met de egmonden Lamoraal van EgMONT I® m® Egmond-Binnen krijgt een dorpspleintje Kijken naar kunst is ook een kunst KORT NIEUWS De raad vergadert op maandag 24 september a.s. JSa ^Meua^osta Hoog water Wij zetten electronisch 75 jaar muziekvereniging contact 19 SEPTEMBER 1979 - NUMMER 1420 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymapiein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Egmond-Binnen krijgt, als de raad het plan goedkeurt, binnenkort een dorpspleintje, dat wordt aangelegd op d&hoek St. Albertsweg/ Herenweg. De commissie Openbare Werken heeft het plan reeds goedgekeurd, dat een aanlegkosten van bijna f 80.000 gaat belopen. Het dorp krijgt hiermee een kern, dat tot nu toe ontbrak. Het betreffende punt is jarenlang on derwerp geweest in de raad. Het was niet mooihet busbedrij f Bak had er zijn domicilie, maar kon zich op dat punt niet handhaven, omdat de ruimte ontbrak. Het had toen opk geen zin voor de fa Bak om daar een modern bedrijf te bouwen. Bovendien zou het bedrijf in zo'n krappe dorpskern door een uitbrei ding steeds meer overlast veroorzaken, ongewild overigens. Na veel gesprekken is met de fa Bak een overeenkomst bereikt,terwijl het bedrijf elders domicilie vond. Momen teel zijn er drie huizen gebouwd op de achtergrond en het voorliggende ter rein leende zich uitstekend voor de aan leg van een dorpskern. En dat gaat nu gebeuren. Een plein met veel beplanting Het centrum van het plein wordt een cirkelvormig verhoogd grasveld, be plant met bomen en struiken. Met ge kleurde betonbielzen wordt het geheel omzoomd terwijl het weggetje om heen "bol-gestraat" wordt. Rondom de cirkel komen banken en ten westen en ten zuiden plantenbakken. Alle bestaande bomen maken onder deel uit van het gehele plan, waarin drie lantaarnpalen met sierverlichting zijn opgenomen. Auto' worden van het plein geweerd door de verhoogde trottoirs, die het plein omgeven. Het geheel is uitgewerkt door de Dienst Openbare Werken van de Gemeente. "Kunst is het vermogen om schoonheid te scheppen en estetisch genot op te wekken". Voor deze wijsheid had ik toch even het Nederlands woordenboek nodig. Aanleiding hiertoe was een kort bezoek aan Galerie "De Kapberg" en de aanleiding daarvoor was het ingezonden stukje over "Brug met laaghangende wolk". Met uitleg en de zienswijze van een kenner werden de geëxposeerde schep pingen duidelijker, ook de"Brug met laaghangende wolk". Weliswaar is een half uur te kort om de gedachten- wereld van een kunstenaar binnen te dringen. Uren, dagen, zelfs maanden zou je daar voor nodig hebben. Maar dat kan de bedoeling van "Kunst" niet zijn, het bevalt je of het bevalt je niet. Zal de een er estetisch veel plezier aan beleven, de ander zal een gevoel van weerzin niet kunnen onderdrukken. Het is maar hoe je het ziet. Kunst is kunst en het woordenboek is de Bijbel niet. Kijken naar kunst is ook een kunst. Inmiddels wordt in "de Kapberg" een nieuwe tentoonstelling ingericht. Ook wanneer u kunst niet zo ziet zitten, is het de moeite waard om er een kijkje te gaan nemen en uw mening te vormen over kunst. "De Kapberg" is daar een uitstekende gelegenheid voor, in ieder geval de enige op het gebied van beeldende kunst in de Egmonden. wij vernemen DAT op vrijdag 21 september eei nieuwe tentoonstelling zal worden geopend in De Kapberg te Egmond aan de Hoef. Tijdens die opening, die om 20.00 uur