Egmond" maar is het niet eens met enkele stand punten van de stichting, aangezien die het gemeentelijk beleid zouden doorkruisen in haar praktische op zet. In dit verband noemt hij de commissies, die bestaan uit raads leden en als adviseurs werken voor het college van BenW. "De commissievergaderingen zijn openbaar" schrijft hij, in welke be sprekingen rekening wordt gehou den met verzoeken, wensen en aan bevelingen van aktiegroepen. Boven dien zal het college bij het voorleg gen aan de commissies van een con ceptvoorstel, rekening houden met de inbreng van aktiegroepen, "hetzij in gunstige, hetzij in ongunstige zin", aldus burgemeester Kingma in zijn brief. De commissie van ruimtelijke or dening zal in deze vergadering ook praten over het te voeren beleid met betrekking tot de bebouwing van de Boulevard, vooruitlopende op een nieuw bestemmingsplan. Van "Stad en Landschap" zijn adviezen binnengekomen op de schriftelijke reacties, welke in het kader van het vooroverleg zijn binnengekomen over het bestemmingsplan Luilaantje/ Dorp West te Egmond-Binnen. Ook zal er opnieuw een voorbereidings- besluit worden genomen over dè dorpskern van Egmond aan Zee. Zij hadden het daar zo druk rne~, dat het noodzakelijk werd een derddj|M wethouderszetel aan te vragen, aW thans in Egmond aan Zee. Dat werd toegestemd. Het drietal bereidde de aankoop van de grond voor, waartoe tenslottg* werd besloten voor een bedrag vafl| 2.400.000,een bedragje waarmee' de erven Six voorlopig \yeer vooruit kon. Daarna werd het architecten bureau Buma opdracht gegeven, om met behoud van de structuur van het terrein een bouwplan te ontwer pen. Daarvan hebben we toen een maquette kunnen aanschouwen, waaruit bleek, dat er inderdaad veel rekening was gehouden met het land schap. Als je aan Leen Blok zou vragen, waar Wadway ligt of Zvvamraerdara, dan zal hjj je haarfyn uitleggen waar die plaatsen ergens in het groe ne weidetapüt van Noord-Holland liggen neergevlijd. Hg vertelt je er bij hoe je er moet komen en hoeveel kilometer het is. Want daar kom je tenslotte wel achter, als je veertig jaar lang door Noordhollands dreven hebt gereden in dienst van voorheen de Naco en nu de NZH. 't Is weer een van unieke jubilea, die vorige week werd gevierd. Veer tig jaar lang je krachten geven aan 't zelfde bedrijf, met een inzet waar je wel even stil van wordt. En dat deden ook velen van zijn collega's tijdens een gezellige receptie, waar de direktie van de NZH aanstipte, hoeveel plichtsbetrachting in al die veertig jaren naar voren was geko men. Want Leen Blok kwam in al die tijd nog nooit een minuut te laat achter het stuur, want dat zou het gevolg hebben, dat al die mensen die hij vervoert dan óók te laat zouden zijn. En toen in de afgelopen winter de wegen onbegaanbaar waren en het gevaar er in zat, dat hij vanuit Egmond aan Zee 's morgens vroeg Alkmaar niet zou kunnen bereiken, toen ging hij 's avonds alvast maar heen Noord-Holland doorkruist hij in alle richtingen en hij heeft nog nooit schade veroorzaakt. Hij beschikt dan ook over een indrukwekkend aantal spelden, waarmee de NZH zijn chauffeurs voor hun vakmanschap waardeert. In de beginjaren was Leen Blok conducteur en van een andere der per, de heer P. van Pel kreeg hij instructie. Nog een derper is zijn chef, dat is de heer C. Klaver. Het lijkt bij de NZH een Egmondse aan gelegenheid en dat is het door de jaren heen altijd geweest, temeer daar hier vandaan de beste chauf feurs blijken te komen. Een daarvan is Leen Blok, die wij graag in het "Contact" met foto en tekst even naar voren willen brengen. Onze fe licitaties Op de foto Leen Blok met zjjn vrouw, nu eens niet achter het stuur, maar thuis genietend van een ver diende vakantie. DAT Antoon Stam en Aldert Groen van trimgroep "De Klok" te Eg mond aan Zee