plaatsvindt, zal Martien Groeneveld de keramische viool be spelen. Deze Groeneveld exposeert In het dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen vindt op maandag 24 september de raadsvergadering plaats, die om 20.00 uur begint. De agenda vermeldt 20 punten, die vermoedelijk met een sneltreinvaartje de revue zullen passeren,maar je raadt het nooit met een raadsvergadering, omdat het "venijn", zo je daarvan kunt spreken, soms in de staart zit. Ogenschijnlijk biedt de agenda niet zoveel praatstof, maar dat zegt voor de raad van Egmond helemaal niets. Als het er niet in zit, kan het altijd nog op een andere manier worden gevondenen de vindingrijkheid van de diverse frakties heeft al meer dan eens van zich doen spreken. Moeten er al zeeën van tijd mee heen gaan om soms lijvige stukken op te stellen en om zelfs alleen maar vragen te stellen, de behandeling daarvan vraagt soms ook nog eens alle ruimte en dat is voor de publieke tribune soms moeilijk te verteren. Maar goed, waar praten we over, wij zitten tenslotte niet in de politiek en ook niet in de raad. Hoewel dat echter niet wegneemt, dat de aandachtige luiste raar in een raadsvergadering zijn kon- klusie trekt, die, op de publieke tribune geuit, niet altijd onverdeeld gunstig overkomt en zeker niet als een raadslid wat al te breed van stof is, omdat men in het begin al weer is vergeten, als het eind nog niet in zicht is. Laten we nog even 'n paar puntjes uit de agenda lichten. Voor de dorpskern van Egmond aan Zee zal weer een voor- bereidingsbesluit moeten worden geno men, omdat het definitieve bestem mingsplan er nog niet is en een eerder voorbereidingsbesluit afloopt. Dit is goed, om ongewenste ontwikkelingen te voorkomen. Het ontwerp-bestemmingsplan "Duingebied" kan nog niet worden vastgesteld, omdat er nog enkele be zwaren nader moeten worden bekeken. Het college stelt de raad voor, op advies van de onderwijscommissie, om een verzoek van de St. Jozefschool te Egmond aan de Hoef om medewerking te verlenen tot aanleg van een kasje en tot aanschaf van tuingereedschap af te wijzen, daar de normale eisen, te stellen aan het lager onderwijs dan worden overschreden. De motivatie van het onderwijzend personeel, dat de leerlingen door dat materiaal meer waardering zullen opbrengen voor het gebeuren in de natuur, gaat niet op, althans niet volgens de commissie onderwijs. Een hoogst verwonderlijk standpunt van die commissie, dat op 13 augustus werd ingenomen. Maar goed, 't is een wijs mens, dat zijn mening kan wijzigen, wie weet komen ze ook in de commissie onder wijs voor. De Jozefschool kan wel materiaal voor spelonderwijs aan schaffen, terwijl De Windhoek te Eg mond-Binnen medewerking verkrijgt tot aanschaf van een versterker met verdeelpaneel, een diaprojector schoolradio, een platenspeler en een bandrecorder, aangezien deze artike len waren gestolen, hoewel aanvanke lijk ook afwijzend werd beschikt. Maar hier is het college op teruggekomen. Een wijs besluit derhalve, Het zit er in, dat er het een en ander 1 zal worden over het vakonder wijs, dat nog niet op alle scholen volle dig is en waarover men het in de raad onlangs niet met elkaar eens was, terwijl dat punt toen ook zeer uitvoerig werd behandeld. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er nog aanvullende agendapunten komen. En de rondvraag is nog een open boek, niet voor het college, dat inmid dels de vragen van de raadsleden binnen heeftin kort bestek, niet dus zoals de vorige keer, toen er vragen werden gesteld, die verschillende vel len A4 besloegen. Daar kom je zomaar niet doorheen en daarover moest de voorzitter dan ook terecht het een en ander zeggen. De publieke belangstelling voor de raadsvergaderingen neemt toe en het is al lang niet meer denkbaar, dat de raadszaal ooit nog eens genoeg ruimte zal bieden, 't Is een goed teken, bovendien stimuleert die belangstel ling het werk van de raadsleden en men krijgt meer inzicht in het gemeentelijk gebeuren. Men kan er over mee praten, als dat zo uitkomt. U bent welkom, maandagavond in De Schulp te Eg mond-Binnen, waar de bijeenkomst begint om 20.00 uur. ApUOtl.1 L ook, o.a. een installatie "voor het ge- luid van een tram in de bocht", en dat heeft vermoedelijk te maken met het toneel, waarin allerlei geluiden ge produceerd worden met de meest uit eenlopende apparatuur, zoals onweer nagebootst wordt met een zinken plaat. Ook is er werk te bewonderen van Jacqueline de Jong, die het biljart tot onderwerp heeft gekozen; DAT van 24 september - 30 september een kollekte wordt gehouden door het prinses Beatrixfonds ten behoeve van de polio- en spastische patiënten. Het fonds heeft de laatste tijd haar werk zaamheden uitgebreid, zodat er niet alleen veel onderzoek wordt gedaan naar oorzaken en behandelingsmetho den, maar ook worden uit het fonds •vervoersmiddelen gefinancierd, die de .tienten meer beweging kunnen geven n 1 of de mogelijkheid openen, ook eens op vakantie te gaan. Uw bijdrage wordt dus uitstekend besteed. Mevr. Note- boom, Pr. Marijkelaan 2 te Egmond aan de Hoef wil graag nog enkele koliek anten. Wie helpt haar? tel. 2387; Jaap Eeltink AFSCHEID SEIZOEN E.R.B. Op zaterdagavond zal de E.R.B. haar traditionele zomerafscheidsavond hou den. Bij mooi weer zal de brandstapel op het strand verschijnen, terwijl bij minder gunstige weersomstandigheden voor een andere oplossing zal worden gezorgd. De leden hebben deze avond verdiend, met hun belangeloos werk op het Egmondse strand. Het wachtboek van de E.R.B. vermeldt verschillende akties waarbij o.a. samenwerking met de reddingsmaatschappij uitstekend bleek. Bij goed weer dus kampvuur met de E.R.B. ALDERT GROEN EN ANTOON STAM VAN TRIMGROEP "DE KLOK" LIEPEN OVER 100 KM NAAR EEN GEWELDIGE PRESTATIE Zaterdag 15 september, 's-morgens om 04.00 uur de atleten Aldert Groen en Antoon Stam vanuit Winschoten om een afstand van 100 km te overbruggen. De weersomstandigheden waren niet bepaald gunstig, er stond een harde wind en slagregens en hagelbuien teisterden nu en dan de hardlopers. Maar beiden zetten door en behaalden die dag een geweldige prestatie in het internationele veld van hardlopers. In het begin van de wedstrijd hielden zij redelijk goed de kopgroep, waarin zich na ongeveer 60 km vele inzinkingen voordeden. Maar onze beide Egmondse lopers zetten door, mede dankzij de uit stekende verzorging langs het par cours. In de eindfase van de wedstrijd wisselden de posities met de minuut maar Antoon en Aldert hadden zich zo gemanifesteerd, dat toen ze na 100 km! de verlossende finish in Winschoten naderden, hun prachtige klassering niet meer loslieten. Een grote menigte onthaalden hen met een grandioze ovatie toen ze de finish passeerden waar zij en hun trotse begeleiders in de bloemen werden gezet. Antoon Stam eindige als 9e, tijd 