op zaterdag 15 sep tember meedoen aan een lange af standloop over 100 km in de om geving van Winschoten. Je moet wel over konditie beschikken om zo'n afstand hardlopend af te leg gen maar beiden zien er niet te genop. Ze trainen er al maanden voor, waarbij het niet zelden voor komt, dat ze tijdens een training even veertig km lopen. Bij die konditietraining hoort ook een aparte voeding, waaronder astro- nautenvoedsel. Cees Kager van De Klok draagt zorg voor een mas seur, die het tweetal tijdens de loop zal begeleiden; DAT er eind september een kursus volksdansen begint te Egmond aan Zee o.l.v. mevrouw Bodewis. Er worden internationale dansen ge leerd. Zij die belangstelling hebben kunnen zich opgeven bij mevrouw Ykel, Pastoor van Kleefstraat 9, tel. 2727. Het kursusgeld bedraagt 45,en de duur van de kursus is drie maanden; DAT de VVV Egmond aan Zee haar leden verzoekt de inlevering van de gegevens voor de verhuurgids 1980 zo spoedig mogelijk in orde te maken. Tevens vraagt de VW haar leden de L.I.D.-bonnen voor uitbetaling bij het kantoor in te leveren DAT er op dinsdag 11 september a.s. een vergadering plaatsvindt van de schoolraad van het openbaar on derwijs in "De Zonnehoek" te Eg mond-Binnen, aanvang 20.00 uur; DAT er op maandag 10 september van 10.00 tot 12.00 uur op het St. Agnesterrein aan de Voorstraat te Egmond aan Zee een vrachtauto zal staan van "Oostpriesterhulp en Kerk-in-nood", waar men kleding en houdbare levensmiddelen kan afgeven, die besteedt worden in de behoeftige landen, waar deze organisatie werkzaam is; DAT peuterspeelzaal "De Zeester retjes" deze week begonnen is in een lokaal van kleuterschool "Pan dabeertje" aan het Winkelman plantsoen. Er zijn momenteel twee groepen die ieder twee ochtenden komen. Uitgezonderd woensdag ochtend kunnen belangstellenden zich elke ochtend aan het "Panda- beertje" vervoegen voor inlichting en. Bij voldoende deelname zal met een derde groep gestart wor den; DAT Gemeentewerken nog steeds tot de ontdekking komt, dat er mensen zijn, die straat- en riool- putten gebruiken om er afgewerk te olie in kwijt te raken. Door het vet wordt veel overlast veroor zaakt, dat zich vooral uit bij zware regenval, omdat de olie dikwijls onoplosbare verstoppingen veroor zaakt; DAT de door de gemeente geplaatste afvalbakken in Egmond aan Zee dikwijls ook gebruikt worden als privé-vuilnisbakken. Meer dan eens treft men er onverpakt vis- 1 afval in aan, waardoor in de om geving een ondraaglijke lucht wordt verspreid. Men schijnt er ook niet tegenop te zien om er een afgedankte fiets op te plaatsen. Gemeentewerken ziet zich genood zaakt om de bakken te verwijde ren, wanneer dit misbruik van de afvalbakken blijft voortgaan; DAT het Egmonds gemengd koor haar repetities hervat op donder dag 6 september, 's avonds om 20.00 uur; DAT het appartementengebouw "De Graaf van Egmont" op vrijdag 7 september "open huis" houdt voor genodigden. En dat laatste ver gaten wij er vorige week bij te vermelden, wat wij bij deze her stellen. RESTAURANT ITAUANO Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". MOGLI AMANTE (haar 2e leven) EEN HUWELIJKSKOMEDIE Een sprookje, dat de makers alle kansen biedt tot het etaleren van alles, wat er momenteel op het punt van seksualiteit en erotiek in de mode is. Hoogstens kan men enige waardering hebben voor de beper kingen, die de geroutineerde Vicario zich in dit geval heeft opgelegd met betrekking tot de door hem bedachte en in beeld gebrachte, zich telkens herhalende en variërende situaties. Waardering ook voor de onloochen baar fraaie plaatjes, die Ennio Guar- nieri met zijn kleurencamera heeft geschoten en voor het bewonderens waardige spel van ervaren acteurs als Marcello Mastroianni en Laura Antonelli.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1