8.23.32; Aldert Groen werd 6e bij de veteranen, tijd 9.06.50. Tijdens de lezingsavond, die de bekende atleet Jan Knippenberg in oktober in "De Klok" zal houden, zullen de beide lopers en hun begeleiders nog eens extra gehuldigd worden, terwijl er enkele lfilms gedraaid zullen worden, waaronder "Run *79" te Winschoten. RESTAURANT ITALIANO PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". DAT de biljartvereniging Het Witte Huis te Egmond aan Zee nog best wat leden kan gebruiken. De kompe titie is reeds begonnen, maarook daaraan kunnen liefhebbers nog deelnemen. De bv. Het Witte Huis heeft verschillende bekende biljar ters voortgebracht, zoals o.a. André van Ham,die laag begonnen zich naar de top heeft weten te werken. Er is dus ook veel te leren. U kunt zich opgeven bij Ed van Stralen, Emmastraat 20, tel. 1124; DAT de visclub Bij Nacht en Ontij te Egmond aan Zee dinsdagavond heeft vergadert. De bestuursleden L. Zwart en A. Zwart, die aftredend waren, mochten met volle instem ming hun werk voortzetten. Albert Jan Stam bracht suggesties voor de jaarlijkse buitenlandse visreis, die in het voorjaar zal plaatsvinden. De prijsuitreiking van de viskompetitie vond eveneens plaats.Op dinsdag 30 oktober zal er een reünie worden gehouden met filmbeelden van de visreis van dit jaar. Meegedeeld werd, dat de zeehengelviswedstrijd tegen de visclub De Egmonden wordt gehouden op 21 oktober; DAT er eind september een kursus volksdansen begint te Egmond aan Zee o.l.v. mevr. Bodewis. Erwordën inter nationale dansen geleerd. Zij die be langstelling hebben kunnen zich op geven bij mevr. Ykel, Pastoor van Kleefstraat 9, tel. 2727. Het kursusgeld bedraagt f 45,-- en de duur van de kursus is drie maanden; DAT de bejaardensoos in het o.k. ver enigingsgebouw te Egmond aan Zee weer gaat beginnen. Elke dondermid- dag is iedere bejaarde en mindervalide er welkom. Aan de leden wordt ge vraagd een nieuw lid mee te nemen, zodat zij ook met de gezellige sfeer kennis kunnen maken; DAT er een oppascentrale is opgericht, speciaal met de bedoeling, om ouders van een geestelijk of lichamelijk gehan dicapt kind in de gelegénheid te stellen, om ook eens uit te kunnen gaan. Voor deze regio, waaronder de plaatsen Bergen, de Egmonden, Groet, Schoorl en Warmenhuizen vallen, kan men daarover kontakt opnemen met Ans Wester, Schelphoek Zuid 22, Warmen huizen, tel. 02296-1799. Er worden ook enthousiaste mensen gevraagd,die hun hulp willen aanbieden; DAT Gerard Apeldoorn bekend motor specialist uit Egmond-Binnen grootse plannen koestert. Op een nog nader vast te stellen datum zal hij de veteranencl. van oude motoren en auto's naar Egmond halen, om alhier voor een boeiende show te zorgen. Hij heeft reeds kontakten gelegd en in princpe mede werking gekregen van de deelnemers, terwijl het gemeentebestuur en de politie alle medewerking zullen geven. Het is een omvangrijke organisatie, waarvoor hij enthousiaste mensen no dig heeft. Zij die hiervoor voelen, kunnen zich met hem in verbinding stellen. Gerard Apeldoorn Motors, Eg mond-Binnen, St. Albertsweg 2, tel. 4129/2289; DAT het NKV afdeling Egmond mee wil delen, dat op maandag 24 september de Sociale School te Alkmaar weer begint. Er wordt les gegeven in arbeidskracht, belastingrecht en sociale verzekerings rechten. Ook komen levensbeschouwe lijke vraagstukken aan de orde, prak tisch taalgebruik en vergadertechniek. Aan de kursus kan iedereen deelnemen, de kosten zijn voor FNV-leden f 95,-- en voor niet-leden f 200,-. Opgaven bij G. Abbo, Dom Huybenlaan 21, tel. 3568, Egmond-Binnen; H. Leijen, Oranje plein, tel. 3356, Egmond aan de Hoef; C. de Boer, P. Schotsmanstraat 4a, tel. 2227, Egmond an Zee. Meldt u zich tijdig, de plaatsingsmogelijkheid is beperkt; DAT de kollekte voor de kankerbe strijding in Egmond aan Zee heeft opgebracht f 4.304,46, te Egmond aan de Hoef f 2.399,82 en te Egmond-Binnen f 1.626,08. Hartelijk dan aan allen; DAT maandag 24 september om 20.00 uur in de aula van de Boswaidschool de jaarlijkse ouderavond zal plaatsvinden voor de kleuter- en lagere school. woensdag 19 3.59 16.21 donderdag 20 4.34 16.53 vrijdag 21 5.04 17.23 zaterdag 22 5.35 17.54 zondag 23 6.04 18.21 (springtij) maandag 24 6.34 18.51 dinsdag 25 7.05 19.22 woensdag 26 7.38 19.54 donderdag 27 8.15 20.32 HERFSTCONCERT IN SLOTKAPEL Het programma van de Stichting "Culturele Belangen Egmond" voor Egmond aan de Hoef, start met een herfstconcert in de Slotkapel. Op zater dag 22 september zal het Haarlems Bla zersensemble dit concert verzorgen met werken van Mozart, Gounod en Schmitt voor de pauze, waarna de serenade in D-mineur, opus 44 van Dvo rak deze avond zal besluiten. Dit nog jonge ensemble bestaat uit een vaste kern van een 10-tal musici, met de volgende bezetting: 2 fluiten, 2 hobo', 2 klarinetten, 2 hoorns en fagotten. Voor de uitvoering in de-Slotkapel is de groep uitgebreid met een cello en een contra bas. De dirigent is Piet Honingh, die soloklarinettist is van het Concertge bouworkest en ook lid was van het Dan- zikwintet. Het concert begint zaterdagavond om half negen. In de voorverkoop kunnen reeds kaarten worden besteld bij mevr. C. van Beek, Julianaweg 61, tel. 2271 en bij de Doe-het-zelf-zaak van J. Groot op de Slotweg. De toegang bedraagt f7,50. Kinderen, CJP-ers en 65-plussers krij gen een korting van f 2,50. In de pauze verzorgt de Stichting uiteraard weer de koffie met koek in de galerij "De Kap berg" Dit "Contact" is met een elektronische zetmachine gezet. We moesten een grote sprong voorwaarts maken en besloten na rijp beraad de modernste tekstverwerking in huis te nemen. We zouden dit "Contact" nog met de loodmachine maken, maar we werden onverwacht gekonfronteerd met een servicebeurt die deze machine uitschakelde. Toen zette Jan zich achter de sinds enkele dagen geplaatste fotografische zetmachine. "Dan maar op dit ding" zei hij en zo geschiedde. Op het beeldscherm verschenen soms vreemde figuren, waaruit Jaap konkludeerde, dat er sprake moest zijn van een televisie-storing Maar Jan kwam er door, het "Contact" kwam voor elkaar en Jaap verwerkte in zijn kreatieve opmaak voor het eerst elektronisch zetsel uit eigen bedrijf. We maakten een grote sprong voorwaarts en we hopen een goed besluit te hebben genomen, een besluit dat we namen in gezamenlijk overleg. Gerard Belleman, uitgever en redakteur "Contact met de Egmonden" LAMORAAL VAN EGMONT JUBILEUM L.P. Van deze unieke L.P. is op veler ver zoek een persing gemaakt, zodat dege nen die niet in staat zijn geweest zich gedurende de intekenperiode van de plaat zeker te stellen, nu alsnog de plaat in bezit kunnen krijgen. De L.P. is verkrijgbaar in Egmond aan de Hoef bij Belleman-Electro en in Egmond aan Zee bij ,,'t Olstertje".

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1